Zaloguj się, aby obserwować  
PlushowyMisio

Age of Conan vs. World of WarCraft

265 postów w tym temacie

Blizz przyznał, że ekipa TBC zwaliła balans klas w pvp i pare innych rzeczy przyznał myśle, że lepiej będzie w dodatku. (a czemu dodatek tego niezmieni? Zakaz Boży? Bo jak zechcą to zrobią jak nie to papa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w AoC od piątku i dzisiaj odpaliłem WoWa. Ech.. wyłączyłem po 10 minutach. System walki w AoC jest naprawdę uzależniający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam coś od siebie... Czy AoC jest lepszy od WoWa ? W 100% tak. Grałem w wowa na privie około miesiąc spodobało mi sie, i kupiłem orygiała. Pograłem 3 miesiące ( 1 pre-paid + darmowy miesiąc) i znudziło mi sie. Szczerze mówiąc było to marnowanie kasy. Gra może i fajna ale potem bardzo się nudzi. Ostatnie dni z wowem spędzałem na zasadzie " jak mam opłacone do końca miesiąca to jeszce pogram żeby sie nie zmarnowało". Po prosu w tej grze niema co robić. BG szybko się nudzą, insty też. W kółko farmienie, kasy, bicie lvli. A AoC ? Zupełnie nowa gra. Gram w niego od piątku i jestem zachwycony. Tu wszystko jest lepsze: klimat, grafika, muzyka, fabuła, system walki dosłownie miodzio. To gra ideał dla każdego miłośnika dark fantasy. Niektórzy mogą narzekać na bugi, ale każda gra ma takie początki, poprawią to z następnymi patchami. AoC to prawdziwy RPG, wciąga bardzo a na początkowej wyspie gdzie jest mało osób wprost zapomina się że gra się w MMO tylko w rasowego RPGa typu Wiedźmin czy Gothic. Styl graficzny jest bardzo podobny do tych dwóch produkcji, co także bardzo mi się spodobało. A także brutalny świat. Jednym może się nie podobać ale to właśnie jest prawdziwe fantasy a nie jakieś kolorowe gnomy w czapkach mikołajów. Moim zdaniem już Warcraft 3 miał mroczniejszy klimat, a WoW to kompletna dziecinada, na początku bawi ale potem jest coraz gorzej. Zasługa w tym także 10l etnich dzieciaków którzy z pewnością stanowią 90% graczy wowa. Mineły już czasy wowa, Blizzard wypuszcza coraz nowsze dodatki żeby utrzymać się na rynku ale kiedyś upadnie mówię wam :P I może wtedy ludzie wyjdą z tego transu i zobaczą że na świecie jest coś innego, prócz gnomów i fioletowych elfów. Takie jest moje zdanie, nie chcę nikomu nic narzucać, ale zachęcam na przesiadkę się na Conana bo to jest naprawdę świetna gra, zresztą nie mówcie że AoC nie ma żadnych rewolucji, spytam się może ile osób wyszło z początkowej wyspy przed tym stwierdzeniem? Na pewno bardzo mało. Kończę już i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tobą co do tego, że coraz więcej w WoWie dzieci, chociaż zależy też od serwera i strony po jakiej się gra (w Hordzie o dziwno więcej poważnych ludzi :)). Krainy za to trochę mroczne są, już nie przesadzajmy, zwłaszcza te z dodatku (Shadowmoon Valley, czy Hellfire Peninsula). Mówisz, że AoC jest świetne i w ogóle, a grasz dopiero parę dni, jestem ciekaw czy to samo będziesz mógł powiedzieć za 3 miesiące, bo być może tak jak w wypadku WoWa stwierdzisz, że nuda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mariax
> /cut/

Instancje w WoW są strasznie ciekawe ze względu na np. wątek fabularny czy też bliższe poznanie bossów znanych z poprzednich części Warcraft''a - tutaj robimy to z perspektywy trzeciej osoby. BG szybko się nudzą - to też nie do końca prawda. Za każdym razem stoczenie epickiej bitwy w Alterac Valley potrafi podnieść adrenalinę ;). Poza tym są jeszcze areny... AoC zupełnie nową grą? Ważniejsze innowacje to system walki (który nawiasem mówiąc jest konsolowy i mało eRPeGowy) i możliwość wznoszenia zamków (chociaż w takim GW były np. siedziby gildii czy oblężenia zamków w Silkroad). Tak więc AoC nie można nazwać grą wybitnie innowacyjną takim jaką był WoW w trakcie jego premiery. WoW to kompletna dziecinada? Plaguelands, Shadowmoon czy Deadwind Pass to obrastające kolorowymi kwiatkami playground''y dla dzieci? Widać zerowe doświadczenie jakie wyniosłeś ze swojej 3-miesięcznej gry. Czasy WoWa nie minęły a sama gra nadal ma się coraz lepiej... Jasnością jest, że w końcu padnie ale najprawdopodobniej ze starości ;>. Zobaczysz co stanie się po starcie polskich serwerów - wtedy zlecą się wszelcy Tibijczycy (bo kto zwraca uwagę na PEGI 18+ ? - ojciec ze swoim synalkiem wpadnie do sklepu i kolejne dziecię neo będzie się cieszyć grindem)... Styl graficzny rzeczywiście bardzo podobny do tego Gothicowego - można by powiedzieć, że nawet jego silnik został na potrzeby gry zaporzyczony (niestabilność i ciągłe doczytywanie się tekstur potrafi doprowadzić do szewskiej pasji). IMO to największy minus Conana - połowa graczy, którzy chcieliby grindować (no i tutaj się nie oszukujmy - do tego ta gra się niestety ogranicza) w Hyborii obejdą się smakiem z powodu kosmicznych wymagań sprzętowych (takie gry powinny być dla PieCów raczej lekkostrawne). Tak więc Blizz po wielu próbach zdetronizowania swego dzieła może nadal spać spokojnie (przynajmniej do premiery Warhammer Online czy Guild Wars 2)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 22:16, torke napisał:

@Bifur

Tak zgadza się , ale wątek przestaje być ważny po 2 latach farmy tego samego , uwierz
mi :)


Hmm zależy dla kogo :P 4 rok w Wowa pocinam i jakoś dalej mam ochotę w niego grywać :P jak nie bg/areny to insty :>

Co do dzieci w WoW jak by AoC zabłysło było by to samo ;p a co do WoWa że jego era przeminęła to bardzo dziwne bo wciąż populacja się powiększa ;p chyba że wyjdzie WoW 2 to wtedy WoW straci zainteresowanie xD ale tak na poważnie to jak już wspomniano jedynie co może zagrozić grze Blizzarda to wiek jej ale i na to już widać Blizz ma plany :>

A co do GW2 to nie za bardzo widzę tą grę pewnie będzie udana jak 1 cześć ;s jedynie ciekawi mnie Warhammer Online ta gra ma potencjał ale to już wyjdzie w praniu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 18:36, red1939 napisał:

WoW jest genialną grą, ale niestety developerzy nie potrafią poradzić sobie z jakimś
porządnym zbalansowaniem klas i dodaniu do gry czegoś więcej niż kolejnej instancji.

Bo do takiej gry jak WoW nie da sie dodać niczego innego poza kolejnymi klasami, instancjami, czarami itd, itp. Nie da się, bo takich rzeczy nie ma. Można delikatnie jedynie je szlifować, jak chociażby usiłuje to czynić AoC dodając zamki i walki o nie, co tak naprawdę nie jest żadną nowością. Będzie to po prostu kolejny instance z trochę zmienionymi zasadami wygranej - nic więcej. A gdyby tak się dokładnie przyjrzeć, to wyjdzie na jaw, że obie gry to tak naprawdę grind. I jest to nieodłączna część każdego MMO, jak i życia. Gdy idę na uczelnię, to też farmię wykłady w celu pozyskania wiedzy, albo w pracy grinduję dungeon zwany biurem/firmą/szpitalem/etc. Pytanie co jeszcze gra może zaoferować? I tu w zasadzie możliwości theme-park się kończą.
WoW wprowadził wszystko co się dało, innym pozostało zmienianie settingu i szlifowanie czego tylko się da, by choć trochę inności zaprezentować. Prawdą jest, że WoW mam bardzo dziecinny klimat, ale to nie wynika tylko z grafiki (która jeśli chodzi o klimat trzyma się wzorów z W3 - jest żenująca), ale i samej mechaniki (chociażby śmierć). To również jest jednak wspólne dla większości MMO i nie tylko (GW) i zdaje sie granicą nie do przeskoczenia.

@ Bifur

Dnia 26.05.2008 o 18:36, red1939 napisał:

Tak więc Blizz po wielu próbach zdetronizowania swego dzieła może nadal spać spokojnie (przynajmniej do
premiery Warhammer Online czy Guild Wars 2)...

Jeśli chodzi o avatarowe MMO w klimatach zbliżonych do fantasy to ja bym czekał tylko na MMO w World of Darkness, ale to może trochę wody w Wiśle upłynąć. To jednak będzie najprawdopodobniej sandbox, więc niewielkie szanse na zainteresowanie masowego odbiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, że dużo osób pisze, że "nie grałeś w WoWa to nie wiesz albo za mało grałeś" i zaczyna wychwalać hmm... to ze WoW ma więcej subskrybentów.
łatwo nawiązać do aluzji ze znaną siecią fast foodów, z członem w nazwie o imieniu naszego premiera. Jedza tam milion ludzi (ja też czasem), ale chyba nikt nie powie, ze jedzenie tam jest zdrowe. Tak samo jest z WoWem dużo ludzi gra, ale co z tego?

Radzę, zagrać w AoC bo widzę, że wiele osób, które bronią WoWa w AoC nie grały nawet kilku godzin. To widać, bo pojawiają się bzdury, że to świat AoC. Postaram się walnąć wkrótce rzetelną ocenę AoC wskazując także na błędy i niewygody, które są wiadomo muszą być. Nie ukrywam, że nie ma denerwujących rzeczy w AoC są i to sporo, ale pozytywy przeważają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 10:11, MikFrey napisał:

Widze, że dużo osób pisze, że "nie grałeś w WoWa to nie wiesz albo za mało grałeś" i
zaczyna wychwalać hmm... to ze WoW ma więcej subskrybentów.
łatwo nawiązać do aluzji ze znaną siecią fast foodów, z członem w nazwie o imieniu naszego
premiera. Jedza tam milion ludzi (ja też czasem), ale chyba nikt nie powie, ze jedzenie
tam jest zdrowe. Tak samo jest z WoWem dużo ludzi gra, ale co z tego?

Radzę, zagrać w AoC bo widzę, że wiele osób, które bronią WoWa w AoC nie grały nawet
kilku godzin. To widać, bo pojawiają się bzdury, że to świat AoC. Postaram się walnąć
wkrótce rzetelną ocenę AoC wskazując także na błędy i niewygody, które są wiadomo muszą
być. Nie ukrywam, że nie ma denerwujących rzeczy w AoC są i to sporo, ale pozytywy przeważają.



Dlatego myślę ,że na taki temat jest za wcześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 21:55, Bifur napisał:

Tak więc AoC nie można nazwać grą wybitnie innowacyjną takim jaką był WoW w trakcie jego premiery.


Człowieku, WoW może i jest swojego rodzaju rewelacją ale nie innowacją ani nie rewolucją.
WoW nie wprowadził nowości do gatunku ani nie podszedł do żadnego elementu w nowy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ta, juz w D2 były latające mounty, 40osobowe instancje , mozliwosć tworzenia addonów do gry przez graczy bajerki jak łowienie ryb, gotowanie, i samo udoskonalenie blacksmithingu,alchemy,leatherworking poprzez dodanie mining/herbalism/skinning. Wow wprowadzał DUZO innowacji, niestety dziś każde darmowe mmo je posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma sens porównywanie 4 letniej gry z setką patchy, dodatkiem(drugi jest już w drodze), do gry która działa od jakichś 5 dni??

Ogólnie gratulować wybrania dobrego tematu do dyskusji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 10:17, Selv napisał:

Człowieku, WoW może i jest swojego rodzaju rewelacją ale nie innowacją ani nie rewolucją.
WoW nie wprowadził nowości do gatunku ani nie podszedł do żadnego elementu w nowy sposób.


Człowieku WoW BYŁ WIELKĄ innowacją w świecie gier MMORPG... Jak powiedział poprzednik m.in. możliwość tworzenia add-on''ów (UI, wszelakie pierdołki wspomagające raidy itp. itd.), szkolenia się w różnych rzemiosłach (blacksmithing, leatherworking, tailoring - można tak długo wymieniać), ogromne i epickie bitwy PvP (np. Alterac Valley), wielkie instancje i przede wszystkim ogromne raidy. Więc, za przeproszeniem nie pierdziel tutaj takich głupot. Gracze AoC zostali skuszeni obietnicami, które nie do końca okazały się prawdą. Były (są?) też problemy z zarejestrowaniem swojego konta na oficjalnej stronie - żenada. Poza tym płacenie za grindowanie to gruba przesada... Mam na tyle wygodną sytuację, że w moim mieście karta pre-paid do WoW kosztuje zaledwie 27 euro a "Conanowa" troszkę ponad 30 - wybór jest prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2008 o 10:17, Selv napisał:

Człowieku, WoW może i jest swojego rodzaju rewelacją ale nie innowacją ani nie rewolucją.
WoW nie wprowadził nowości do gatunku ani nie podszedł do żadnego elementu w nowy sposób.



Widzę , że mało wiesz o grach MMO skoro piszesz takie bzdety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:00, Bifur napisał:

Człowieku WoW BYŁ WIELKĄ innowacją w świecie gier MMORPG...

Nie, nie był żadną innowacją. Wszystko co wymieniłeś było już w grach MMO wcześniej i w przeciwieństwie do stanu w WoWie tam się rozwija. Jedyne co w WoWie było przełomem to zebranie całego materiału dla theme-parku i wsadzenie go w jeden produkt w świecie znanym wszystkim graczom. Nie ma innowacji, jest świetnie zrobiona gra theme-park MMO. Mechanika WoWa stoi w miejscu i jedyne co się do niej dodaje to klasy, czary, lokacje, bronie etc.

Dnia 27.05.2008 o 15:00, Bifur napisał:

Poza tym płacenie za grindowanie to gruba przesada...

No WoWowi nie da się zarzucić, że dodaje wiele poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /cut/

Z tego co widzę i słyszę to o WoW wiesz tyle co wyczytałeś tylko w serwisach internetowych... Dosłownie każdy Ci powie, że WoW w czasie jego premiery był fenomenem i grą innowacyjną - MMORPG jakiego jeszcze nie było. Jeśli wg. Ciebie mechanika WoW stoi w miejscu to ciekawe co powiesz za rok o "rozwijającym się" świecie Conana (IMO gra za jakiś czas się "wypali" tak samo jak to było z LoTRO). Poza tym w WoW grind nie jest wymuszany, tak jak w większości MMORPG''ów - spokojnie leveluje się robiąc questy. W AoC jest wręcz odwrotnie. Twórcy gry wypuścili maksymalnie skopany silnik graficzny, dzięki któremu możemy podziwiać doczytujące się w locie tekstury w dodatku gra potrafi często wywalić do pulpitu i często przycina. Tak "genialnego" silnika nie widziałem od czasu Gothic III. Panowie żenada... PEGI 18+ ? Dobre sobie xD. Wystarczy, że taki pryszczaty 14-latek przyjdzie ze swoim ojcem/matką i "neo welcome to..." -_-. Świat gry może i być brutalny ale nie zmienia to faktu, że nie zabraknie w nim 10-latków - to plaga gier tego typu. Klimacik stworzony przez muzykę może i jest, ale w końcu prawie każdy MMORPG''owiec ma w tle włączonego WinAmpa (może to nie jest ważny argument ale zawsze ;). Nie twierdzę jednak, że AoC to gra maksymalnie zła - ma i swoje plusy lecz mnie nie wciągnęła tak bardzo jak WoW czy inna gra tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 17:51, Bifur napisał:

Dosłownie każdy Ci powie, że WoW w czasie jego premiery był fenomenem i grą innowacyjną
- MMORPG jakiego jeszcze nie było.

Orly? Na przykład co zupełnie nowego wprowadził WoW? Nie większego, nie dłuższego, nie silniejszego, ale nowego. Coś czego nie było wcześniej.

Dnia 27.05.2008 o 17:51, Bifur napisał:

Jeśli wg. Ciebie mechanika WoW stoi w miejscu to ciekawe co powiesz za rok o "rozwijającym się" świecie Conana (IMO gra za jakiś czas się "wypali" tak samo jak to było z LoTRO).

A czy ja twierdziłem, że AoC jest innowacyjny? Czy ja twierdziłem, że AoC będzie się dynamicznie rozwijał? Nie, wręcz przeciwnie, służę uprzejmie linkiem jako dowodem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37464&pid=68

Dnia 27.05.2008 o 17:51, Bifur napisał:

Klimacik stworzony przez muzykę może i jest, ale w końcu prawie każdy MMORPG''owiec ma w tle włączonego
WinAmpa (może to nie jest ważny argument ale zawsze ;).

Muzyka jest rzeczywiście świetna, ale napotyka się przy niej problem większości gier MMO - za krótka. Tworzenie do takiej gry muzyki opartej o 20 kilka utworów trwających po ok. 3-4 minuty każdy to nie jest dobra metoda, bo szybko kończy się to włączeniem playera w tle. Jest to nieunikniony los każdego MMO, ale pytanie jak szybko (lub późno) to nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2008 o 18:01, Graffis napisał:

Orly? Na przykład co zupełnie nowego wprowadził WoW? Nie większego, nie dłuższego, nie
silniejszego, ale nowego. Coś czego nie było wcześniej.



Latające mounty , świetnie zorganizowany i wciągający end game .
40 osobowe raid instance
nową jakość grafiki .
Wspaniała interakcje między graczami i sama gra zachęca do łączenia się w grupy a nie solowanie ( nie zmusza do tego tylko zachęca , można się było ubrać solo , nikt mi nie powie , że nie ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować