Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram – Perły z lamusa

13 postów w tym temacie

Myszasty

MicroProse, to nie tylko Sid Meier oraz wszechobecne gry strategiczne i symulatory. Choć w skali ogólnej produkcji tego studia, gry cRPG stanowią ledwie margines, to jednak nawet te kilka tytułów warte jest przypomnienia. Choćby dlatego, że niektórym zdarzyło się przypadkiem wyprzedzić epokę.

Przeczytaj cały tekst "Retrogram – Perły z lamusa" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to mówić ale żadnej z tych gier nie znam 0o
A pamiętałem jak się zagrywałem w te 1sze oryginalne pirates! to były czasy ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietam czas spędzony przy grze Alone in the Dark, kiedy to na początku gry, będąc na strychu gracz przez jakiś czas nic nie robił, przez okno wlatywal jakiś stwór (trzeba bylo zastawić okno szafą) lub też z klapy w podlodze wylanial się "zombie" (trzeba bylo zastawić krzesłem)... serce nie zar zabiło szybiej przy takich smaczkach. Gra miala swoj klimat, a grafika jak na tamte czasy to bylo coś nowego. Można by rzec, że "luki" w grafice gry wypelniała wyobraźnia gracza.

Swoją drogą bardzo lubię takie retrowspomnienia. Lata 90-te obfitują w masę świetnych gier, ktore zapewne fani wspominają do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol... Naprawdę żeśta starocie wyciągneliu.^^ To Darklands coś mi się kojarzy, już gdzieś chyba czytałem... Ale grać to w żadne z tych nie miałem okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znam wszystkie te tytuły. Grałem co prawda tylko w BloodNet na Amidze 1200, oraz w Darklands, ale o The Legacy czytałem z wypiekami na twarzy w ówczesnej prasie branżowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha… też zagrywałem się w te tytuły właśnie na Amiga 1200, zarówno w The Legacy: Realm of Terror jak i BloodNet, tytuły znane i lubiane… kurcze, fajne były to czasy 8 i 16 bitów…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 19:27, Kolotko Tanker napisał:

a i tak najlepsza była amiga i chodzenie calej rodziny na palcach coby kasety nie szturchnąć...


Raczej chodzi ci o Comodore 64, lub Atari 65XE/XL, bo Amigi miały wbudowane stacje dyskietek 3.5 cala…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Amiga byla na dyskietki :) To w Atari XT byly kasety - 15 minut czytywania i "Syntax Error" na ostatnim obrocie licznika - takiego napiecia nie daje najlepszy surrvival horror :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 19:16, Czapelo napisał:

A ja znam wszystkie te tytuły. Grałem co prawda tylko w BloodNet na Amidze 1200, oraz
w Darklands, ale o The Legacy czytałem z wypiekami na twarzy w ówczesnej prasie branżowej
:)


Wszystkie również kojarzę, ale grałem jedynie w Legacy i jest świetne - i bardzo trudne.

Zresztą z Legacy wiąże się kultowa recenzja w "Gamblerze" imć McSona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe… Gambler, fajne pisemko, a znacie takie starości jak Secret Service, Top Secret i Bajtek, ten ostatni szczególnie w latach 80tych był bardzo popularny…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 10:32, kurpiewskiwb napisał:

Hehe… Gambler, fajne pisemko, a znacie takie starości jak Secret Service, Top Secret
i Bajtek, ten ostatni szczególnie w latach 80tych był bardzo popularny…


Na tych czasopismach się wychowałem. "Bajtków" mam jeszcze sporo, tak samo TS, SS od drugiego numeru, wszystkie Gamblery. ;) To były piękne czasy polskiej prasy: pionierskie, nieszablonowe, surowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować