Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bethesda: "Fallout 3 taki sam na wszystkich platformach" - fanboye płaczą

357 postów w tym temacie

Matko... Nastały mroczne czasy albowiem tym razem muszę zgodzić się z bethesdą... To zagranie z ich strony wyszło im akurat pozytywnie. Przynajmniej w przypadku pseudo-Fallouta nie będzie sporów, która wersja jet naj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev obserwując pisane przez Ciebie teksty, kompletnie nie rozumiem o czym i do kogo je kierujesz. „Jeżeli jakikolwiek fanboy X360/PS3/PC…” co to ma w ogóle oznaczać ? Chciałbym zauważyć, że nie wszyscy uczestniczy społeczności gram.pl to 14latkowie, którzy po raz pierwszy z grami na półmasową skale zetknęli się w chwili kiedy rodzice kupili im XBOXa360 lub PS3 (bez urazy). Wiele osób, wielu z Nas to zapewne gracze z tradycjami, którzy zaczynali swoją przygodę z maszynkami 8 bitowymi i starymi automatami, które królowały pod koniec lat 80tych ! W ostateczności zapewne tacy gracze mają głęboko w dupie czy Fallout 3 będzie lepiej wyglądał na PC czy na wymienione wyżej konsole – takie dywagacje są żenujące, proste i bez przyszłości, pozostając do samego końca nierealną dyskusją w której brak kreatywności. Osobiście mam PC i nie mam żadnej konsoli i nie interesuje mnie jakikolwiek udział w polemice co jest lepsze i co lepiej wygląda – jest to strata czasu ! Grę wole oceniać z poziomu własnego PC i niekoniecznie oceniać ją pod względem wizualnym, a raczej klasyfikacją prostą jak drut – między innymi czy będę chciał do niej wrócić kolejny raz kiedy już ją skończę, bo to określi poziom tej gry dla mnie samego. Jestem graczem i najważniejsze to to, że grając w jakąś grę – chce się po prostu przy niej dobrze bawić ! A nazywanie innych określeniem ‘fanboy’, które zapewne jest tworem współczesnej młodzieży jest nie na miejscu, co więcej jest obraźliwe i może kogoś urazić – np. mnie. Może sam jesteś taki ‘fanboy’, który realizuje się poprzez obrażanie innych ? Co chce zaznaczyć, że nie zdarza ci się po raz pierwszy !

A co do samego Fallout 3… gry jeszcze nie ma, więc trudno w zasadzie wysnuć jakieś konkretne wnioski co do jej jakości, ale obawiam się, że możemy dostać takiego Obliviona w uniwersum serii Fallout. Co może nie było by złe, ale chyba do samej serii trochę nie pasuje i zmienia jednocześnie i permanentnie jej oblicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 22:42, CthulhuPL napisał:

A co wam przeszkadza że konsolowcy też se pograją? Jesteście jak zatwardziali PieCeciarze,
a w MGS4 czy GTA4 to by się pograło co?

Widziałem grafikę, sprawdziłem gameplay - wolę stare Fallouty. Nie czuję się wtedy jakbym był w growym fast food barze. A niestety F3 wpisze się w treść konsolowej papki - i będzie tam świetnie pasował, jak wszystkie para-cRPG w wykonaniu Bethesdy. To jak bardzo konsole upraszczają i spłycają rozgrywkę źle oddziałuje na tą gałąź rozrywki w całości. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, juz dawno mowili, ze robia od poczatku na wszystkie platformy. Chocby tutaj http://www.critical-hits.com/2007/07/01/fallout-3-developer-q-a-with-the-press-part- 1/
Q: Are all versions (PC/360/PS3) at the same stage of development?
A: Yes. We were shown the demo run on a 360 because Todd claimed it, “shows better in the theater”.
By Bartoneus on Jul 1, 2007 in Interview, News, Video Games
Albo tu: Will porting the game to consoles hurt the PC version?
Matt Miller, Game Informer: Hmm... Well, the game’s not really being ported anywhere. It’s being built from the ground up for Xbox 360, PlayStation 3 and PC.

Ale jak widac devki z bethesdy sa dla Zaitseva takimi bohaterami, ze spija kazde ich slowo i powtarza to na gram.pl, przebierajac to w "news" :).
Chyba czas przestac sie podlizywac Toddowi, i tak watpie, ze da ci autograf ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... A ja znalazłem różniiicęęę! :D Screeny z konsol są jaśniejsze ;P

A teraz na serio: To miłe, że wreszcie ktoś pomyślał o graczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież pisząc do fanboyów, piszę do fanboyów i każdy, kto fanboyem nie jest (w popularnym tego słowa znaczeniu - bijący pianą człek, który jeździ po przeciwnej stronie) nie powinien w ogóle przejmować się tym fragmentem tekstu. "Fanboye" to w 99% trolle. Dlatego takie stworzenia trzeba tępić, bo są uciążliwe dla internetowego otoczenia i nie wnoszą nic do dyskusji. Takie osoby są zamknięte na argumenty strony przeciwnej. Nie rozumiem Twojej reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kurpiewskiwb

Nie mam pojęcia o czym mówisz i to nie dlatego, że nie umiem czytać ;)

Zaitsev ironizuje i wyśmiewa tych, którzy ciągle myślą schematami typu "pc>xbox, ps3>pc" itd.itd.
A, że ostatnimi czasy utarło się nazywanie takich osobników "fanbojami"...cóż. Konkretniej mówi, że nikt nie będzie mógł udowodnić, że jego platforma jest lepsza ze względu na ładniejszą grafikę, lepsze efekty, czy inne dodatkowe materiały. To, że nie masz konsoli to nie znaczy, że jesteś fanboyem :|
Jedno jest pewne, nikogo wprost nie obraził i jeżeli czujesz się urażony to nie zrozumiałeś co autor miał na myśli.


Pfff, ale się uniosłem ^^

@Zaitsev
ach, długo pisałem i sam udzieliłeś odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 23:09, Graffis napisał:

Widziałem grafikę, sprawdziłem gameplay - wolę stare Fallouty. Nie czuję się wtedy jakbym
był w growym fast food barze. A niestety F3 wpisze się w treść konsolowej papki - i będzie
tam świetnie pasował, jak wszystkie para-cRPG w wykonaniu Bethesdy. To jak bardzo konsole
upraszczają i spłycają rozgrywkę źle oddziałuje na tą gałąź rozrywki w całości. I tyle.

Cóż, zależy od punktu widzenia, bo taki Mass Effect całkiem przyzwoity jest. Podobnie jak kilka przyzwoitych jRPG, ale to praktycznie inny gatunek. Choć co racja to racja, ostatnio kupa prostych RPG atakuje rynek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kurpiewskiwb

Masz całkowitą rację z tą drobną różnicą że na nasze realia to rodzice raczej kupują PC niż konsole tym 14-sto letnim fanbojom. Racja też że na razie gry jeszcze nie ma a wszyscy na nią najeżdżają - ludzie poczekajcie jak wyjdzie!!!

@Graffis

Masz prawo wielbić stare Fallouty, mnie np. niepodpasowały. Ale co do stwierdzenia: "To jak bardzo konsole upraszczają i spłycają rozgrywkę źle oddziałuje na tą gałąź rozrywki w całości." to tu się z tobą zgodzić nie mogę.
To, że gry rpg są upraszczane, wynika ogólnie ze zmieniającego się charakteru branży. Teraz wszystko idzie w "casual" i nie tylko na konsolach. Na PC również. Kiedyś gry na konsole też były bardziej dla graczy hardkorowych tak jak i gry PCtowe. A że na Zachodzie więcej ludzi gra na konsolach i to z nimi się developerzy liczą (z nami niestety nie), to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 23:23, CthulhuPL napisał:

@kurpiewskiwb

Masz całkowitą rację z tą drobną różnicą że na nasze realia to rodzice raczej kupują
PC niż konsole tym 14-sto letnim fanbojom. Racja też że na razie gry jeszcze nie ma a
wszyscy na nią najeżdżają - ludzie poczekajcie jak wyjdzie!!!


Ja wiem, że tak łatwiej pisać właśnie na przykład Tobie, bowiem nie spasowały ci Fallout poprzednie dlatego chciałbyś zmiany i tą zmianę widzisz, w odróżnieniu od Ciebie są tacy dla których Fallout jest grą kultową a co za tym idzie, oczywiście może być zmiana grafiki czy rzutu ale zmiana praw fizyki rządzących tą grą jest niedopuszczalne, dalej oni to widzą i im się to nie podoba, mogą krytykować to czego niema wiedząc przynajmnie jak ma wyglądać, dlaczego, bowiem każdy Fan Fallouta nie chwyci tego z numerem 3 poniekąd dlatego, że ta gra z Falloutem nie ma nic wspólnego prócz tytułu który jest tylko po to by ściągnąć większą kasę od takich jak ty którzy kupią tą grę w ciemno <niemniej tobie będzie się podobał, tak sądzę gdyż nie zasmakowałeś w poprzednich cześciach, na chwilę obecną po tym co widzę stwierdzam, że najbardziej będzie się podobać F3 tym którym nie podobały się poprzednie 2 części> Niemniej nie o to chodzi, najważniejsze jest to drodzy gracze że kochana B. próbuje nas zrobić w butelkę, nie wiadomo dlaczego może chce się równać z takimi firmami jak Blizzard <moim zdaniem Bethezda Blizzardowi może tylko pięty powąchać> , mamy konec maja za chwile czerwiec, gra podobno jest w Beta testach a widzieliście coś więcej z tej gry prócz kilku obrazków i 3 melodyjek..??
Jest to zwykła kpina z gracza i próba naciągnięcia go na zakup gry która owiana jest tajemnicą, do takiego Starcrafta 2 ponad rok premiery a można już filmiki z gry oglądać, dyskusja wrze w temacie o Starcrafcie a Fallout..?? a czekajcie se może się doczekacie.

Przykre jest to, że jest wielu ludzi którzy tą grę kupią w ciemno, na takich właśnie liczy B. zero dema, co jest śmieszne wręcz w dzisiejszych czasach, zero filmików z gry < to już obraża graczy> i jeszcze można by wiele wymienić największym grzechem zaś jest to, że gra ta porównując ją z poprzedniczkami zapowiada się jako totalna klapa dla fanów Fallouta, ja zaś nie jestem na tyle głupi by nic nie wiedząc o niej ją kupić.
Poruszając oczywistą kwestię 3 platform na raz, osobiście uważam, że powinno wpierw zrobić grę na jedną platformę a później na resztę, w innym wypadku jest to celowe spłycenie gry, bowiem można by było włożyć wiekszy w nią wysiłek, no chyba, że B. przypuszcza iż ta gra może być totalnym gniotem dlatego chce wypuścić grę na wszystkie możliwe platformy tylko po to by zarobić jak najwiecej.

Tak czy siak, po tandetnym i całkowicie przereklamowanym <pustym i nudnym> Oblivionie panom z B. podziękuję, mówiąc, że nie potrafią oni zrobić porządnego cRPG jedyne na co ich stać to pseudoRPG, a jak wiadomo hmmmm gry cRPG nie są specjalnie oblubionym konsolowym gatunkiem Gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do materiałów związanych z grą. Czy gdzieś jest napisane, że każde studio ma spamować materiałami jak Blizzard czy Ubisoft? Mają lewusów od PR-u i co poradzisz - taką mają strategię marketingową, to ich sprawa. Szkodzą tylko sobie. Jeżeli na pół roku przed premierą nie pojawiają się żadne konkretne filmiki, to przecież nie jest obraza gracza lub jakieś plucie mu w twarz. Tak na logikę biorąc, to Bethesda nie jest graczom nic winna w temacie F3, dopóki nie kupią oni tej gry. To chyba logiczne. Oczywiście - przyjęło się w branży pokazywanie zwiastunów i filmików z rozgrywką przed premierą, ale są one publikowane w ramach kampanii reklamowej. Bethesda przyjęła taką a nie inną politykę i wsio na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zaitsev
To może dorzucę - nie nie jest obrazą jak nic nie wrzucą. Co najmniej głupota jest przesłanie do wszelkich serwisów, portali czy czasopism szczegółów fabularnych przez które całą zabawa ucieka.

I nie wiem czym tu się wściekać, większego odpadu niż BoS na konsolach nie da się stworzyć. Tu może otrzymamy to samo tylko z elementami RPG jak w UberSoldier (ale jestem złośliwy):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest tu sprzeczności w tym wszystkim skoro B. nei jest nic winna graczom to wnioskować można iż tą grę robią dla samych siebie nie dla graczy..?
Szczęśliwy gracz to taki który jest poinformowany o wszystkim, za takowego gracz chcący wiedzieć coś o Falloucie 3 uważać się nie może, bo jak też, by mógł, niby też skąd, co do PR-u <lewość PR-owców>, my osobiście możemy tak uważać i przypuszczać że mają PR0owców lewych, z drugiej strony jednak zgodnie z tą polityką ta gra jest wyniesiona na piedestał przez twórców więc jakiś PR-musi być <a może ja po prostu się mylę> Swego czasu Interplay był Firmą from gamers to Gamers, zgodnie z tym nurtem Bethesda działa na zasadzie From us to us pockets..??
Skoro jednak szanowny pan uważa, że to co nam B. pzredstawia jest rzetelnym i dokładnym przedstawieniem tego co produkuje i jest to zadawalające dla pana szanownego to nie dziwię się, iż uważa, że Blizzard czy Ubisoft spamuje materiałami, podobno na bezrybiu i rak ryba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to nie ma się czego czepiać. Jeśli jednak chodzdi o resztę to napewno na każdej platformie będą inne bugi i problemy. Potem będzie można porównywać opinie PCtowców i konsolowców z wrażeń odnośnie samego grania, bo IMO to na różnych platformach zawsze będzie różnie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 23:23, CthulhuPL napisał:

A że na Zachodzie więcej ludzi gra na konsolach i to z nimi się developerzy liczą (z nami niestety nie),
to inna sprawa.

Skoro deweloperzy liczą się z konsolowcami i ich uznają za swoją docelową grupę klientów to znaczy, że gustom tej grupy właśnie będą podporządkowywane produkcje. Co do tego sie chyba zgadzamy.
Teraz spójrzmy na ogólną tendencje na rynku, która co dość oczywiste, będzie obrazować zabiegi deweloperów, by sprostać gustom ich klientów. Jak sam zauważyłeś robi się coraz bardziej ''casualowe'' gry.
Ok, teraz z tych dwóch dość prostych sytuacji wyciągnijmy wnioski:
- firmy chcąc sprostać oczekiwaniom najbardziej interesującej ich grupie klientów tworzy coraz bardziej ''casualowe'' produkcje,
- najbardziej interesującą grupę klientów stanowią konsolowcy.
Od tego momentu, to już proste jak 2+2. Widzisz już co mam na myśli, pisząc że konsole stały się motywem do zaniżenia jakości na całym rynku?
Owszem, konsole miały kilka ciekawych produktów (KotOR, Mass Effect, jRPG) są to jednak zupełne perełki w całkiem sporej balii błocka. Można powiedzieć, że wśród gier PC jest podobnie. Owszem, ale kilka lat temu perełka zdarzała się kilka razy rocznie - teraz jak jest jedna to radość nie ma końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 00:03, kurpiewskiwb napisał:

Nie spinajcie się tak, bo wam żyłki pękną…

Oj ja się wcale nie spinam..:) ot prowadzę dyskusję na poziomie w końcu zauważyć można że piszę "szanowny panie":D

Uhhh...
o cholera zniosłem jajko..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 23:09, Graffis napisał:

Widziałem grafikę, sprawdziłem gameplay - wolę stare Fallouty. Nie czuję się wtedy jakbym
był w growym fast food barze. A niestety F3 wpisze się w treść konsolowej papki - i będzie
tam świetnie pasował, jak wszystkie para-cRPG w wykonaniu Bethesdy. To jak bardzo konsole
upraszczają i spłycają rozgrywkę źle oddziałuje na tą gałąź rozrywki w całości. I tyle.

Też tak uważałem do czasu, jak wgłębiłem się w Morrowinda. Uważam, że Bethesda robi bardzo dobre gry, tylko niektórym mogą się nie podobać tego typu gry, rozumiem, ale ja grałem w Gothica i na początku też mówiłem "ale Morrowind do kitu jest" i zmieniłem zdanie jak się "wczułem" w grę. Uważam teraz, że Morrek to gra bardzo dobra, tylko z innym klimatem. :)

A Fallout 3 z pewnością będzie grą świetną i nie myśl, że Bethesda zrobi to chodzenie po pustkowiach w grze, ale solidnie się przyłoży. Chociaż, po zniszczonym wojną atomową światem te chodzenie po pustkowiach pasuje jak najbardziej. :)

I dodam, że otwieranie świetnych tytułów na rynek konsolowy świetnie wpływa zarówno na zarobek firmy jak i zadowolenie graczy. :)
Sam nie mam konsoli, ale jak ktoś ma konsolę, a słabszego PC-ta i jest fanem Fallouta czy Gothica to ucieszy się w możliwość płynnego grania w trójkę czy niedawno podanej gry Arcania: A Gothic Tale z wersją konsolową (czyli innymi słowy Gothic 4) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak na logikę biorąc, to Bethesda nie jest graczom nic

Dnia 27.05.2008 o 23:49, Zaitsev napisał:

winna w temacie F3, dopóki nie kupią oni tej gry.


Nie zgodzę się. Bethesda kupując prawa do tytułu Fallout jednak powinna jak najbardziej liczyć się z fanami serii na całym świecie, których jest nie mało. Może nie jest i nic nikomu winna, ale zakupując prawa sama na siebie sprowadziła pewnego rodzaju zobowiązanie wobec graczy (fanów serii), któremu powinna sprostać. Jak wyżej wspomniałem gry jeszcze nie ma, więc trudno ją oceniać. Ale faktycznie dostarczone media w różnej postaci przez Bethesda do tej pory, to trochę mało jak na tak popularny tytuł, choć może jest to zabieg czysto marketingowy, a może okaże się kilka tygodni przed premierą, że gra wyjdzie dopiero w 2009, bo wcale nie jest gotowa ! Trudno wyrokować w tej sprawie… cierpliwość powinna wszystkim wynagrodzić oczekiwanie, a psioczyć będziemy po premierze…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ropbiąc mały off top, osobiście uważam, że Gram.pl ma niezłych PR-owców, takich powinno sie dać B. wtedy to bylibyśmy zalewani co tydzień tymi samymi informacjami ubieranymi w inne ciuszki..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować