Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

400 tys. graczy już buszuje w Hyborii!

128 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2008 o 02:29, dark_darek napisał:

O jakim klimacie ktoś tam wspomniał w l2, wowie i lotro który każda z tych ma skopany,
klimat to miał gothic, fallout, diablo ale nie na pewno żaden z tych tytułów :)

Hmm... Gothic obok Fallouta... świat się kończy...

Dnia 27.05.2008 o 02:29, dark_darek napisał:

Dla mnie aoc ma klimat i jeśli mnie nie zawiedzie to pewnie przy nim zostanę :)

Ciekawe strasznie - szkoda, że jest to subiektywna ocena, która opiera się o twoje własne zainteresowania, a nie o obiektywną ocenę tego co gra oferuje. Owszem, zagłębienie się w klimat może ''wygładzić'' wiele wad, ale nie powinno zaślepiać. A niestety, ale oprócz bardziej rozbudowanych dialogów z NPC i nacisku na aspekty bardziej zręcznościowe w walce (co może się zemścić, przy bitwach o miasta) nie ma w grze nowości i przełomu. Cała reszta to inne ujęcie mechaniki WoWa - po raz kolejny zaznaczam, rzecz w theme-parku nie do uniknięcia, bo Blizzard już chyba wszystko na ten temat co możliwe powiedział i zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 00:25, TobiAlex napisał:

naczelnyk nie każdego stać na high endowy komp i nie Twoja sprawa skąd on jest. Obrażać
ludzi to możesz ze swojego podwórka. To jedna z głównych zalet WoW''a, że ma niskie wymagania
sprzętowe. A engie w AoC jest delikatnie mówiąc spierdzielony na maksa i wie to każdy,
kto ma high endowy sprzęt, ustawione wszystko na maks a fps spadają poniżej 18, gdzie
na moim sprzęcie Crysis w stresie ma 50 fps a o niebo lepiej wygląda.

No tutaj się nie zgodze. Myśle, że mój sprzęt można nazwać high-endowym i w Crysis przy max detalach grać się nie da (mówie tu o AA i FA) natomiast AoC nie spada poniżej 20 (które to i tak zdarzają się baaardzo rzadko) fps''ów na max ustawieniach przy AF x16 i AA x8. Gra chodzi płynnie jednym słowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno, powyższe opinie wystawione zostały przez ludzi którzy gry na oczy nie widzieli i siedzą zapewne w swoim kreskówkowym WoWie ;). Przerobiłem WOWa, GW2, L2 LOTR i te wszystkie gry chowają sie przy AoC. Gra jest wypasiona na maksa, grywalnością bije powyższe tytuły na głowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 21:52, jac22 napisał:

Widac bez wiekszego przygladania ,ze gra zostala wydana na sile... Pytam po co niedorobiony
silnik graficzny przez co gra wymaga niewiadomo czego a oferuje graficznie zenade. Brak
DX10 , masa bledow jeszcze raz beznadziejna grafa (gdyby odjac te PS3.0 to tak chyba
DX7), animacja postaci to smiech na sali podskoki lepiej nie mowic. Tworcy tej gry strzelili
sobie gola, niestety ale zakonczy sie tak jak z Tabula Rasa wiele krzyku o nic.Doprawdy
Cryzis mi lepiej chodzi.....


Niedorobiony silnik graficzny ? "przez co gra wymaga niewiadomo czego a oferuje graficznie zenade/jeszcze raz beznadziejna grafa"
Jak masz lipny komp to sie nie dziwie pograj w bierki. Mi animacja postaci bardzo przypadła do gustu szczególnie system walki,a grafika jest rewelacyjna.
Każda gra posiada błędy i z czasem jest ich mniej nie ma gry idealnej.

"Przybyłem, zobaczyłem i nie uwierzyłem gra kicha jak dla mnie, lepiej pogra w Lord of the rings: Shadow of angmarjeśli chce się oderwac od wowa. Gierka o wiele lepsza:)"
LOTR hmm zależy kto lubi takie klimaty ja grałem i powiedziałem że ta gra nie dla mnie.

AOC jest rewelacyjne, wowa też grywam bo to dwie moje ulubione mmo (później pewnie Aion) ale który mmo jest lepszy to zależy od tego co kto lubi i jaki ma sprzęt, bo jak czytam wasze komentarze chyba wiekszosc ludzi nie grało w tą gre :)

Furusu "No i macie co chcieliście, podniecali sie AoC i dostali ... futrzane pampersy :P"
Bez komentarza następny co nie grał w grę w wowa pewnie też.

Wracając do tematu piękny wynik i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest się czym pochwalić, bo założenie 400 tys. nowych kont w ciągu jednego tygodnia to jest już sukces. Jak obliczyłem, codziennie musiałoby się rejestrować około 55 tysięcy osób. Cóż... ja życzę Age of Conan powodzenia i może kiedyś uda się przebić WoW''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 08:29, Erunn0 napisał:

Jest się czym pochwalić, bo założenie 400 tys. nowych kont w ciągu jednego tygodnia to
jest już sukces. Jak obliczyłem, codziennie musiałoby się rejestrować około 55 tysięcy
osób. Cóż... ja życzę Age of Conan powodzenia i może kiedyś uda się przebić WoW''a.

Może się udać :) a ja w tym pomogę, bo mam zamiar dołączyć do tych 400 tys., a jeśli nie to i tak bardzo kibicuję AoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Graffis - tak postawiłem gothic jako jeden z tytułów które uważam że mają swój klimat. Nie mow że klimat ma lotro który właśnie tą właściwość ma skopaną najbardziej.
Wow też w zasadzie nie ma klimatu bo tu wszystko wygląda paradoksalnie jeśli chodzi o świat fantasy(co mnie strasznie razi - miesiąc grania mi wystarczył ). Diablo i diablo 2 ma 100 razy klimat lepszy od wowa pomimo że to zwykły h&s (albo niezwykły:) ), a l2 sry ludzie manga mnie nie ciągnie już wole Perfect World.

2. jurektajne -> zgadzam się w 100 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News ukazuje jak marketing i ładne opakowanie potrafi gre sprzedac. Czasami można było zauważyc pociagniecia ze strony producentów a la Konsola:P

W AOC nie grałem bo mi nie pójdzie, a jak już to na minimalnych. Więc instalowanei mija sie z celem bo jednym z głównych atutów jak tutaj wszyscy zdazyli zauwazyc w podobnym watku jest GRAFIKA.

Widziałem ze ktos tam miał zły dzień:

Cóż, a ja ciągle zawodzę się nad przemądrzałością zagorzałych kilkunastoletnich wielbicieli swojej ulubionej gierki

A ja na to: Nie wszyscy maja bogatych rodziców którzy kupuja kazda gierke nawet za prawie 2 bańki:D

Można jeszcze tego człowieka bronic w sposób: Wydałem na ta gre 179 zł i ona musi byc dobra!! Kij z wadami.
Niemusi przecierz wszystko działac jak należy!!
-Niedoróbki graficzne
-Niemożna atakowania celu kiedy jest w wodzie(mele)
-Limit postaci w jednej lokacji(200) i klony lokacji aby nie było zaciec. Dla przykładu trzeba podac w jakim klonie jestes aby sie z kims spotkac
-pvp które no cóż, widziałem filmiki zrobione wczoraj na youtubie. Nic nie widac z daleka i trudno rozróznic. Dlatego tez zwykle jest podział na rasy np wow: "brzydkie" i "ładne" wiec łatwo rozróznic kto sie z kim klepie.
a tu bieda bo wszyscy ludzie:) Można sobie chyba ustawic nad postacia napis= enemy:D ale czy to nie psuje klimatu:D

Troche mi żal ludzi którzy wydali taka kase na Aoc(Tak samo było mi zal ludzi którzy wydali podobne pieniadze na lotra dożywotnia karte za 199 dolców:D) Abonament z tego co widziałem najdroższy z wszystkich gier mmorpg.
Aoc można nazwac raczej online RPG a nie massiv online rpg.

A co do newsa. Zastanawiam sie skad tamci goscie wzieli te recenzje? Bo przepatrzyłem wiekszosc z serwisów np. gamespot czy polskich: gry-online i tam takowych nie ma?. (Na gamespot co prawda jest blog recenzenta ale tamten niezagladał tam od 2 dni chyba:) Przypomina mi sie sytuacja z gothic 3 wiele czasopism i stron internetowych dawało po 9 ze znaczkiem ze bugi zostana naprawione(Co do tej pory sie raczej nie stało).
Mam nadzieje ze teraz ocenia prawdziwe zalety i wady gry na podstawie wydanego prodktu a nie ze znaczkami bugi w niedalekiej przyszłosci zostana naprawione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowcie sobie co chcecie. Wg mnie gierka jest super. Grafika jest przesliczna i wszystko mi chodzi w najwyzszych detalach. Klimat jest niesamowity, ale trzeba pograc dluzej zeby go zalapac. A muzyka - takiej niesamowitej oprawy dzwiekowej nie slyszalem od daaaawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AoC jest i tak najlepszy a wy ze swoim kolorowym wowem schowajcie się. Muszę jednak przyznać rację że AoC ma dziwny silnik graficzby ponieważ na moim już troche przestarzałym sprzęcie: Intel core 2 duo E6400, 2 GB RAM, GeForce 7950 GT 512 mb gra zacina się IDENTYCZNIE na LOW i HIGH detalach więc moge sobie pograć na high a wtedy gra wygląda bardzo ładnie, i tu każdy musi mi przyznać rację że jest to najładniejszy MMO na świecie. Ta gra ma swój klimat a klimat jest najważniejszy w takich grach. A WoW to przestarzała gra dla 10 latków którym się podoba bo są kolorowe smoki i gnomy przebrane za mikołajów, więc przestańcie jej ciągle bronić bo już to się robi żenujące, żal mi takich ludzi którzy grają w WoWa od premiery i nigdy nie spróbują czegoś nowego, oceniając gry na podstawie opinii innych maniaków WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie trawilem mmo. Na zakup AoC namowil mnie brat i wiecie co gierka jest super. Swietny klimat, rewelacyjna muzyka i piekna grafika. Czego chciec wiecej, no moze lepszego komputera i zeby panowie z funcomu jak najszybciej poprawili niedorubki. Ja sie na gierce nie zawiodlem, a zal mi tych co ja krytykuja a nawet 5min w nia nie grali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

majkos - ja akurat pracuje jestem informatykiem i stac mnie na nowego kompa i grę więc proszę nie pisz bzdur wyssanych z palca.
Co do wad to każdy powie ile problemów stwarzał wow na samym początku ?? Do aoc wychodzą poprawki jeśli przestaną to logiczne że gra straci zainteresowania jakim się cieszy - to jest normalne.
Każda gra czy to mmorpg czy inna miała wady i w zasadzie rok po premierze można było powiedzieć że jest dopracowana, więc taki pisane że gra jest niedopracowana kilka dni po premierze jest "szczytem głupoty " - sam zajmowałem się sporo programowaniem i zrobienie złożonego i dopracowanego projektu na czas nie jest możliwe bo wiele rzeczy wychodzi praniu. Nawet do windowsa wychodzą co miesiąc poprawki i jakoś tego nikt nie krytykuje że system jest niedopracowany a taki xp ile już ma lat :)
Także ci co krytykują po prostu nie mają pojęcia o aoc albo są tak zaślepieni wowem że tak im zostanie...na wieki wieków... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślałem ze klimat sie robi dobra fabuła szczegułami np. dzowniacy kosciół o kazdej godzinie. Zmiana warty o tej i tej h. Jakis event który powoduje ze czujemy sie czescia swiata w którym akurat gramy.
A tu mi wszyscy mówia ze grafika tworzy klimat:) No cóż człowiek uczy sie całe życie :)

Wspomne tu tylko F.E.A.R który miał swojego czasu przepiekna grafike ale ogólnie gra była ponoc na raz(w opini wiele recenzentów np. CDA) miejmy nadzieje wszyscy ci którzy kupili AOC niezawiodą się. Szkoda by było takiej kasy która pójdzie do producentów i twórców tej gry skoro może później okazac sie skopana:(

Na tym forum zauważam dziwną fobie 10 letniego gracza w wowa który lubi kolorki.
Pewnie wiekosci taki jegomosc stłukł kiedyś tyłek:) lub nastepuje przekierowanie z Tibii na wowa.

Takie pytanko te 400 tys to tylko europa czy cały świat bo chyba nie przeczytałem całego newsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Można jeszcze tego człowieka bronic w sposób: Wydałem na ta gre 179 zł i ona musi byc dobra!! Kij z wadami.
Niemusi przecierz wszystko działac jak należy!!
-Niedoróbki graficzne"
Bywa w każdej grze...

"-Niemożna atakowania celu kiedy jest w wodzie(mele)"
OMG... To załatwia jeden patch, w każdej grze są błędy ale żeby aoca nie kupować lub mówić, że jest żalowy bo nie można atakować przeciwnika w wodzie O_O

-Limit postaci w jednej lokacji(200) i klony lokacji aby nie było zaciec. Dla przykładu trzeba podac w jakim klonie jestes aby sie z kims spotkac"
A jak sobie wyobrażałeś mieć 20000 ludzi w jednej lokacji? Komputer by tego nie wyrobił to po pierwsze a po drugie z większą ilością każdy kradnie sobie nawzajem moby co się mija z celem... Pomyśl trochę a potem napisz czy to jest wada...

"-pvp które no cóż, widziałem filmiki zrobione wczoraj na youtubie. Nic nie widac z daleka i trudno rozróznic. Dlatego tez zwykle jest podział na rasy np wow: "brzydkie" i "ładne" wiec łatwo rozróznic kto sie z kim klepie.
a tu bieda bo wszyscy ludzie:) Można sobie chyba ustawic nad postacia napis= enemy:D ale czy to nie psuje klimatu:D"
Znowu muszę napisać OMG. Więc minusem jest dla Ciebie to, że każdy wygląda jak człowiek? Po prostu brak mi słów... Dla mnie WoW to totalny żal, gra dla dzieci do lat 12 właśnie min. z powodu wyglądu. Cenie sobię aoca za to, że jest w pewnym stopniu poważnym mmorpegiem. Jest krew, jest odcinanie kończyn, nie ma wielkich kolorowych postaci z jeszcze większym świecącym mieczem, który jest lepszy bo jest większy i ma więcej bezużytecznych zdobień, które w żaden sposób nie przyczyniają się do zwiększenia walorów bojowych, nawet przeciwnie...

"Troche mi żal ludzi którzy wydali taka kase na Aoc(Tak samo było mi zal ludzi którzy wydali podobne pieniadze na lotra dożywotnia karte za 199 dolców:D) Abonament z tego co widziałem najdroższy z wszystkich gier mmorpg. Aoc można nazwac raczej online RPG a nie massiv online rpg."
eee? Nie rozumiem ostatniego zdania...

"A co do newsa. Zastanawiam sie skad tamci goscie wzieli te recenzje? Bo przepatrzyłem wiekszosc z serwisów np. gamespot czy polskich: gry-online i tam takowych nie ma?. (Na gamespot co prawda jest blog recenzenta ale tamten niezagladał tam od 2 dni chyba:)"
Nie wiem gdzie szukałeś... http://www.google.pl/search?hl=pl&q=age+of+conan+review&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

"Przypomina mi sie sytuacja z gothic 3 wiele czasopism i stron internetowych dawało po 9 ze znaczkiem ze bugi zostana naprawione(Co do tej pory sie raczej nie stało).
Mam nadzieje ze teraz ocenia prawdziwe zalety i wady gry na podstawie wydanego prodktu a nie ze znaczkami bugi w niedalekiej przyszłosci zostana naprawione:)"
Po części prawda ale skreślanie aoca za to, że ma bugi graficzne (O-o) i nie można atakować przeciwnika w wodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego czepiacie się WoW''a o to że jest kolorowy? Taki ma urok... takie były zamierzenia, taka była graficzna tradycja gier z uniwersum Warcrafta. Na strategie Warcrafta nikt nie narzekał że są "cukierkowe"... Jak dla mnie bardziej dziecinne jest podniecanie się ucinaniem kończyn i tym że krew leje sie strumieniami. Tylko niewyżyty 10 latek potrafi cieszyć się z tego że uciął komuś rękę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morm totalna bzdura - dla mnie w grach najważniejszy jest realizm i klimat świata który dana gra mi oferuje i te założenia właśnie przyciągnęły mnie do aoc i mam nadzieje że w nim zostanę a mam dużo więcej niż 10 lat.

strategie warcrafta były bardziej klimatyczne niż world of warcraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na samej górze w okienku jest napisane: Informujemy, że wszystkie posty nie dotyczące komentowanego materiału będą usuwane.

Wszystkie moje posty dotycza tego newsa a nie przyszłosci. Kupiłem gothic 3 od kopa z tego co pamietam i to był jeden z moich najgorszych zakupów(129 zł by później staniesz chyba po miesiacu do 50 bo jakas tam promocja byla...) dlatego tez jestem sceptycznie nastawiony do producentów którzy wydaja gre aby później sie jak najlepjej sprzedała a patch to sie walnie jak bedzie duzo graczy(Jak to mówicie testerów i wyjdzie w praniu)
A odnośnie tego linku no cóż: Co może dodatkowo poprawić szefostwu skandynawskiej firmy humor, to z pewnością wysokie noty w recenzjach - ich średnia utrzymuje się na pułapie powyżej 90%.
Nie wiem dlaczego wkleiłes mi ten link skoro on tylko pokazuje albo testy bety(np IGN z 20 kwietnia) albo jedna recenzja ukazujaca średnia ocene 8 a w news mówi powyżej 90% tak wiec pytam sie skad te recenzje powyzej 90%

> majkos - ja akurat pracuje jestem informatykiem i stac mnie na nowego kompa i grę więc
> proszę nie pisz bzdur wyssanych z palca.

Studenci w akademikach napewno sobie kupuja po 2 tys kompa:).
Ile ludzi tyle racji. Ile ludzi tyle spraw. Oczywiscie sam sobie zaprzeczam bo jak taki student moze sobie równierz pozwolic na gre w wowa:D 45 zł miesiecznie:)


Grafika jest ładna, chodziło mi o bugi w samej grze, czytałem forum AOC i przykładów typu naciagam jakies tam długie spodnie i widac mi kolana a łydki sa zakryte, sciagne i jest odwrotnie mnożą się. Dlatego tez atakuje tego typu newsy bo one same napedzaja owczy pęd aby to kupowac. Moim zdaniem ludzie powinni sie wstrzymac z kupnem gier typu wow pół roku tak jak ja zrobiłem. I byłem bardzo zadowolony.

Ktos tam napisał ze patche do wowa były zaraz po premierze. Przepatrzyłem teraz 1 patch note z wowa no i cóż jest tam tego troche racja. Ale raczej nie 4,5gb z drugiej strony 30gb to troche usprawnien jest.

Nie zrozumcie mnie źle, niechce aby AOC zagineło jak reszta mmorpg chce aby sie rozwijało i powiekszało fanów, bo wtedy wow moze bedzie tańszy i nad nim wiecej popracuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"wkraczamy do nowej etapu w historii tej gry"

Chyba coś w tym zdaniu nie pasuje.
Ogólnie mocno zastanawiam się nad zakupem gry. Poczekam jeszcze na sensowniejsze komentarze niż te tutaj. Jesli mam płacic abonament to muszę być pewny że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować