Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SteamCloud - kolejny krok by pecety górą były?

81 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2008 o 17:54, Melfix napisał:

>deuser
Dokładnie! Zauważcie, konsole coraz bardziej zaczynają przypominać PC, dowody?
1. Do PS 3 można podłączyć myszkę i klawiaturę. Czy to czegoś nie przypomina?
2. Na PS 3 można zainstalować system operacyjny - linuxa
3. Tego argumentu nie jestem pewien, ale już jakaś gra na konsole chyba miała patcha?
Niebawem będzie takich więcej.


a po co w konsolach zaczęto montować HDD? by móc instalować na nich gry i je patch''ować do najnowszych wersji.. różnica między PC a konsolami sie zaciera.. i wiecie kto będzie górą? MY, klienci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 17:24, Kazmierczak-M napisał:

Podkreślam , mówię jako zdeklarowany fan pecetów :
Gry na PC są fajne ale jednak nie można ich porównać z konsolowymi .

Przepraszam, czy ja dobrze widzę? Gry na PieCe są bezkonkurencyjne - nawet gdy jest to konwersja z konsoli (bo gdzie indziej pogramy m.in. w prawdziwego cRPG''a czy FPS''a?)... Na konsole przeważają gry głównie odmóżdżające (vide GTA IV, Crackdown), a graczom tychże "cudów" najwyraźniej nie przeszkadza to, że takie gry są robione "na kolanie" - byleby miały (jak to mawiają) dobrą grafę.

Dnia 01.06.2008 o 17:24, Kazmierczak-M napisał:

Rynek PC szybko
nie padnie ale to raczej kwestia czasu

Rynek PC może i troszkę podupada ale nie znaczy to faktu, że w przyszłości wszyscy gracze będą skazani na konsole... Tenże biznes nakręcają rzesze graczy m.in. gier MMORPG, RTS, FPS, RPG czy rozmaitych przygodówek. A takowych "namówienie" na przejście na konsole graniczy z cudem ;).

Co do "njusa" - bardzo ciekawe rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:09, Bifur napisał:

Przepraszam, czy ja dobrze widzę? Gry na PieCe są bezkonkurencyjne - nawet gdy jest to
konwersja z konsoli (bo gdzie indziej pogramy m.in. w prawdziwego cRPG''a czy FPS''a?)...


Ekhm... A przepraszam, że zapytam ale co według ciebie ujmuje prawdziwości takim cRPG''om czy FPS''om jak na ten przykład Mass Effect czy Far Cry 2?

Dnia 01.06.2008 o 18:09, Bifur napisał:

Co do "njusa" - bardzo ciekawe rozwiązanie.


A jeszcze fajniejszy z punktu widzenia gracza, który nie jeździ na turnieje i nie ma kuzynów jest fakt, że Steam Cloud będzie przechowywał zapisane stany gry na swoich serwerach na zawsze i za darmo, o czym z jakiegoś powodu autor tekstu zapomniał wspomnieć :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:19, qooba napisał:

Ekhm... A przepraszam, że zapytam ale co według ciebie ujmuje prawdziwości takim cRPG''om
czy FPS''om jak na ten przykład Mass Effect czy Far Cry 2?

Mass Effect jest bardziej action cRPG, niż czystym cRPGiem jakim jest m.in. Baldur''s Gate czy Neverwinter Nights. No ale cóż - najwyraźniej nie przeszkadza konsolocom okrojenie tego typu gier... Far Cry 2 - jeśli chodzi Ci o konsole to przede wszystkim straci ogromnie na dynamice (co w tego typu grach jest bardzo ważne).

Dnia 01.06.2008 o 18:19, qooba napisał:

A jeszcze fajniejszy z punktu widzenia gracza, który nie jeździ na turnieje i nie ma
kuzynów jest fakt, że Steam Cloud będzie przechowywał zapisane stany gry na swoich serwerach
na zawsze i za darmo, o czym z jakiegoś powodu autor tekstu zapomniał wspomnieć :p

Rzeczywiście jest to krok naprzód dla umilenia graczom PeCetowym życia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest super. Nie trzeba za każdym razem u kogoś przestawiac jeśli się chce grac na swojej konfiguracji klawiszy. Pomysł świetny. Doug Lombardi myli się, że PC upada. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:37, dannik napisał:

Doug Lombardi myli się, że PC upada. :)


W piątek Doug Lombardi kpił niewybrednie z pogłosek o kończącej się erze pecetów jako platform do gry.. a gdzie tu jest napisane że Lombardi twierdzi że PC upada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:26, Bifur napisał:

Mass Effect jest bardziej action cRPG, niż czystym cRPGiem jakim jest m.in. Baldur''s
Gate czy Neverwinter Nights. No ale cóż - najwyraźniej nie przeszkadza konsolocom okrojenie
tego typu gier...

Hmm według mnie jednak kierunek w którym idą produkcje typu Mass Effect czy Fable wnosi całkiem sporo do skostniałej nieco moim zdaniem konwencji cRPG, poprzez chociażby dynamiczną walkę. Być może jednak to tylko moja pro konsolowa podświadomość (chociaż konsoli nie mam i gram raczej na piecu) :).

Dnia 01.06.2008 o 18:26, Bifur napisał:

Far Cry 2 - jeśli chodzi Ci o konsole to przede wszystkim straci ogromnie
na dynamice (co w tego typu grach jest bardzo ważne).


Straci albo i nie, chociaż sterowanie w przypadku pieców wydaje się mieć zdecydowaną przewagę w postaci precyzyjnej mychy to konsolowym padem też chyba da się grać (inaczej chyba by ich nie produkowali:)) i takie strzelanki jak jakieś hala, resistancje czy inne turnamenty wyglądają chyba wystarczająco dynamicznie żeby zachęcić ludzi do grania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:49, Konował napisał:

Niezbyt interesujące i dość niepotrzebne udogodnienie, moim zdaniem.

Jak udogodnienie może być niepotrzebne? Wolisz jak życie staje się coraz cięższe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najbardziej podoba mi się rozwiązanie z automatycznym sprawdzaniem konfiguracji komputera pod kąt gry. Bo nigdy nie jestem w 100% pewien, czy mój sprzet podoła danej grze (w wiedźminie niby miało mi chodzić bez problemu, ale jednak zacinało niemiłosiernie), a jeśli sprawdzi to jakiś program całkiem automatycznie to bede miał większą pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dużej chmury mały deszcz. Zapisywanie klawiszologii to mała funkcja - ułatwienie które mogłoby być na liście ulepszeń Steama, a nie oddzielny program i ach i och.

Program do sprawdzania czy komputer podoła odpowiedniej grze już jest - http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest. Nie wiem skąd ten tytuł - kolejny krok by pecety były górą? Wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam Clouds to bardzo ciekawe rozwiązanie ze strony Valve, szczególnie dla tych (dla mnie też) co meczyka np. w CS''a lubią zagrać w kafejce itp. BRAWO VALVE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 19:08, HiSin napisał:

PRZYKRO MI ale pc w Polsce czeka ten sam los co:Anglie, Hiszpanie, Niemcy, Francje,
Włochy itp...


a mi sie smutno zrobiło, jak przeczytałem że ci przykro ;) pociesze cie i napisze że PC to niejednokrotnie sposób na życie, dzięki nim można pracować nie wychodząc z domu, czy pisać np. na gramie posty, co czynisz ;) ..i tak jest w każdym zakątku świata. jeszcze rynek sie nie rozwinął a ty już go skazujesz na wymarcie.. i co, teraz ci przykro? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować