Zaloguj się, aby obserwować  
PlushowyMisio

Age of Conan vs. World of WarCraft

265 postów w tym temacie

Dyskusje widać, że się ciągnie nieźle i spór WoW vs AoC bedzie nierozstrzygnięty pewnie długo. Ale już Wam powiem że patrząc na to ile osób gra to nie jest żaden współczynnik pomiaru jakości. Mnie WoW nie wciagnał próbowałem, z samej mojej okolice gra kilka osób, czyli znajomych bym miał, ale nie nie byłem wstanie patrzeć w monitor jak włączałem WoWa.

AoC chociaż grafika hmm... zła nie jest, nawet przyzwoicie, choć widziałem już bardziej klimatyczną.

Jak jeszcze raz ktoś napisze, że świat Warcrafta jest bogatszy od świata Howarda... to zacznę płakać. Dlatego AoC jest 18+ żeby nie wpuszczać ludzi, którzy mają takie pojęcie o świecie, że Warcraft III i kilka książek i już mamy bogaty świat... niestety świat Conana jest bardziej rzeczywisty i dla mnie zdecydowanie ciekawszy, nie mówiąc już, że świętej pamięci Howard od lat 30 zaczał pisać. A potem przyłączyło się mnóstwo ludzi, kto nie widział filmu z Conanem albo Czerwona Sonia?

Żeby ocenić AoC trzeba trochę poczekać dopiero premiera, gra ma swoje wady i niedoróbki, ale do przeżycia. Moim zdaniem będzie hit... ba jest hit :)

PS: "System walki w AoC" > "system walki, z WoWa, Guild Wars, Lineage... itd" - każdy kto grał potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawila sie juz gdzies dobra i rzetelna recenzja AoC? Chetnie bym sie czegos dowiedzial (ale porzadnie napisanego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Age of Conan przyjdzie do mnie we wtorek więc na temat tej gry nie będę się dużo wypowiadał .
Jednakże poruszę temat ograniczenia wiekowego . To ograniczenie jest pozytywem w mojej opinii .
Grając w Wowa od bety mam po dziurki w nosie dzieciaków bardzo źle się zachowujących i idących offline w środku instancji ( mama odłączyła kabel ? :D ) .
Drugą sprawą jest klimat gry . Zapewne będzie on bardziej krwawy , brutalny , usłyszymy wulgaryzmy i zobaczymy masę krwi - to jest najważniejszy aspekt realizmu w grze i aby go osiągnąć trzeba podnieść poprzeczkę wiekową .

Teraz napisze coś o WoW vs AoC .
Wg mnie AoC ma szanse w tym starciu .
Blizzard leni się ( co widać po setach Sunwell i s4 ) , balansuję grę w złą stronę .
WoW zmierza w złym kierunku . Łatwa dostępność itemów z PvP , zniesienie Attumentu na instancje , itemy za badge lepsze od t5 .
Kolejną sprawą areny i wintrade na nich niszczący klimat .
Osobiście nie przedłużę subskrypcji wowa mimo , że gram ( teraz raczej grałem ) od bety .

Jak zagram w AoC to podzielę się z Wami odczuciami , chociaż i tak wiadomo , że w MMO liczy się end game , do którego dojście pochłonie mi trochę czasu :D

EDYCJA : Mikfrey nie wiem dlaczego porównujesz system walki WoW i AoC . System walki wowa to ''point and click'' , dostosowany do mniejszych starć . Zaś AoC ma typowo zręcznościowe i dynamiczne starcia , dostosowane do masowego PvP i trybu oblężeń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 16:45, MikFrey napisał:

Żeby ocenić AoC trzeba trochę poczekać dopiero premiera, gra ma swoje wady i niedoróbki,
ale do przeżycia. Moim zdaniem będzie hit... ba jest hit :)

Zgodzę, sie że jest za wcześnie by już oceniać co jest hitem, a co nie. Zgodzę się również z tym, że uznawanie za kryterium oceny ilości subskrybentów to zły pomysł. Nie bez znaczenia jest jednak dla całej sprawy to, że ludzie z Funcomu wyraźnie rzucali wyzwanie WoWowi i AoC miał stanąć do tej walki, a w niej warunki wciąż ustala Blizzard. I Funcom zgodził się na nie - uznając, że podejmą walkę z WoWem jako liderem uznali go za lidera, a podstawą tego była ilość subskrybentów. Takie są zatem rules of engagement.
Jak można było nawet na tym forum zauważyć, nie ma szans na normalną dyskusję na temat tego co które MMO oferuje, dopóki według ''fanów'' megaprodukcji w Azeroth najważniejszym kryterium będzie ilość płacących abonament. Pytanie zatem - czy AoC ma szansę przełamać prymat WoWa na tyle by otworzyć dyskusję o tego rodzaju grach? No i tu pojawia się drugie tło sprawy - jak ta dyskusja miałaby wyglądać jeśli już by do nie doszło? Zwykle potrzeba dwóch różnych spojrzeń na daną sprawę, by była dyskusja, jednak tu i Funcom i Blizzard reprezentują bardzo podobne podejście do konstrukcji gry i świata.
Moim zdaniem efekt tego starcia dla graczy nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Szanse na detronizację WoWa są niewielkie, a nawet ich realizacja daje niewiele, bo pozostajemy właściwie w tym samym punkcie - zmienia się po prostu to kto zarabia najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2008 o 21:11, torke napisał:

EDYCJA : Mikfrey nie wiem dlaczego porównujesz system walki WoW i AoC . System
walki wowa to ''point and click'' , dostosowany do mniejszych starć . Zaś AoC ma typowo
zręcznościowe i dynamiczne starcia , dostosowane do masowego PvP i trybu oblężeń .


Ja nie porównuję! Porwnójąc obraziłbym genialny system walki z AoC. Ja tylko mówie, że to znajmocniejszy punkt gry z którym WoW nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok,widze ze dyskusja sie rozwija i chyba dobrze,bo jak sie milczy to juz nie dobrze.
W WoWa gralem cale 20min i zadna sila nie przyciagnie mnie do tej gry z czystego powodu ze jako stateczny 40 latek nie mam sily na zbieranie sie do kupy aby raidowac i polowac o ustalonych godzinach na bossow czy tez zbierac sie aby toczyc wara z inna gildia.Nie wiem czego oczekiwac po grach tego typu bo kazda z nich w jakims stopniu wnosi do calej sceny gier MMORPG cos nowego.
Chcialoby sie powiedziec ze "na poczatku bylo Diablo" i taka jest prawda,powoli to sie rozkrecilo i powstal WoW,a w miedzyczasie kilkadziesiat produkcji mniej lub wiecej przypominajacych sieciowke wszechczasow czyli Diablo.
Od momentu powstania WoWa kazda gra sieciowa jest do niego porownywana(nawet Wiedzmina probowano)bo okreslil on jakies wymagania co do gier sieciowych.Ale to reklama pisana przez redaktorow serwisow zmusza nas aby kazdy powstajacy produkt porownywac z WoWem lub Diablo.
Kazda gra ma swoich stalych graczy w mniejszej lub wiekszej ilosci od lat MU,Cabal,Hellgate i przytoczone wyzej GW,L2 itp.
AoC ma raptem kilka dni i juz ma pelne serwery PvP a mysle ze bedzie jeszcze wiecej graczy.
WoW mnie nie zachwycil dlatego ze jako singiel nic tam raczej nie moglem zrobic
ponadto widzialem jak sie strzela(zaznaczasz cel i czy stoisz przodem czy tylem strzelasz i trafiasz) brrr.
AoC ma potencjal wlasnie dla graczy lubiacych grac samotnie no i oczywiscie masa questow.
Walka extra naprawde kapitalna zabawa.Grafika bardzo przyjemna,ten swiat ma klimat ktory tylko sobie wyobrazalem 25 lat temu jak zaczytywalem sie w ksiazkach o Conanie.
No a teraz pytanie czy AoC ma szanse pobic WoWa? otoz nie ma.Urwie na pewno spora ilosc graczy znudzonych 3 letnim stazem ale nie ma,dlatego ze WoW to jest przedsiebiorstwo po prostu fabryka Blizzarda.
Niema takiej firmy na swiecie ktora kazdym tytulem bila by rekordy sprzedazy i to sa wlasnie te fundamenty.
Blizzard wyznaczyl schemat ktory w mniejszym lub wiekszym stopniu jest powielany,no moze oprocz Eve.
Blizzard mial pieniadze na stworzenie WoWa po sukcesie D1 i D2,ba mial serwery i w sumie nieograniczone fundusze co skutecznie rozmnozyl.Inne firmy marza o tym aby cokolwiek z tego tortu skroic i powoli to sie udaje ale nie na taka skale jak Blizzard.Ktos tu dobrze napisal ze trzeba by sciagnac graczy z Azji(tam sie robi pieniadze).Na pewno AoC jest bardzo dobrym tytulem i mocno wciaga,ale raczej zwolennikow bedzie mial w EU i USA.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 16:45, MikFrey napisał:

Jak jeszcze raz ktoś napisze, że świat Warcrafta jest bogatszy od świata Howarda... to
zacznę płakać. Dlatego AoC jest 18+ żeby nie wpuszczać ludzi, którzy mają takie pojęcie
o świecie, że Warcraft III i kilka książek i już mamy bogaty świat... niestety świat
Conana jest bardziej rzeczywisty i dla mnie zdecydowanie ciekawszy, nie mówiąc już, że
świętej pamięci Howard od lat 30 zaczał pisać. A potem przyłączyło się mnóstwo ludzi,
kto nie widział filmu z Conanem albo Czerwona Sonia?


Wiesz co, zachęciłeś mnie do wycieczki do biblioteki, chętnie przeczytam te książki. Filmów nie bardzo lubię i raczej nie obejrzę, a seriali tym bardziej. :)

Możecie opisywać w jakich rozdzielczościach ta gra Wam działa i jak chodzi? Bo z tego co słychać to wymagania są duże i ciężko pozwolić sobie na grę z AA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 04:21, stg.Olo napisał:

Ale to reklama pisana przez redaktorow serwisow zmusza nas aby kazdy powstajacy produkt porownywac z WoWem
lub Diablo.


Bo o WoW kazdy slyszal, a bardzo wielu ludzi gralo (chociazby Trail lub u znajomego) dzieki czemu latwo skojarzyc co i jak. Co by mi bylo po tym, jakby w artykule napisano, ze system handlu podobny jest do tego z Maridiana59? 1-2 osoby czytajace by wiedzialy o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:22, hammerfall87 napisał:

Bezsensu porównanie bo nie liczni teraz grają w conana ja bym poczekał do czasu kiedy
gra się rozkręci

Cóż, ludzie z Funcomu sami nie raz wspominali o tym, że celem ich jest walka z gigantem Blizzarda, stąd może takie podejście do sprawy. Jest to dość zaskakująca postawa producentów AoC, gdyż de facto uznali oni, że warunkiem bycia najlepszym MMO na rynku, jest posiadanie największej liczby subskrybentów.
No i jak się taką wojnę zapowie, to już trudno się dziwić, że świat od samego początku bacznie się jej przygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:30, Graffis napisał:

> Bezsensu porównanie bo nie liczni teraz grają w conana ja bym poczekał do czasu
kiedy
> gra się rozkręci
Cóż, ludzie z Funcomu sami nie raz wspominali o tym, że celem ich jest walka z gigantem
Blizzarda, stąd może takie podejście do sprawy. Jest to dość zaskakująca postawa producentów
AoC, gdyż de facto uznali oni, że warunkiem bycia najlepszym MMO na rynku, jest posiadanie
największej liczby subskrybentów.
No i jak się taką wojnę zapowie, to już trudno się dziwić, że świat od samego początku
bacznie się jej przygląda.


Oczywiście ale czy trochę za wcześnie na takie porównania ,ta gra dopiero wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:32, hammerfall87 napisał:

Oczywiście ale czy trochę za wcześnie na takie porównania ,ta gra dopiero wyszła.

Na pewno jest za wcześnie i to nie tylko ze względu na to, że sam projekt musi okrzepnąć, muszą odpaść egzaltowani gracze, którym się się nie spodoba, a świat musi nabrać pełnego rozpędu. Jeśli tytuł ma wyznaczać nową jakość w MMO (czego nie robi, ale to już inna historia) to powinien wzbudzić dyskusję na temat samego gatunku i jego cech charakterystycznych. A to się nie stanie, dopóki nie zostaną z pola tej rozmowy wyeliminowani tacy ludzie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37464&pid=49.
W tym wypadku jednak i to wiele nie pomoże, bo jedyne o czym można dyskutować porównując WoW z AoC to system walki, adult content i bardziej ''zanurzające'' w świat potraktowanie NPC. Reszta mechaniki pozostaje bez większych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:40, Graffis napisał:

> Oczywiście ale czy trochę za wcześnie na takie porównania ,ta gra dopiero wyszła.

Na pewno jest za wcześnie i to nie tylko ze względu na to, że sam projekt musi okrzepnąć,
muszą odpaść egzaltowani gracze, którym się się nie spodoba, a świat musi nabrać pełnego
rozpędu. Jeśli tytuł ma wyznaczać nową jakość w MMO (czego nie robi, ale to już inna
historia) to powinien wzbudzić dyskusję na temat samego gatunku i jego cech charakterystycznych.
A to się nie stanie, dopóki nie zostaną z pola tej rozmowy wyeliminowani tacy ludzie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37464&pid=49.
W tym wypadku jednak i to wiele nie pomoże, bo jedyne o czym można dyskutować porównując
WoW z AoC to system walki, adult content i bardziej ''zanurzające'' w świat potraktowanie
NPC. Reszta mechaniki pozostaje bez większych zmian.


Dokładnie a najsmutniejsze ,że tacy grają w wowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:22, hammerfall87 napisał:

Bezsensu porównanie bo nie liczni teraz grają w conana ja bym poczekał do czasu kiedy
gra się rozkręci


Spokojnie, watek o Oblivionie powstal ze dwa lata przed premiera, wiec sie nie goraczkuj :)
Obie gry juz tu sa, zobaczymy jak wypadnie ta walka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:51, Budo napisał:


Spokojnie, watek o Oblivionie powstal ze dwa lata przed premiera, wiec sie nie goraczkuj



Hehe a co mam powiedzieć o STALKER :D
Tyle lat spekulacji i plotek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 16:45, MikFrey napisał:

PS: "System walki w AoC" > "system walki, z WoWa, Guild Wars, Lineage... itd" - każdy
kto grał potwierdzi.


Co ma piernik do wiatraka? W AoC mamy, że tak się wyrażę konsolową walkę (co mi i wielu innym eRPeGowcom psuję zabawę - niezbyt dobre podejście do gry MMORPG), w WoW, GW i Lineage typowy Point & Click... Żeby nie było nieporozumień ("w Conanie jest lepsza walka - nie znasz się i *uj") - w AoC grałem krótko bo tylko parę godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W WoW-a grałem, w AoC-a nie. To tytułem wstępu.

WoW jest genialną grą, ale niestety developerzy nie potrafią poradzić sobie z jakimś porządnym zbalansowaniem klas i dodaniu do gry czegoś więcej niż kolejnej instancji. Innymi słowy: WoW zaczyna się po prostu nudzić i żaden nowy dodatek tego nie zmieni, bo z tego co słyszałem to nie wprowadza tak wiele nowości.

O AoC nie wiem zbyt wiele, ale mam nadzieję, że gra ta będzie alternatywą dla WoW-a. Alternatywą to nie znaczy tym samym tylko w innym świecie. Martwi mnie trochę to, że np. drzewka umiejętności (talentów) nie daje podobno takich dużych zmian, co moim zdaniem jest poważnym błędem; oraz parę innych faktów, ale mam nadzieję, że Funcom poprawi grę na tyle, by faktycznie nie zawierała poważniejszych błędów.

Czekam wytrwale na kogoś kto użyczy mi trial accounta, lub przynajmniej kiedy Funcom sam takowe udostępni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować