Zaloguj się, aby obserwować  
bolter

Irak poco my tam jesteśmy?

69 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2006 o 19:54, Budo napisał:


Ta wojna to bagno, miała trwać 3 miesiące, trwa już ze 2 albo 3 lata i końca nie widać. Tam
jest większy bajzel niż był za Saddama.
http://www.irak.pl/
zobaczcie sobie zdjęcia.

o nie za sadama było gożej tylko nikt niewiedział co się tam dzieje sadam to to same ziarno co wujek stalin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2006 o 20:01, bolter napisał:

o nie za sadama było gożej tylko nikt niewiedział co się tam dzieje sadam to to same ziarno
co wujek stalin


Jakoś ludzie w Iraku mówią co innego. Nie mówię, żę Saddam jest święty, ale słyszałem taką wypowiedź Irakijczyka
"kiedyś mieliśmy masowe groby, teraz mamy śmierć na ulicach..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawno moglibyśmy odnosić korzyści z dzierżawy pól naftowych i rozmaitych kotraktów gdyby nie nasz rząd który nie potrafi nic wynegocjować. Powinni od razu powiedzieć: dacie nam to i to albo spadamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja zgadzam się z wypowiedzią autora, że nasza misja w Iraku jest niepotrzebna. Żadne państwo Uni prócz jednego (nie pamiętam jakie, ale chyba Wielka Brytania) nie wyraziły zgody na Irak, tylko njabiedniejsza i najgłupsza Polska jak zwykle musiała lizać dup** Amerykanom. Do Amerykanów serio NIC nie mam i nawet ich lubię (co się żadko zdarza), ale tutaj akurat mam inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 20:04, Budo napisał:


> o nie za sadama było gożej tylko nikt niewiedział co się tam dzieje sadam to to same ziarno

> co wujek stalin

Jakoś ludzie w Iraku mówią co innego. Nie mówię, żę Saddam jest święty, ale słyszałem taką
wypowiedź Irakijczyka
"kiedyś mieliśmy masowe groby, teraz mamy śmierć na ulicach..."

to tak samo jak za komuny było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacy pojechali do Iraku by przerwać reżim Husajan tylko, że to już wykonano (Husajna schwytano). Czyli powinniśmy już być z powrotem, a czemu nie jesteśmy?? No, bo teraz trzeba pookupować trochę Irak, by podlizać się Amerykańcom i w ogóle jacy to nie są Polacy (vide post Vaxinara).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze jak jest organizacja który ma osiągnąc wspólny cel który pozytywnie zaowocuje, to każdy człon tej organizjacji także szuka dla siebie korzyści. I co my z tego mamy ? Nic! Nie będe powtarzał powyższych postów o wazelinie polskich władz ale to jest lekko chore. Mamy tam duży kontyngent i co ? Ani ropy się nam nie dostało, ani zniesienia wiz, jak zwykle zostaliśmy wykorzystani, jakieś firmy tylko zarobiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zgadzam się. Nasze kolejne rzady są tak słabe (niestety), że nie potrafią przeciwstawić się innym. A szkoda, bo miałem nadzieje, że polityka PIS w dziedzinie zagranicznej będzie ciut twardsza. Tymczasem dalej przelewamy krew za obietnice obietnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jesteśmy tam po to, gdyż chcemy mieć mocniejszy "sojusz" z USA, mogliby to potraktować... dziwnie gdybyśmy tam nie byli ( oni = usa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wojna jest potrzebna O.o Lubisz wojne - to jedziesz nie to nie jedziesz :/ gorzej jak sę bierze udział w wojnie z przypadq (jak się jest w państwie który wojuje <- nie wiem jak się to pisze wojować -> wojuje odmienia się na "o" a -uje się nie kresqje ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeceiż teraz polacy tam są w formie szkoleniowej a nie okupacyjnej. w ogóle to nigdy to nie była misja okupacyjna tylko stabilizacyjna. przeciez gdyby teraz ci wszysc żołnierze z tamtad wyjechali to zrobiłby sie tam młyn jeszcze większ niz jest teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co ta wojna, to nie wiem :/ Amerykanie chcieli znów pokazać, jaco to ni super, dobrzy i wogóle obalając Saddama Jakby sami Irakijczycy nie mogliby tego zrobić sami... Przecież Polacy nie dość sami obalili komunę , że bezkrwawo, to bez niczyjej pomocy... Nie sądzę, że Amerykanie byli tacy bezinteresowni w tej sprawie... Przecież od samego początku chodziło o ROPĘ!!!! Chcieli sobie zarobić... :/ A Polacy, jak durni, poszli na te wojnę, mimo że teraz nic tego nie mamy! Jakoś Bushowi się nie śpieszy z tym zniesieniem wizy dla nas...:/ Ale wdzięczniść, ja pierdolę...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 12:13, ducha-90 napisał:

Po co ta wojna, to nie wiem :/ Amerykanie chcieli znów pokazać, jaco to ni super, dobrzy i wogóle obalając Saddama Jakby sami Irakijczycy nie mogliby tego zrobić sami...

Jakoś nie mogli. Zobacz sobie ile Saddam nimi rządził i co robił z tymi których chośby podejrzewał o zdradę.

Dnia 18.01.2006 o 12:13, ducha-90 napisał:

Przecież Polacy nie dość sami obalili komunę , że bezkrwawo, to bez niczyjej pomocy...

Nie tak zupełnie bez pomocy. A i okoliczności były trochę inne.

Dnia 18.01.2006 o 12:13, ducha-90 napisał:

Nie sądzę, że Amerykanie byli tacy bezinteresowni w tej sprawie... Przecież od samego początku chodziło o ROPĘ!!!! Chcieli sobie zarobić... :/

A co w tym złego? Dla nikogo nie było tajemnicą, że chodzi o ropę. Ale przy okazji jeden sukinsyn mniej sprawuje władzę.

Dnia 18.01.2006 o 12:13, ducha-90 napisał:

A Polacy, jak durni, poszli na te wojnę, mimo że teraz nic tego nie mamy!

A ideały? Wolność dla Irakijczyków? To się nie liczy?

Dnia 18.01.2006 o 12:13, ducha-90 napisał:

Jakoś Bushowi się nie śpieszy z tym zniesieniem wizy dla nas...:/ Ale wdzięczniść, ja pierdolę...:/

Zaskoczę Cię, ale to nie prezydent znosi wizy w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 20:48, walgierz napisał:

> Nie sądzę, że Amerykanie byli tacy bezinteresowni w tej sprawie... Przecież od samego
początku chodziło o ROPĘ!!!! Chcieli sobie zarobić... :/
A co w tym złego? Dla nikogo nie było tajemnicą, że chodzi o ropę. Ale przy okazji jeden sukinsyn
mniej sprawuje władzę.


W dodatku zarobili na tej wojnie jak cholera... Normalnie biznes stulecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 21:11, Tessio napisał:

W dodatku zarobili na tej wojnie jak cholera... Normalnie biznes stulecia.

Na wojnie zawsze ktoś zarabia. Inaczej by ich nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 21:14, walgierz napisał:

> W dodatku zarobili na tej wojnie jak cholera... Normalnie biznes stulecia.
Na wojnie zawsze ktoś zarabia. Inaczej by ich nie było.


O ile dobrze widziałem poruszany był problem ile Ameryka jako państwo, nie jednostki, zarobiła na tej wojnie. W takim razie polecam analizę amerykańskiego budżetu tej wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 21:19, Tessio napisał:

O ile dobrze widziałem poruszany był problem ile Ameryka jako państwo, nie jednostki, zarobiła na tej wojnie. W takim razie polecam analizę amerykańskiego budżetu tej wojny.

Tak, ale ile zarobiły na tym koncerny przemysłu zbrojeniowego, to już tam nie wyczytasz. Nie dojrzysz też jakim kopem dla gospodarki jest wygrana wojna.
A wpływów na ogromne zasoby ropy też nie przeliczysz na budżet. USA jako państwo mocno na wojnie irackiej zarobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 21:25, walgierz napisał:

Tak, ale ile zarobiły na tym koncerny przemysłu zbrojeniowego, to już tam nie wyczytasz. Nie
dojrzysz też jakim kopem dla gospodarki jest wygrana wojna.


Jakim kopem? Mógłbyś podać jakieś konkrety?

Dnia 18.01.2006 o 21:25, walgierz napisał:

A wpływów na ogromne zasoby ropy też nie przeliczysz na budżet. USA jako państwo mocno na wojnie
irackiej zarobiła.


Na razie straty szacuje sie na ok. 2 biliony dolarów. Jakim cudem chcesz dowieść że to był jednak zyskowny interes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować