Zaloguj się, aby obserwować  
PlushowyMisio

Age of Conan vs. World of WarCraft

265 postów w tym temacie

Strasznie dużo ludzi teraz krytykuje World of Warcraft na General chat w innych MMO, na forum i ogólnie. Śmieszne jest to że większość z tych osób spędziło w tej grze od kilku miesięcy do kilku lat i raczej powodem nie było to ze wow jest kiepskie. Ja osobiście grałem 4 lata, teraz po prostu czas na coś nowego, ale nie powiem ze gra była beznadziejna, bo dostarczyła mi dużo zabawy, a znudzić sie jakaś produkcja po 4 latach to chyba niezły wynik. Nie ma co porównywać tej gry do AoC, to jest nowa Gra, ma lepsza grafikę, inny system walki, itp. Równie dobrze gracze mogliby robić inne porównania typu ze Hitman jest do bani bo wyszedł assasination Creed albo ze Far Cry jest do bani bo wyszedł Crysis etc. Jakbym nie było wow odniósł miażdżący sukces i nawet jakby wszyscy teraz odeszli z tej gry to i tak wow przejdzie do historii. Ja zakończyłem tam już swoja przygodę i mam nadzieje bawić sie w AoC równie dobrze o ile nie lepiej przez następne lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w tym gronie nie jestem bo w świecie wowa spędziłem zaledwie jeden miesiąc, o wiele lepszą grą dla mnie był everquest 2, w którym to spędziłem kilka miesięcy :)

ps - jak już pisałem wow dla mnie był naprawdę nudną grą po eq 2 nie wnoszącą nic nowego i nawet dużo ograniczoną w stosunku do niego :) Bo eq2 jest bardzo rozbudowanym mmorpgiem :)

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem AoC nie przebije WoW''a. Wielu osobom które nie czytały książek może on kojażyc sie jedynie z nudnym serialem na tele 5 ;] WoW posiada niezwykły świat który jest niemal nie do pobicia. A nawet jesli WoW przegra to gdy wyjdzie dodatek wszyscy i tak do niego wrucą. Moim zdaniem jedynym który moze zagrozic WoW''owi jest Warhammer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:48, half Devil napisał:

Moim zdaniem AoC nie przebije WoW''a. Wielu osobom które nie czytały książek może on
kojażyc sie jedynie z nudnym serialem na tele 5 ;] WoW posiada niezwykły świat który
jest niemal nie do pobicia. A nawet jesli WoW przegra to gdy wyjdzie dodatek wszyscy
i tak do niego wrucą. Moim zdaniem jedynym który moze zagrozic WoW''owi jest Warhammer...


nigdy nie mów nigdy - poczekamy zobaczymy, jak będzie to się okaże :) Ja w wowa z powrotem nie zagram, bo mi ten świat nie przypadł do gustu więc nawet jakby mi płacili miliony (no chyba że pracowałbym jako tester gier w cd-projekcie a to byłby dla mnie zaszczyt, to wtedy nie miałbym wyjścia )to w niego bym nie zagrał :) Who jest tylko klonem wowa który pewnie nawet w połowie nie spełni oczekiwań graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytułem wstępu mogę przepowiedzieć że Warhammer to będzie porażka podam jeden jedyny i wystarczający powód robi go stajnia EA oni nie potrafią dbać o swoje tytuły po ich wydaniu a nad MMO trzeba poświęci mnóstwo czasu i pieniędzy jak że ukochanych przez EA. Co do elders scroll online to nie znam i nie chce znać:)

Teraz sedno sprawy. Graczy MMO można podzielić na 3 grupy:

1. Gracze PVE. To są ci którzy grają w mmo po to żeby wyfarmowac jak najlepszy sprzęt i zabić jak najsilniejszego bossa. Mają gdzieś pvp i są w nim beznadziejni, bo jak można być w czymś dobrym jak się w to nie gra? Może od czasu do czasu pójdą na BG i ponarzekają że wszyscy ich bija i wrócą do farmowania.
Na oko jest ich z 2/5 populacji.

2. Gracze którzy grają w PVE i PVP. Lubia i jedno i drugie. Umieją grac pvp ale nic specjalnego ze sobą nie reprezentują. Wyfarmują sprzęt pvp żeby móc świecić przed AH i potem wracają bić kolejnego bossa w instantach i farmic jeszcze lepsze sprzęty.
tych też jest z 2/5 populacji.

3. Gracze PVP. Ci graja dla rywalizacji. Gracze którzy widzą jedyna przyjemność w skopaniu tyłu innemu graczowi. Nie widzą przyjemności w pve co najwyżej dla ciekawości jak taki czy inny boss wygląda lub w zdobyciu sprzętu potrzebnym im do pvp ale w dobie TBC jest to zbyteczne.
tych jest z 1/5 populacji

Ja się znajduje w tej 3ciej grupie.

Grałem w Wow od samego początku z prostego względu wydał go blizzard nic innego mi nie było potrzebne. Potrafią zrobić znakomitą grę dobrze zbudowaną pełną harmonii bez domówień. Wow taki jest niestety brakuje mu jednej maleńkiej rzeczy:
PVP a w szczególności world pvp który powinien być trzonem tej rozrywki, to Wielka porażka.
Miło jest sobie pograc w BG w TBC areny i nawet nędzna namiastka world pvp została tam umieszczona (nagrand).
Niestety to jest Nic co mogło by budować społeczność pvp. Słyszał ktoś z was o gildii pvp w wowie? zapewne każdy z was słyszał... a może się nawet któryś z was w niej znajdował. Na moim serwerze były pvp gildie ale to były cienie gildii pvp widmo nic więcej. Nie usłyszycie o wojnie między gildiami bo niby jak mam zaatakować gildie z własnego przymierza?? Albo jak mam tworzyć społeczność i rywalizacje z horda z która nie można się porozumieć? nie możesz mu wyjaśnić dlaczego go zabiłeś, a on sobie będzie myślał nie to co byś chciał żeby sobie myślał.

90% graczy PVP odejdzie z wowa bo on nic im nie oferuje. Niektórzy zapewne pozostaną bo maja nadzieje ze WoLK coś wprowadzi w ta zardzewiała dziedzinę czas pokaże...

Teraz co takiego niby oferuje AoC w PVP żeby mieli rezygnować z wowa? odpowiadam:
- Realna wojna gildii !!! tu mógłbym już skończyć wymieniać:)
- Budowa własnych twierdz atakowanie i obrona ich. ktoś powie ze to było w L2 było i za to oddaje jej hold ale jest już za stara żeby w nią grac a AoC dało powiew świeżości!
- system walki podobno lepszy od wowa tutaj się nie będę wypowiadał bo to śliska sprawa i muszę na własnej skórze to sprawdzic
- oraz wszystko to co jest w wowie czyli BG z rożnymi mapami tego samego typu rozgrywki
- BRAK DZIECIAKÓW przynajmniej takie jest założenie tej gry...

Podsumowując AoC może liczyć na 2/5 graczy biorąc 1/5 pvp i po trochu z 2 pozostałych grup bo świat w Aoc jest tak samo bogaty jak w wowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja staram sie być tą drugą grupą :)bo na razie sprawdzam jak to jest grać na pvp - ale racja jest i uważam że siłą aoc będzie :
endgame i pvp bo przez brak pvp stracił bardzo dużo lotro z tego co pamiętam :) Mam zatem nadzieję że aoc dalej będzie mnie wciągał tak jak do tej pory mnie wciąga i te dwa aspekty będą bardzo dobrze dopracowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Styksu

sporo mądrego i ciekawego napisałeś, ale...

"wystarczający powód robi go stajnia EA oni nie potrafią dbać o swoje tytuły po ich wydaniu a"

Grę robi Mythic, twórcy DAoC, pod banderą EA, jest spora różnica :)


Nie jestem fanem świata WH, gra jakdla mnie faktycznie przypomina (bardzo!) WoWa, nie jest to rzecz jasna wadą...:) Gra przypomina aktualnego króla MMO, ale wg. zapowiedzi ma znacznie lepszy tryb PvP.

Anyway,dla mnie aktualnie Age of Conan jest tym co sprawia, że...gram ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 15:07, Styksu napisał:

Teraz sedno sprawy. Graczy MMO można podzielić na 3 grupy:
1. Gracze PVE. /stuff/
2. Gracze którzy grają w PVE i PVP. /stuff/
3. Gracze PVP. /stuff + e-peen stretch/

Heh, dziel sobie jak chcesz graczy WoWa, ale imho wprowadzanie takiego podziału dla wszystkich MMO jest... bez sensu. Pierwszy powód to różne podejścia do rozgrywki - jej celów i środków jakie są do ich realizacji potrzebne. Drugi powód to różnorodność samych communities, które w każdym MMO jest inne i rządzi się swoimi nie WoWowymi prawami. Po trzecie zaś... nie da się o ile wiem w WoWie komukolwiek zadka skopać (ie. sprawić mu naprawdę sporo przykrości tym, że zostanie pokonany) - to już jednak tak złośliwość mała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:48, half Devil napisał:

Moim zdaniem AoC nie przebije WoW''a. Wielu osobom które nie czytały książek może on
kojażyc sie jedynie z nudnym serialem na tele 5 ;] WoW posiada niezwykły świat który
jest niemal nie do pobicia. A nawet jesli WoW przegra to gdy wyjdzie dodatek wszyscy
i tak do niego wrucą. Moim zdaniem jedynym który moze zagrozic WoW''owi jest Warhammer...


Ja grałem 4 lata na balnazar server i powiem Ci ze cale gildie z wow przechodzą do AoC wiec nie byłbym taki pewien. I są ta gildie które były w ścisłej 5 najlepszych, czyli osiągnęły w rajdach sporo, a mimo to rezygnują i z tego co wiem dodatek nic nie wskóra, bo większość wychodzi z założenia ze będzie równie slaby co poprzedni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w WoW''a ani AoC jednak myślę że premiera 2 dodatku do WoW''a jest szansą dla... AoC!! Powody do narzekania fani WoW''a i spora grupa reszty społeczeństwa graczy zna (tak jak narzekano na BC) więc nie będę ich przytaczał (no może w telegraficznym skrócie; Deathknight 10 osobowe rajdy;) i jeśli graczom się to bardzo nie spodoba to będą szukać alternatywy którą może być (i pewnie będzie ale to moje prywatne spekulacje;) właśnie AoC który oferuje kilka rzeczy których w WoW''ie nie było (nie twierdzę że jest bogatszy czy coś tylko że jest inny), poza tym jest bardziej nastawiony na PvP niż WoW a jak wiadomo PvP jest bardziej żywotne niż PvE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:48, half Devil napisał:

Moim zdaniem jedynym który moze zagrozic WoW''owi jest Warhammer...


Warhammer to WoW w starym świecie, nic mniej nic więcej.

@Gosu
Dokładnie tak się dzieje, że klany z WoW migrują do AoC.

Co do podziały PvP i PvE, to w sumie w AoC na każdym serwie jest PvP, tylko na serwerach PvE, nie ma lania się wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 11:34, hammerfall87 napisał:

A ja mam takie pytanie są serwery pvp/rp? bo nie chciałbym grać na pvp zwłaszcza jak
zobacze kogoś z PL



Są . JA przykładowo gram na Rp PvP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tzn. ? Można mieć dwie postacie na róznych serwach oczywiście jesli o to ci chodzi.

Można mieć w sumie 8 postaci (characterów) na serwerach jakich chcesz

>Słyszałem ,że pvp to istna gankownia w wowie był ten plus ,że jednak były te 2 strony konfliktu i ty prałeś allianców :)

Podział na hordę i przemierzę to w moim uznaniu najgorszy błąd WoW, ale to moje zdanie.

>A czy jest jakiś trail do AoC ? Bo chciałbym spróbować z czym to sie je ; D

Na razie nie jest żaden trial przewidziany, choć w przyszłości ma być. Jesli masz znajomego z Edycją kolekcjonerska to ma on Buddy Card, ale na razie one i tak nie działają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować