Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SteamCloud - kolejny krok by pecety górą były?

81 postów w tym temacie

Ani mnie to ziębi ani grzeje. Jakoś nie mogę się przekonać do tych wszystkich płatnych pierdół w internecie (abonament w MMORPG, Steam i takie tam). Wolę po prostu pójść do sklepu, kupić pudło z grą, zainstalować po czym cieszyć się bezstresowym naparzankiem. A jeśli chodzi o inne obłożenie klawiszy na innych kompach - rozwiązanie z q3 rządzi (15 kb tekstowy plik konfiguracyjny - wystarczy wrzucić na jakieś ftp i po problemie). A co do clouda - w sumie usługa nawet ciekawa, chociaż mnie nie przekonuje do końca.

Heh, PS3 ma MGS4 i GTA4, PC ma Steam Cloud... :x :P

(ja chcę konsolę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tych krajach rynek pc zamiera coraz bardziej
albo już został zdominowany przez konsole
przykład jak wchodzisz do sklepu:
1-2stanowisko z grami na pc
6 stanowisk z grami na wii
5 stanowisk z grami na x360
4 stanowiska z grami na ps3
5 stanowisk z grami na ds
4 stanowiska z grami na psp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff jeszcze chyba będzie przechowywał nasze zapisy gry:P
Ulepszenie niezłe, ale mi się zbytnio nie przyda^^ (mogliby popracować nad nie resetowaniem się ustawień klawiszowych w czasie gry - często tak mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 19:41, HiSin napisał:

w tych krajach rynek pc zamiera coraz bardziej
albo już został zdominowany przez konsole
przykład jak wchodzisz do sklepu:
1-2stanowisko z grami na pc
6 stanowisk z grami na wii
5 stanowisk z grami na x360
4 stanowiska z grami na ps3
5 stanowisk z grami na ds
4 stanowiska z grami na psp.


to świadczy jedynie że ludziom wciska sie gry na konsole i kit że tylko na nich da sie pograć.. czy chcesz powiedzieć że można na konsolach robić wszystko, rozmawiać na czatach, malować, tworzyć muzyke itp? i robić to profesjonalnie? nie. jak narazie jesteś tylko graczem i uważasz że gry są w życiu najważniejsze to też nie dostrzegasz dobrodziejstw jakie daje nam PC na którym możesz robić to wszystko i o dziwo dla ciebie również grać :) ..i to z powodzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiste samolotówy to w cieplejsze dni w mini chadzają :P...

A pomysł fajny, choć wątpię czy w jakiś znaczny sposób poprawi to komfort gry na pc. Obłożenie klawiszy to kwestia góra paru minut. Tym nie mniej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 20:02, Rumcajs52 napisał:

>
I dlatego ja jestem zwolennikiem:
PC-do pracy, konsola- do grania ;)


nie jestem niczyim zwolennikiem, jedynie patrze na sprawe racjonalnie, o czym niżej ;)

piękne czasy gdy zagrywałem sie na PlayStation :D ..ale ale, zapomniałem o nich niemal zupełnie ( jeno sentyment pozostał ), dziś zagrywam sie na swoim PC.. może nie tyle co kiedyś, ale lubie chwycić za pada czy mysz i zagrać w to co najczęściej spotyka sie np. na konsole..PES2008, TDU, CoD, czy NFS PS.. nie ma sensu wszystkiego wymieniać ;) powiem tak: mam wszystko w jednym i do tego sterowane w dowolny sposób :) jak już sie wcześniej wypowiadałem, konsole ewoluują w strone PC i w końcu to i to stanie sie jedną maszyną mogącą wszystko.. i ciekawe jak będzie brzmiała nazwa takiego urządzenia? ..już dziś takie mamy, a nazywa sie ono PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 20:21, deuser napisał:

piękne czasy gdy zagrywałem sie na PlayStation :D ..ale ale, zapomniałem o nich niemal
zupełnie ( jeno sentyment pozostał ), dziś zagrywam sie na swoim PC.. może nie tyle co
kiedyś, ale lubie chwycić za pada czy mysz i zagrać w to co najczęściej spotyka sie np.
na konsole..PES2008, TDU, CoD, czy NFS PS.. nie ma sensu wszystkiego wymieniać ;) powiem
tak: mam wszystko w jednym i do tego sterowane w dowolny sposób :) jak już sie wcześniej
wypowiadałem, konsole ewoluują w strone PC i w końcu to i to stanie sie jedną maszyną
mogącą wszystko.. i ciekawe jak będzie brzmiała nazwa takiego urządzenia? ..już dziś
takie mamy, a nazywa sie ono PC ;)

To prawda. Coraz częściej się o tym mówi i przypomina się od razu los amigi, która też była odmienna, miała zamkniętą architekturę, a PC i tak ją zjadł właśnie z tego powodu, dla którego była tak popularna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 19:41, HiSin napisał:

w tych krajach rynek pc zamiera coraz bardziej
albo już został zdominowany przez konsole
przykład jak wchodzisz do sklepu:
1-2stanowisko z grami na pc
6 stanowisk z grami na wii
5 stanowisk z grami na x360
4 stanowiska z grami na ps3
5 stanowisk z grami na ds
4 stanowiska z grami na psp.

Może w mieście w którym byłem w Anglii w większości sklepów liczba stoisk zajmowana przez gry na PC i poszczególne konsole była prawie taka sama, czasami było więcej stanowisk na konsole dzięki stoiskom z grami używanymi (nie liczyłem tytułów, a jedynie powierzchnię jaką zajmowały stoiska). Na podstawie obserwacji w Gamestation, Game, stoisko z grami w Asdzie, Virgin, PC World, Comet, oraz 2 sklepy których nazwy nie pamiętam, a na Google maps nie są zaznaczone.
A PC już "umiera i umiera", ale coś umrzeć nie może, więc w jego nagłą śmierć nie wierzę - tak w skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 20:29, Oleksander napisał:

Może i jest to nowość, ale moim zdaniem niezbyt pomocna. Tylko takie małe ułatwienie.


niezbyt pomocna? ..każde ułatwienie jest pomocne ;) SteamCloud byłby mi pomocny, narazie nie jest, bo nie przewiduje zakupów gier przez Steama ( wole wersje pudełkowe ), a i testować ich nie musze.. no chyba że pod kątem Visty 64bitowej, po za tym nie gram nigdzie indziej, tylko w domu.. ALE w jakiej sutuacji sie w życiu znajde, nie wiem, więc ciesze sie z tych udogodnień. ciekawe jest też przechowywanie save''ów przez Steam. tak więc duperele, a jednak cieszą i mogą sie niejednokrotnie okazać bardzo pomocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 20:36, HiSin napisał:

nie nie ja nie mówię że rynek gier pc umiera
ja mówię że rynek pc jest kilka razy słabszy od rynku konsol.

Dla mnie to nie jest rynek konsol, ale rynek Wii, PS3, X360 i PC, dla mnie każdy z tych rynków może być nawet i więcej wart, bo większość "najgłośniejszych" tytułów, jak np. GTA IV mnie nie interesuje, a produkcje takie jak Cywilizacja, UFO, Close Combat, Silent Hunter, lub Combat Mission albo nie wychodzą na konsole, albo jak wyjdą to cieszą się mizernym zainteresowaniem. A to, że ogółem na konsole jest trochę tytułów, które by mnie interesowały, to i tak nie ma jednej konsoli, którą bym mógł /chciał kupić (nie wspominając o cenach gier u nas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:51, qooba napisał:

Hmm według mnie jednak kierunek w którym idą produkcje typu Mass Effect czy Fable wnosi
całkiem sporo do skostniałej nieco moim zdaniem konwencji cRPG, poprzez chociażby dynamiczną
walkę. Być może jednak to tylko moja pro konsolowa podświadomość (chociaż konsoli nie
mam i gram raczej na piecu) :).

Rzeczywiście element zręcznościowej walki wnosi dużo... uproszczeń. Taki Fable - gra zrobiona bez "duszy", na kolanie. Całkowity bezsens, ale jeśli chodzi o odstresowanie w sam raz ;). Natomiast NIE O TO chodzi w grach cRPG. Do odstresowywania wolę mieć Diablo 2 czy Call of Duty 4 natomiast do spędzenia ciekawej przygody wolę Baldur''s Gate lub Gothic.

Dnia 01.06.2008 o 18:51, qooba napisał:

Straci albo i nie, chociaż sterowanie w przypadku pieców wydaje się mieć zdecydowaną
przewagę w postaci precyzyjnej mychy to konsolowym padem też chyba da się grać (inaczej
chyba by ich nie produkowali:)) i takie strzelanki jak jakieś hala, resistancje czy inne
turnamenty wyglądają chyba wystarczająco dynamicznie żeby zachęcić ludzi do grania:)


To, że straci na dynamice jest pewne - nic nie pobije gryzonia i klawiatury pod względem wygody i precyzyjności. Na konsolach FPSy sobie jakoś dają radę ale nie sprawiają radości jak ich odpowiedniki na PC. Poza tym jeśliby przenieść takiego Resistance czy Halo 3 na kompa, gra okazałaby się co najwyżej średniakiem...

Podkreślam swoje nastawienie do gier konsolowych - może i jestem zatwardziałym PeCetowcem ale nie rozumiem idei odmóżdżających gier, jakich na konsole jest mnóstwo. Jestem graczem wyraźnie "oldskulowym" więc i proszę o wyrozumiałość ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować