Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

9 Kompania - beta test

32 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2008 o 21:44, Kramer111 napisał:

Mam wrażenie, że gra będzie dobra - może nawet bardzo dobra.
Ale jestem zdania (tak jak autor), że nie można bezczynnie siedzieć i patrzeć jak "byłe
ZSRR" propaguje (usprawiedliwia?) masakrę jaką dokonało w Afganistanie. Sam nie wiem
czy takie gry nie powinny być zabronione.
Czy bowiem nie zabrania się propagowania totalitaryzmu (czyt. ZSRR)?!?


1.Mieszasz i to bardzo - prawo w RP przewiduje sankcje prawne za propagowanie ideologii totalitarnych a nie historii ani konfliktów zbrojnych.

2.Tak ku wiedzy nie wiedzących – ofiary wojny afgańskiej to per saldo mniejsza ilości ofiar od tego jakie stworzyli Amerykanie w Wietnamie...

Lubicie grać Jankesów walczących w Wietnamie? A słyszeliście o np. wietnamskiej wiosce My Lai - gdzie pod rozkazami por. Williama Calley’a Amerykance zabili kilkuset cywilów, głównie starszych ludzi, kobiety, dzieci i niemowlęta. Dokładna liczba zabitych różni się w dostępnych źródłach, ale najczęściej padają liczby 347 i 504. Żołnierze amerykańscy torturowali także i gwałcili mieszkańców wioski (w tym małe dzieci).
Protestuje ktoś jak są gry o Wietnamie?

3.W Iraku od nastania okupacji amerykańskiej i instalacji amerykańskich marionetek w Bagdadzie zginęło już blisko 650 tysięcy ludzi - w tym sporo z ręki USSmenów.

4.A propos Afganistanu i zaangażowania ZSRR w ten konflikt - jednym z sowieckich generałów lotnictwa walczących w tej wojnie był niejaki.... gen. Dżochar Dudajew, czeczeński idol dla rusofobów, gdzie w Afganistanie dowodził dywizją lotnictwa bombowego. Był tam gorącym orędownikiem nalotów dywanowych... i równania z ziemią wiosek afgańskich – fajnie mieszka się w Warszawie z Rodem Dudajewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kropka w polskim tytule gry? Sory, ale musiałem to napisać :P

Jeśli już się używa skrótów ("9" zamiast "Dziewiąta") w odniesieniu do liczebników porządkowych, to dajemy kropencję po liczebniku*, 2. - drugi, 3. - trzeci, i tak dalej. Łeh :)

* - no, chyba, że z kontekstu zdania jednoznacznie wynika, że chodzi o porządkowy. Ale tu nie ma zdania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania o kropkę prosiłbym kierować do dystrybutora ;) W tekście, gdzie jest mowa nie o tytule gry, lecz nazwie rzeczywistej kompanii, czy pułku, kropki są tam, gdzie być powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 22:07, Lampek napisał:

A gdzie kropka w polskim tytule gry? Sory, ale musiałem to napisać :P

Jeśli już się używa skrótów ("9" zamiast "Dziewiąta") w odniesieniu do liczebników porządkowych,
to dajemy kropencję po liczebniku*, 2. - drugi, 3. - trzeci, i tak dalej. Łeh :)

* - no, chyba, że z kontekstu zdania jednoznacznie wynika, że chodzi o porządkowy. Ale
tu nie ma zdania :)


Cytat z wikipedii:
"Propozycja 1 - z kropką (zgodnie z zasadami języka polskiego)
np. 1. Dywizja Zmechanizowana, 1. Morski Pułk Strzelców, 9. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego

Propozycja 2 - bez kropki (zgodnie z oficjalnym użyciem w Wojsku Polskim, również zgodnie z zasadami języka polskiego)
np. 1 Dywizja Zmechanizowana, 1 Morski Pułk Strzelców, 9 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego"

A więc można i tak i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>2. Rozumiem, bo w końcu to nie nasz konflikt. Chyba nikogo w Polsce to nie obchodzi bo też czemu ?
>Ale wyobraźcie sobie grę, gdzie wcielacie się w oficera SS i walczycie z "buntownikami" podczas Powstania >Warszawskiego (nota bene jest ono u nas "święte")
>
>Tutaj oficer SS - tam oficerowie radzieccy
>Tutaj powstańcy - tam bojownicy o wolność wyznaniową
>Tutaj śmierć - tam śmierć
>Zero różnic (acha i można byłoby się wcielać TYLKO w oficera SS)
>
>I jak - też tak łatwo i bez skrupułów odebralibyście tą grę ? Z jednej strony rozumiem - to gra, tak jak film i >książka. Ale gdyby ktoś zachwalał "Mein Kampf" ?
>Czy też mówilibyście "spoko, nabierz do tego dystansu" ?
>
>Być może trochę za mocno naciskam - ale warto pomyśleć dwa razy...

Pamiętacie serię Close Combat? Albo Panzer General? Wiele razy prowadziłem SS do boju i to nawet przeciw Polakom (A Bridge Too Far). Nie było żadnego gadania "pomyślcie dwa razy" z tego powodu że nikt nie mieszał gier z ideologią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto robil film do artykulu ale komus sie zupelnie pomylila muzyka. Pasuje jak kwiatek do kozucha. Afrykanskie rytmy sa ZUPELNIE nie pasujace do Afganistanu lat 80. Tak, do wiadomości tworcy filmiku, to i w Afganie maja swoja muzyke, KOMPLETNIE inna od arabskiej czy afrykanskiej a juz na pewno nie Hansa Zimmera. Trzeba bylo dac raczej cos z repertuaru Radzieckiego! Może Swieszczennaya Wajna Chóru Aleksandrowa ale na B-Ga nie muzyke z Black Hawk Down!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kramer111
Robotnik
25.05.2008, 21:44

Mam wrażenie, że gra będzie dobra - może nawet bardzo dobra.
"Ale jestem zdania (tak jak autor), że nie można bezczynnie siedzieć i patrzeć jak "byłe ZSRR" propaguje (usprawiedliwia?) masakrę jaką dokonało w Afganistanie. Sam nie wiem czy takie gry nie powinny być zabronione.
Czy bowiem nie zabrania się propagowania totalitaryzmu (czyt. ZSRR)?!?"

Wiekszej bzdury nie słyszalem od lat. Rozumiem, są ludzie z Rusofobią, ale trzymajac sie Twojej argumentacji to trzeba wywalić jakies 80% gier o II WS bo prawie zawsze gra sie w nich także Nazistami czyli co, tez propaguje III Rzesze? Nie wiem skąd w Polakach aż tyle nienawisci do Rosji i Rosjan, gdy to raczej Nazistów należy nienawidzieć za 6 mln pomordowanych obywateli II RP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy bowiem nie zabrania się propagowania totalitaryzmu (czyt. ZSRR)?!?"
Najperw się pluliście, że nie można nigdy w grze grać tą drugą stroną xD, teraz o propagandzie ktoś pisze. To nie jest propaganda tylko spełnienie rządań ;p
Ale fajnie by się czarną panterą w MoH''a pograło ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem skąd w Polakach aż tyle nienawisci do Rosji i Rosjan, gdy to raczej Nazistów należy nienawidzieć za 6 mln pomordowanych obywateli II RP."
A zbrodnia katyńska na przykład... oni też nie są święci. Rosjanie wybijali nasze wojsko... jednym słowem mają prawie tyle na sumieniu co reszta... i nie mówimy tu tylko o II ŚW, tylko o całej historii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować