Laid_back

Wątki z ogłoszeniami - szukam/oddam/zamienię/sprzedam/kupię

12815 postów w tym temacie

Tak z czystej ciekawości zerknąłem do regulaminu:

-Nie umieszczaj reklam, ofert i innych wypowiedzi typu kupię / sprzedam / zamienię / pragnę zaprosię na... / pragnę poinformować o... Forum nie jest tablicą ogłoszeń!

;-)

Sądząc z popularności jak i łatwego dostępu do działu używki... może być problem :/ Może należałoby lekko "zliftingować" w/w dział, dorobić do niego upragnionego linka, albo na czerwonej "belce" gram.pl, albo w sklepie? Taka moja propozycja ;)

Ps. Sol ciągle się tłumaczy ;) Może pora na zmianę nazwy tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 13:25, Budo napisał:


nie traktujcie takiego dzialu jak allegro, bo to allegro nigdy nie bedzie. Watpie, zeby
istnial tu jakis system weryfikacju danych, czy komentarzy, albo jakis sposob do dochodzenia
swoich praw w przypadku oszustwa. Widze, to po prostu jak zbior luznych tematow z ogloszeniami,
nikt nie bedzie mogl miec o nic pretensji, jak cos pojdzie nie tak...


Uhm to raz. A dwa - do handlu są używki ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

con, nie nie ... właśnie chodzi o to, aby zmienić ten punkt regulaminu. Oczywiście reklamy w dosłownym tego słowa znaczeniu nie będą dozwolone (to nowa strona! zajrzyjcie!), ale np. takie wątki jak: oddam swój kupon rabatowy, czy zapraszam do mojej gildii, czy szukam ludzia na meczyk w pes .... jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dobre to jest, ja jestem za, niniejszym pierwsza sprawa jak dla mnie\

Dla wszystkich chętnych oddamy Buddy Keya 7 dni gry free w LOTRO, poszukuję także buddy keya do AoC..:) kto chętny proszę pisać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 13:23, Soleila napisał:

Yahoo, ale to nie o takie ogłoszenia chodzi :)


"Oddam ukończoną przygodówkę w dobre ręce czy kupię koszulkę z CS''a?"

A co tu jest napisane? Chyba oczywiste, że takie rzeczy będzie się wykonywać za pomocą pieniędzy. Może Allegro to nie bedzie, ale takie mini wydanie może być. Tylko problem z bezpieczeństwem może być. łatwo będzie można robić w konia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 13:39, marselus napisał:

O dobre to jest, ja jestem za, niniejszym pierwsza sprawa jak dla mnie\

Dla wszystkich chętnych oddamy Buddy Keya 7 dni gry free w LOTRO, poszukuję także buddy
keya do AoC..:) kto chętny proszę pisać.:)


No właśnie o coś takiego chodzi ^^ A jeśli się na mailu/gg dogadacie co do ew. płatności to już Wasza sprawa. ;)

No społeczności, gdzie żywa dyskusja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się pomysł podoba jak już wcześniej pisałem ale aby zapobiec jakimkolwiek oszustwom ( lub maksymalnie zminimalizować ryzyko takowego ) można by chyba wprowadzić coś na kształt rejestracji na takowym podforum gdzie podawalibyśmy swe dane. Coś a''la weryfikacja na Allegro. Wiem że to byłoby bardzo trudne i skomplikowane ( i chyba przy tym zahaczałoby o ustawę o ochronie danych osobowych ale specjalistą w tej kwestii nie jestem xD ) ale można by jakąś rejestrację ( np: tylko dla pełnoletnich lub coś w tym guście ) wprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 13:44, KŁEJK napisał:

Mnie się pomysł podoba jak już wcześniej pisałem ale aby zapobiec jakimkolwiek oszustwom
( lub maksymalnie zminimalizować ryzyko takowego ) można by chyba wprowadzić coś na kształt
rejestracji na takowym podforum gdzie podawalibyśmy swe dane. Coś a''la weryfikacja na
Allegro. Wiem że to byłoby bardzo trudne i skomplikowane ( i chyba przy tym zahaczałoby
o ustawę o ochronie danych osobowych ale specjalistą w tej kwestii nie jestem xD ) ale
można by jakąś rejestrację ( np: tylko dla pełnoletnich lub coś w tym guście ) wprowadzić.


K. masz rację - trudne, czasochłonne, zahaczające o ustawę i takie tam. I jak powiedziałam - w ramach obecnie istniejących funkcjonalności (podforum można dodać :>) oraz ... mój poprzedni post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W takim razie tytuł tematu powinien brzmieć: oddam/szukam/zapraszam do.. itp. ;-)
Słowo "kupię" wprowadza w błąd.
O ile część osób już zdążyła się zorientować, co miał autor na myśli, o tyle po fali powrotów ze szkół (około 14:00-16:00), posypie się spam.

Ja tam jednak obstawał bym przy całkowitej modernizacji działu używki (łącznie ze zmianą nazwy). Wówczas do tytułowych ogłoszeń można by dodać sprzedam/kupię i jakoś by to wyglądało. Tylko, że roboty przy tym niewspółmiernie więcej ;-)

Ps. con (czyt. kon) to swoją drogą jedna z moich ksywek na studiach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 13:44, KŁEJK napisał:

Mnie się pomysł podoba jak już wcześniej pisałem ale aby zapobiec jakimkolwiek oszustwom
( lub maksymalnie zminimalizować ryzyko takowego ) można by chyba wprowadzić coś na kształt
rejestracji na takowym podforum gdzie podawalibyśmy swe dane. Coś a''la weryfikacja na
Allegro. Wiem że to byłoby bardzo trudne i skomplikowane ( i chyba przy tym zahaczałoby
o ustawę o ochronie danych osobowych ale specjalistą w tej kwestii nie jestem xD ) ale
można by jakąś rejestrację ( np: tylko dla pełnoletnich lub coś w tym guście ) wprowadzić.


Łeb masz, ale pamiętaj, że to jest gram.pl. Tutaj się nie słucha takich rad :)
Nie no żart oczywiście. Jakbym śmiał...

Z punktu technicznego na pewno bardzo trudno by było coś takiego wykonać. Wątpie by to wprowadzono w życie zwłaszcza jak się przeczyta wypowiedź Sol: "A jeśli się na mailu/gg dogadacie co do ew. płatności to już Wasza sprawa". Typowe róbta co chceta i zero wsparcia. Coś zbyt pięknie to wszystko wyglądało żeby było naprawdę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 13:51, YahooPL napisał:

Z punktu technicznego na pewno bardzo trudno by było coś takiego wykonać.

Niewątpię ;)
>Wątpie by to

Dnia 26.05.2008 o 13:51, YahooPL napisał:

wprowadzono w życie zwłaszcza jak się przeczyta wypowiedź Sol: "A jeśli się na mailu/gg
dogadacie co do ew. płatności to już Wasza sprawa". Typowe róbta co chceta i zero wsparcia.
Coś zbyt pięknie to wszystko wyglądało żeby było naprawdę ;P

W sumie opierałoby się takie coś na zasadzie wzajemnego zaufania czy jak to się tam zwie ;D. A jak wiadomo oszustów na świecie nie brakuje. :/ W zasadzie tylko odbiór osobisty wchodziłby w takim przypadku w grę i dawałby największą szansę na powodzenie transakcji w sensie - wszystko jest jak należy od początku do końca. I tak źle i tak niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 13:49, Soleila napisał:

Aye Kapitanie con ;> Temat wątku zmieniony. W sumie słuszna uwaga, dzięki.



No to teraz wiem, że Sol nie czyta co do Niej piszę :/

Zamykam się w sobie, foch ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:37, Laid back napisał:

Co sądzicie o wątkach z ogłoszeniami użytkowników - co jakiś czas pojawiają się u nas
na forum np. oferty z grami czy gadżetami. Takie wątki są zazwyczaj zamykane przez Moderatorów,
ale może czas, by wyszły z ukrycia? ;)
Może potrzeba nowego podforum z ogłoszeniami np. oddam ukończoną przygodówkę w dobre
ręce czy kupię koszulkę z CS''a? A może nie chcecie by forum zamieniło się w tablicę
ogłoszeń?
Jak to z Wami jest? :)

Z nami jest dobrze :D A na temat wątków ogłoszeniowych rozmawiałem z Soleilą jakieś pół roku temu, może nawet dawniej. W tej chwili, gdy są wydzielone działy myślę, że nie byłoby to ze szkodą dla forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yahoo, a jakiego konkretnie wsparcia oczekiwałbyś w przypadku: użytkownik mnie oszukał!?:) Tak z ciekawości, bo może masz dobry pomysł... Czepiam się? Gdzież bym śmiała!

bugi, phi, czytam, czytam, ale odpowiedzieć mogę tylko jednemu z Panów no...

Swen, dobrze się mają? Cała trójeczka?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 13:51, YahooPL napisał:

Typowe róbta co chceta i zero wsparcia.
Coś zbyt pięknie to wszystko wyglądało żeby było naprawdę ;P

To nie ma być serwis aukcyjny tylko ogłoszeniowy. Gram w żaden sposób nie pośredniczyłby ani nie pilotował ewentualnych transakcji między użytkownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 21:57, SwenG napisał:

To nie ma być serwis aukcyjny tylko ogłoszeniowy. Gram w żaden sposób nie pośredniczyłby
ani nie pilotował ewentualnych transakcji między użytkownikami.


Ale nie da się ukryć, że takie ogłoszenia wiązały by się z wymianą gotówkową nad którą nikt już by nie miał kontroli bo wątpie by wszyscy byli uczciwi i zaufani. Trochę bez sensu to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na znanym mi forum istnieje wątek "Mała giełda". Można tam dać swoje ogłoszenie oraz dane kontaktowe. Nie wiem dlaczego na gram.pl nie można by czegoś takiego założyć... Na serwisie i tak z tego powodu nie ciążyłaby żadna odpowiedzialność prawna, co dodatkowo zostałoby uwzględnione w wątkowym regulaminie (dla zapominalskich) ;]

Dla mnie pomysł świetny, bo mam w domu całą masę elektroniki i innych w miarę wartościowych rzeczy, których nawet nie chce mi się wystawić na allegro, a tylko zajmują miejsce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze spóźniony jak coś ciekawego na forum się dzieje , ale do rzeczy...

Pomysł jest ciekawy . Znalazłbym sporo "za" ( możliwości uzgadniania takich rzeczy jak w temacie , bez strachu przed zamknięciem tematu ). Przy czym moim zdaniem dozwolone powinny być też ogłoszenia typu sprzedam / kupię (oczywiście wiem że to niesie za sobą pewne zagrożenia... ) . Z drugiej strony zasady umieszczania takich ogłoszeń powinny być ściśle określone , a samo podforum ( bo taka ma być chyba forma ) pod stałą kontrolą moderatorów . W przeciwnym wypadku na takim forum stworzył by się jeden wielki bałagan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też idea się podoba ale co w przypadku gdyby doszło do oszustwa lub podobnego przypadku ? Poszkodowany zostałby praktycznie na lodzie ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się