Zaloguj się, aby obserwować  
PlushowyMisio

Age of Conan vs. World of WarCraft

265 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2008 o 16:53, Qamar napisał:

Warhammer nie różni się jakoś szczególnie od WoW''a, może poza tym, że nie ma paskudnie
infantylnej grafiki. W dużej mierze jest to to samo co WoW, w innej oprawie. Trochę odmiany
może wnieść Aion i GW2. Ale tak naprawdę już istnieje trochę MMO opierających się na
innych założeniach niż WoW i oferujących inny typ rozgrywki. Z tych bardziej znanych
GW, Tabula Rasa, EVE. Jednak jeżeli coś miałoby odebrać WoW''owi jakąś część klienteli,
to największe szanse na to ma coś podobnego, czyli WHO. Chyba, że spora grupa wowowców
nagle dojrzeje i znudzi się grindem.


Jak to czytałem, to przypomniało mi się takie powiedzenie: "Czasem lepiej milczeć i wyjść na głupca niż otworzyć usta i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Przypomniało mi się dlatego, że WAR od WoWa różni się niemal wszystkim, a nade wszystko fundamentalnymi założeniami gry. Jedyne podobieństwa to wygląd (bo Blizzard zerżnął od Games Workshop światy WH i WH40K i zrobił Warcrafta i Starcrafta) i pewne elementy, które są wspólne dla niemal wszystkich mmorpg. Główna różnica polega na tym, że WAR to gra RVR (takie kolektywne PVP), antygrindowa, bez raidów, dużo (bardzo dużo) mniej zależna od ekwipunku. Można w niej lewelować i zdobywać ekwipunek tylko w PVP, są oblężęnia twierdz (w tym Mythic ma doświadczenie, vide: DAoC) i zdobywanie oraz plądrowanie stolicy przeciwnika. Jest to więc raczej taki anty-WoW, ale dlatego nie będzie miał tylu graczy co WoW - większość ludzi po prostu boi się pvp, nawet w tak łagodniej wersji jaką serwuje WAR (w zasadzie, poza chwilowym debuffem i straconym czasem, śmierć w pvp nie ma konsekwencji dla gracza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2008 o 21:57, Jaros napisał:

Jak to czytałem, to przypomniało mi się takie powiedzenie: "Czasem lepiej milczeć i wyjść
na głupca niż otworzyć usta i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Przypomniało mi się dlatego, że WAR od WoWa różni się niemal wszystkim, a nade wszystko
fundamentalnymi założeniami gry. Jedyne podobieństwa to wygląd (bo Blizzard zerżnął od
Games Workshop światy WH i WH40K i zrobił Warcrafta i Starcrafta) i pewne elementy, które
są wspólne dla niemal wszystkich mmorpg. Główna różnica polega na tym, że WAR to gra
RVR (takie kolektywne PVP), antygrindowa, bez raidów, dużo (bardzo dużo) mniej zależna
od ekwipunku. Można w niej lewelować i zdobywać ekwipunek tylko w PVP, są oblężęnia twierdz
(w tym Mythic ma doświadczenie, vide: DAoC) i zdobywanie oraz plądrowanie stolicy przeciwnika.
Jest to więc raczej taki anty-WoW, ale dlatego nie będzie miał tylu graczy co WoW - większość
ludzi po prostu boi się pvp, nawet w tak łagodniej wersji jaką serwuje WAR (w zasadzie,
poza chwilowym debuffem i straconym czasem, śmierć w pvp nie ma konsekwencji dla gracza).


Jedyne czemu mogę przytaknąć w twoim poście to przytoczone powiedzenie. Święta prawda. Reszta, prawie w całości mija się z prawdą.
Akurat graficznie to zupełnie różne gry. WoW jest mocno karykaturalny, a WO bardziej realistyczny. chyba, że uważasz za podobne wszystkie gry, w których występują krasnoludy, orkowie i średniowieczna architektura. Świat Warcrafta ma się tak do świata Warhammera jak piernik do wiatraka. Z jednej strony baśniowa nibylandia, osadzona w głębokim średniowieczu, z drugiej świat wzorowany na Europie i osadzony w schyłkowym okresie średniowiecza. Nie zauważyłem też w Warcrafcie wszechobecnego piętna chaosu.
Zergów można porównać do Tyranidów, a Protosów do Eldarów albo Tau, ale równie dobrze, albo i lepiej do alienów i predatorów. Jakoś nie przypominam sobie ze Starcrafta statków przypominających gotyckie katedry, ani magii.

Powtórzę po kolei jeszcze raz to co pisałeś o tych grach:

Dnia 29.06.2008 o 21:57, Jaros napisał:

Główna różnica polega na tym, że WAR to gra RVR (...)


W WoW też są dwie strony konfliktu i gracze należący do każdej z nich nawzajem ze sobą walczą. Różnica polega na tym, że w WO zostało to bardziej skodyfikowane i działania graczy mają większy wpływ na ogólny stan konfliktu. Niby jakaś różnica jest, ale są gry, w których w ogóle nie występują taki element i zbudowane są w okół zupełnie innej filozofii. W tych grach podobne nawet jest to, że każda ze stron składa się z kilku odrębnych ras. Wszystko to sprawia, że twoje stwierdzenie o różnicach w "fundamentalnych założeniach" po prostu mnie śmieszy.

Dnia 29.06.2008 o 21:57, Jaros napisał:

(...) antygrindowa (...)


Ciekaw jestem w czym upatrujesz "antygrindowości" tej gry?

>Można w niej lewelować i zdobywać ekwipunek tylko w PVP(...)

Czy ty dostrzegasz różnicę pomiędzy PvP, a PvE, w którym dozwolone jest PK?

Dnia 29.06.2008 o 21:57, Jaros napisał:

(...) są oblężęnia twierdz (...)


A jakby Blizzard dodał do WoW''a oblężenia twierdz to zmieniłby "fundamentalne założenia" tej gry?

Dnia 29.06.2008 o 21:57, Jaros napisał:

(...) i zdobywanie oraz plądrowanie stolicy przeciwnika.


Z tego co mi wiadomo w WoW''ie również można się wbijać do miast przeciwnika.

Dnia 29.06.2008 o 21:57, Jaros napisał:

większość ludzi po prostu boi się pvp, nawet w tak łagodniej wersji jaką serwuje WAR


I pewnie właśnie dlatego firmy kombinują jak dodać PvP do każdej MMO jaką wypuszczają. :D

Zaiste. Czasem lepiej milczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 11:21, PharauhnMizzrym napisał:

> age of conan ci zadziała ale na niskich ustawieniach ale jak bym kupił wowa bo
będzie
> nowy dodatek i prawie nie ma problemów technicznych ja mam age of conan i nawet
nie
> moge sie zalogowąc kurwa jaka hujowa gra

Po pierwsze dziecko drogie odzywaj się ładniej. Po drugie przez ostatni patch były problemy
z serwerami naprawione już następnego dnia, tak, że wczoraj raz na cały dzień zdarzyło
mi się dostać DC... wystarczy czytać komunikaty w luncherze a nie bluzgać bo nie działa...


ty mi nie rozkazuj i ja nawet niei moge sie zalogować od poczotku dnia kturego kupiłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 02:39, Qamar napisał:

Z tego co mi wiadomo w WoW''ie również można się wbijać do miast przeciwnika.


Ale nie możesz ich zająć. Stormwind zawsze będzie należało do Przymierza, jedyne co możesz to wbiec, zabić kilka NPC''ów i wyjść. Zająć miasta na stałe nie można w żaden sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:22, Bambusek napisał:

> Z tego co mi wiadomo w WoW''ie również można się wbijać do miast przeciwnika.

Ale nie możesz ich zająć. Stormwind zawsze będzie należało do Przymierza, jedyne co możesz
to wbiec, zabić kilka NPC''ów i wyjść. Zająć miasta na stałe nie można w żaden sposób.


Wiem o tym. Nie można jednak stwierdzić, że te gry różnią się na fundamentalnym poziomie. Miasta przeciwnika można również przejmować w GW: Factions, ale nie posunąłbym się do twierdzenia, że czyni to GW:F podobną do WO. To są szczegóły, a prawdziwych różnic i podobieństw należy szukać w innych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 03:16, dobry2 napisał:

> > age of conan ci zadziała ale na niskich ustawieniach ale jak bym kupił wowa
bo
> będzie
> > nowy dodatek i prawie nie ma problemów technicznych ja mam age of conan i
nawet
> nie
> > moge sie zalogowąc kurwa jaka hujowa gra
>
> Po pierwsze dziecko drogie odzywaj się ładniej. Po drugie przez ostatni patch były
problemy
> z serwerami naprawione już następnego dnia, tak, że wczoraj raz na cały dzień zdarzyło

> mi się dostać DC... wystarczy czytać komunikaty w luncherze a nie bluzgać bo nie
działa...

ty mi nie rozkazuj i ja nawet niei moge sie zalogować od poczotku dnia kturego kupiłem
:/



Proszę cię o ortografię nie jest to trudne nawet w wieku 12 lat.
Powiedz mi dla czego nie działa ci AoC, założyłeś konto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 16:53, Qamar napisał:

[jedna gra na abonament (TR) mi wystarczy,

Sorry za offtop. Własnie zastanawiam się nad jedną (jedyną) grą za którą byłbym w stanie płacic abonament. Zastanawiam się nad EVE i TR właśnie. Tyle, że w TR nie grałem. Czytałem, że każdy gracz posiada tzw. buddy key i może zaprosić kogoś do triala. Stąd moja prośba - czy mógłbys mnie invite''nąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 08:35, flymar napisał:

> [jedna gra na abonament (TR) mi wystarczy,
Sorry za offtop. Własnie zastanawiam się nad jedną (jedyną) grą za którą byłbym w stanie
płacic abonament. Zastanawiam się nad EVE i TR właśnie. Tyle, że w TR nie grałem. Czytałem,
że każdy gracz posiada tzw. buddy key i może zaprosić kogoś do triala. Stąd moja prośba
- czy mógłbys mnie invite''nąć?


PS. Właśnie otrzymałem maila od gram.pl, z informacją, że właśnie dodali funkcjonalność o jaką prosiłem w poprzednim poście. (Co za szybkość reakcji :D ) Dlatego piszę kolejnego posta, tym razem jako odpowiedź na twojego, tak, żebyś otrzymał powiadomienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem AoC jest zbyt niedopracowane by móc konkurować z WoW''em. Może ma lepszą grafikę ale przy tej ilości błędów jakakolwiek walka z liderem jest niemożliwa. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:40, driv4r napisał:

Moim zdaniem AoC jest zbyt niedopracowane by móc konkurować z WoW''em. Może ma lepszą
grafikę ale przy tej ilości błędów jakakolwiek walka z liderem jest niemożliwa. ;]


Jakich błędów? Wymień choć kilka, bo mam podejrzenia, iż jesteś jedną z tych osób powtarzających zasłyszane karczemne plotki jak papuga na ramieniu czarnobrodego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 17:55, MateoKiszlo napisał:

> Moim zdaniem AoC jest zbyt niedopracowane by móc konkurować z WoW''em. Może ma lepszą

> grafikę ale przy tej ilości błędów jakakolwiek walka z liderem jest niemożliwa.
;]

Jakich błędów? Wymień choć kilka, bo mam podejrzenia, iż jesteś jedną z tych osób powtarzających
zasłyszane karczemne plotki jak papuga na ramieniu czarnobrodego.



A może jestem taką papuga? xD

Jest spora ilość bugów co mam Ci je wszystkie powymieniać? Może są drobiazgowe ale to w końcu błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 16:27, driv4r napisał:

A może jestem taką papuga? xD

Jest spora ilość bugów co mam Ci je wszystkie powymieniać? Może są drobiazgowe ale to
w końcu błędy.


Nie prosiłem o wszystkie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W AoC jest coś takiego jak instansy wowowskie?? Albo coś w tym stylu.
Jeśli nie to czy wszystkie żeczy w których bedziemy się bujać bedą tylko z zadań i przypadkowych noobów jakich zabija się nie zliczone ilości podczas lawelowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać już agonię AoC. Wystarczy spojrzeć na statystyki najpopularniejszych gier na xfire.
Dla porównania:
-World of warcraft od dawna zajmuje 1 miejsce i w dniu dzisiejszym użytkownicy grali 403369 godzin
- Age of Conan zajmuje 37 miejsce z 7140 godzinami, wiec różnica jest miażdżąca

Dodam tylko, że takie "hitowe" masówki jak Rappelz Epic IV, Shaiya, Flyff, Cabal, Silkroad, sa o wiele miejsc wyzej i ludzie kilkakrotnie wiecej czasu poswiecaja na nie niz na szumnie zapowiadanego AoC.

BTW. WAR np. ma sie bardzo dobrze zajmuje w tej chwili 5 miejsce (za WoW''em, CoD4,COD2,CS:S) z dorobkiem 69401 godzin

To tylko statystyki,ale mysle ze jednak cos znacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 11:04, Radovan napisał:

Widać już agonię AoC. Wystarczy spojrzeć na statystyki najpopularniejszych gier na xfire.

Dla porównania:
-World of warcraft od dawna zajmuje 1 miejsce i w dniu dzisiejszym użytkownicy grali
403369 godzin
- Age of Conan zajmuje 37 miejsce z 7140 godzinami, wiec różnica jest miażdżąca


Tak, tak tylko widzisz... statystyki z xfire są o tyle niedokładne, że naprawdę bardzo
niewielki procent osób grających w mmo używa ich programu(dodajmy, że są to w większości
młodsi gracze). W dodatku część darmowych mmorpegów
już przy instalacji nakłania graczy do jego instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 11:33, Nvaier napisał:

Tak, tak tylko widzisz... statystyki z xfire są o tyle niedokładne, że naprawdę bardzo
niewielki procent osób grających w mmo używa ich programu(dodajmy, że są to w większości
młodsi gracze). W dodatku część darmowych mmorpegów
już przy instalacji nakłania graczy do jego instalacji.


Tak? To w jaki sposób wytlumaczysz tak ogromną ilość godzin przegranych w WoW''a? Przeciez WoW nie nakłania graczy do instalcji xfire z tego co wiem ^^. Poza tym z moich znajomych w WoWie tylko garstka ma zainstalowanego, wiec chyba jednak jakis wyznacznik to jest.

EDIT: O, awansowalem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 11:04, Radovan napisał:

Widać już agonię AoC. Wystarczy spojrzeć na statystyki najpopularniejszych gier na xfire.

Dla porównania:
-World of warcraft od dawna zajmuje 1 miejsce i w dniu dzisiejszym użytkownicy grali
403369 godzin
- Age of Conan zajmuje 37 miejsce z 7140 godzinami, wiec różnica jest miażdżąca

Dodam tylko, że takie "hitowe" masówki jak Rappelz Epic IV, Shaiya, Flyff, Cabal, Silkroad,
sa o wiele miejsc wyzej i ludzie kilkakrotnie wiecej czasu poswiecaja na nie niz na szumnie
zapowiadanego AoC.

BTW. WAR np. ma sie bardzo dobrze zajmuje w tej chwili 5 miejsce (za WoW''em, CoD4,COD2,CS:S)
z dorobkiem 69401 godzin

To tylko statystyki,ale mysle ze jednak cos znacza.


Oznacza to tyle, że opinia publiczna zaszlachtowała ten tytuł nawet w niego nie grając. Już nawet nie chodzi o to, czy te błędy ma, czy nie, ale o zachowanie growej społeczności, czego przykład mamy kilka postów wyżej.

WAR dopiero co debiutował, więc porównanie zupełnie nie na miejscu. Podobnie jak z WOW''em, posiadacza bazy kilkunastu milionów graczy (!). Tak trudno w dzisiejszych czasach o zdrowy rozsądek ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować