Zaloguj się, aby obserwować  
PlushowyMisio

Age of Conan vs. World of WarCraft

265 postów w tym temacie

Gram w WoWa już dość długo i AoC wydaje mi sie ciekawą perspektywą. World pvp + innowacyjny system walki przekonują mnie do wypróbowania gry ;) Jak tylko będę miał kasę to kupię i zdam relację ;P A czy pokona WoWa? Czas pokaże.

@Zbieć

Troll! Jaki słodziutki! Tylko nie dokarmiajcie go bo się zrobi duży i zły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 15:49, MikFrey napisał:

Podział na hordę i przemierzę to w moim uznaniu najgorszy błąd WoW, ale to moje zdanie.


Moje też. Bardzo lubiłem kampanie i to co się działo w WC3, więc nienawidzę tego posunięcia podziału na dobrych/złych w WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:06, Galadin napisał:

Moje też. Bardzo lubiłem kampanie i to co się działo w WC3, więc nienawidzę tego posunięcia
podziału na dobrych/złych w WoW.


Heh problem w tym, że w świecie Warcraft''a ani horda ani przymierze nie jest zła ^^. Chyba nie grałeś w W3, żeby tego doświadczyć...

@MikFrey

Dnia 01.06.2008 o 18:06, Galadin napisał:

> Podział na hordę i przemierzę to w moim uznaniu najgorszy błąd WoW, ale to moje
zdanie.

A można powiedzieć dlaczego? Podział na Hordę i Przymierze nastąpił już w dodatku do W3 więc nie ma na co narzekać ;P. Poza tym to ciekawe rozwiązanie - bo jak by usprawiedliwić np. walki na Battleground''ach? Takowa byłaby wtedy kompletnie bez sensu...

P.S. Ten temat jest całkowicie zbyteczny - głosuje się głównie na "przeciwko WoW" lub "za AoC" - głównie żeby ponarzekać na niezmieniającą się mechanikę rozgrywki w WoW i wiejącego nudą gameplay''a albo brak innowacyjności w AoC. Zobaczymy czy "era Conana" przeżyje tak długą próbę czasu jak zrobił to właśnie WoW... I te ciągłe zarzucanie światu Warcraft''a bezsensu itp. - jakim cudem gdy ta gra odniosła ogromny sukces (nie tylko komercyjny) ważycie się kwestionować jej królowanie w domenie gier MMORPG? Na razie jak mówię temat jest całkowicie zbyteczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt temat jest zbyteczny z takiego powodu, ze AoC nastawiony jest na end gaming, bo na razie to cięzko cokolwiek powiedziec, tylko questy i grind, grind i Questy, albo czasem grind grind i Questy :D

Trzeba poczekać jeszcze z tydzień kiedy połowa serwera będzie 79+ i wtedy się zobaczy. Ale nie wiem czy AoC wytrzyma tą próbę ma drobne wątpliwości, ale sie zobaczy.

Co do problemu z kim walczyć, to najmniejszy problem na świecie, każdy z każdym.Podział jest potrzebny na śliwki na sośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:26, MikFrey napisał:

Fakt temat jest zbyteczny z takiego powodu, ze AoC nastawiony jest na end gaming, bo
na razie to cięzko cokolwiek powiedziec, tylko questy i grind, grind i Questy, albo czasem
grind grind i Questy :D

Właśnie o to chodziło mi we wcześniejszych komentarzach ;). AoC jak widać ma już swoich fanbojów, którzy już wiedzą, że end-game będzie niezmiernie ciekawy i maksymalnie urozmaicony... Może i jestem wielkim fanem Warcraft''a (od wielu lat) ale i tak end-game w WoW bardziej mi odpowiada. Oczywiście jest to moje zdanie.

Dnia 01.06.2008 o 18:26, MikFrey napisał:

Trzeba poczekać jeszcze z tydzień kiedy połowa serwera będzie 79+ i wtedy się zobaczy.
Ale nie wiem czy AoC wytrzyma tą próbę ma drobne wątpliwości, ale sie zobaczy.

Jeśli gra ma świetną grafikę i jest nastawiona na grind to z pewnością znajdzie swoich uzależnionych graczy w krainie kwitnącej wiśni... Ja na becie gry (którą ściągałem kupę czasu ;) strasznie sie zawiodłem, bo prócz dobrej grafiki nie oferuje tylu innowacji jak mogłoby się wydawać (a i zabugowana była niezmiernie - ale to w końcu tylko beta).

Dnia 01.06.2008 o 18:26, MikFrey napisał:

Co do problemu z kim walczyć, to najmniejszy problem na świecie, każdy z każdym.Podział
jest potrzebny na śliwki na sośnie.

Takie rozwiązanie byłoby dobre w jakimś nowym, nieznanym lub niepodzielonym na rasy świecie gry, tyle, że to jest świat Warcraft''a, w którym od niepamiętnych czasów trwa wojna pomiędzy ludźmi a orkami ;). Takie rozwiązanie jest jak najbardziej sensowne i dające duże pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:21, Bifur napisał:

Heh problem w tym, że w świecie Warcraft''a ani horda ani przymierze nie jest zła ^^.
Chyba nie grałeś w W3, żeby tego doświadczyć...


Grałem i doświadczyłem. Tak się wydaje, że horda to ci źli, a przymierze to dobrzy, zresztą same nazwy sugerują takie myślenie. Orkowie, trolle, taureni z nieumarłymi...do tego elfy, o ile historia Warcrafta była składna i konkretna to od WoWa czy nawet już Frozen Throne zrobiono na szybko szach-mat w celu wytłumaczenia dlaczego jest tak a nie inaczej. Przecież nie chodzi tu też dosłownie o podział moralny. Większość ludzi gra sojuszem a nie hordą, z tego samego względu - horde mają za coś gorszego, brzydszego. Dlatego też często spotykałem bardziej rozumnych graczy po stronie hordy, w przeciwieństwie do sojuszu gdzie biegały dzieciaki. Oczywiście to nie jest cały przekrój gry, żeby nie było że się czepiam nagle czegoś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2008 o 18:38, Bifur napisał:

Takie rozwiązanie byłoby dobre w jakimś nowym, nieznanym lub niepodzielonym na rasy świecie
gry, tyle, że to jest świat Warcraft''a, w którym od niepamiętnych czasów trwa wojna
pomiędzy ludźmi a orkami ;). Takie rozwiązanie jest jak najbardziej sensowne i dające
duże pole do popisu.


Akurat lubie WC 3 i TFT i o ile mnie pamięć nie myli w obliczu nowych wydarzeń Trall zawarł porozumienie z ludźmi, czym zakończył "odwieczne" wojny. Tymsamym mamy pokój, nieumarli i orkowie... no to na pewno zgrana paczka, dla mnie takie frakcje to po prostu ściema i nie ma czym się tutaj zasłaniać fabułą.

Co do end-gamemungu to co takiego ma WoW czego nie ma AoC, nie nie zauważyłem, żeby cokolwiek takiego istniało.
Grind w AoC jest specyficzny i japonio-chiniczyków raczej nie zainteresuje :D - poza tym jest za krótki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 15:49, MikFrey napisał:

> Tzn. ? Można mieć dwie postacie na róznych serwach oczywiście jesli o to ci chodzi.


Można mieć w sumie 8 postaci (characterów) na serwerach jakich chcesz

>Słyszałem ,że pvp to istna gankownia w wowie był ten plus ,że jednak były te 2 strony
konfliktu i ty prałeś allianców :)

Podział na hordę i przemierzę to w moim uznaniu najgorszy błąd WoW, ale to moje zdanie.

>A czy jest jakiś trail do AoC ? Bo chciałbym spróbować z czym to sie je ; D

Na razie nie jest żaden trial przewidziany, choć w przyszłości ma być. Jesli masz znajomego
z Edycją kolekcjonerska to ma on Buddy Card, ale na razie one i tak nie działają :D


No właśnie to nie był bład bo serwer pvp w conanie jest podobny do tibi mój kumpel zdał mi relację ,że questów nie mógł robić bo w punktach odrodzenia czekali już high levelowi gracze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 23:33, MikFrey napisał:

Akurat lubie WC 3 i TFT i o ile mnie pamięć nie myli w obliczu nowych wydarzeń Trall
zawarł porozumienie z ludźmi, czym zakończył "odwieczne" wojny. Tymsamym mamy pokój,
nieumarli i orkowie... no to na pewno zgrana paczka, dla mnie takie frakcje to po prostu
ściema i nie ma czym się tutaj zasłaniać fabułą.

Te wydarzenia nastąpiły tuż pod koniec W3... W TFT mamy do czynienia m.in. z zamachem na Thrall''a właśnie przez rasę ludzką czy uwięzieniem Kael''Thasa (także przez ludzi)... Jest też Maiev, która ściga Illidana, który zresztą pomógł Tyrande w walce z nieumarłymi odzyskując po troszku zaufanie brata. Wspomnę też o nieumarłych, którzy odłączyli się od Króla Lisza i dołączyli do Hordy. Mam dalej wymieniać? :) WoW jako tako kontynuuje fabułę i można to zaliczyć na duży plus.

Dnia 01.06.2008 o 23:33, MikFrey napisał:

Co do end-gamemungu to co takiego ma WoW czego nie ma AoC, nie nie zauważyłem, żeby cokolwiek
takiego istniało.

Hmm to w takim razie co takiego będziemy robić pod koniec naszej wędrówki (czytaj po nabiciu max levela :)?

Dnia 01.06.2008 o 23:33, MikFrey napisał:

Grind w AoC jest specyficzny i japonio-chiniczyków raczej nie zainteresuje :D - poza
tym jest za krótki

Grind to zawsze grind a Azjatów jak najbardziej bicie mobów fascynuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fabuły WoWa nie znam, ale o ile pamiętam to że nieumarli się dołączyli od płonącego legionu to nie wiem kiedy sie niby to Hordy przyłączyli.
Mi nie chodzi o ludzi w Lorderonie, tylko chodzi mi o Jaine Proudmoore, które zawarła pokój z orkami.
Po zatym pogoń straznicy za Ilidanem to akurat mały wpływ.

PS: Japońce nie po grindują bo 80 lvl można w kilka dni wbić...a potem co? nowa postać, po za tym to europejskie serwery!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram się krótko:

Plusy WOW:

-gigantyczny i rozwijany z każdym patchem świat
-tysiące questów i przedmiotów do zdobycia
-masa naprawdę fajnych ludzi

Minusy WOW:
-sztuczny i nieprawdziwy podział na dwie frakcje (i totalne praktycznie uniemożliwienie porozumiewania się, co moim zdaniem odbiera cała masę potencjalnej zabawy z tej gry -np. misje szpiegowskie)
-archaiczna już teraz grafika
-nudnawy system walki (bardziej słyszysz niż widzisz że coś trafiasz - ale cóż możliwości komputerów teraz i wtedy, gdy wychodził WOW to lata świetlne)
-elitarny endgame (dla wybrańców), który oprocz tego że możesz się pochwalić wypasionymi zbrojami,etc nie dający naprawdę żadnej prawdziwej satysfakcji ani nie odkrywający kart historii (jak dla mnie historia w grach to magnes i jestem w stanie przecierpieć niedoróbki jeżeli jest jakiś questline warty męczenia się setkami godzin bezcelowego grindowania i tłuczenia tych 20, 40 czy iluś wilków, etc - a tego brakuje).
- realatywnie słabe dodatki i zmuszenie graczy do grindowania (5000 golda na mounta, itd. - totalnie zabija ducha współpracy, bo wszyscy są zajęci grindowaniem)
- właściwie nieistniejący worldpvp (ile razy miałeś ochotę ukatrupić kogoś z Twojej frakcji ?? :-D )
-za dużo dzieci i niezrównoważonych emocjonalnie osobników, któzy wypruliby flaki za jakąś głupotę...

AOC
Zalety:
-grafika
-system walki (trochę jakby ciekawszy)

Wady:
- zbyt świeża żeby wytknąć jakieś prawdziwe - może poczekajmy 4 lata z oceną, albo przynajmniej rok :)

Tymczasem z braku czasu - LEP i te sprawy - obserwuję rozwój sytuacji bez wypieków na twarzy. Za jakiś rok spróbuję na żywo obu produkcji jak już je porządnie zapaczują i zadodatkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:26, MikFrey napisał:

Fakt temat jest zbyteczny z takiego powodu, ze AoC nastawiony jest na end gaming, bo
na razie to cięzko cokolwiek powiedziec, tylko questy i grind, grind i Questy, albo czasem
grind grind i Questy :D

:D
Powiedz mi co oferuje AoC po 80 lvl, bo jak na tą chwilę to chyba nic. Gdzie jest to endgame ? Z tego co wiem to tylko w zapowiedziach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 01:02, SwenG napisał:

> Fakt temat jest zbyteczny z takiego powodu, ze AoC nastawiony jest na end gaming,
bo
> na razie to cięzko cokolwiek powiedziec, tylko questy i grind, grind i Questy, albo
czasem
> grind grind i Questy :D
:D
Powiedz mi co oferuje AoC po 80 lvl, bo jak na tą chwilę to chyba nic. Gdzie jest to
endgame ? Z tego co wiem to tylko w zapowiedziach ;)


Tego ni wiedza najstarsi Indianie :) A tak poważnie jakbym słuchał plotek to żadnej gry bym nie skończy, ja tam czekam na opinię kolegów z gildii i w tedy będę się wypowiadał w tej kwestii :) Twoje fanbojowskie teksty nikogo nie zniechęcą do grania więc nie wiem po co tracisz energię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 17:13, Zbieć napisał:

weście macie tylko pretensje do ortografi kurna to nie szkoła wiecie



Wiemy, ale nie tylko w szkole powinienes pisac poprawnie. Masz to zapisane w regulaminie forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 09:51, dark_darek napisał:

sorki za podwójny post ale edit jakoś nie zadziałał :)

ps - lazybone a aoc niby nie działa ?? Jeśli tak uważasz to -> bez komentarza :)

>
Zwrócilem na to uwagę bo strona techniczna Wowa jest wypełniona problemami działania w Viscie a jednak dziala i to bez problemu. AoC jako gra nowa pewnie działa bez zarzutu - jeszcze nie miałem okazji sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 16:03, MikFrey napisał:

fabuły WoWa nie znam, ale o ile pamiętam to że nieumarli się dołączyli od płonącego legionu
to nie wiem kiedy sie niby to Hordy przyłączyli.

Już w TFT nieumarli byli pod władzą Sylvanas Windrunner - o ile pamiętam nawet od 3-4 misji kampanii umarlaków.

Dnia 02.06.2008 o 16:03, MikFrey napisał:

Po zatym pogoń straznicy za Ilidanem to akurat mały wpływ.

O i tu się mylisz. Gdyby nie Maiev istniałoby prawdopodobieństwo, że Illidan "pogodzi się" z Nocnymi Elfami. Ale ta natrętna elfka musiała podążać za nim aż do pustowi...

Dnia 02.06.2008 o 16:03, MikFrey napisał:

PS: Japońce nie po grindują bo 80 lvl można w kilka dni wbić...a potem co? nowa postać,
po za tym to europejskie serwery!

No właśnie - co? Co oferuje AoC po dobiciu 80 poziomu? Jeśli nie oferuje przynajmniej porównywalnymi smaczkami jak WoW to o grze zapomnimy już za rok ;). Jeśli więc 80 lvl można wbić w parę dni to PvE graniczy z żenadą.

@dark_darek

Eh jakie fanbojowskie teksty? SwenG podając fakty może i nie zniechęci graczy ale wspomnisz jeszcze jego słowa...

@lazybone
Uwierz mi, że z AoC miałem większe problemy niż z Crysis'em i Unreal Tournament 3 razem wziętymi. Dawno nie widziałem tak skopanego silnika graficznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wyniku tak burzliwej dyskusji postanowiłem dołożyć swoje 5 groszy:)

Na wstępie zaznaczam, że nigdy nie grałem w WoW`a także na temat tej gry i jej możliwości wypowiadać się nie będę. W AoC natomiast gram od kilku dni.

Oto moje spostrzeżenia:

1. Nie można na razie obiektywnie porównywać gier, z których jedna ma kilka lat a druga 12 dni(liczę od oficjalnej premiery).

2. Czy można nabić 80lvl w kilka dni? Pewnie można ale nie potrafię sobie tego wyobrazić jak-po kilku dniach grania osiągnąłem lvl 22 a przez weekend grałem naprawdę sporo. Większość graczy z mojej gildii oscyluje w okolicach 30lvl`u. Podejrzewam, że owi 80lvl-owcy skorzystali z możliwości wcześniejszej rozgrywki i katowali grę niemiłosiernie omijając jednocześnie aspekt RPG.

3. Mityczne już problemy z silnikiem gry: U mnie na nie najnowszej konfiguracji gra chodzi miło i przyjemnie a jedyne spowolnienia zaliczyłem podczas wizyty w stolicy Aquilonii, zwłaszcza przy przewalających się zewsząd mamutach;) Aczkolwiek moim zdaniem LOTR`o oferuje lepsze/porównywalne widoki przy mniejszych wymaganiach.

4. Bugi-są niewątpliwie jednak w rozgrywce na dzień dzisiejszy mi nie przeszkadzają. Funcom co kilka dni wypuszcza nowe łatki, ot cała przyjemność w granie gry od premiery:)

5. PvP- Moim zdaniem gra jest bardziej nastawiona na wojny gildii niż na pojedyncze pvp czy drobne utarczki. Na dzień dzisiejszy pvp przypomina raczej to drugie z prostego względu, a mianowicie do oblężeń i szturmów czyli bitew z prawdziwego zdarzenia potrzebne są twierdze i miasta a ich zbudowanie to naprawdę olbrzymi koszt i wysiłek dla gildii i nie wyobrażam sobie, że ktoś w ciągu kilku dni czy nawet tygodni takowe zbuduje.

6. klimat-kwestia gustu,ale wyrażę swoją opinię jeżeli ktoś się zraził pierwszą lokacją, że za kolorowa i w ogóle nie mroczna to niech powie jak można bardziej klimatycznie oddać piracką wyspę położoną wśród tropików, z racji umiejscowienia musi ona być trochę kolorowa:) Inne lokacje są zdecydowanie bardziej mroczne. Muzyka i dźwięk-bardzo dobre naprawdę pomagają się wczuć w klimat gry.

7. Walka-jak pisałem nie mam porównania do WoW ale biorąc na widelec LOTR`o (słyszałem opinie, że mechanika podobna) walka jest o wile bardziej dynamiczna i zręcznościowa.

Uff...to na tyle.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować