Zaloguj się, aby obserwować  
DonSzabla

Uzależnienie od komputera - Czy wasi rodzice tak uważaja

493 postów w tym temacie

Hmm jestem nietypowo uzależniony. W domu jak jestem to non stop komputer. Po prostu wolę to, jak siedzieć przed telewizorem czy robić coś innego. Co rok wyjeżdżam na miesiąc i przeżywam bez kompa bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 20:05, mr woozie napisał:

Hmm jestem nietypowo uzależniony. W domu jak jestem to non stop komputer. Po prostu wolę
to, jak siedzieć przed telewizorem czy robić coś innego. Co rok wyjeżdżam na miesiąc
i przeżywam bez kompa bez problemów.


Mam tak samo :D W domu komp chodzi cały dzien, ale nie mam żadnych problemów przezyć bez niego kilka tygodni w ciągu wakacji itp :D

Dnia 14.06.2008 o 20:05, mr woozie napisał:

Po prostu wolę to, jak siedzieć przed telewizorem czy robić coś innego.


A ja mam telewizje w kompie, więc nawet jak chce coś obejrzeć to nie zchodze z fotela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie matka już przyzwyczajona że długo siedze przed kompem ale cóż - wole posiedzieć sobie nawet na gg niż "nic nie robić". Nie wiem co dzisiejsi rodzice sobie wyobrażą - że ich 15-18 letni synowie i córki zaczną układać puzzle i grać w grzybobranie? Nie rozśmieszajcie mnie - oni po prostu nie są w stanie chyba tego zrozumieć, że to jest NOWOCZESNA ROZRYWKA. Oni za młodu mieli swoje zabawy, my mamy swoje. I jak my (mówie tu w imieniu młodzieży) będziemy mieć swoje dzieci, to one też będą miały coś nowego, coś czego my nie mieliśmy. Tylko pytanie czy będziemy sie STARALI zrozumieć ich nową rozrywkę, czy też wmawiać sobie że ciastko jest niedobre chociaż nawet go nie spróbowaliśmy... moja matka nic do gier nie ma, sama mi czasami jakąś nawet kupi jak ładnie poprosze :P
A i słyszałem już kilka przypadków jak syn pokazał matce gre - tak teraz walczą ze sobą o pady, bo i on i matka chcą pograć... taka prawda - RODZICE NAWET NIE STARAJĄ SIE NAS ZROZUMIEĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 22:20, Patryk Mogilno napisał:

Masz racje tylko czemu nam to wypominaja? Ja gram z mamą w gre na Play Station 2 pt Buzz:)


Wydaje mi się że boją się tego, o czym straszą psycholodzy - że sie zapadnie pod ziemie, że oślepnie, że będzie chciał tylko mordować itd... Jakby sami psycholodzy chcieliby poznać swój obiekt badawczy to byłoby dobrze :/ Założe się że większość z nich nawet nie uruchomilo ŻADNEJ gry - po prostu mówi to co sie słyszy :/ Ale ja tam może i sie nie znam, takie mam tylko zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice uważają, że jestem kompletnie uzależniony od komputera, lecz często wychodzę na dwór.
Wcale go nie potrzebuję, ale raz na tydzień muszę sobie pograć na kompie.
Sam doszedłem do wniosku, że coś jest nie tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 11:10, xczar0 napisał:

Moi rodzice uważają, że jestem kompletnie uzależniony od komputera, lecz często wychodzę
na dwór.

Ja tam wole przy kompie siedziec:)

Dnia 17.06.2008 o 11:10, xczar0 napisał:

Wcale go nie potrzebuję, ale raz na tydzień muszę sobie pograć na kompie.

Ja musze co dziennie

Dnia 17.06.2008 o 11:10, xczar0 napisał:

Sam doszedłem do wniosku, że coś jest nie tak :P

Ja jeszcze nie doszedłem do takiego wniosku...uważam że wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, chociaż okres mojej "abstynencji od kompa" sprawił, że jednak zweryfikowali swój pogląd ;). Ale to było pod przymusem, bo poprzedni komp odmówił posłuszeństwa, doszło do uszkodzenia podzespołów (nie pamiętam dokładnie, spaliła się wtedy chyba płyta główna) w wyniku skoku napięcia, więc nie miałem innego wyjścia jak czekać kilka tygodni na nową maszynę ;). Ogólnie to mama dużo narzeka, tata czasami też, na GRY. A w chwili obecnej bardzo mało gram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 09:54, Bezimienny1993 napisał:

Cześć.
Może jednak coś w tym jest. My sami nie przyznamy się do uzależnienia choć rodzice też
wyolbrzymiają problem.

Witam:)
Ja się już przyznałem do tego. Ale to nie jest dla mnie problem...to raczej pasja hobby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej moi tak gadają że to uzależnia i tylko łukasz wyłącz komputer bo siedzisz pół dnia a jak chcę wejśc wieczorem na chwile to mówią nie bo sie uzależnisz :) .. ale i tak wchodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 22:16, fenio9 napisał:

No raczej moi tak gadają że to uzależnia i tylko łukasz wyłącz komputer bo siedzisz pół
dnia a jak chcę wejśc wieczorem na chwile to mówią nie bo sie uzależnisz :) .. ale i
tak wchodze :)

Też tak robie:) Ale powiec co mamy robic jak na komputerze nie siedzimy. Wole byc uzalezniony od komputera niż od papierosów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 08:29, Patryk Mogilno napisał:

> No raczej moi tak gadają że to uzależnia i tylko łukasz wyłącz komputer bo siedzisz
pół
> dnia a jak chcę wejśc wieczorem na chwile to mówią nie bo sie uzależnisz :) .. ale
i
> tak wchodze :)
Też tak robie:) Ale powiec co mamy robic jak na komputerze nie siedzimy. Wole byc uzalezniony
od komputera niż od papierosów itp


ty dobry pomysł nigdy na to nie wpadłem morze zadziała dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ale nie warto tak myśleć. Teraz wolę znaleźć czas dla kumpli niż dla kompa. Jak byłem uzależniony od komputera to z nikim nie utrzymywałem kontaktu, znajomości się urywały. Naprawdę nie polecam, bo później będziesz gorzko żałować! Tłumaczenie że komputer lepszy od papierosów jest jak najbardziej błędne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość graczy ma ten problem.Rodzice po prostu nie rozumieją jaką przyjemność dają gry komputerowe,ale zawsze
można rodziców przekonać do gier komputerowych.Myślę,że warto dlatego próbujcie ze wszystkich sił gramowicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A co na to Twoi rodzice? ;] Nie rob offtopa ;P

ps. moj ojciec nie ma nic przeciwko graniu. Dopoki na uczelni wszystko gra nie robi problemow i nie robil tez jak bylem mlodszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 14:50, Laid back napisał:

Tak, jestem uzależniony :)
Chociaż gdy wymaga sytuacja, mogę się spokojnie od kompa i netu odciąć - ale gdy mam
pod ręką.... cóż... ;)

Nawet konsul się do tego przyznał:) Ja po wakacjach bede musiał troche z kompem wyluzowac bo do technikum ide i wiecej nauki niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 15:55, Zimek1990 napisał:

A co ja mam powiedzieć, nadchodzi matura....

No to masz jeszcze lepiej:) Może przez nauke zapomne o kompie nawet..ale teraz zaczeły się wakacje i ani mysle że moge je bez komputerza przetrwac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować