Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

Ucinanie linków i problemy z odpowiedziami na posty

62 postów w tym temacie

Od pewnego czasu można zauważyć zjawiska takie jak ucinanie w postach linków - nawet całkiem krótkich oraz odpowiedzi na posty, które nie są odpowiedziami, tylko działają jak zwykłe posty bez odpowiedzi.

Warto dowiedzieć się dla ilu z was jest to problem. Bo dla mnie jest.
Temat ten jest swoistą petycją na ostateczne zlikwidowanie tego typu zjawisk. Może liczba osób, którym to przeszkadza w używaniu forum da coś do myślenia...

Bo jeżeli nie przeszkadza to wielu osobom, to na pewno zostanie tak jak jest. Wiele razy jednak przekonaliście się, że wasza siła jest duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o taka odpowiedz? Taki pusty post, ale jest napisane "to jest odpowiedz na post Olamagato"?
Sorry, ale jestem malo kumaty. Jesli tak, to mnie to w zupelnosci nie przeszkadza. Ale ucinanie linkow - i owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 21:04, Kirabax napisał:

Chodzi o taka odpowiedz? Taki pusty post, ale jest napisane "to jest odpowiedz na post
Olamagato"?

Chodzi o to, że czasem dodana odpowiedź na post zamienia się na zwykły post i już nie jest odpowiedzią.

Rzeczywiście, jest to uciążliwe, tak jak i psujące się linki. Z linka trzeba usuwać spacje, a ''odpowiedzi'' mogą zostać pominięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przylaczam sie do apelu :) nie ma nic bardziej denerwujacego jak porozcinane linki (zapewne wytlumacza ze musi tak byc bo forum ma stala szerokosc i linki musza byc rozcinane zeby sie wszystkim w opknie zmiecsily bo inaczej beda wystawac)

a co do "popsutych" odpowiedzi to wystarczylo by zrobic monit - sesja wygasla odpowiedz ponownie z zastrzzeniem ze tresc naszej odpowiedzni nie zniknie z okna tylko takowy monit sie pojawi :)

jest cos takiego nazywa sie blad 5300 - mam taki komunikat kiedy websense stwierdzi ze minal czas przepuszczania "nielegalonych" tresci i zacznie na nowo filtrowac ruch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 20:59, Olamagato napisał:

Od pewnego czasu można zauważyć zjawiska takie jak /.../
Bo jeżeli nie przeszkadza to wielu osobom, to na pewno zostanie tak jak jest. Wiele razy
jednak przekonaliście się, że wasza siła jest duża.

Owszem, mnie to przeszkadza. Nie ma sprawy przy krótkich postach, ale jak chciałbym komuś odpowiedzieć długim postem, to nie zdążę. Zmusza to do kombinowania z Wordem i wklejania napisanej odpowiedzi. No, chyba, że ktoś chce mnie zniechęcić do długich postów ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 21:04, Kirabax napisał:

Chodzi o taka odpowiedz? Taki pusty post, ale jest napisane "to jest odpowiedz na post Olamagato"?

Również. Poprawiłem pierwszy post, żeby nie było wątpliwości o co chodzi.

Dnia 31.05.2008 o 21:04, Kirabax napisał:

Ale ucinanie linkow - i owszem

Poprawiam co drugi post z zepsutymi linkami (sklejam je), więc również dla mnie jest to pewien problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem.
Co do linkow, to sytuacja jest ciagla, i uciazliwa.
Jednak ten problem z odpowiedziami u mnie jeszcze nie wystapil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 21:10, morthi napisał:

wytlumacza ze musi tak byc bo forum ma stala szerokosc i linki musza byc rozcinane zeby
sie wszystkim w opknie zmiecsily bo inaczej beda wystawac)

Nie muszą. To co jest właściwym odnośnikiem w html, a to co jest wyświetlane jako link w poście, to są dwie różne rzeczy. Nasze forum jednak dla obu tych rzeczy używa tego i samego adresu URL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy odpowiedziales na mojego posta, na stronie glownej forum.gram.pl nie zostal;em poinformowany o twojej odpowiedzi. Wiec tu tez czai sie blad. Czasami bywa, ze nie weim, czy ktos odpowiedzial na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem szczęście i nie miałem jeszcze popsutej odpowiedzi, ale widzę to dosyć często, a wcześniej tego jakoś nie było. Jest to dość irytujące, bo czasem ktoś odpowie ma mój post, a ja o tym nie wiem.

A ucinanie linków jest bardzo uciążliwe - jakoś nie rozumiem czemu tak się dzieje. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 20:59, Olamagato napisał:

/.../

Przyłączam się. Ucięte linki naprawdę wkurzają. Od czasu do czasu, gdy widzę pocięty link po prostu w niego nie wchodzę, bo wnerwia mnie babranie się z wklejeniem linka i znalezieniem spacji i jej usunięciem.
Co do odpowiedzi to najgorsze jest to, że właściwie nasza praca podczas pisania posta schodzi na psy, ponieważ osoba, z którą piszemy po prostu ignoruje temat, jeżeli nikt nie odpowiada na jego posty. Zresztą sam tak robię przy rzadziej odwiedzanych tematach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 21:05, mobtel napisał:

Dobra i co w zwiazku z tym?Co mozemy zrobic?

Pojawić się tutaj i dodać swój głos. W dużej ilości na pewno zostaniecie zauważeni. Na pewno nie można zignorować opinii np. 1000 forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Olomagatem i przedmówcami, wymienione problemy zdecydowanie utrudniają korzystanie z forum. Zwłaszcza przeszkadza mi ucinanie linków, bo czasami chcę podać komuś np. odnośnik do jakiejś wskazówki lub pliku w internecie i nie mogę tego zrobić bez tłumaczenia że należy skleić link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/signed ... :P


Do tego dodalbym jeszcze wylogowywanie sie z forum. NAPRAWDE, nie ma nic gorszego jak otwarcie 10 zakladek i zorientowanie sie, ze polowa jest na glownej stronie forum, bo ''sie wylogowalo''!

Ucinanie linkow to pewnie zaprogramowana rzecz - ucina po 75 znakach (by sie forum nie rozjezdzalo), ale juz ''odpowiedz jako zwykly post'' to jakas smieszna rzecz. Forum sie coraz bardziej sypie czy jak?

Mam nadzieje, ze w koncu naprawia to 3 bledy, bo to nieludzkie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Signed, za, popieram etc. :)

Od dłuższego czasu jest to dość niemiłe utrudnienie (niezamierzone uzłośliwienie? :P), ale myślałem, że zostanie to wkrótce rozwiązane...

EDIT: Właśnie, Piotrek K. poruszył równie ważny problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ucinane linki bardzo denerwują, trzeba później skopiować cały adres i wklejać, zamiast po prostu kliknąć, a jak próbuję mojego posta edytować (bo najczęściej w pewnym miejscu w linku jest przerwa) to i tak nic z tego nie wychodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz pan moje pełne poparcie. Co prawda, zbyt wieloma linkami nie rzucam, ale pozostałe dwa problemy (częste wylogowania i wadliwe odpowiedzi) strasznie mnie denerwują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować