Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

400 tys. graczy już buszuje w Hyborii!

128 postów w tym temacie

zostaje jedno pytanie.. czy jest to prawdziwe zagrożenie dla WoW czy tylko chwilowe zachwianie równowagi... mam nadzieję że wyrośnie nam prawdziwa i równoprawna konkurencja dla WoW, i oby nie przygasła tak szybko jak GW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy tydzień bardzo dobrze, ale pewnie wiele jeszcze czasu minie, zanim serwery WoW''a będą straszyć pustkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy tydzień ludzie rzucają się na produkty MMO, tym bardziej, że jest to najbardziej popularny na rynku gatuneg gier. Dodatkowo gra jeśli jest naprawdę dobra trafia do większej ilości osób. Ale ta fala mimo wszystko się skończy i dopiero wtedy można będzie ocenić, czy AoC pobije WoW. Ja sądze, że nie. Bo więcej osób będzie nadal polecało WoW albo będzie zostawać przy nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bym "pobuszował" ale z takim sprzętem jakiego posiadam to co najwyżej mogę wzdychać z utęsknieniem za tymi wszystkimi erpegami co mi koło nosa przelatują w siną dal. Nie użalając sie więcej, zastanowię sie nad tym czy ma szanse pobić WoW?! Moim zdaniem chyba jako jedyna ze wszystkich dotychczasowych MMORPG ma szanse zbliżyć sie do WoWa, może nie w takim stopniu by mu zagrażać ale na pewno będzie mu obcierać pięty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... czemu tylko 400 tys. skoro nie dawno było mówione, że pre-orderów zrobiono 700 tys. a i tak za mało ich było ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle jak na niecały tydzień od premiery:)
Pogrywam w AoC od piątku i gierka jest na prawdę dobra, wątpię jednak by w jakikolwiek sposób mogła zagrozić WoW''owi.
Co do innowacyjności i to AoC jest tak na prawdę zerżnięciem wielu elementów z innych MMO+dodaniu paru nowych/zmodyfikowanych elementów (co nie znaczy że to coś bardzo złego, tyle że mało innowacyjne).
Na pierwszy rzut mam nadzieję że zajmą się tą tragiczną friend-listą na której nic się nie da zrobić ani nawet zorientować kto jest online a kto nie (TRAGEDIA)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jestem sceptyczny. Te 400 tysięcy graczy zostało przyciągnięte obietnicą, na to ile osób przekona się do gry i stanie sie rzeczywiście jej subskrybentami i wiernymi fanami trzeba jeszcze poczekać. Ta liczba jaka dzisiaj została ogłoszona oznacza przede wszystkim sukces działu marketingu i PR, promocyjne osiągnięcie na dużą skalę. Sukces gry ocenić będzie można za czas jakiś.

Zastanawiają mnie zapowiedzi twórców - poza zręcznościowym stylem walki i nowym jak na MMO dialogowym podejściem do questów nie ma w grze właściwie nic nowatorskiego. Dobra muzyka była, przemoc była, wojny gildii i sojuszy były, twierdze były, zdobywanie twierdz było, instancje były... Nie ma właściwie niczego takiego, czego konkurencja szybko nie powtórzy.
Aha - świat AoC nie jest nowatorski, bo to nie gra go wprowadza, ale korzysta z licencji. W bardzo ponoć dobry sposób, ale nadal jest to licencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły wynik... Ale moim zdaniem, to nawet jeśli świetna sprzedaż będzie się utrzymywała, to ta gra nie będzie zagrożeniem dla WoW''a. Tylko tak jak GoW - żyje, sprzedaje się nawet dobrze, ale jest tak sobie z boku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graffis - tak naprawdę wszystko już było. W muzyce, sztuce i MMO. Wszystko co jest teraz i będzie w przyszłości to odpowiednio obrobione strzępki przeszłości. Najbardziej popularne MMO (na chwilę pokuśmy się o stwierdzenie, że najlepsze), WoW, nie odkrywa NIC nowego. Szkopuł w tym, że zamyka te wszystkie elementy w bardzo przystępnej i bogatej formule.

Nie problem w tym żeby odkryć Amerykę, ale by zrobić to lepiej niż Kolumb ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, ja nie chce żeby przebił wowa (chociaż jestem jego przeciwnikiem i zdecydowanie wolame gw), a nie chce poniewaz w tym roku (chyba bo ja juz sie pogubilem z ta data :D) ma premiere aion:the tower of eternity i wolalbym zeby to przebilo wowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, silnie rozwinięty marketing zrobił swoje. Czy jakość gry odzwierciedla to o czym nas informowano - nie wiem. Ale liczę, iż tak, bowiem dość mam już skrótu WOW ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować