• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
aragorn75

Problemy z urchomieniem windowsa (chyba BIOS)

Pytanie

pomocy! dzis nic nie robiłem z windowsem ani wczoraj. a gdy dzis urchomiłem go to nie chce się urchomic windows. jest tam napisane cos o BIOSIE i press any key to ready. jakos tak. Weszłem w biosa ale nic nie rozumiem. Wiecie co trzeba ustawic aby urchomiło windowsa? bo tak to szuka płyty w cd-room. Przepraszam za błędy i chaotyczne pisanie ale jestem zdenerwowany! pisze z laptopa siostry zebyscie sie nie dziwili ze jestem na necie. prosze o nie zamykanie tego tematu przynajmniej przez jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

33 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.05.2008 o 21:50, aragorn75 napisał:

pomocy! dzis nic nie robiłem z windowsem ani wczoraj. a gdy dzis urchomiłem go to nie
chce się urchomic windows. jest tam napisane cos o BIOSIE i press any key to ready. jakos
tak. Weszłem w biosa ale nic nie rozumiem. Wiecie co trzeba ustawic aby urchomiło windowsa?
bo tak to szuka płyty w cd-room. Przepraszam za błędy i chaotyczne pisanie ale jestem
zdenerwowany! pisze z laptopa siostry zebyscie sie nie dziwili ze jestem na necie. prosze
o nie zamykanie tego tematu przynajmniej przez jakis czas.

Akurat to się samo nie przestawiło, więc podociskaj kabelki w środku może się któryś poluzował i płyta "nie widzi dysku". Co zaś się tyczy samego biosu, to jeśli chcesz sprawdzić swoją teorię to szukaj opcji z boot w nazwie (najprawdopodobniej będzie w lewej kolumnie, 2 menu od góry), i ustaw tam na hd0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Lub w płytach Gigabyte jest "szybkie botowanie". Zobacz czy u Ciebie nie pisze coś takiego "Fast Boot" czy "Quick Boot" wtedy wciskasz odpowiedni klawisz (jeśli tak jak napisał sig nie masz odłączonego kabla od HDD) i wybierasz HARD DISC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdź jeszcze, czy nie masz żadnej dyskietki w stacji - z doświadczenia wiem, że ludzie często o tym zapominają, a później panikują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem ile płyt głównych ma takie coś ale każdą jaką miałem posiada baterię. Podtrzymuje ona pamięć biosu. Na WYŁĄCZONYM komputerze od prądu, wyjmij baterie na 15 sekund. Po ponownym włożeniu baterii uruchom peca i zostaniesz poproszony o naciśnięcie kilku klawiszy, zrób to i wejdź do biosa. Znajdź coś w rodzaju ,,Load optimized defaults" wybierz to a potem na ,,Save & EXIT". Voila powinno działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2008 o 08:14, rob006 napisał:

Sprawdź jeszcze, czy nie masz żadnej dyskietki w stacji - z doświadczenia wiem, że ludzie
często o tym zapominają, a później panikują :P


nie uzywam dyskietek a płyty nie ma a teraz napisze co mam w ustawieniach BOOT:
Quick Boot Mode Disabled
Boot Up Num-Lock On
Boot to OS/2 Yes
Boot From Network Enabled
a pod tym w opcji: Boot Device Network mam ta k:
1st CD/DVD:
2nd IDE - 0:WDC WD800BB - 00DKA0
3rd Floppy: 1.44 MB 3 1/2
4th Disabled
Try other Boot Devices No
[sory ze tak długo nie pisałem ale juz sie prawie poddałem :/ ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Próbowałeś przenieść dysk do innego kompa i sprawdzić, czy na nim wykrywa system? Może problem leży po stronie dysku i komp po prostu nie widzi systemu, który mógłby wczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2008 o 11:42, aragorn75 napisał:

> Boot from network zmień na disabled może pomoże :)
nie działa :(

nie próbowałem. nawet nie umiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2008 o 11:50, lama123 napisał:

Nie słyszałeś jakiegoś syku/trzasku jak ostatni raz udało Ci się włączyć/wyłączyć komputer
?

no tak zapomniałem... nie słyszałem ale mialem wtedy płytę z grą... ale to nie powinno chyba czegos takiego zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2008 o 11:54, aragorn75 napisał:

> Nie słyszałeś jakiegoś syku/trzasku jak ostatni raz udało Ci się włączyć/wyłączyć
komputer
> ?
no tak zapomniałem... nie słyszałem ale mialem wtedy płytę z grą... ale to nie powinno
chyba czegos takiego zrobic...

a wyjąłeś ją ?
gra była piracka czy oryginalna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2008 o 11:55, lama123 napisał:

> > Nie słyszałeś jakiegoś syku/trzasku jak ostatni raz udało Ci się włączyć/wyłączyć

> komputer
> > ?
> no tak zapomniałem... nie słyszałem ale mialem wtedy płytę z grą... ale to nie powinno

> chyba czegos takiego zrobic...
a wyjąłeś ją ?
gra była piracka czy oryginalna ?

wyjąłem ale dopiero po urchomieniu kompa. Była oryginalna warcraft 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to wyjmij tą bateryjkę jak mówił ktoś wyżej już, dociśnij wszystkie kabelki włącz bateryjkę załaduj ten domyślny BIOS i powinno ruszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2008 o 12:22, lama123 napisał:

to wyjmij tą bateryjkę jak mówił ktoś wyżej już, dociśnij wszystkie kabelki włącz bateryjkę
załaduj ten domyślny BIOS i powinno ruszyć...

Mały problem... W życiu nie otwierałem kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz, ja też kiedyś w życiu nie otwierałem komputera. Rozkręciłem, i nie było tak strasznie. Tym bardziej że wiesz co konkretnie masz zrobić, a nie samemu dochodzić co do czego. Śrubokręt i jedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować