Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gracze głodzą Square Enix mając nadzieję na remake FFVII i CT?

33 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2008 o 22:47, 1602 napisał:

> tą konsolą będzie pewnie Playstation3
Raczej Wii:)

Ps3 w Japonii leży i kwiczy, więc nie spodziewałbym się cudów po tej konsoli, przynajmniej
jeżeli chodzi o japońskie tytuły...

Co z tego, skoro dla PSP wystarczył Monster Hunter, by został najlepiej sprzedającą się konsolą w Japonii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 23:07, Miastalman napisał:

Co z tego, skoro dla PSP wystarczył Monster Hunter, by został najlepiej sprzedającą się
konsolą w Japonii

Najlepiej sprzedającą się konsolą w Japonii jest DS, którego sprzedaż jest na poziomie 23mln.
PSP, które nie przekroczyło nawet 10mln nadal jest daleko w tyle.

Monster Hunter 2, tylko chwilowo podwyższył sprzedaż PSP, a Capcom już zapowiedział, że Monster Hunter 3 zmierza właśnie na Wii, a nie PSP czy jak wcześniej zapowiadali PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że jeszcze do nich nie dotarło, że to te "rimejki" wszystkiego na wszystko doprowadziły ich do sytuacji w której się teraz znajdują? Może wystarczyłby krok wstecz, do czasów, kiedy praktycznie każda gra spod skrzydeł jeszcze wówczas Squaresoftu była niekwestionowanym hitem, bo była czymś więcej niż tylko odgrzewanym kotletem w świeżej panierce....? No ileż można...?
Śmiem zauważyć, że dziwnym trafem dorobek byłego ENIX''a był traktowany o niebo lepiej (jako strona "wchłaniana" Squaresoft dostał nieźle po plecach), na szczęście (tak, jestem perfidny) się to zaczyna zmieniać (Dragon Quest''y na NDS''a).
Co do remake''u FFVII i Chrono Trigger''a - pewnie i ja bym się nie obraził, mimo, że wcale nie rażą mnie po dziś dzień w pierwotnej formie i zupełnie mi takie wystarczają. Pewno by ich to na trochę poratowało, ale... właśnie... na trochę... I co dalej?
Nie tędy droga, panowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy fan serii FF zna dramatyczną historię tworzenia pierwszej części Final Fantasy i wie, skąd wzięła się taka nazwa ... obyśmy nie doczekali, że któraś część będzie naprawdę tą Ostateczną ... SE podniesie się po zrobieniu któregoś z remake''ów, to fakt. A może FF XIII/Versus XIII jakoś wpłynie na sprzedaż? To się wszystko okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może odcinanie kuponów nie jest najbardziej interesującym sposobem tworzenia nowych gier, ale remake FFVII... orgazm na samą myśl o czymś takim :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 23:29, Samurai Nobuke napisał:

Każdy fan serii FF zna dramatyczną historię tworzenia pierwszej części Final Fantasy
i wie, skąd wzięła się taka nazwa ... obyśmy nie doczekali, że któraś część będzie naprawdę
tą Ostateczną ... SE podniesie się po zrobieniu któregoś z remake''ów, to fakt. A może
FF XIII/Versus XIII jakoś wpłynie na sprzedaż? To się wszystko okaże :)

Pogramy, zobaczymy...jest jeszcze też ten The Last Remnant, który ma niby otworzyć SE na świat (czyt. USA >_<).
Co do wersji na PC - imho poza MMO, to nie ma szans (A szkoda. Port VIII był świetny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oni chcieli miec wielka sprzedaz w 2007 jak nie dali zadnego naprawde duzego hitu w tym czasie ?

Mysle , ze nadchodzacy FF XIII jest w stanie odwrocic calkowicie sytuacje - nie dosc ,ze zapewne samemu zostajac najlepiej sprzedajacym sie tytulem na PS3 to jeszcze znaczaco napedzajac ilosc sprzedanych konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 09:15, Michaelius napisał:

Mysle , ze nadchodzacy FF XIII jest w stanie odwrocic calkowicie sytuacje - nie dosc
,ze zapewne samemu zostajac najlepiej sprzedajacym sie tytulem na PS3 to jeszcze znaczaco
napedzajac ilosc sprzedanych konsol.

Przy ponad 100mln sprzedanych PS2, rozeszło się tylko 5mln FFXII.
Nie jest to zbyt imponujący wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CO?, HUH?, prawie na Xboxa wyszło CT w 3D?, za przeproszeniem: co Ty autorze newsa pindolisz?, nic takiego nie miało miejsca, jedyne co to Chrono Ressurection, było remakiem fanów, do którego nie doszło, bo Square zagroziło sądem, i to tyle jeśli chodzi na razie o CT w 3D (boże, nawet na największym kacu, ze wstrząsem mózgu, i zakręceniem mnie dziesięc razy wokół własnej osi, nie powiązałbym CT z X Boxem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 10:12, Nights64 napisał:

> Mysle , ze nadchodzacy FF XIII jest w stanie odwrocic calkowicie sytuacje - nie
dosc
> ,ze zapewne samemu zostajac najlepiej sprzedajacym sie tytulem na PS3 to jeszcze
znaczaco
> napedzajac ilosc sprzedanych konsol.
Przy ponad 100mln sprzedanych PS2, rozeszło się tylko 5mln FFXII.
Nie jest to zbyt imponujący wynik...

ekhm... wiesz niektórzy uważają ze to najsłabszą część serii może to z tąd?
Ale nie zdziwiłbym sie gdyby potajemnie zaczęto już robić remake FF7 i w 2010r. niespodzianka :D ahh te marzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Square ujawniło szerokiemu światu prawdziwe motywy Ultimecji w FFVIII i zrobili wreszcie FFVIII-2, to znów by im przybyło sprzedanych gier w roku. Bo fabuła tej gry jest tak naprawdę o wiele mocniejsza, niż się to ludziom wydaje.
Niestety, tworząc FF8 Japończycy nie uwzględnili faktu, że zbyt subtelne informacje mogą spowodować, że mało kto załapie, o co tak naprawdę chodzi w tej grze... no i stało się ;)

Już niedługo jednak świat dowie się, jakie były prawdziwe motywy Ultimecji ;>

FFVII i Chrono Trigger jak najbardziej tak, ale FFVIII również powinno mieć remake''a, najlepiej od razu w kompilacji z FFVIII-2.

20080527160956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat przechodzę sobie starą siódemkę (grałem w Crisis Core na PSP i tak mnie zainteresowało że musiałem poznać dalszy ciąg historii). I mimo archaicznej grafiki gra wciągnęła mnie jak żadna inna (nawet Morrowind wysiada). Co do remake''u mam mieszane uczucia. Może gdyby zmienili tylko grafikę, nie ruszając innych elementów gry jakoś by to wyszło, jednak znając życie pewnie nie obeszło by się bez cięć :/ Zresztą nie ma się co oszukiwać, to byłaby już zupełnie inna gra (a czy gorsza, tego nie wiadomo)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby zrobili Chrono Triggera na X360 to bym od razu kupił, ale to chyba niemożliwe.
Na X360 to Finala XI zrobili i to tylko online, a teraz wypuszczają prawie to samo - 2008 edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować