Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty 4 - darmowe mapy dla wersji PC w czwartek

30 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Variety Map Pack dla gry Call of Duty 4 - czyli zestaw czterech mapek, dostępnych od kwietnia dla właścicieli wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3 - trafi w końcu w ten czwartek do pecetowców. Będzie jak najbardziej darmowym elementem patcha 1.6, za co zainteresowani powinni ponoć dziękować Nvidii.

Przeczytaj cały tekst "Call of Duty 4 - darmowe mapy dla wersji PC w czwartek" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać mają nosa jak z czegoś darmowego zrobić małe źródło dochodu.
Mam nadzieję że w patchu naprawią dość istotne błędy jak granaty o takim zasięgu że dostają się na punkt respawnu przeciwnika:/ Może jakieś dodatkowe obiekty na planszy to załatwią, nie pogardzilibyśmy niewidzialnymi ścianami też. Ach, no i "umykanie" pocisków - gdy strzelasz do przeciwnika i w tym czasie przełączasz na przyrządy celownicze, pociski nie trafiają. Wkurza to niesamowicie.
Czy ja dobrze widzę? Karabiny zamontowane na planszy? Pewnie mało kto zdąży je obsłużyć... Ale ja się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż takich zmian nie wprowadzą raczej, wymagałoby to dość dużej zmiany kodzie ... Ale dodatkowe mapy to nie w kij dmuchał, oby tylko różniły się od innych ale o to sie mogę nie martwić. ;) Pozdrawiam kasiastych konsolowców wyrzucających kasę w błotko. :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 08:48, Spector 109948 napisał:

Widać mają nosa jak z czegoś darmowego zrobić małe źródło dochodu.
Mam nadzieję że w patchu naprawią dość istotne błędy jak granaty o takim zasięgu że dostają
się na punkt respawnu przeciwnika:/ Może jakieś dodatkowe obiekty na planszy to załatwią,
nie pogardzilibyśmy niewidzialnymi ścianami też.

Jak to "niewidzialnymi ścianami" byś nie pogardził? Wytłumacz o co Ci chodzi, bo to zdanie nie ma sensu w tej chwili. Rzucając granat chciałbyś, żeby na pewnej wysokości trafił w niewidzialną ścianę? :)

Dnia 02.06.2008 o 08:48, Spector 109948 napisał:

Czy ja dobrze widzę? Karabiny zamontowane na planszy? Pewnie mało kto zdąży je obsłużyć...
Ale ja się nie znam.

Grałeś w ogóle w tę grę? MG były na niejednej planszy. W deathmatch ciężko się z nich korzysta, często zdąży się tylko na chwilę dorwać i zrobić mały bałagan nim Cię zastrzelą. W trybach drużynowych na tzw. pubach, bywa, że MG terkoczą niemal non stop, a grupka paru osób broni faceta, który to obsługuje i sieje śmierć.

A co do newsa: dobra wiadomość. Ostatnio CoD4 został wyparty w moim rankingu gier zajmujących najwięcej wolnego czasu na rzecz Wiedźmaka, którego zdecydowałem się przejść po wyjściu patcha 1.3 (nawet da się grać), ale król wróci na tron ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Melchah: A więc wolisz sytuacje w której ledwo po zakończeniu odliczania do rozpoczęcia meczu dostajesz przesyłkę z drugiego respawnu? Może potrafisz tak dobrze rzucać granatem, nie wnikam. Ale początkujących (w tym mnie) coś takiego permanentnie wpienia. W innych trybach niż TDM następuje sekwencja respawn->huk->oczekiwanie na respawn->respawn->huk->respawn->i tak dalej. To jest gra?

W drugim przypadku trochę się rozpędziłem. Chodziło mi o to że te widoczne na screenie są odsłonięte, ale rzeczywistość (wirtualna) zweryfikuje to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle spóźnieni z informacja o 24h. Ale fajnie, że w końcu będą nowe mapki.
Spector109948 - Przesadzasz, w S&D czy HQ gra się najlepiej, wole te tryby od TDM, a DM to pomyłka w tej grze. W dodatku tryb HC do tego i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 09:48, PSAT Darth Stan napisał:

Jak zwykle spóźnieni z informacja o 24h. Ale fajnie, że w końcu będą nowe mapki.
Spector109948 - Przesadzasz, w S&D czy HQ gra się najlepiej, wole te tryby od TDM, a
DM to pomyłka w tej grze. W dodatku tryb HC do tego i jest ok.


Co kto woli, ja jednak preferuję TDM, najlepiej HC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również mam nadzieję na poprawienie zasięgu granatów i całkowite zlikwidowanie wyrzutni granatów jak i strzelania przez ściany (chociaż te dwa ostatnie są najprawdopodobniej niemożliwe do zbanowania). CoD4 to gra naprawdę niesamowita - jedna z nielicznych, które potrafiły mnie skutecznie odciągnąć od cRPG''ów. Nie mogę się doczekać patch''a ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać polityka NVIDI jest jak najbardziej słuszna, a dodatkowe mapy, to dodatkowa zabawa, którą dostajemy za darmo, więc Panowie powinniście się cieszyć…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 09:01, adiladen napisał:

Pozdrawiam kasiastych konsolowców wyrzucających kasę w błotko. :D :D

Pozdrawiam pecetowców, wydających co pól roku kasę na modernizację kompa, żeby mogli pograć na nowych mapkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, pamiętam jak kiedyś wydano nowego patcha z nowymi mapami do pierwszego Call of Duty - to był szok ;-)

Fajnie, że gracze na PC mimo tego, iż musieli czekać to dostaną te mapy za darmo. Z chęcią bym zagrał na tych nowych mapkach, ciekawe czy są dobre i polubią je gracze. Hm, czyżby to posunięcie Nvidii miało związek z PC Gaming Alliance? Sądzę, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 09:44, Spector 109948 napisał:

@Melchah: A więc wolisz sytuacje w której ledwo po zakończeniu odliczania do rozpoczęcia
meczu dostajesz przesyłkę z drugiego respawnu? Może potrafisz tak dobrze rzucać granatem,
nie wnikam.

Inaczej to ujmę: wstawianie niewidocznych ścian grozi tym, że wykończysz takim granatem siebie lub część swojej drużyny, bo jak wskazuje nazwa - niewidoczna ściana jest niewidoczna, więc może się okazać, że granat odbije się od takiej i spadnie pod nogi. Jeśli już, to wolałbym lepsze rozwiązanie zmiany parametrów rzutu granatem czy samego granatu (mniejsza siła rzutu, większy ciężar granatu itd. żeby engine inaczej wyliczał odległość rzutu). Wtedy miałoby to więcej sensu.

Dnia 02.06.2008 o 09:44, Spector 109948 napisał:

W drugim przypadku trochę się rozpędziłem. Chodziło mi o to że te widoczne na screenie
są odsłonięte, ale rzeczywistość (wirtualna) zweryfikuje to wszystko.

Na starych mapach też nie wszystkie są bardzo zasłonięte. Wręcz przeciwnie, czasem całkiem nieźle wyeksponowane (np. umieszczone na sporej wysokości). Jednak chyba nie ma to aż tak wielkiego znaczenia; to nie jest główna broń w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze z mapek robić źródło dodatkowego dochodu - żałosne -_-''

Spójrzmy na TF2 i to z jaką częstotliwością wychodzą patche, nierzadko z całą masą atrakcji i NIKT nawet przez chwilę nie wpadł na szalony pomysł, by miały zostać PŁATNE! Hańba! Szkoda mi konsolowców, którzy nie mieli innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszecie że na screenach widać karabiny maszynowe totalnie odsłonięte ale czy kto ktokolwiek się przyjrzał? To są zwykłe kamery a nie MGsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest zasadniczy minus gier na konsole. Nie dość, że są znacznie droższe od tych na komputery PC to jeszcze, za w zasadzie, byle jakie dodatki trzeba płacić. (No bo chyba mi nie powiecie, że 4 mapy to tak wiele?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 11:33, Larry Nash napisał:

> Pozdrawiam kasiastych konsolowców wyrzucających kasę w błotko. :D :D
Pozdrawiam pecetowców, wydających co pól roku kasę na modernizację kompa, żeby mogli
pograć na nowych mapkach.

Jako casual nie jestem aż tak zdesperowany żeby koniecznie grać we wszystko nowe tytuły, upgrade kompa robie średnio co kilka lat i jakoś nie przeszkadza mi, że nie mogę grać teraz gdy wszyscy grają w nowy hit. Po prostu czekam na stosowną chwile kiedy jakoś/cena wychodzi jak najlepiej na moją korzyść i kupuję i nadrabiam, kiedy i gry kosztują trochę mniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować