Zaloguj się, aby obserwować  
PlushowyMisio

Age of Conan vs. World of WarCraft

265 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2008 o 13:58, dark_darek napisał:

> > Następny i ma 32 lata czy my wspominaliśmy o wszystkich polakach :D bifur
przypomnij
>
> > mi :)
>
> Nie ma sensu z takimi ludźmi prowadzić dalszej konwersacji, skoro i tak stawiają
na swoim,
> jak małe dzieci... A człowiek tak dojrzały powinien przecie patrzeć na takie sprawy
trzeźwo
> ;).
>
> @MikFrey
>
> Może nie wiesz, ale w WotLK (dodatek do WoWa) będzie możliwość oblegania budynków
(ich
> niszczenie itp.) więc... Crafting jest również niezwykle emocjonujący nieprawdaż?
Zatem
> standard... Tak więc do zobaczenia za rok, gdy era Conana się skończy ;).


ale bajkowej grafiki nie zlikwidują a to mnie strasznie razi bo grałem :) nawet jeśli
aoc by się skończył to jest kilka alternatyw na ten rok dla mnie sg worlds, aion może
i darkfall jeśli nie skończy jak duke nukem forever :) nawet chronicles of spellborn
wygląda ciekawiej niż wow i who :)

ps - zawsze mogę wrócić do eq2 bo jest 100 razy lepszy od wowa :) i przede wszystkim
nie jest taki prosty jak wow :)

Ja W WOWa, nie grałem, ale gram w zwykłego. WOWa dobrze znam i też mi bajkowa grafika nie przeszkadza. Moim zdaniem AOC też odniesie sukces choć myślę, że WOWa nie pobije. Zapewne będą tacy ludzie co będą grali w obydwie gry. Dobrym plusem AOC jest tani abonament, tylko 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grałem w wowa i naprawde nie fajny system walki jest okropny grafika też nie najlepsza i nudne to nawet i nawet nei fajne tylko addicting to jest a aoc piękna grafa system walki super i sie napewno nie nudzi bo pvp będzie super tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 21:46, dobry2 napisał:

grałem w wowa i naprawde nie fajny system walki jest okropny grafika też nie najlepsza
i nudne to nawet i nawet nei fajne tylko addicting to jest a aoc piękna grafa system
walki super i sie napewno nie nudzi bo pvp będzie super tam


Eh spodziewałem się tego grafika nie najlepsza ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 11:23, Dominik000 napisał:

Ja W WOWa, nie grałem, ale gram w zwykłego. WOWa dobrze znam i też mi bajkowa grafika
nie przeszkadza. Moim zdaniem AOC też odniesie sukces choć myślę, że WOWa nie pobije.
Zapewne będą tacy ludzie co będą grali w obydwie gry. Dobrym plusem AOC jest tani abonament,
tylko 30zł.


Tylko 30 złotych, tylko na polskich serwerach, tylko z Polakami.
Jeśli chcesz grać z ludźmi z całego świata i nie czekać na premierę w Polsce przyjdzie Ci zapłacić prawie dwa razy więcej. Szczerze mówiąc, jak dla mnie ten niższy abonament jest udziwnieniem i powodem sporów wszelakich. Także opóźnienie w druku kart pre-paid, co jest winą Funcomu, wpłynęło dla mnie negatywnie na start AoC w Polsce. Nie pamiętam takich problemów gdy WoW startował.

Jeśli chodzi o start w naszym kraju, myślę, że WoW góruje.
Natomiast o samym gameplayu będę miał możliwość przekonania się w ciągu kilku miesięcy, gdy już upatchują wstępnie Conana. Z wyczytanych recenzji obu gier wynika, że WoW będzie królował dalej. Miejmy nadzieję, że Conan jednak recenzentów zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2008 o 22:20, Szvacz napisał:

> tylko 30zł.

Tylko 30 złotych, tylko na polskich serwerach, tylko z Polakami.
Jeśli chcesz grać z ludźmi z całego świata i nie czekać na premierę w Polsce przyjdzie
Ci zapłacić prawie dwa razy więcej. Szczerze mówiąc, jak dla mnie ten niższy abonament
jest udziwnieniem i powodem sporów wszelakich. Także opóźnienie w druku kart pre-paid,
co jest winą Funcomu, wpłynęło dla mnie negatywnie na start AoC w Polsce. Nie pamiętam
takich problemów gdy WoW startował.

Jeśli chodzi o start w naszym kraju, myślę, że WoW góruje.
Natomiast o samym gameplayu będę miał możliwość przekonania się w ciągu kilku miesięcy,
gdy już upatchują wstępnie Conana. Z wyczytanych recenzji obu gier wynika, że WoW będzie
królował dalej. Miejmy nadzieję, że Conan jednak recenzentów zaskoczy.

O, to nie wiedznialem, że za 30 zł abonamentu można grać tylko na Polskich serwerach. Ale to przecież wystarczy, co to za różnica czy grasz z Polakiem czy Niemcem lub Anglikiem? Mogli by zrobić w np CDA recenzję-porównanie oby dwóch gier. Chciałbym aby było takie coś. Recki conana jeszcze nie czytalem, ale muszę się zabrać za nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2008 o 22:20, Szvacz napisał:

Tylko 30 złotych, tylko na polskich serwerach, tylko z Polakami.
Jeśli chcesz grać z ludźmi z całego świata i nie czekać na premierę w Polsce przyjdzie


Masz może linka do oficjalnej wypowiedzi z której wziąłeś tę informację,
czy po prostu powtarzasz plotkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podziała opcja edit >_>
-----------------------

Przeczytałem ten news o tańszym abonamencie(wcześniej
tylko go przejrzałem) i wygląda na to, że masz rację.
Heh... mam tylko nadzieję, że będą w Polsce dostępne oba
rodzaje pre-paidów(nie mam ochoty grać z samymi polakami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym którzy porównują grafikę WoW z AoC radzę niech wezmą pod uwagę kiedy te gry zostały wydane. Wzięliście? No to teraz wyciągnijcie wnioski. E.. chyba za dużo wymagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 12:15, maggit napisał:

Gdzie się podziała opcja edit >_>
-----------------------

Przeczytałem ten news o tańszym abonamencie(wcześniej
tylko go przejrzałem) i wygląda na to, że masz rację.
Heh... mam tylko nadzieję, że będą w Polsce dostępne oba
rodzaje pre-paidów(nie mam ochoty grać z samymi polakami).


Według mnie powinny być, Funcom w niedalekiej przyszłości ma dostarczyć te na servy europejskie do Polski. Mam nadzieję, że pomyślą na tyle, żeby stwierdzić, że część Polaków będzie grała także na servach z Europy. Tak jak mówiłem - za tę dezorganizację Age of Conan łapie minusa względem WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie odinstalowalem AoC z dysku, przez nastepne pol roku nic mnie nie zmusi zeby do tego badziewia wrocic. Na razie w AoC da sie grac do lvl okolo 40. potem sa DWIE! lokacje na 40-50, JEDNA! lokacja 50-60. Zeby bylo weselej, lokacja 50-60 ma mase powtarzalnych questow "zabij 25 potworow", i z 10 questow normalnych. Oczywiscie sa jeszcze instance. Oraz pseudo instance.

Pseudo instance to lokacje do ktorych wchodzi dowolna ilosc ludzi a moby sa elitarne (bez grupy nie da rady). Bardzo fajnie to sie sprawdza w praktyce. Przebijasz sie jedna strona sali w kierunku bossa tylko po to, zeby zobaczyc plecy innej grupki ktora wlasnie wychodzi po ubiciu twojego celu:) Fantastycznie, nie? na szczescie respawny krotkie, jakies 10 minut. Wiec stoisz z druzyna w miejscu bossa, czekasz, robisz herbate. Nuda. Respawnuje sie boss i tutaj niespodzianka. Cale 6 osob (party 6 osobowe, nie 5 jak w WoWie) lapie absurdalnego disconnecta. Wipe, pobudka przy wejsciu i (ze wzgledu na szybkie respawny) zabijanie tych samych mobow, coby zobaczyc bossa. Zeby tylko raz sie zdarzylo, to bylby pech. Ale to jest notoryczne. Ekscytujace, nieprawdaz? Az chce sie grac.

Pozatym same instance oczywiscie sliczne, ladne, kolorowe, krew sie leje, ale jakos tak sztywno. Po prostu idzie druzyna przed siebie i trzaska co sie rusza. Zero pomyslunku. Pulluje ktokolwiek, caster, healer, melee dps, tank zgarnia aggro (albo nie, tez nic strasznego bo heal i castera wyleczy bez wysilku jak go dowolny nie-boss bije) i zostaje zwykle wklepywanie klawiszy na combosy. Niczym sie nie rozni od gry solo.

Dodajmy do tego crafting ktory lezy, kwiczy i jest bezuzyteczny, niedzialajace miasta gildii (fajnie postawic sobie budynek, tylko po co, skoro zero pozytku z niego), zle opisane talenty (oczywiscie czesc nie dziala lub dziala inaczej niz powinna) i mamy przepis na gniota roku ^^

Gra nie powinna wyjsc poza etap "closed beta". 3/4 atutow ktore funcom zapowiadal "na razie nie dziala, bedzie zaimplementowana wkrotce". W zasadzie z szumnie zapowiadanych innowacji ktore mialy zupelnie zmiesc WoWa zostala tylko grafika i system combosow. Moze to komus starczy do zabawy, mi nie.

Czekajcie na polska wersje, jest szansa ze za te pare miesiecy jak sie pojawi wiekszosc bugow bedzie zalatana. Ale sadzac po ostatnich patchach jak funcom poprawia jedna rzecz, to przy okazji 3 nastepne psuje.

Funcom rozbudzil wielkie nadzieje, sporo naobiecywal, szumu wielkiego narobil. A sie okazalo ze to kpina.

Dotarlem do 55 lvl, klasa barbarzynca, 43 lvl demonolog. Moze end game jest lepszy, przyznaje bez bicia ze nie mialem szansy sprobowac. Ale po prostu odechciewa sie lvlowac, ostatnie 4 poziomy zdobywalem ponad 10 dni. Jakos nie mam cierpliwosci zeby zabijac po 300-400 mobow na lvl tudziez latac po instancach, bo jedno i drugie jest po prostu koszmarnie nudne i poteznie irytujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 01:13, cisu napisał:

A ja wlasnie odinstalowalem AoC z dysku, przez nastepne pol roku nic mnie nie zmusi zeby
do tego badziewia wrocic.

Gra nie powinna wyjsc poza etap "closed beta". 3/4 atutow ktore funcom zapowiadal "na
razie nie dziala, bedzie zaimplementowana wkrotce". W zasadzie z szumnie zapowiadanych
innowacji ktore mialy zupelnie zmiesc WoWa zostala tylko grafika i system combosow. Moze
to komus starczy do zabawy, mi nie.

Czekajcie na polska wersje, jest szansa ze za te pare miesiecy jak sie pojawi wiekszosc
bugow bedzie zalatana. Ale sadzac po ostatnich patchach jak funcom poprawia jedna rzecz,
to przy okazji 3 nastepne psuje.

Rozsądnie i rzeczowo !
Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 01:13, cisu napisał:

Gra nie powinna wyjsc poza etap "closed beta". 3/4 atutow ktore funcom zapowiadal "na
razie nie dziala, bedzie zaimplementowana wkrotce". W zasadzie z szumnie zapowiadanych
innowacji ktore mialy zupelnie zmiesc WoWa zostala tylko grafika i system combosow. Moze
to komus starczy do zabawy, mi nie.


A może Funcom się pomylił i wypuścili na płytkach zrąbaną wersję, a teraz nie chcą tego pokazać przed światem i paczują od nowa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 01:13, cisu napisał:

A ja wlasnie odinstalowalem AoC z dysku, przez nastepne pol roku nic mnie nie zmusi zeby
do tego badziewia wrocic. Na razie w AoC da sie grac do lvl okolo 40. potem sa DWIE!
lokacje na 40-50, JEDNA! lokacja 50-60. Zeby bylo weselej, lokacja 50-60 ma mase powtarzalnych
questow "zabij 25 potworow", i z 10 questow normalnych. Oczywiscie sa jeszcze instance.
Oraz pseudo instance.

Standard wśród MMORPG... Oczywiście tych darmowych ^^.

Dnia 16.06.2008 o 01:13, cisu napisał:

Pseudo instance to lokacje do ktorych wchodzi dowolna ilosc ludzi a moby sa elitarne
(bez grupy nie da rady). Bardzo fajnie to sie sprawdza w praktyce. Przebijasz sie jedna
strona sali w kierunku bossa tylko po to, zeby zobaczyc plecy innej grupki ktora wlasnie
wychodzi po ubiciu twojego celu:) Fantastycznie, nie? na szczescie respawny krotkie,
jakies 10 minut. Wiec stoisz z druzyna w miejscu bossa, czekasz, robisz herbate. Nuda.
Respawnuje sie boss i tutaj niespodzianka. Cale 6 osob (party 6 osobowe, nie 5 jak w
WoWie) lapie absurdalnego disconnecta. Wipe, pobudka przy wejsciu i (ze wzgledu na szybkie
respawny) zabijanie tych samych mobow, coby zobaczyc bossa. Zeby tylko raz sie zdarzylo,
to bylby pech. Ale to jest notoryczne. Ekscytujace, nieprawdaz? Az chce sie grac.

Prawda - instancje zostały potraktowane po macoszemu. Sam grałem w gierkę w czasie closed bety i jak widać wiele się nie zmieniło... Potraficie sobie wyobrazić jak to by wyglądało w WoW? Idziemy sobie spokojnie przez Sunwell Plateau i na końcu widzimy padającego Kil''jaedena, ubitego przez innych graczy... To po prostu parodia PvE.

Dnia 16.06.2008 o 01:13, cisu napisał:

Dodajmy do tego crafting ktory lezy, kwiczy i jest bezuzyteczny, niedzialajace miasta
gildii (fajnie postawic sobie budynek, tylko po co, skoro zero pozytku z niego), zle
opisane talenty (oczywiscie czesc nie dziala lub dziala inaczej niz powinna) i mamy przepis
na gniota roku ^^

Nie rozumiem jak można wydać grę, w której połowa zapowiedzianych nowalijek będzie dodana w następnych patch''ach. Apropo patch''ów - gra nie dość, że ma totalnie skopany silnik graficzny to jeszcze muszę wysłuchiwać skarg mojego kumpla jak to mu gra zwalnia nawet o 10-20 fps po wydaniu kolejnej łatki. Toż to ironia.

Dnia 16.06.2008 o 01:13, cisu napisał:

Gra nie powinna wyjsc poza etap "closed beta". 3/4 atutow ktore funcom zapowiadal "na
razie nie dziala, bedzie zaimplementowana wkrotce". W zasadzie z szumnie zapowiadanych
innowacji ktore mialy zupelnie zmiesc WoWa zostala tylko grafika i system combosow. Moze
to komus starczy do zabawy, mi nie.

Tia... Grafika może i jest dobra, aczkolwiek wymaga behemota zamiast komputera. Silnik graficzny jest niezoptymalizowany do tego stopnia, że twórcy jeszcze dobijają go kolejnymi łatkami. System kombosów jest IMO za bardzo "konsolowy" - nie spodobał mi się zbytnio. Wolę klasyczny Point & Click.

Dnia 16.06.2008 o 01:13, cisu napisał:

Czekajcie na polska wersje, jest szansa ze za te pare miesiecy jak sie pojawi wiekszosc
bugow bedzie zalatana. Ale sadzac po ostatnich patchach jak funcom poprawia jedna rzecz,
to przy okazji 3 nastepne psuje.

Polska wersja... Jakby to powiedzieć - budzi kontrowersje. Racja za abonament należy CDP podziękować, aczkolwiek granie na polskich serwerach będzie po prostu psuciem sobie zabawy. Osobiście wolę grać z obcokrajowcami - to właśnie na tym polega magia gier MMORPG. Bycie w jednej drużynie z Niemcem, Włochem, Polką i dajmy na to Rosjaninem jest na swój sposób atrakcyjne. Ileż to przyjaciół zdobyłem grając przez dobre 3 lata w WoW... I m.in. dzięki temu gra trzyma mnie przy sobie tak dużo czasu.

Dnia 16.06.2008 o 01:13, cisu napisał:

Funcom rozbudzil wielkie nadzieje, sporo naobiecywal, szumu wielkiego narobil. A sie
okazalo ze to kpina.
Dotarlem do 55 lvl, klasa barbarzynca, 43 lvl demonolog. Moze end game jest lepszy, przyznaje
bez bicia ze nie mialem szansy sprobowac. Ale po prostu odechciewa sie lvlowac, ostatnie
4 poziomy zdobywalem ponad 10 dni. Jakos nie mam cierpliwosci zeby zabijac po 300-400
mobow na lvl tudziez latac po instancach, bo jedno i drugie jest po prostu koszmarnie
nudne i poteznie irytujace.

Właśnie po AoC nie spodziewałem się ciągłego grindu - zawiodłem się już na becie. Z tego co widzę, to PvE to kompletna porażka (WoW nadal zostaje niepobity). Racja, że end-game może być ciekawy ze względu na Castle Siege i inne bajery PvP - jednakże gracze preferujący rozgrywkę instancjo-raidową zostali źle zrozumieni przez Funcom. Dlatego też gra raczej nie wytrzyma nawet porównywalnej do WoW, próby czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 11:01, Bifur napisał:


Właśnie po AoC nie spodziewałem się ciągłego grindu - zawiodłem się już na becie. Z tego
co widzę, to PvE to kompletna porażka (WoW nadal zostaje niepobity). Racja, że end-game
może być ciekawy ze względu na Castle Siege i inne bajery PvP - jednakże gracze preferujący
rozgrywkę instancjo-raidową zostali źle zrozumieni przez Funcom. Dlatego też gra raczej
nie wytrzyma nawet porównywalnej do WoW, próby czasu.

Ja może i jestem PvP''owcem , ale jakoś AoC mnie nie przekonał , wole WoW''a .Może to dlatego że siedze w świecie WarCrafta od początku ? Nie wiem, ale mi WoW bardziej pasuje i basta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow w obecnym stanie= żałosna, nędzna i nudna imitacja gry, która powodowała szybsze bicie serca 3 lata temu.

AoC = raczkujące dziecko z ogromnym potencjałem, które -może - być naprawdę super grą - za pół roku, rok


Na razie wybieram to drugie. Zobaczymy co zaproponuje WAR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AoC mam i powiem tak że na poważnie zacznę grać gdy wyjdą polskie serwery bo wtedy będzie juz masa bugów naprawiona. Mi aktualnie bardziej podoba się AoC bo wygląd świata jest bardziej realistyczny a wow super cukierkowy. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wow w obecnym stanie= żałosna, nędzna i nudna imitacja gry, która powodowała szybsze bicie serca 3 lata temu.

/care

Żałosna imitacja gry...
Po tym co przeczytałem o AoC na forum, u ludzi co grali w nią, wiem, że nie jest to gra dla mnie. "Instance" wydają się po prostu śmieszne, żałosne,jak i samo PvP również (z multum filmików jakie było mi dane ujrzeć). Ale kto wie, może role się odwrócą... Nie mogę być pewny.
Na razie WoW stał się za prosty w niektórych aspektach, po to... by przyciągnąć większa ilość ludzi cyt. dzieci dla $. Dlatego to MMO również opuściłem po 2 latach gry. Ale moim zdaniem, WoW nie ma konkurencji nadal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skubsa tak na marginesie jak ty to okresliles PVP''owcem w WoW byc raczej nie mozna od jakiegoś dluzszego czasu bo PvP tam poprostu nie istnieje.

jesli chodzi o powyzszy post szanownych panow , pan badz dzieci ''co bardzo prawdopodobne'' insty w AoC te ktore wymieniliscie sa nie liczne i sa przeznaczone do urozmaicenia zabawy jaka jest PvP w tej grze bo nie ma nic przyjemniejszego jak patrzec na party przed toba meczace sie przy biciu bossa i tuz przed killem ich ud...ic.

co do sprzetu jaki jest potrzebny aby grac w AoC to jesli ktos myslal ze komp kupiony pare lat temu ''Atari , Comodore itp.''moze dac rade i bedzie mogl grac we wszystkie nowe gierki to raczej mu to nie wyjdzie , technika idzie do przodu a co za tym idzie i gry beda mialy wieksze wymagania

i na koniec posta mego taka mala bardzo wielka prozba!!!

jesli ktokolwiek decydoje sie na gre na serverze PvP niech nie placze na forach , whipach i czymkolwiek jeszcze ze go bija , kampia itd. itp. bo to jest poprostu zenujace, jesli chcesz grac aby muc sobie mordowac postacie innych ludzi na wszystkich krainach a nie tylko mini game to przygotoj sie na to ze i TY bedziesz ginac MASOWO jesli latasz samemu!!!

PS.jesli ktos mi napisze cokolwiek o tym ze mam sie nauczyc poprawnie pisac po polsku nim zaczne sie udzielac na forach to mam go gleboko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem WoWa, odrzucił mnie po kilku miesiącach grania. Gra nie trafiła do mnie zupełnie ;/

Obecnie klecę kasę na nowy sprzęt. Gdy wyjdzie polska wersją AoC, spróbuję i jej. A na razie, z tego co widzę, świat Conana małe ma szansę na dłuższe przyciągnięcie mnie do siebie... Rewolucji w polu MMO nie widać...

Może nadzieją jest świat Warhamca? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować