Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

400 tys. graczy już buszuje w Hyborii!

128 postów w tym temacie

A jak wyjdzie polska wersja to CI którzy kupili wcześniej będą mogli ściągnąć patcha spolszczającego ??

Hm zastanawiam się nad kupnem teraz hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie... Sam grałem w to cudeńko i muszę powiedzieć, że gra nie jest zbytnio innowacyjna żeby nie powiedzieć nużąca (jeśli grindować to tylko w Diablo 2 ;). System walki to już nie tradycyjny MMORPG''owy point & click - jeśli lubicie z deczka konsolową (dynamiczną i krwawą) walkę to śmiało inwestujcie (mi osobiście ten system nie przypadł do gustu). Mnie jakoś gra do siebie nie przekonała (nie ma tego ''czegoś'' co mają np. WoW, Silkroad czy Lineage - krótko mówiąc jest ''bezpłciowa'')... A tak btw to WoW w czasie pierwszego dnia (premiera) sprzedał się w Ameryce w liczbie 240 000 sprzedanych kopii ;P. Tak czy inaczej ilość sprzedanych egzemplarzy AoC budzi podziw - bo która gra PeCetowa w ostatnim czasie tak dobrze się sprzedała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam w AoC nie grałem, ale słyszałem od kumpla (który zna się ogólnie na rzeczy), że gra do WoWa się nie umywa. Nie wiem po co się tak ekscytować, tytuł ten może i jest całkiem niezły, pytanie tylko czy te 400 tyś. graczy kupiło to dlatego, bo była dobra reklama i ładne screeny, czy rzeczywiście podobała im np. beta gry i wiedzieli w pełni co kupują. Tak swoją drogą to też przegięciem jest tworzenie gry która zajmuje ponad 25 giga na dysku... Według mnie Blizzard może spać spokojnie, bo AoC nie stanowi raczej zbyt dużego zagrożenia, zwłaszcza, że dodatek do WoWa już niedługo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silkroad????? Matko jedyna nudniejszej gry swiat nie widzial... Wracajac do tematu AoC gra z innym podejsciem do walki ale jedno ale... Wymagania , na litosc boska to co pokazuje ta gra graficznie to dno i wodorosty. Jak tak wyglada DX9 to ja tu czuje brudne lapska MS specjalnie zanizone efekty po to by potem bylo widac jak a to roznica miedzy DX9 i DX10 . Ludzie to juz Far Cry o niebo lepiej wygladal a gralem w niego na radku 9600 w maks detalach. Drzewa w Aoc i roslinnosc sa zalosne trawa to sprit''y 2d to samo konary drzew chodzisz wokolo i widzisz jak sie obracaja i widzisz zawsze ta sama strone. Pozatym roslinnosc poza ta zalosna trawa sie nie porusza drzewa stoja jak slupy jakby tam wiatru nie bylo. Pies przed miastem na wyspie wyglada jak z plasteliny do tego bez siersci i blyszczy sie jak psu jajca, przesadzony bloom do tego kolorystyka flory i fauny chyba z palety 16 bitowych kolorow. Wiec ja sie pytam z jakiej paki ta gra chodzi na sprzetach dosc dobrych poza miastem w 15 kl/s. Silnik graficzny zaciagniety chyba z gothika3 jest doslownie #@#$ny.... Ta gre bez jekow powinna ciagnac maszyna z prockiem jednojajkowym i z karta seri radek x1xxx lub Gf 7xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze przyznać racje przedmówcom że AoC nie spełnił moich oczekiwań, podział na klasy jest średni np: między assasynem a barbażyńcą nie ma prawie ruznic nie sprawdzałem jak jest z reszta male ale wyglada to tak że obie klasy wchodzaą w stetha i tu pierwsza dziwna sprawa od kiedy barb jest klasa atakującą z cienia. Z innej beczki wątek fabularny jest taki sam dla każdej klasy i gre odczuwa się bardziej jak sing playerową gre gdzie jest podział na lokacje niżej mmo i na koniec jest sporo błędów które potrafia uprzykżyć i zniesmaczyć sama gre.Są to jednak moje odczucia i nie mowie że komuś gra może sie nie podobać , ja jednak widział bym ja bardziej jako sing player typu gothic bądź nwn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest skopana w wielu miejscach co boleśnie odczuwamy po 40 levelu szczególnie. Traderzy (AH+mail+bank) nie działają do dziś i ani słowa kiedy zaczną (działali przez pierwsze 8-12 godzin early access i po pierwszym patchu poszli strajkować). Jak na grę 5 lat w produkcji świat jest ekstremalnie mały, kupa rozwiązań to jakieś archaiczne cuda w rodzaju fixed nodes do gatheringu. Jak można było przez 5 lat nie dorobić się sensownego HUDa? Wczoraj mój kumpel odkrył, że jak się wciśnie Ctrl+M to znika kursor. Pytanie za milion - po co w ogóle taka opcja skoro bez myszy grać się nie da? Ja z kolei po zdaniu questa chciałem wziąć kolejny w chainie ale były trzy opcje dialogowe i chciałem zobaczyć co mi da trzecia o pogodzie. Okazało się, że facet sobie ze mną pogadał i dialog sie skończył bez uzyskania następnego questu. Kiedy na nowo z nim gadam nie ma dla mnie już nic. Takich kwiatków jest masa. Chat to żart. Team Speaka brak. Opcje gildii i grupy oraz graficzna prezentacja to dowcip po prostu - chyba że wszystkie walki to po prostu będzie tank&spank. Elite Mobs wymagają jedynie masy czasu do zaciukania. Najgroźniejszy boss questowy z jakim miałem do czynienia jak na razie zastosował 2 razy Knockback. Jestem bardzo rozczarowany jak na razie. Może end game będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widac bez wiekszego przygladania ,ze gra zostala wydana na sile... Pytam po co niedorobiony silnik graficzny przez co gra wymaga niewiadomo czego a oferuje graficznie zenade. Brak DX10 , masa bledow jeszcze raz beznadziejna grafa (gdyby odjac te PS3.0 to tak chyba DX7), animacja postaci to smiech na sali podskoki lepiej nie mowic. Tworcy tej gry strzelili sobie gola, niestety ale zakonczy sie tak jak z Tabula Rasa wiele krzyku o nic.Doprawdy Cryzis mi lepiej chodzi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 20:15, red1939 napisał:

Najbardziej popularne MMO (na chwilę pokuśmy się o stwierdzenie, że najlepsze), WoW, nie odkrywa NIC
nowego. Szkopuł w tym, że zamyka te wszystkie elementy w bardzo przystępnej i bogatej formule.

WoW zebrał w sobie wszystko co charakterystyczne dla theme-park MMO, AoC miało sięgnąć w stronę gier typu sandbox i nadać nowy kształt gatunkowi udowadniając, że jest możliwe stworzenie hybrydy tych dwóch podgatunków. Nie udało się to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przybyłem, zobaczyłem i nie uwierzyłem gra kicha jak dla mnie, lepiej pogra w Lord of the rings: Shadow of angmarjeśli chce się oderwac od wowa. Gierka o wiele lepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popularność wszelakich MMO zawsze mnie zadziwiała . Sam, zwolennikiem tego typu pożeraczy czasu nie jestem , stąd więc może się brać moja niechęć (niewielka ale zawsze) do AoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pytam po co niedorobiony silnik graficzny przez co gra wymaga niewiadomo czego a oferuje graficznie zenade."

--------
Chyba gramy w różne gry. Wracaj lepiej do grindowania golda i daily questów w wow na swoim kompie wygrzebanym ze śmietnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cuż teraz zostało czekać na warhammera. Powiem że beta pokazuje bardzo nie wiele ,opcji graficznych brak praktycznie jedynie rozdzielczoś wiele opcji interfejsu w fazie wczesnych testów ,brak poszczegulnych klas i ras, ale zawsze jest jakieś ale warhammer jest na tym etapie juz lepsza grą niż AoC i to boli bo AoC miał być pewnego rodzaju 3 koniem na rynku a tu mocny kapiszon i nic wiecej . Zawiodłem się na AoC bardzo i mam nadzieje że producen posłucha co gracze mówia i weźmie sie za szybkie zmiany bo w warhammerze tak jest gracze grając dają swoja opinie i prducen stara się odpowiedzieć na wymagania graczy.
Więc jak mówiłem wcześnie trzeba bedzie czekać teraz tylko na warhammera no i oczywiście WoW WotLK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, a ja ciągle zawodzę się nad przemądrzałością zagorzałych kilkunastoletnich wielbicieli swojej ulubionej gierki, albo gierki, która ma fajniejsze i bardziej kolorowe potworki na screenach z zapowiedzi, a coś nowego gnoją zupełnie bezpodstawnie. Trzeba się nauczyć raz na zawsze, że przed krytykowaniem czegoś, należy tego spróbować (pomijając narkotyki), a nie sugerować się tym, że młotek oferuje więcej kolorowych potworków, a w gumisiowatym wowie od 12 lat będzie mrrroczny rycerz i to musi być fajniejsze od gry w świecie jakiegoś barbarzyńcy, którego grał Schwarzenegger w jakimś filmie. Celowo nie wspominam o książce, bo większość tego narodu utożsamia conana z filmami i kreskówkami dla dzieci.

A, Zaitsev. Wreszcie konkretny news. Oprócz pierwszego zdania "Intensywny marketing oraz obiecujące zapowiedzi przełożyły się na sprzedaż Age of Conan", które zionie złośliwością i ironią (tak, ja wiem, że recenzja z samego założenia jest subiektywna, ale do pewnej granicy) i moim równie subiektywnym zdaniem także Twoja niechęć do gry, wszystko jest całkiem w porządku. Na szczęście brakło komentarza z cyklu "prawie jak Wojewódzki". Czwóreczka ode mnie na zachętę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

naczelnyk nie każdego stać na high endowy komp i nie Twoja sprawa skąd on jest. Obrażać ludzi to możesz ze swojego podwórka. To jedna z głównych zalet WoW''a, że ma niskie wymagania sprzętowe. A engie w AoC jest delikatnie mówiąc spierdzielony na maksa i wie to każdy, kto ma high endowy sprzęt, ustawione wszystko na maks a fps spadają poniżej 18, gdzie na moim sprzęcie Crysis w stresie ma 50 fps a o niebo lepiej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myslicie ludzie w ogole? niby sie na engine graficznym znacie a porownujecie fps do mmo - zupelnie inna para kaloszy

p&p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie gra super i wow, lotro i l2 oraz inne mmorpgi są nudne jak flaki z olejem i jeśli poprawia podstawowe błędy to na pewno przy niej zostanę i nigdy w życiu nie zagram w tandetnego klona wow jakim ma być who :)
O jakim klimacie ktoś tam wspomniał w l2, wowie i lotro który każda z tych ma skopany, klimat to miał gothic, fallout, diablo ale nie na pewno żaden z tych tytułów :)Dla mnie aoc ma klimat i jeśli mnie nie zawiedzie to pewnie przy nim zostanę :)

ps - już 100 razy lepszym mmorpgiem od wowa jest eq2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować