Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

Ucinanie linków i problemy z odpowiedziami na posty

62 postów w tym temacie

/popieram
Z tymi linkami to bardzo wkurzające, w szczególności w temacie o upgradzie kompa oraz kwasach, gdzie linki lecą na prawo i lewo... :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram, za każdym razem gdy wklejam link mam ten problem. Edycja linku nie pomaga.

Czasami nie da się edytować własnego postu mimo że w innym temacie dało się - czy to też jest masowo spotykane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko się podpisać. Bugom na forum mówimy NIE!

Kwestia odpowiedz, które nie są odpowiedziami chyba jest dość prosta. Problem występuje gdy post pisany jest dość długo. Gdzieś w pewnym momencie następuje timeout i po tym czasie aplikacja już nie bierze pod uwagę, że post jest odpowiedzią a dodaje go normalnie jak każdą świeżą wypowiedź.

Sprawa długich linków również nie jest skomplikowana. Forum "kroi" nasze wypowiedzi, tak aby cytat mieścił się w okienku "odpowiedz". Niestety linki często bywają dłuższe i przez to są dzielone. Uprzyksza to życie nam, użytkownikom, bo często trzeba sznurki skracać za pomocą serwisów w stylu tinyurl.com czy tnij.org. Częst ojednak nie zdajemy sobie sprawy że dodany link będzie zbyt długi. Z drugiej jednak strony, gdyby umożliwić wstawianie "kilometrowych" URLi, to forum mogłoby się mocno rozjeżdżać na niższych rozdzielczościach powodując dodanie również irytującego scrollowania w poziomie. Moją propozycją na ten defekt byłby brak ograniczenia długości linka, ale gdy przekracza on pewną ilość znaków, ukrywanie środkowej części i wyświetlanie URLa w postaci: http://www.serwer.com/folder/.../to_jest_dlugi_adres.html. Użytkownik widzi jedynie fragment adresu, zaś zbudowany w ten sposób link prowadzi bezbłędnie do odpowiedniej strony WWW.

Co do krótkich linków, to również się z nimi spotkałem, jednak nie tak często. Sprawa może mieć związek z powyższym problemem. Czy taka sytuacja nie występuje przypadkiem, gdy podajemy linki jeden pod drugim, oddzielając je jedynie Enterem? Skrypt rozpoznający linki może działać prawidłowo, jednak ten krojący tekst może nie brać pod uwagę znaku przejścia do nowej lini jako oddzielenia od siebie dwóch linków.

Mam nadzieję, że ktoś z gram.pl wkrótce się tym zajmie ;)

EDIT:
Dodam jeszcze czwartą kwestię, z którą się spotkałem, a która nie rzuciła mi się w oczy pobieżnie przeglądając ten temat. Sporadycznie podczas edycji posta i zatwierdzeniu poprzez kliknięcie "Modyfikuj Post", okienko edycji znika, strona zawierająca wątek z edytowanym postem się przeładowuje, jednak zmiany nie zostają uwzględnione. Nie jest to spowodowane na pewno upływem pięciu minut od napisania pierwszej wersji wypowiedzi, gdyż często w tym wypadku pomaga ponowne edytowanie posta i ponowny zatwierdzenie. Denerwujące jednak bywa dwukrotne pisanie kilku linijek wypowiedzi, bo nie zawsze się pamięta o skopiowaniu na wszelki wypadek całej zawartości poprawionej wypowiedzi do schowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowane poparcie Olo.
Męczące jest i rozwalanie się dłuższych linków i nie do końca sprawne działanie przycisku "Odpowiedz". Jakkolwiek ucinanie linków jest w jakiś sposób możliwe do obejście (kopiuj - wklej eliminując przerwy), tak czasami odpowiadanie na czyjegoś posta, de facto działające jako dodanie posta, jest szczególnie denerwujące jeśli odpowiadasz komuś po kim kilka, kilkanaście osób napisało linka. Nie ma możliwości aby mniej doświadczony Forumowicz, który w dodatku nie przegląda systematycznie Forum czy nawet tematu zorientował się, że to była odpowiedź na jego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej /popieram.
Co się tyczy odpowiedzi na posty, to póki co nie spostrzegłem takowego błędu, ale już
cięcie linków jak najbardziej, szczególnie, jeśli daje się ich 2 i więcej w jednym poście.
I to w dodatku nie tylko linków, ale także niektórych wyrazów.
Nawet po zmodyfikowaniu posta dalej uparcie są rozbite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 10:10, Klimos napisał:

Co do krótkich linków, to również się z nimi spotkałem, jednak nie tak często.

Mogę Cię zapewnić, że krótkie linki są równie często krojone jak długie.

Dnia 02.06.2008 o 10:10, Klimos napisał:

Sporadycznie podczas edycji posta i zatwierdzeniu poprzez kliknięcie "Modyfikuj Post", okienko edycji znika, strona zawierająca wątek z edytowanym
postem się przeładowuje, jednak zmiany nie zostają uwzględnione.

Są uwzględniane, ale nie widzisz tego ponieważ przeglądarka wczytuje niepoprawioną wersję. Wystarczy w tym celu często wcisnąć F5 lub ^F5, a zmiany się pojawią. Problem w tym, że nie tak rzadko zdarza się, że nie pojawiają się i wtedy zonk. Robi się więc bajzel jakich mało. Czasem zadziała; czasem zadziała, ale nie pokaże; a czasem, ani nie zadziała, ani nie pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 15:59, Olamagato napisał:

Mogę Cię zapewnić, że krótkie linki są równie często krojone jak długie.

Pewnie masz rację, nie będę się spierał. W każdym bądź razie rrzy długim mamy 100% pewności, że zostanie podzielony., a krótkie, będące w całości często widać.

Dnia 02.06.2008 o 15:59, Olamagato napisał:

Są uwzględniane, ale nie widzisz tego ponieważ przeglądarka wczytuje niepoprawioną wersję.
Wystarczy w tym celu często wcisnąć F5 lub ^F5, a zmiany się pojawią.

Na to nie wpadłem, następnym razem, gdy mi się tak zrobi sprawdzę. Do tej pory zawsze ponownie edytowałem posta.

Dnia 02.06.2008 o 15:59, Olamagato napisał:

Problem w tym, że nie tak rzadko zdarza się, że nie pojawiają się i wtedy zonk. Robi się więc bajzel jakich
mało. Czasem zadziała; czasem zadziała, ale nie pokaże; a czasem, ani nie zadziała, ani nie pokaże.

Po pomyślnej edycji posta pojawia się alert z odpowiednią informację. Wydaje mi się jednak, że nie zawsze jest on pokazywany i w takich sytuacjach treść posta pozostaje nie zmieniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram


Kwestia braku odp. to faktycznie chyba kwestia związana z serwerem - przez pewien czas myślałem, że ma to jakiś związek ze znakami cytowania ">", ale nie znalazłem na to żadnego potwierdzenia.

Z linkiem miałem kłopot raz - i dotyczyło to chyba pojawienia się przecinka w adresie.


Dołożyłbym jeszcze jedną kwestię, która jest uciążliwa (dla mnie):

istnieje limit przypiętych tematów - czyli tych, które obserwuję. Doszedłem do momentu, gdy przy próbie przypięcia wątku pojawia się komunikat: "Przepraszamy za problemy, prosimy spróbować ponownie za kilka minut". Zauważyłem, że jak odepnę inny temat i przypnę jakiś nowy, wszystko działa. Wniosek z tego taki, że musi istnieć limit - więc proponuję albo go zwiększyć, albo zlikwidować, albo zrobić odpowiednią opcję w ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat,ale spróbuje.Czasami jak ktoś podaje jakiś link to jest po prostu napisane LINK i jak na niego klikniesz przenosi cie na stronę.Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się na gramsajtach ? No to robisz tak ... piszesz np: "." zaznaczasz ją i na belce narzędziowej naciskasz ikonę łańcucha. Wklepujesz linka i zatwierdzasz. I to chyba na tyle. [ sry z pamięci to pisze ;p ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować