Zaloguj się, aby obserwować  
DonSzabla

Uzależnienie od komputera - Czy wasi rodzice tak uważaja

493 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2008 o 12:34, Ryan Cooper napisał:

> Mi też mama robi dzien bez kompa np: Jade do cioci albo na plaże

Gorzej jak jest zimno i nie ma co robić a starsza ci powie, że dzień bez kompa to wtedy klapa.
To wtedy w kompa całe dnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czytak uważają ale ile razy mogą to (z sadysfakcją w oczach) wyganiają mnie sprzed kompa, ja jednak wiem że jestem uzależniony ale to temat (wiem i nic z tym nie robię) na inną dyskusję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 22:09, player000 napisał:

nie wiem czytak uważają ale ile razy mogą to (z sadysfakcją w oczach) wyganiają mnie
sprzed kompa, ja jednak wiem że jestem uzależniony ale to temat (wiem i nic z tym nie
robię) na inną dyskusję

Mnie wyganiają ale i tak od kompa nie odchodze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Mnie wyganiali...mówili że jestem uzależniony, że to psuje oczy, nie pomaga w życiu, że jest to kompletna strata czasu. Użyłem tej broni przeciwko nim. Jak? Wystarczyło namówić tatę na instalkę MMORPG. Teraz wraz z mamą i tatą (lol, jak rodzinnie) gramy wspólnie w te same MMORPG, jesteśmy na TS, expimy etc.

Od tego czasu ani razu nie usłyszałem że za dużo gram, mamy dwa kompy, ja mam swojego więc jak tylko mnie w domu nie ma to tata siada do mojego aby z mamą zagrać wspólnie w party :P.

Przerażające trochu nie? ]:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 18:26, Voradix napisał:

Przerażające trochu nie? ]:-D

A właśnie moim zdaniem to jest zdrowe podejście. Widać masz fajnych rodziców, którzy zamiast wysuwania wniosków że komputery powinno się palić na stosie (wraz z właścicielami), chcieli się sami przekonać co to za zło... i się przekonali ;D. Równie dobrze można by im zabronić oglądania TV, bo to psuje oczy, jest strata czasu, a do tego wymaga mniej inwencji twórczej i myślenia niż PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie jestem uzależniony od komputera. No chyba że ktoś myśli że 5 godzin dziennie (łącznie) to uzależnienie. Od kompa wyganiają mnie tylko wtedy gdy gram 3> godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyganiają o 22 jak siedze od 8 rano :P Mówią , że się oczy psują itd, że bym cos innego porobił a nie siedział. Ale tak ,jestem uzależniony ;P W tedy o 22-23 mój ojciec chce na kompa wchodzić , to dopiero schodzę , sam bym raczej nie przestał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 10:45, Budep napisał:

Mnie wyganiają o 22 jak siedze od 8 rano :P Mówią , że się oczy psują itd, że bym cos
innego porobił a nie siedział. Ale tak ,jestem uzależniony ;P W tedy o 22-23 mój ojciec
chce na kompa wchodzić , to dopiero schodzę , sam bym raczej nie przestał :D

Też bym nie przestał gdyby mama mnie nie wyganiała:) Ja też jestem uzależniony i się przyznaje bez bicia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przestał, jakbym znalazł coś lepszego do roboty albo odeszła ochota na granie. Tak to gram bo lubię :P Tego mi nikt nie zabroni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mój ojciec jak tylko wróci z pracy siada do kompa i siedzi na nim aż będzie musiał iść spać [żeby w pracy jakoś funkcjonować]. I twierdzi, że nie jest uzależniony. Więc ja mogę się czuć bezpieczna - tak długo ja zdarza mi sie widywać żywych ludzi częściej niż raz w miesiącu nie muszę się martwić, że mi zarządzą dzień bez kompa q=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umie żyć bez komputera. Jestem maniakiem gier gram cały dzień czasami wyjdę na dwór się przewietrzyć ale głównie siedzę i gram.A moi rodzice wiedzą o tym uzależnieniu ale poddali się parę lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi, wg nich ja zawsze byłem uzależniony, a jak wyjeżdżam gdzieś na wakacje na tydzień, to triumfują: "Jak ty wytrzymasz bez komputera?". Wytrzymam, wytrzymam, ale będzie ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że nawet jeśli siedzę 2 godziny dziennie to i tak według mamy jestem komputeroholikiem, ale jeśli wyjdę na pole i wrócę późno to starzy się kłócą, że za późno wracam, że pewnie piłem alkohol, że paliłem fajki, że mam złe towarzystwo, i tak dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osiągnąłem nowy level w uzależnieniu xD
Po 14 godzinach gapienia sie w monitor...zmęczyłem oczy.
Jest ze mną coraz gorzej i nie chce wiedzieć jakie będą następne objawy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem uzależniony od kompa gram w dzień i w nocy ale gdy już oczy zaczynają boleć lub glowa to przestaje bo raz przesadziłem i zignorowalem ból głowy nastepny dzień bylo mi tak słabo że nie mogłem wstać z łóżka i wymiotowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 23:18, ziomal1234 napisał:

Osiągnąłem nowy level w uzależnieniu xD
Po 14 godzinach gapienia sie w monitor...zmęczyłem oczy.
Jest ze mną coraz gorzej i nie chce wiedzieć jakie będą następne objawy ;>


Ból głowy, wymioty i pogorszenie wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 17:38, Mściwój napisał:

Phi, wg nich ja zawsze byłem uzależniony, a jak wyjeżdżam gdzieś na wakacje na tydzień,
to triumfują: "Jak ty wytrzymasz bez komputera?". Wytrzymam, wytrzymam, ale będzie ciężko...


No niestety(?) witaj w klubie ;p
Jestem uzalezniony od kilku dobrych lat...mam 14 a gram od kad mialem 5~lat :P
Kiedys niewychodzilem z domu nawet 1 w miesiacu ;p Bylem lubiany itp ale jako ze wszyscy wiedza ze mnie sie nie da od kompa zabrac wiec nawet nieproboja :P
Najstraszniejsze jest to ze gram 10~h dziennie i mam brata ktory tez wyciaga taka dniowka xD ;)
Ogolnie jak moge to gram cala noc a pozniej sie budze o 16 ;] Przez co mam najwieksza ilosc spoznien do szkoly (chcieli mi dac za to kuratora 0_o)
Dobrze wiem co ze mna nie tak i co robic zeby to zmienic (nawet zaczelem probowac ale stwierdzilem ze wole zyc tak dalej ;p)
No ale chyba wyrastam z tego bo przestalem grac w WoWa i nawet czesto wychodze(no z 5 razy w miesiacu-dla mnie to duzo :PP)
Rodzice non stop mi docinaja ze mi sie oczy popsuja, ze na kompa lasek niepoderwe itp, ale dawno sie poddali i daja mi robic co chce ;]

Pozdro dla wszstkich maniakow :D

Dnia 16.07.2008 o 17:38, Mściwój napisał:

Osiągnąłem nowy level w uzależnieniu xD
Po 14 godzinach gapienia sie w monitor...zmęczyłem oczy.
Jest ze mną coraz gorzej i nie chce wiedzieć jakie będą następne objawy ;>


>Ból głowy, wymioty i pogorszenie wzroku

Mialem to samo... niestety proba ukonczenia calego Warcrafta w 1 dzien nie byla za madra..jakies 2 lata to sie stalo, zjechalem se oczy ;/Zeczywiscie mam zaweroty glowy ale z wymiotami moze przesaadziles...no w kazdym razie ze mna tak niejest.
Widze mniej wiecej tak samo jak kiedys(jesli chodzi o ostrosc) ale od tamtego momentu mam problem z zobaczeniem swiatla..w nocy wszystko co jasne widze prawie podwojnie, i codziennie sie pogarsza... Oczy mnie czasem bola, napoczatku mnie to draznilo bo roznica juz zostala na zawsze ale juz sie przyzwyczailem i niewiem jak to bylo kiedys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować