Zaloguj się, aby obserwować  
PlushowyMisio

Age of Conan vs. World of WarCraft

265 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2009 o 08:29, MarcusBrutus napisał:

> AOC nie pobije nigdy WOWa bo to po prostu gorsza gra. Radzę poczytać opinie ludzi
na
> oficjanych forach AOC na temat jak dużo tej grze brakuje, aby stać się chociaż dobrą

> grą. Fakt, że dzięki ostatnim updatom gameplay AOC polepsza się ale wciąż jest wiele

> do zrobienia i porównywanie WOWa (w którego nie grałem i nie gram) do AOC mija sie
z
> celem. AOC to II liga tak jak Warhammer.
> Na pewno znajdą się osoby którym OC się spodoba, ale jednak szkoda, że nie będzie
serwera
> PVP


ROTFL

Ludzka głupota jednak nie zna granic ... "nie grałem w WoW''a, ale on jest najlepszy"
... żebyś jeszcze jakieś konkretne zarzuty postawił AoC ... albo chociaż podał linki
to tych negatywnych opinii ... właśnie przeszukałem ostatnich kilka dni na oficjalnym
forum i w 2 minuty znalazłem trzy tematy tych co powrócili do gry lub o tym myślą, a
nie znalazłem żadnego tematu "AoC sucks I am leaving":

http://forums-eu.ageofconan.com/showthread.php?t=107210
http://forums-eu.ageofconan.com/showthread.php?t=107209
http://forums.ageofconan.com/showthread.php?t=181113

Poważnie myślisz że kogoś takim postem przekonasz? Może chociaż powiedz w czym dokładnie
AoC jest gorsze? Tylko nie porównuj ilościowo zawartości gry która było rozbudowywana
przez prawie 5 lat, do zawartości gry która nawet roku nie ma - bo to rzeczywiście nie
ma sensu.

I może podaj źródło które uprawnia Cię do stwierdzenia, że polskiego serwera PvP nie
będzie, bo zaprzeczasz oficjalnym informacjom CD Projektu i Funcomu.


A ty podaj źródło, z którego wynika, że server pvp będzie. I nie chce tutaj pierdół w stylu "jeśli będzie duzo graczy, to i będzie pvp" To są bzdury. Takie teksty prowadzą tylko do antyreklamy.

Gram w wowa. 4 lata. Zaczyna mi sie powoli nudzić i chiałem spróbować czegoś nowego, ale niestety cała kampania jest kiepskawo rozegrana. Cięgle gdzieś wiszą w powietrzu niedopowiedzenia, jakieś domysły i spekulacje. Nie ma suchych i konkretnych faktów.
I przypomne nie stoje po stronie nia wowa, ani aoc. Popieram tylko dobre zorganizowanie. A tego czasem brakuje.

Do tego, jak to już ktoś wczesniej napisał, nie ma sensu porównywać takiego giganta jak wow, do aoc. To zbyt młoda gra. Aktualnie NAWET jeżeli założymy, że jest lepsza. to wow nadal ma za sobą całą rzeszę fanów, którą cięzko będzie przekonać do wyższości innego produktu, niż wspomniane złote dziecko blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:50, johnnybravo15 napisał:

A ty podaj źródło, z którego wynika, że server pvp będzie. I nie chce tutaj pierdół w
stylu "jeśli będzie duzo graczy, to i będzie pvp" To są bzdury. Takie teksty prowadzą
tylko do antyreklamy.


Skoro oficjalna wiadomość wydawcy o planach co do serwera PvP to dla Ciebie "pierdoły", to nic na to nie poradzę. Ja jednak zanim zacznę komukolwiek zarzucać że graczy "oszukuje", albo że czegoś graczom "odmówiono", lub że czegoś "nie będzie", wolę mieć jakiś konkretny dowód na poparcie tych zarzutów - w przeciwieństwie do kilku osób, które się już tu produkowały.

Dnia 26.01.2009 o 22:50, johnnybravo15 napisał:

Gram w wowa. 4 lata. Zaczyna mi sie powoli nudzić i chiałem spróbować czegoś nowego,
ale niestety cała kampania jest kiepskawo rozegrana. Cięgle gdzieś wiszą w powietrzu
niedopowiedzenia, jakieś domysły i spekulacje. Nie ma suchych i konkretnych faktów.
I przypomne nie stoje po stronie nia wowa, ani aoc. Popieram tylko dobre zorganizowanie.
A tego czasem brakuje.


Przepraszam że pytam, bo dla mnie jest to bardzo niezrozumiałe postępowanie - ty uzależniasz zakup gry od tego jak inni interpretują kampanię reklamową?
Fakty były podane dość jasno i zrozumiale, przynajmniej jak dla mnie, więc to co "krąży" - to plotki. A że kilka spraw Funcom mógłby w mojej opinii zrobić inaczej, to już inna sprawa. Blizzard także nie popisał się na początku - że wspomnę tylko o wstrzymaniu sprzedaży w 2005 roku.

Dnia 26.01.2009 o 22:50, johnnybravo15 napisał:

Do tego, jak to już ktoś wczesniej napisał, nie ma sensu porównywać takiego giganta jak
wow, do aoc. To zbyt młoda gra. Aktualnie NAWET jeżeli założymy, że jest lepsza. to wow
nadal ma za sobą całą rzeszę fanów, którą cięzko będzie przekonać do wyższości innego
produktu, niż wspomniane złote dziecko blizzarda.


Hmm, dla mnie jest dużo rzeczy które można w tych grach porównywać:
- wymogi jakie stawiają;
- grafikę i animacje;
- system rozwoju postaci;
- mechanikę walki;
- zajęcie serwerów, itd.

Jedyne czego ze względu na różny staż nie powinno się porównywać, to ilość "contentu".

Więc dlaczego tak jest, że za każdym kiedy ktoś mówi o WoW powołuje się zazwyczaj na ilość abonentów? Przecież jest to typowy argument w stylu "miliony much" - uzasadnieniem że WoW jest dobrą grą ma być tylko ilość grających? To mniej więcej tak jakby stwierdzić że skoro setki tysięcy Polaków uważa że najlepsza rozrywką wieczorem jest picie wódki (albo oglądanie "M jak Miłość" - jak kto woli), to o wiele mniejsza populacja graczy MMORPG też powinna tej formy "rozrywki" spróbować, ba powinna ją polubić.
Cały problem polega na tym że ja takich argumentów nie uznaję za godne uwagi - bo jestem człowiekiem który potrafi sobie sam wyrobić opinię, a nie idzie za stadem.

Jeśli nie masz nic przeciwko ja wolę swoje opinie opierać o bardziej konkretne fundamenty - jak porównanie rzeczywistych możliwości gier. A ponieważ grałem WoW''a i gram w AoC, to mogę takiego porównanie dokonać. I WoW w nim nie wypada najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, no ja aktualnie jestem graczem wowa. I wcale nie mówię ze on jest zajebisty, super i w ogóle.
Uważam poprostu, ze aoc jest zbyt młodą grą, żeby ją porównywać do wowa. Wystarczy spojrzeć na sam świat nastolatka blizzarda, ilość kontynentów, eventów, instancji, możliwości do tego ekonomia samej gry. Do czegoś takiego się dochodzi latami. Grywalność jest niesamowita.
Aoc dopiero się rozwija, patrzymy aktualnie jak rośnie dziecko, które w przyszłości będzie miało szansę zająć miejsce lidera na rynku. Tylko na to potrzeba trochę czasu. Wow na starcie też był okrojony. Jedyną inst przez pewien czas było mc.
Od tego się zaczyna. Napisałeś kolego, że blizz wstrzymal sprzedaż w 2005. Tak, ale dlatego ze bylo zbyt duze zainteresowanie i servery były przeludnione :] Ale jeszcze raz powtarzam, blizzard nie jest moim idolem, wszystko co robi, jest nastawione maxymalnie na łapanie kasy, to ich akurat zgubi.

Fakt, fc stracil duuuzo potencjalnych klientów, którzy dostali grę w połowie napisaną. A właśnie ci gracze z powrotem poszli sobie na wowy, l2, eve itp i robia zajebistą antyreklamę. Dlatego tyle narobiło się antyfanów.
Do tego polskie stanowisko aoc... dali nam 1 server, miało być ich kilka. Nie lobię gadania, jak będzie to, to dostaniecie tamto. I tu nie chodzi o to ze mamy pve server a pvp nie. Gdyby było na odwrót, "grajcie na pvp, a w odpowiednim czasie niebiosa ześlą wam pve", tez bym nie grał. Każdy kto miał na studiach logikę, i wykład z definicji, będzie wiedział jak niekonkretnym stwierdzeniem jest, że server pvp pojawi się jak będzie ODPOWIEDNIA liczba graczy pve. Ja na matematyce nie uczyłem się o liczbach "odpowiednich". Więc ile wynosi ta nasza tajemnicza liczba? 500? 1000? 5000? To jest pojęcie względne, nieprecyzyjne.
Mam jeszcze pytanie, czy cdp odgórnie miało narzucone ze strony fc, że ma powstać jeden server? Czy jest to decyzja polskiego dystrybutora? I kto decydował czy ma być to rp, pvp, czy pve? Tylko tyle mi brakuje, żeby wiedzieć czy warto kupić polską wersję i wesprzeć ten projekt.

A właśnie, tutaj moje kolejne pytanie.
Ja bardzo lubię pve (choć gram na pvp servie). Lubie raidy, lubie omawiać taktyki, lubię wipowac i lubię krzyczeć na tssie jak klepiemy z gildia first killa :D
No i właśnie, czy w aoc jest dobre pve? Jakie jest oficjalne stanowisko fc jeżeli chodzi o ilość typowych raidowych instancji pve? Słyszałem, ze aktualnie jest ich niewiele, ale to w zasadzie naturalne. Chodzi o to czy będzie ich więcej, oraz czy będą na odpowiednim poziomie trudności (nie chce no skillsow :F).

Dzisiaj mi się właśnie kończy prep do wowa. I mam kilka wyjść. Kupić prepa do warcrafta albo warhammera, albo kupić AoC. Mam chęć na to ostatnie, ale odtsrasza mnie to, jak fanatyczne podejscie do sprawy mają aktualni gracze tej gry. Do tego Co druga osoba ma inne zdanie na ten temat.
I co ja mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 17:41, johnnybravo15 napisał:

Widzisz, no ja aktualnie jestem graczem wowa. I wcale nie mówię ze on jest zajebisty,
super i w ogóle.
Uważam poprostu, ze aoc jest zbyt młodą grą, żeby ją porównywać do wowa. Wystarczy spojrzeć
na sam świat nastolatka blizzarda, ilość kontynentów, eventów, instancji, możliwości
do tego ekonomia samej gry. Do czegoś takiego się dochodzi latami. Grywalność jest niesamowita.
Aoc dopiero się rozwija, patrzymy aktualnie jak rośnie dziecko, które w przyszłości będzie
miało szansę zająć miejsce lidera na rynku. Tylko na to potrzeba trochę czasu. Wow na
starcie też był okrojony. Jedyną inst przez pewien czas było mc.


To jest content, i jak już pisałem tego sięnie da porównać. Inne możliwości gry można porównywać, ale jakoś nikt ze strony WoW''a nie chce tego robić. Ciekawe dlaczego.

Dnia 27.01.2009 o 17:41, johnnybravo15 napisał:

Od tego się zaczyna. Napisałeś kolego, że blizz wstrzymal sprzedaż w 2005. Tak, ale dlatego
ze bylo zbyt duze zainteresowanie i servery były przeludnione :] Ale jeszcze raz powtarzam,
blizzard nie jest moim idolem, wszystko co robi, jest nastawione maxymalnie na łapanie
kasy, to ich akurat zgubi.


Problem nie polegał na dużym zainteresowaniu. Problem polegał na tym, że wypuszczono o wiele za dużą liczbę kopii gry, jak na możliwości serwerów. Które to możliwości też nie były zachwycające - serwery wpuszczały do gry zbyt dużą liczbę graczy, co powodowało jeszcze większe natężenie lagu. Mówiąc wprost Blizzard chciał za dużo zarobić a mało wydać i nie dość że nie zoptymalizował obciążenia serwerów (przy zakładanej liczbie graczy lag nie dawał grać), to utworzył ich za mało, jak na liczbę wyprodukowanych kopii gry.

Dnia 27.01.2009 o 17:41, johnnybravo15 napisał:

Fakt, fc stracil duuuzo potencjalnych klientów, którzy dostali grę w połowie napisaną.
A właśnie ci gracze z powrotem poszli sobie na wowy, l2, eve itp i robia zajebistą antyreklamę.
Dlatego tyle narobiło się antyfanów.


To co robią, to rozpuszczają te same wiadomości co w czerwcu - że jest mnóstwo bugów, że nie ma co robić itd. Po zmianach wprowadzonych przez Funcom sąto informacje nieaktualne, ale niektórzy wolą tego nie uwzględniać w swoich wypowiedziach.

Dnia 27.01.2009 o 17:41, johnnybravo15 napisał:

Do tego polskie stanowisko aoc... dali nam 1 server, miało być ich kilka. Nie lobię gadania,
jak będzie to, to dostaniecie tamto. I tu nie chodzi o to ze mamy pve server a pvp nie.
Gdyby było na odwrót, "grajcie na pvp, a w odpowiednim czasie niebiosa ześlą wam pve",
tez bym nie grał. Każdy kto miał na studiach logikę, i wykład z definicji, będzie wiedział
jak niekonkretnym stwierdzeniem jest, że server pvp pojawi się jak będzie ODPOWIEDNIA
liczba graczy pve. Ja na matematyce nie uczyłem się o liczbach "odpowiednich". Więc ile
wynosi ta nasza tajemnicza liczba? 500? 1000? 5000? To jest pojęcie względne, nieprecyzyjne.


Wiesz co? Może najpierw zapoznaj się z tym co dokładnie mówili przedstawiciele Funcomu i CD Projektu. Linki do wywiadów podawałem w tym temacie. Potem możemy porozmawiać o tym co było obiecywane, a co "dopowiedzieli" sobie i innym, niektórzy ludzie.

Dnia 27.01.2009 o 17:41, johnnybravo15 napisał:

Mam jeszcze pytanie, czy cdp odgórnie miało narzucone ze strony fc, że ma powstać jeden
server? Czy jest to decyzja polskiego dystrybutora? I kto decydował czy ma być to rp,
pvp, czy pve? Tylko tyle mi brakuje, żeby wiedzieć czy warto kupić polską wersję i wesprzeć
ten projekt.


Patrz wyżej. Funcom zawsze zaczynał od serwera PvE, więc nie wiem dlaczego miąłby robić wyjątek dal polskich graczy, szczególnie że gracze ci albo milczą, albo pomstują zamiast np. napisać list otwarty i poprosić kulturalnie o konkrety.

Dnia 27.01.2009 o 17:41, johnnybravo15 napisał:

A właśnie, tutaj moje kolejne pytanie.
Ja bardzo lubię pve (choć gram na pvp servie). Lubie raidy, lubie omawiać taktyki, lubię
wipowac i lubię krzyczeć na tssie jak klepiemy z gildia first killa :D
No i właśnie, czy w aoc jest dobre pve? Jakie jest oficjalne stanowisko fc jeżeli chodzi
o ilość typowych raidowych instancji pve? Słyszałem, ze aktualnie jest ich niewiele,
ale to w zasadzie naturalne. Chodzi o to czy będzie ich więcej, oraz czy będą na odpowiednim
poziomie trudności (nie chce no skillsow :F).


Z informacji jakie widziałem, wynika że w tym kwartale ma zostać dodana lokacjo solo dla graczy na wysokim poziomie i lokacja grupowa przeznaczona również dla wysokopoziomowych graczy. Czy do tej ostatniej można będzie wchodzić rajdem nie wiem.
Obecnie jest 5 instancji rajdowych, z czego ja po 5 miesiącach grania odwiedziłem 3 pierwszego poziomu: Dragon''s Lair (Vistrix), Yakhmar Cave i Kylikki''s Crypt. Wszystkie mają po jednym bossie głównym, którego zabicie daje wiele satysfakcji, bo przychodzi niełatwo. Dwie pozostałe to Black ring Citadel i Thoth-Amons Keep, gdzie jest o wiele więcej trudnych bossów do zabicia - można się do nich dostać jak się zwycięsko zaliczy rajd T1.

Oprócz tych 5 jest jeszcze kilka instancji grupowych, gdzie można pójść rajdem - a nawet powinno się pójść rajdem, by je zakończyć w 3-4 godziny, bo 6 graczy (szczególnie niezgranych i niezbyt dobrze wyposażonych) radzi sobie ledwo ledwo - Atzel''s Fortress, Onyx Chambers, Caravan Raiders, Scorpion Cave.

Jest także wiele innych instancji grupowych o niższym poziomie trudności, a trzy z nich: Frost Swamp, Ymirian Ravine, Oasis of Zara są powtarzalne - zadania do nich można brać wielokrotnie , a moby dopasowują sią poziomem do pierwszego gracza który wejdzie do instancji.

Ponadto obecnie jest już sporo do robienia dla gracza PvE solo - moja Kapłanka Mitry ma 62 poziom a jeszcze nie była w Ymir''s Pass, Thunder River, Atzel''s Approach i Keshatt''cie. Jeśli Ci nic to nie mów to powiem że mam 7 poziomów więcej niż moby które spotkam na początku YP - następnego pod względem trudności rejonu do którego mogę pójść. Czyli już obecnie nie trzeba wykonywać wszystkich zadań czy grindować by dojść do 80 poziomu zanim Ci się skończą misje. Mój Ranger na 80 poziomie nadal ma kilkanaście misji do wykonania. To tyle, jeśłi chodzi o brak "contentu" - ja owego braku jakoś nie zauważyłem.

Dnia 27.01.2009 o 17:41, johnnybravo15 napisał:

Dzisiaj mi się właśnie kończy prep do wowa. I mam kilka wyjść. Kupić prepa do warcrafta
albo warhammera, albo kupić AoC. Mam chęć na to ostatnie, ale odtsrasza mnie to, jak
fanatyczne podejscie do sprawy mają aktualni gracze tej gry. Do tego Co druga osoba ma
inne zdanie na ten temat.
I co ja mam zrobić?


Rób co chcesz - ja gram na serwerach EU, bo nie po to spędziłem tam parę miesięcy i nawiązałem nowe znajomości by teraz rzucać to dla niższego abonamentu. Gra mi się dobrze i dlatego protestuję kiedy widzę nie poparte konkretami opinie "znawców".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować