Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dwie nowe gry na podstawie twórczości Philipa K. Dicka

17 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Studio filmowe Halcyon wykupiło prawa do tworzenia gier i filmów na podstawie twórczości Philipa K. Dicka, słynnego autora powieści i opowiadań science-fiction. Dzięki temu Hollywood w przyszłości ma doczekać się trzech nowych produkcji (w tym jednej animacji), a branża wirtualnej rozrywki - dwóch nowych tytułów.

Przeczytaj cały tekst "Dwie nowe gry na podstawie twórczości Philipa K. Dicka" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby im się udało, pisałem prac maturalną gdzie jako materiał posłużyła jego książka, przez co praca była naprawdę wielką przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jakie to filmy powstaną… a co do gier… hmm jak zrobią coś na miarę legendarnej gry Blade Runner wykreowanej przez Westwood, to chętnie zagram…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... bardzo ambitne dzieła wzięte na warsztat. Z jednej strony ogromny potencjał, by wyszło coś wielkiego, z drugiej wielkie ryzyko, ze nie sprostają oczekiwaniom. No i trzeba sie jeszcze zastanowić co właściwie byłoby do gry adaptowane (UBIK?) i czy będzie to tylko na podstawie książki (jak niemal wszystkie próby przeniesienia twórczości Dick''a na ekran kinowy lub komputerowy), czy twórcy będą chcieli być wierni temu z czego będą czerpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:15, Graffis napisał:

i trzeba sie jeszcze zastanowić co właściwie byłoby do gry adaptowane (UBIK?) i czy będzie
to tylko na podstawie książki (jak niemal wszystkie próby przeniesienia twórczości Dick''a
na ekran kinowy lub komputerowy), czy twórcy będą chcieli być wierni temu z czego będą
czerpać.


Swoją drogą była już gra Ubik (bardzo luźno bazująca na książce), wydaje mi się, że nawet całkiem niezła, chociaż to było dawno i może mi się coś mylić. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Philipha K. Dicka...tak się nazywać to każdy by chciał ;). A co do tych gier, to mam nadzieje, że im się uda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:18, Domek napisał:

Swoją drogą była już gra Ubik (bardzo luźno bazująca na książce), wydaje mi się, że nawet
całkiem niezła, chociaż to było dawno i może mi się coś mylić. ;P

Videogame
In 1998, Cryo Interactive Entertainment released Philip K. Dick’s Ubik, a tactical action/strategy videogame very loosely based on the book. The game allowed players to act as Joe Chip and train combat squads into missions against the Hollis Corporation. The game was available for Sony PlayStation and for Microsoft Windows and was not a significant commercial success.

Za wikipedią. Czyli gra rzeczywiście była. No to może jeszcze jedna próba by się przydała, tym razem jako przygodówka może? Bo ten chyba gatunek pasuje to twórczości Dick''a najlepiej. Ewentualnie cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wyczytałem w Wikipedii, że sam Dick napisał w 1974 na zlecenie jakiegoś francuskiego twórcy scenariusz do filmowej adaptacji Ubika... Byłoby pięknie, jakby ktoś go wykorzystał, chociaż znając życie nie jest to zbyt realne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:26, Graffis napisał:

Za wikipedią. Czyli gra rzeczywiście była. No to może jeszcze jedna próba by się przydała,
tym razem jako przygodówka może? Bo ten chyba gatunek pasuje to twórczości Dick''a najlepiej.
Ewentualnie cRPG.


Że gra rzeczywiście była to ja wiem na pewno i bez sprawdzania na Wiki. :) Pewien nie byłem czy była dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:26, Graffis napisał:

Za wikipedią. Czyli gra rzeczywiście była. No to może jeszcze jedna próba by się przydała,
tym razem jako przygodówka może? Bo ten chyba gatunek pasuje to twórczości Dick''a najlepiej.
Ewentualnie cRPG.


Była, swego czasu opisywali ją w "Gamblerze". A przygodówki są stworzone dla tego typu prozy: chodzi tylko o to, czy developer będzie chciał zarobić i stworzyć coś dobrego, czy tylko zarobić. Blade Runner jest jedną z najlepszych, najbardziej klimatycznych przygodówek ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet miał talent, szczególnie po tych pigułkach. Napisał całą masę powieści i opowiadań, a za życia popularny nie był... : /

A według mnie najlepszym dziełem na podstawie jego twórczości był Blade Runner, toć to klasyk już jest, a jeszcze całą masę tego napisał(odsyłam do wiki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 22:27, pRed@toor napisał:

ja bym się ucieszył gdyby zrobili reedycje blade runner bo aż szczypie w oczy po tylu
latach ... ;) ale gra dobra.. ciekawe jakie te gry zrobią no ciekawe

Reedycja nadal by szczypała, miałeś na myśli remake. A ja grywam dotąd w gry z gorszą (starszą) grafiką i nie narzekam :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na upartego też, nie mniej wierze, żę gry legendy zasłużyły na remaki (dzieki za poprawe, faktycznie palnołem xD)

bo sam przyznaj, nie milej byłoby zagać w blade runnera z wypaśną grafiką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować