Zaloguj się, aby obserwować  
PlushowyMisio

Age of Conan vs. World of WarCraft

265 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2008 o 18:01, Graffis napisał:

Orly? Na przykład co zupełnie nowego wprowadził WoW? Nie większego, nie dłuższego, nie
silniejszego, ale nowego. Coś czego nie było wcześniej.

M.in. rozwijanie postaci w danym rzemiośle (blacksmithing, leatherworking, skinning) - pisałem już o tym. Z nieco mniej ważnych to możliwość skakania i latania ;). Mogę tak wymieniać dłużej ale powiedzmy sobie szczerze - po co?

Dnia 27.05.2008 o 18:01, Graffis napisał:

A czy ja twierdziłem, że AoC jest innowacyjny? Czy ja twierdziłem, że AoC będzie się
dynamicznie rozwijał?

Tutaj masz rację - tego nie twierdziłeś. Żekłeś za to co nie co, o mechanice WoW''a więc odpowiedziałem kontrargumentem.

Dnia 27.05.2008 o 18:01, Graffis napisał:

Muzyka jest rzeczywiście świetna, ale napotyka się przy niej problem większości gier
MMO - za krótka. Tworzenie do takiej gry muzyki opartej o 20 kilka utworów trwających
po ok. 3-4 minuty każdy to nie jest dobra metoda, bo szybko kończy się to włączeniem
playera w tle. Jest to nieunikniony los każdego MMO, ale pytanie jak szybko (lub późno)
to nastąpi.

Twórcy gry najwidoczniej zdali sobie sprawę z tego faktu więc i nie pakują 1 GB muzyki do tej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Hammerfall87

oczywiście, że są questy i to całe multum...


" Poza tym płacenie za grindowanie to gruba przesada..."

"No WoWowi nie da się zarzucić, że dodaje wiele poza tym".


Oczywiście przyznaję rację KAŻDA gra MMO to GRIND. I nie poruszajmy już więcej tej kwestii. Wiadomo, zależy jeszcze jak jest to wykonane. Do tej pory za wzór ciekawego grindu uznawałem WoWa. Od piątku AoC, troszkę więcej kombinacji podczas walki jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a wręcz odwrotnie ;]


"IMO gra za jakiś czas się "wypali" tak samo jak to było z LoTRO"

Nigdy nie grałem w LoTRO z racji braku PvP, ale nie słyszałem też aby gra się wypaliła...Wciąż z racji na świat i niezłe PvE ma swoje grono zwolenników.


" Człowieku, WoW może i jest swojego rodzaju rewelacją ale nie innowacją ani nie rewolucją.
WoW nie wprowadził nowości do gatunku ani nie podszedł do żadnego elementu w nowy sposób."


"Widzę , że mało wiesz o grach MMO skoro piszesz takie bzdety . "

Ten pan nie pisze żadnych bzdur ;] Nie ma czegoś takiego jak innowacyjne MMO, przynajmniej w ostatnich latach. Blizzard genialnie zebrał wszystko "do kupy" i wrzucił do popularnego świata. Chwała im za to. Ale brak innowacyjności w AoC nie jest żadnym argumentem...


"ogromne i epickie bitwy PvP (np. Alterac Valley)"

czy wiesz, że AV nie było w momencie premiery w grze?:>

"łowienie ryb, gotowanie"

a UO to co było?:D


I wcale nie pytam ze złośliwości tylko domagam się obiektywnego spojrzenia na to co się dzieje dookoła nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 18:13, torke napisał:

Latające mounty , świetnie zorganizowany i wciągający end game .
40 osobowe raid instance
nową jakość grafiki .
Wspaniała interakcje między graczami i sama gra zachęca do łączenia się w grupy a nie
solowanie ( nie zmusza do tego tylko zachęca , można się było ubrać solo , nikt mi nie
powie , że nie ) .

Z tego wszystkiego to może te mounty byłyby jeszcze nowością, chociaż i to można uznać, za nic ponad rozszerzenie opcji transportowych. Ok, ale niech będzie, że jest to dramatyczna nowość. Jedna. Wprowadzona nie na początku gry, a dopiero po dwóch latach w pierwszym dodatku (można aż zawrotów głowy dostać z powodu tempa rozwoju tak btw.). To jest ta wielka innowacja w świecie MMO? Bo reszta tych rzeczy, które wymieniłeś były w innych grach.

@ Bifur

Dnia 27.05.2008 o 18:13, torke napisał:

M.in. rozwijanie postaci w danym rzemiośle (blacksmithing, leatherworking, skinning) - pisałem już o tym. Z
nieco mniej ważnych to możliwość skakania i latania ;). Mogę tak wymieniać dłużej ale powiedzmy sobie
szczerze - po co?

Po co? Żeby może udowodnić co masz na myśli mówiąc o innowacyjności WoW''a. Bo rzemiosła nie są żadną nowością - odsyłam do Ultima Online i EVE.

@ zawcia

Dnia 27.05.2008 o 18:13, torke napisał:

Blizzard genialnie zebrał wszystko "do kupy" i wrzucił do popularnego świata. Chwała im za to. Ale brak
innowacyjności w AoC nie jest żadnym argumentem...

QFT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko juz było ludzie,nic nie wiecie i uznajecie wow-a to bóstwo,rewolucyjny idealny wytwór.

Rzemiosło
-Ultima Online: o wiele bardziej rozbudowane,wydobywania surowcow oprzez scinanie drzew kopanie w kopalniach a gra starsza o kilka ładnych lat
-masa innych gier tyle ze nie wszedzie crafting byl tak samo rozbudowany

Mounty
-Ultimy online: bez durnych ograniczeń levelowych,mozna je bylo zlapac w lesie i oswoic,byla sporo roznorodność
-Lineage2 : tu tez bylo podobnie jak w wowie nawet latajace

PvP
-Dark Age of Camelot: wielkei bitwy oblęzenia,3 storny konfliktu
-Lineage: Oblezenia zamków w czasie wojen gildii (setki graczy i sprzet oblezniczy)
-Ultima online: Full loot,otwarte PvP
-SoulBane (jakos tak to bylo): budowa miast ich rozwoj,katapulty,tarany ogromne bitwy,

W wowie nie ma nic innowacyjnego,wszystko po trochu wrzucone i uproszczone
Gralem w wowa rok ale bylem jeszcze mlody,teraz jak bym to mial oceniac powiem ze to badziew niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać po prostu z niektórymi. Pewnie nie wiedzą o istnieniu takich gier jak właśnie Ultima Online, Anarchy Online, Everquest 1 i 2 czy właśnie Dark Age of Camelot albo Asheron''s Call.

Smutno się zrobiło, bo większość opiera swoją znajomość na dokładnie jednej grze - WoWie.
Mounty, instancje, endgame, crafting czy nawet battlegroundy - wszystko to już było.

Bifur:
To wszystko już było, po co powtarzasz z zaciętością takie bzdury o skakaniu, lataniu czy rzemiośle?

torke:
40 osobowe instancje. heh.
Czy jeśli zrobię grę w której bedą 41 osobowe instancje to będzie to innowacja?
`Nowa jakość grafiki`. Nową jakość grafiki to miał EQ2 a nie WoW. Wspaniała interakcja miedzy i reszta.
Chyba nigdy w inne MMO się nie grało co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 23:54, Selv napisał:

Smutno się zrobiło, bo większość opiera swoją znajomość na dokładnie jednej grze - WoWie.

Założeniem wielu osób jest, że historia MMO zaczęła się owego listopada w 2004 roku, a wcześniej nie było nic, jeno smutek płacz i zgrzytanie zębów. Ciekawe jest to, ze mało kto pofatyguje się, by sprawdzić co jest poza WoWem, a jeśli już to zrobi i znajdzie to samo, to znaczy, że Blizzard wymyślił to najpierw, a tamci złośliwie skopiowali. No i argumentacje, że jeśli coś jest większe, dłuższe, liczniejsze to jest nowością, a do tego niezbitym dowodem wyższości. W systemie Jita w tym momencie jest 518 osób i nikt się nie ekscytuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście wbiło w ziemię stwierdzenie, że Blizzard wprowadził latające mounty które przecież pojawiły się dopiero w TBC (2007) a to tylko 6 lat po czasie gdy gracze AO fruwali po Rubi-Ka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem na końcu padają odpowiedzi, no bo WoW jest lepszy i już, a szczerze powiedziawszy mnie ta gra od siebie odepchneła skończylem po pierwszym miesiącu...
A zagrywam się w Lotro, podoba mi się tam ten klimat, te tereny do zwiedzenia, popatrzenia na ten świat pod innym kontem, nmankamentem jest to, że naprawdę czasami jest tam mało graczy, a że większość questów w czasie późniejszym opiera się na drużynach, bywa ciężko, najlepsze w tej grze jest to, że za zabijanie moobów nie dostaje się za dużo exa.. i to się chwali, nie opłaca się gonić i siec na lewo i prawo bo w takim tempie wyższy level robi się w tydzień grając non stop... <lvl np pomiędzy 36-37>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2008 o 00:22, marselus napisał:

A zagrywam się w Lotro, podoba mi się tam ten klimat, te tereny do zwiedzenia, popatrzenia
na ten świat pod innym kontem, nmankamentem jest to, że naprawdę czasami jest tam mało
graczy, a że większość questów w czasie późniejszym opiera się na drużynach, bywa ciężko,
najlepsze w tej grze jest to, że za zabijanie moobów nie dostaje się za dużo exa.. i
to się chwali, nie opłaca się gonić i siec na lewo i prawo bo w takim tempie wyższy level
robi się w tydzień grając non stop... <lvl np pomiędzy 36-37>


Dokładnie tak jak mówisz:) Sam zagrywam sie LOTRO i trochę śmieszą mnie wypowiedzi, że: "gra okazała się niewypałem". Posiada ona niesamowity klimat i w większości dojrzałych graczy. Sam teraz chcę spróbować AoC bowiem ten mroczny świat jest bardziej pociągający, po miesiącu z pewnością swoją opinie napiszę.
pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 18:13, torke napisał:

Latające mounty , świetnie zorganizowany i wciągający end game .
40 osobowe raid instance
nową jakość grafiki .
Wspaniała interakcje między graczami i sama gra zachęca do łączenia się w grupy a nie
solowanie ( nie zmusza do tego tylko zachęca , można się było ubrać solo , nikt mi nie
powie , że nie ) .


Grafika wcale nie była jakoś wybitna na tamte czasy. Ja też powiem że WoW to nie innowacja, tylko pięknie i dobrze zrobiona gra, oparta o znany świat, stworzona przez bardzo lubianą firmę i cały czas upiększana. To jest sukces WoW a nie te raidy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow jest zrobiony poprawnie,jesli dla kogos to 1 gra mmo to raczej mu sie spodoba lecz jesli ktos ma prownanie do innych produkcji zobaczy ze to nic nadprzecietnego.Wszystko tu jest na chama wepchniete i ograniczone,nie ma wolnosci,jesli ktos gral w anarchy online,ultime,dark age of camelot to bedzie wiedzial o co mi chodzi...
Jedyny cel tej gry to nowe itemy,od premiery gry blizz nic noewgo nie wymyslil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 18:29, Graffis napisał:

/cut/


Zwracam honor ;). Z tego co widzę to rzeczywiście WoW nie jest tak innowacyjny jak mogłoby się to wydawać... Wszystkie elementy MMORPG zostały genialnie wplecione w przecudny świat co sprawiło, że m.in. ja (trzeba zaznaczyć, że ogromny fan Warcraft''a 2 i 3) zostałem oślepiony przez geniusz Blizzard''a ale dzięki Wam przejrzałem na oczy. Nie zmienia to niestety faktu, że AoC to porażka. Tak BTW to zainteresowałem się Ultimą Online - o tytule słyszałem od dawien dawna ale może mi ktoś powiedzieć, czy gra jest wymaga comiesięcznych subskrypcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 14:59, Bifur napisał:

Tak BTW to zainteresowałem się Ultimą Online - o tytule słyszałem od dawien dawna ale może mi ktoś powiedzieć, > czy gra jest wymaga comiesięcznych subskrypcji?

Z tego co wiem tak, a z pewnością na głównych serwerach. Zresztą wspaniałość UO zaczęła przemijać w momencie, gdy EA uznało, ze trzeba z niej zrobić grę mainstreamową. No i się zaczęło upraszczanie wszystkiego i niepotrzebnego zmiękczania rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat Warcrafta był fajny do momentu wyjścia WoW-a kiedy to nagle okazało sie ze banda chłopków zabija smoki,ogry i inne maszkarony scyzorykami a po tygodniu moga rzucic wyzwanie nawet pradawnym demonom,Ilidanowi czy innyn takim półboskim pakerom.Co to za fabuła kazde złe rozwala banda pajaców,Arthasa który powinien z Hordami nieumarłych powrócic do Azeroth by zalewając świat falą ciemności odzyskać swoje dzedzictwo zostanie pewnie zaszlachtowany przez bande wyznawcow wowa ktorzy nie mogą oderwać sie od tego cudu.
Mozesz sprobowac pograc w Ultime na Dreammasters (polski server nastawiony na roleplay).Ja gralem na endore ale niestety padło,to byly czasy walka ze smokiem (był jeden na cały server,kierował nim GM) była wyzwaniem,walczyła sie o zycie swoje domy i pola ębestyja mogła zmienic w wióry pierdnięciem hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 16:24, Borsh napisał:

Świat Warcrafta był fajny do momentu wyjścia WoW-a kiedy to nagle okazało sie ze banda
chłopków zabija smoki,ogry i inne maszkarony scyzorykami a po tygodniu moga rzucic wyzwanie
nawet pradawnym demonom,Ilidanowi czy innyn takim półboskim pakerom.Co to za fabuła kazde
złe rozwala banda pajaców,Arthasa który powinien z Hordami nieumarłych powrócic do Azeroth
by zalewając świat falą ciemności odzyskać swoje dzedzictwo zostanie pewnie zaszlachtowany
przez bande wyznawcow wowa ktorzy nie mogą oderwać sie od tego cudu.
Mozesz sprobowac pograc w Ultime na Dreammasters (polski server nastawiony na roleplay).Ja
gralem na endore ale niestety padło,to byly czasy walka ze smokiem (był jeden na cały
server,kierował nim GM) była wyzwaniem,walczyła sie o zycie swoje domy i pola ębestyja
mogła zmienic w wióry pierdnięciem hehe.


A wiesz ,że ten serwer który proponujesz jest nie legalny,WoW to nie strategia i konkretnej fabuły nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 16:40, hammerfall87 napisał:

/../ WoW to nie strategia i konkretnej fabuły nie ma


Nie ma? A jakoś opiera się na całym świecie który poznaliśmy ze strategii, i który teraz jest karkołomnie upraszczany i dostosowywany do...właśnie...rynku...czyli kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 17:03, Galadin napisał:

> /../ WoW to nie strategia i konkretnej fabuły nie ma

Nie ma? A jakoś opiera się na całym świecie który poznaliśmy ze strategii, i który teraz
jest karkołomnie upraszczany i dostosowywany do...właśnie...rynku...czyli kasy.


Ale fabułe taką główną nie ma ta gra jest pięknie nie liniowa oczywiście,masz rację bossowie itp opierają sie na fabule ze strategii ale mi chodzi o coś jak w guild warsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie wow.
Niepotrzebnie wydałem kase na tą gre. :/
Ja tam czekam(jeżeli chodzi o inne mmorpg niż wow) na Warhamera Online i Elder Scrols Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 17:09, HiSin napisał:

zdecydowanie wow.
Niepotrzebnie wydałem kase na tą gre. :/
Ja tam czekam(jeżeli chodzi o inne mmorpg niż wow) na Warhamera Online i Elder Scrols
Online.

moglby wyjsc gothic online to by niezle zarobilii pewnie okolo tak jak na tym aocu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz
już trochę przesadzają :/
to ile ja mam na te mmorpg wydawać miesięcznie
150zł?
bo wydaje na wowa 50 dych
potem będzie kolejne 50 na warhamera
i 50 na elder scrols
a na age of conan nie mam zamieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować