Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

400 tys. graczy już buszuje w Hyborii!

128 postów w tym temacie

jeśli wolisz eq2 od wowa to z czystym sumieniem polecam, jeśli wolisz wowa ponad wszystko to zostań przy nim. Ja wolałem eq2 od wowa dlatego aoc bardzo mi się podoba. Zawsze możesz nie zapłacić jeśli błędów kluczowych nie poprawią w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety ta gra mnie zawiodła :/
Czyli jeżeli chodzi o gry mmorpg to pozostaje przy Wowie
i czekam na Warhamer Online i Elder Scrols Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warhammer online co pewnie i ta nie wiele straci ma na 100 % jednego mniej klienta,czyli mnie, bo choćby to był ostatni mmorpg w jaki miałbym szansę zagrać, to w niego nigdy nie zagram bo nie podoba mi się bajkowa grafika rodem wowa który wciągnął mnie tylko na jeden miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Firexive - podoba mi się stwierdzenie, że obecność krwi i możliwość odcinania kończyn to ważkie argumenty, aby grę nazwać "poważną".

Nie zamierzam włączać się do dyskusji, czy gra dobra, czy nie, bo w MMO za bardzo nie gram, głównie z braku czasu i stałego dostępu do porządnego kompa. Ale taka jedna mała rzecz:

"... średnia utrzymuje się na pułapie ponad 90%" - mam pytanie, skąd te dane? Metacritic średniej jeszcze - z braku recenzji - nie podaje. IGN podaje - i rzeczywiście, jest to 9.4, czyli to "ponad 90%" jest... ale na podstawie ilu recenzji? Dokładnie JEDNEJ. No, to rzeczywiście, tych pozytywnych recenzji mnogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 12:20, Aragloin napisał:

No WoW ma jednak poważnego konkurenta oprócz GW.


Tak, a dla GTA4 jedynym poważnym konkurentem jest Gears of War 2.
Brzmi głupio? No właśnie. Tak często wałkowany temat- WoW póki co nie ma konkurentów (chociaż konan rośnie w siłę), bo GW to najlepszy dostępny na rynku coRPG, co do czasów premiery GW2 raczej się nie zmieni.
Chociaż kto wie co się stanie z drugą częścią Guild Warsa, jeśli podpasuje się pod rodzaj MMO typowego dla wowa, to może zagrozić i mu i bohaterowi tego newsa.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędzej WAR ściągnie sporo ludzi z wowa, przynajmniej tak mówią ludzie grający w bete (paru już dla samej bety przestało grać w wowa). I eee WAR nie ma bajkowej grafiki.
A tak na temat...ktoś wspominał o 2000 graczach na jednej lokacji, hmm WoW jakoś sobie radzi z wielką ilością graczy... Pozatym robienie mmorpgów które na siłe mają jak najlepszą grafę (która podobno tworzy klimat hehe) jest idiotyczne... więcej ludzi by mieli gdyby wymagania gry nie były takie duże :P (a co do oprawy dzwiękowej... WAR ma lepszą :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz to wszystko kwestia gustu ( jakos moi znajomi maja skrajnie odmienne zdanie o becie WARA co nie zmienia faktu ze chetnie go osobiscie wyprobuje) po drugie w wowie gracze moga przechodzic przez siebie..... w AOC nie ( dzieki Bogu!) i to jest glownym powodem tego ograniczenia.. zreszta co do wowa zorganizuj jakas bitewkeoutdoor na 100+ osob pad serwera niemalze gwarantowany:p. Jeszcze odnosnie WARA to TAK wedlug mnie WAR ma bajkowa grafike( co nie jest takie zle 3 lata spedzilem z WOWem:)) inna sprawa ze jakos slyszac ze gra oparta na warhammerze ma miec klasyfikacje PEGI 13+ czy cos takiego... z deka to mnie przeraza:P.
i wlasnie dlatego fani WOW-a przechodza na WARA bo defacto pod wzgledem grafiki i wielu elementow mechaniki WAR przypomina wlasnie wowa:) Kazda z tych gier moim zdaniem odniesie sukces ( no coz to nic zlego jesli WOW bedzie mial konkurencje prawda?) Wiec nie wiem o co te spory :) Kazdy gra w to co lubi i tyle:)

Jeszcze co do wymagan i idiotyzmu funcomu.. ja powiem tak Niewyobrazam sobie tej gry inaczej z reka na sercu... to trzeba zobaczyc... np Wpasc na plaze obok Khemi wieczorem... poprostu bajka...do tego uniwersum inna grafika nie pasuje i basta.. Ja wlasnie za to szanuje ludzi z fucomu ze nie poszli po latwej drodze ale odwazyli zrobic sie gre odwazna brutalna do tego z klimatyczna grafika...Nawet jesli przez to stracili jakas tam czesc odbiorcow..( ehh 3 lata temu ludzie beczeli "omg omg omg omg mam 512 ramu i wow mi sie tnie jak tak mozna!!!!")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xeoo i masz rację odnośnie aoc ta gra jest urzekająca i klimatyczna dlatego bardzo lubie w niego grać.
Ja akurat nie przepadam za bajkową grafiką i wow oraz wha mi nie podejdzie nigdy tak jak i l2 który ma klimaty mangowe. Już lepszą grą od l2 dla mnie była tabula rasa bo miała jako taki klimat wojny. Ja wole większą realność świata dlatego z fantasy gothic i gothic 2 z dodatkiem był dla mnie super. Choć i klasyki gatunku diablo, diablo 2, bg, fallout itd. a z mmorpgów eq2 :)
Więc mam nadzieje że nie zawiodę się na aoc, jeśl tak by się stało to pozostaje mi czekanie na Aion albo sg worlds lub być może Darkfall ale nie wha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A ja na to: Nie wszyscy maja bogatych rodziców którzy kupuja kazda gierke nawet za prawie 2 bańki:D"

Gra jest dla osób 18+ :)

Zrodziła się tu bardzo rozbudowana dyskusja, niestety, większość osób nie miała okazji zagrać, ani przeczytać żadnej recenzji, cóż...

Jak ktoś zauważył AoC w porównaniu z WHO będzie tym samym czym jest EQ2 w porównaniu z WoWem.
Z tego co się orientuje EQ2 nie odniósł takiego sukcesu jak WoW z racji tego, że jest trudniejszy, bardziej skomplikowany, delikatnie rzecz ujmując - nie dla każdego ;]

Grałem zarówno w WoWa jaki w AoC (w AoC od premiery czyli raptem 4 dni). Nie będę tutaj zarzucał WoWowi, że jest "be", ma bajkową grafikę, czy jest dla dzieci. WoW mnie urzekł i mile wspominam każdą chwilę przegraną w niego. AoC jest alternatywą i to cholernie dobrą alternatywą. WoW nie jest młody i jego rozwój spowalnia, AoC daje nam nadzieję na długie lata gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ująłem to w przenośni jeśli ktoś chcę bajke who i wow a jeśli nie to eq2 lub aoc :)

ps - eq2 jest rzeczywiście dużo trudniejsze i bardzie rozbudowane niż wow np. rozbudowany crafting, uczenie się różnych języków itd dlatego spędziłem w nim najwięcej czasu jeśli chodzi i mmorpgi :)tego samego oczekuje od aoc bo oderwanie się po pracy do wirtualnego świata który jest bardzo ciekawy i intrygujący to bardzo fajna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukase :

tylko nie na serwer burning Legion w wowie bo się zrazisz do gry za dużo dzieciarni rzucającej mięsem tam gra, choć sporo też normalnych ludzi jest :) jeśli aoc to serwer fury ->pvp albo Ymir-> pve :) odpowiedzi w zasadzie masz powyżej - a wszystko zależne jest od tego jaki świat fantasy bardziej Ci odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze gram.pl dla odmiany by umieściło inny screen z aoc przy newsie niz ten który jest używany w 1/3 niusów na ten temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem WOWA i nie mam zamiaru bronic AOCA bo w niego gram. Wymagania tej gry sa wyssane z palca i nie adekwatne do tego co prezentuje. Jedynymi animowanymi obiektami jestesmy my , moby woda jesli jest i marna trawa.Wiec jesli ide sam gdzies po jakiejs plazy a gra mi leci w 15 klatkach no to wybacz cos tu jest nie tak i nie chodzi o zaden sprzet bo gra niczego nie prezentuje wielkiego graficznie i nie ma tam nawet polowy mozliwosci DX9.Wiec gra w takim wygladzie i pod DX9 powinna dzialac na kompach z prockiem typu PIV 3.0 kartach Radek x1950 lyb GF 7800 jak blyskawica.Jezeli place za gre to w czasie premiery chce miec przynajmniej dopracowany silnik graficzny ktory nie bedzie mulil.Do czego tej grze potrzebny pod DX9 C2D nie widze tam zadnych zniewalajacych elementow fizyki bo ich nie ma. Najleprze sa ustawienia grafiki zmieniamy na LOW mamy przyrost 5 klatek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

animacji jest więcej niż tylko postać, nie wiem skąd teki przypuszczenie. C2d jest zalecany logicznie do animacji bardzo wielu elementów na ekranie, żadna gra nie będzie chodziła płynie tak naprawdę bez co najmniej 2 rdzeni :)chyba że stare tytuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wróże grze age of conan że gra wypali się
tzn.będzie miała swoich graczy ale nie pobije wowa
wowa ma szanse jedynie pobić warhamer albo eso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie przypuszczenie???? Co to w innychgrach MMo nie bylo postaci?Zdejmijcie te klapki z oczu ludzie. Bo wam postawie monitor obok i zobaczycie jak wyglada DX9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować