Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bethesda: "Fallout 3 taki sam na wszystkich platformach" - fanboye płaczą

357 postów w tym temacie

pRed@toor - mi brakowałe w Tacticsie "tego czegoś", co sprawiało, że nie mogłem oderwać się od kompa jak to miało miejsce przy poprzednich częściach. Nie ta fabuły i troche nie ten klimat. Z tym, że to na pewno każdy miał swoje subiektywne odczucia w tym względzie i stąd różnice w postrzeganiu tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 14:24, Mateć napisał:

pRed@toor - mi brakowałe w Tacticsie "tego czegoś", co sprawiało, że nie mogłem oderwać
się od kompa jak to miało miejsce przy poprzednich częściach. Nie ta fabuły i troche
nie ten klimat. Z tym, że to na pewno każdy miał swoje subiektywne odczucia w tym względzie
i stąd różnice w postrzeganiu tej gry.


Ok znam teraz twoje zdanie, więc idziemy dalej, to czym będzie F3 ejst jak na razie dla nas zagadką, bowiem B. z tej czy innej swojej racji ocenia tą grę jako super i nic poza tym, słychać tylko przechwałki super RPG th ebest rpg rever i takie tam, niemniej jednak wiadomo iż nie wolno być bezkrytycznym do ostateczności.

Wiem to co wiem, opisuję to co opisuję a na tym etapie śmiem twierdzić, że to co widzę nie podoba mi się ni trochę wcale, wiem, że tak samo jak i ja tak i kolega mglisty obraz F3 ma uczyniony, bowiem z racji iż jesteśmy tylko graczami niewiele o niej wiemy, pozostaje nam tylko czekać, co do reszty pisałem o tym wcześniej, wytykając, że tak to ujmę te "błędy" które moim zdaniem są, a o których mówiła Bethezda sama - czy to chodzi o Mutanty czy też o Enclave, wcześniej też napisałem regółkę dotyczącą kontynuacji gry co musi zachować by można ją było nazwać....

To co wiemy nam pozostanie, widać pewne rozbieżności co do scenariusza, teraz zaś pora na ciebie znów <wiem jestem wykorzystującym innych podludziem> napisz mi czego byś oczekiwał od nowej odsłony, i czy jak już wyjdzie to kupisz ją w ciemno bo to Fallout czy będziesz czekał na recenzje i filmiki z gameplaya skoro nie będzie dema..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 14:24, Mateć napisał:

pRed@toor - mi brakowałe w Tacticsie "tego czegoś", co sprawiało, że nie mogłem oderwać
się od kompa jak to miało miejsce przy poprzednich częściach. Nie ta fabuły i troche
nie ten klimat. Z tym, że to na pewno każdy miał swoje subiektywne odczucia w tym względzie
i stąd różnice w postrzeganiu tej gry.


mnie irytowała tylk obanalnośc gry, i wyjatkowo mało dialogów, ale podle mnie klimat utrzymany.
poza tym ciekawiej dla mnie to wyglądało, jak armie mutantów, pokonuje się z wojskiem, a nie z psem :)
ale jak sam mówisz gusta guściki

Dnia 03.06.2008 o 14:24, Mateć napisał:

Ok znam teraz twoje zdanie, więc idziemy dalej, to czym będzie F3 ejst jak na razie dla nas zagadką, bowiem
B. z tej czy innej swojej racji ocenia tą grę jako super i nic poza tym, słychać tylko przechwałki super RPG th
ebest rpg rever i takie tam, niemniej jednak wiadomo iż nie wolno być bezkrytycznym do ostateczności.


masz całkowitą słuszność.

mam nadzieje marselusie (btw to od marselusa wolleca z pewnego znanego filmu pana tarantino?) że nie obrazisz się, jak ja przy okazji powiem czego ja oczekuje.
Oczekuje rozgrywki która mnie wciągnie, walki która mi się spodoba, smaczków którzy doprawia świetna gre oraz
FABUŁY i wymagam, by gampley i sposob rozwijania skilli nie był tak poryty, jak bywał w Tesach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fabuła powala na kolana i nie pozwala wstać, jeśli gracz gra z rozdziwioną paszczą a gra wciąga go jak tornado...
To wtedy grafika i reszta rozgrywki choć ważna spada na dalszy plan...
Moim marzeniem jest to, by takowego zobaczyć Fallouta...
<btw no dokładnie o tego marsellusa chodziło chłopek był niezły co prawda nie jestem tak gruby ani tak czarny ani nie mam kasy ale bardzo mi się podobał>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<of tp nie zycze ci, byś kiedys trafił do takiego lombartu, jak ten marselus, i byc ekhem... nie ptorzebował pomocy bokserów w takich sprawach xD>

hmm niezgodze sie, żeby fabuła tak na mnie podziałała, musi być podana w odpowiedniej formie.
tym samym gameplay i fabuła są najważniejsze i równoważne
na moją niekrozyśc działą troche fakt, że tesy nie słyną z obu tych rzeczy ale optyumizm to podstawa, a brak dowodów winy, to dowód niewinności! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marselus - prowadzisz dialogi trochę jak Sokrates, a mi to odpowiada:)

Po pierwsze - tak, kupię tę grę w ciemno (wersję na PS3), ponieważ jestem dobrej myśli. Poza tym chcę mieć trylogie Fallouta - to może jest trochę chore, ale tak mam:).

Po drugie - przede wszystkim oczekuję dużego, klimatycznego świata - takiego, który znamy z poprzednich części.

Po trzecie - musi być zachowany klimat i humor rozgrywki

Po czwarte - walka musi mieć w sobie "to coś" (ciężko opisać, ale mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli)

Po czwarte - miło byłoby, gdyby oprawa audio - video była conajmniej dobra,

Po piąte - oczekuje, że gra będzie przynajmniej w 80% tak dobra jak Fallout 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się za to moje teraz określenie, lecz ja takowe postępowanie określam mianem czystej naiwności, ktoś może bazując na dobrej marce wydać totalnego gniota, sęk w tym, że w odórżnieniu od ciebie ja podchodzę do tego bardziej pesymistycznie...
Oczywistm w tej sytuacji są takie pytania które mogę skierować w twoim kierunku

1. Czy oczekujesz tego, że inna zupełnie zgoła inna firma, która jak na razie moim zdaniem nie stworzyła żadnej klimatycznie powalającej gry - nagle stanie się wielką i stworzy kolejny cud świata?

2. Nie zastanawia cię to, że tak naprawdę nie będzie żadnego dema a twórcy tej gry mogą bazować na naiwności graczy która to podsycana jest samym tytułem..? I co gdy gra okaże się gniotem..? Sprzeda się zapewne duża ilość tej gry a mimo tego, że gra będzie kiepska B. i tak zarobi i o zgrozo może zabrać się za tworzenie F4..;)

3. Czy to co widziałeś nie daje lekko do zrozumienia, że takowego klimatu ta gra nie będzie miała..? <i nie chodzi tutaj o system rozgrywki>

Cenię sobie zdanie innych osób, niemniej jednak jedyne co mogę powiedzieć - to, to - To my gracze napędzamy ten rynek, to my powinniśmy wyzbyć się ogólnej naiwności chowając ją do kieszeni, powinniśmy przed zakupem domagać się od producenta tego, by nas z tą grą zaznajomił, każdy kto kupuje samochód chce sie nim przejechaćm, nim kupię chcę zagrać <oto idea dema> B. lawiruje między tym jak uciekająca mysz przed kotem.

Teraz odpowiedź na twoje pytania

1. Kupowanie gry w ciemno jest zgoła nierozsądne jest to nabijanie kiebzy twórców którzy nie do końca grali fair z graczami
2. Swiat będzie duży, czy klimatyczny, hmm w zależności od sposobu patrzenia, dla mnie osobiście chyba nie po tym co zrobili z Mutantami, Ghoulami Bos-owcami i Enclavowcami - zobaczymy co dojdzie jeszcze i ile tego jeszcze będzie, osobiście już samo ogłupienie i zciotkowacenie niektórych frakcji w grze jest dla mnie totalnym jej spłyceniem ale to moje zdanie
3. Klimat hmmm nad tym się zastanowię co do humoru sama B. powiedziała, że na podobny humor taki jak w poprzednich odsłonach nie ma co liczyć
4. Walkę, sam nie wiem jaka będzie na razie tylko widzę jaką może być - zprawdzić będe mógł tylko wtedy gdy wpadnę do Ciebie w odwiedziny a ty mi pokażesz Fallouta bowiem ja w ciemno tego nie kupię, mieszkam na wsi a w mieście w którym mógłbym tą grę kupić nie ma czegoś takiego jak prezentacja - a kumpli grających to ja raczej nie posiadam jakoś dziwinei się ulokowałem w sowim życiu
5. Co do oprawy audio słyszałem trzy kawałki - moja ocena - nie dotastają starym utworom do pięt
6. Moje oczekiwanai są brutalnie pesymistyczne, gra może będzie w 10-20% dobra tak jak stare Fallouty..

Ale ja już stary jestem ;) i urobiłem sobie takie zdanie, mam wątpliwości co do bethezdy a to o co mam do nich największą pretensję to brak dema, raz się naciąłem z Obkiem <dla mnie śmieć nie gra> a jeżeli F3 będzie w podobnej konwencji to wiesz jakie będę miał o nim zdanie

To tak gwoli informacji mnie pesymistycznego lubiącego Fallouty wszystkie trzy <te na blaszaka>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marselus - zgadzam się z tym, że kupowanie gryh w ciemno jest naiwne. Nie mam na to usprawiedliwienia, wiem, że działam pochopnie, ale jak już zaznaczyłem jestem trochę sentymentalny.

Co do tego jaka gra ma być - niech mówią, co chcą. Nie oceniam gry po screenach, ani po zapowiedziach twórców, bo są nieobiektywni. Muszę sam zobaczyć (i zapraszam do siebie po premierze, również sam przetestujesz).

I na koniec - cóż mogę dodać... patrzysz na to pesymistycznia, a ja wręcz przeciwnie. I albo się zawiodę, albo Ty mile zaskoczysz... oby to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ups...

Ciekawe ile w tym jest prawdy..:)

Tom Chick argues on Fidgit that Fallout 3 is worth waiting for because it is (or could be) Oblivion with Guns.
For ten years, the vault has been closed on this grim and funny post-apocalyptic saga, which presented moral choices that would make GTA blanch. Soon you can open the doors again and plunge into your own personal post-apocalypse, with the faithful Dogmeat by your side. Think S.T.A.L.K.E.R., but more polished and less Russian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj kur....a jaka wojna rozgorzala, przez was "menty" :P siedze juz pare godzin czytajac posty :D zamiast grac . A w co ? !! W F2 z ostania wersja MegaMod 2.33. Zostalem sam w pracy, zona pojechala na dzialke zabierajac corke i psa. A ja od wczoraj, jak mam wolne to tylko czytam jak sie tluczecie.
Juz sam rozmiar dyskusji i jej zazartosci jest wskaznikiem jak dobrego PR maja w B. i nie tylko tutaj, bo wszedzei gdzie sie pisze o f3 trwa wojna.

Troche jestem nastawiony sceptycznei do f3 (bedzie z malej "f" dopoki nie pogram i nie powiem ze jest juz F).Bo mogli by sie zdecydowac czy to strzelanka w ktorej liczy sie jak kto dobrze wymiata gryzoniem bez VATS, albo turowka jak kiedys, chociaz bardziej rozbudowana. Moze cos na poziomie Bos, Xcom''y czy JA. A oni kurana nie moga sie zdecydowac. I prawdopodobnie bedzie tak ze jak dobrze grasz w FFP''ki to ci to nic nie pomoze bo jak bedziesz chcial odac headshota to bedziemy zmuszeni do właczenia VATS. a w bonusie s l o w m o t i o n. echh...
To jeden z wielu powodow.
A o reszcie juz nie chce mi sie nawet wspominac bo odbiegamy od tematu newsa ktory to zapoczatkowal czyli "Komentarz: Bethesda: "Fallout 3 taki sam na wszystkich platformach" - fanboye płaczą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kolega pofatygował się i przeczytał przynajmniej wszystkie posty..?
Nikt tutaj nie mówi, że taki będzie dyskusja prowadzona jest między optymistami mającymi wiarę i mało informacji o grze a pesymistami nie mającymi wiary z tego czy też innego powodu - wnioski zaś wyciągają z tych małych drobinek która B. udostępnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oto swobodne przemyślenia, poniekąd zgadzające się z moim nurtem widzenia...

I''m sure it''ll still be an amazing game, I won''t argue a good game, but the game is truly not part of the Fallout series but the mutated love-child of Oblivion''s gameplay and Fallout''s storyline. So who can complain about such an awesome combination? No one...unless it teases us with the title “Fallout 3.”

Carrying the title “Fallout 3” makes it an offensive grotesque of the original series. The choice of changing the game to a jumbled up FP/TP-RPG/Shooter without changing the name was a marketing move with no concern for the originality of the series. When Interplay was forced to sell the game because of Black Isle''s bankruptcy , Bethesda bought the chance to capitalize on the name with no regards for the actual game.

Foremost is the issue of Bethesda''s choice to remove of the isometric view which is pivotal to the originality of the narrative and gameplay. The isometric narrative has the player guiding the PC through the uncharted wastelands. This allowed the player to take a more objective view which was the root its dark comedic undertones (so prevelent they''re probably overtones). Bethesda''s decision to toss aside the isometric view reduced the title to an almost unrecognizable shred of its former self, sharing more in common with BioShock and Half-Life. Bethesda also said they were going to take out the self-referential jokes to make the world seem more “real.” Here''s a tip – we know its not real. I didn''t expect them to do as good of a job with the jokes anyhow, but don''t justify altering key parts of the game for misguided reasons.

In a weak attempt to connect the game to the series Bethesda kept features like the PIPboy, reoccurring NPCs and the SPECIAL stat-system , but it doesn''t make the world right again. They''re just remnants of the former games, mere foot notes referencing to the creativity of Black Isle''s Fallout series. Does every RPG have to sellout to some hybrid form including FPS?

PS Dla gracza Hocum - widać, że w tym wszystkim to ja jestem ślepy..:/ sorry za niecelną uwagę - patrz post wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 16:19, Lordpilot napisał:

dla mnie jesteście "mazgajami" i wiecznymi malkontentami potrafiącymi tylko narzekać i beczeć
do poduszki że B. po 10 latach nie zrobiła Fallouta w 2d i najlepiej jeszcze w 256 kolorach.


Quoted for posterity.
Ciekawe w takim razie dlaczego nikt na takim nma nie rzucał tekstami jaki to wasteland 2 jest słaby [m-r] bo nie ma grafiki 2d w 256 kolorach?
Zdradź nam ten powód lordpilocie!
Consider suicide, naprawdę!.

Dnia 30.05.2008 o 16:19, Lordpilot napisał:

BTW - polecam zapowiedź F3 na gry. online,
to może przynajmniej tyle sobie uświadomisz że gra nie jest w stylu "Obliviona" - panowie
z redakcji gol-a byli i widzieli dzialająca wersję.


gra nie jest w stylu "Obliviona"

LMAO.
Yep, Fallout 3 totalnie nie okazał się być grą w stylu obliviona, nope.
Wniosek: albo redaktorzy gola łgali jak psy albo ? Zdradź nam alternatywę lordpilocie!

Wiesz co jest najbardziej zabawne?
Że inne gry np Wasteland 2 czy torment numenera też były i są krytykowane tutaj na gram.pl przed premierą ale tylko w stosunku do fallout 3 obowiązywała zasada '' przed premierą można mówić o grze albo dobrze albo w ogóle'' .
Za każdym razem kiedy sobie przypomnę przedpremierową krytykę wastelanda 2 i nowego tormenta na gramie, nie mogę oprzeć sie wrażeniu że gram.pl powinien dołożyć sobie na stronie głównej motto "promujemy podwójne standardy od 2005 roku" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lordpilot!

Patrz co znalazłem:

http://www.rpgwatch.com/forums/archive/index.php/t-4090.html ( żeby nie było że cytuję nma albo rpgcodex )

Todd Howard:

"When we started this, we would go to great lengths to explains the differences from Oblivion," explains Fallout 3''s executive producer, Todd Howard. "If you''re talking to an enthusiast, there are so many differences, and we feel it''s under-selling the game to say it''s Oblivion with guns. But when we started talking to more consumer-oriented magazines, we''d have, like, two seconds...and we''d say, ''it''s like post-apocalyptic Oblivion with guns.'' And they''re like, ''Awesome!'' To Joe Public, it''s mainly first-peron, wide-open game and you get to do what you want. The game it''s closest to is Oblivion. So now when someone asks, ''Is it Oblivion with guns?'' my main answer is, ''in all the best ways.''"

So now when someone asks, ''Is it Oblivion with guns?'' my main answer is, ''in all the best ways.''"

Kto łże? Todd Howard czy Lordpilot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2016 o 19:49, likaq napisał:

Ciekawe w takim razie dlaczego nikt na takim nma nie rzucał tekstami jaki to wasteland
2 jest słaby [m-r] bo nie ma grafiki 2d w 256 kolorach?


Po pierwsze nie tolerujemy tutaj wulgaryzmów, więc ode mnie otrzymujesz ostrzeżenie.

Po drugie odkopujesz temat sprzed 8 lat! Myślisz, że ktoś wejdzie z tobą teraz w dyskusję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Po pierwsze nie tolerujemy tutaj wulgaryzmów"

Za to "mazgaji" , "wiecznych malkonentów" i "betonu" a to tylko część określeń jakie padały pod adresem tych, którzy ośmielili się nie lubić fallouta 3 to już tolerujecie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować