Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty 4 przebiło 10 milionów sprzedanych sztuk

53 postów w tym temacie

pepsi

Shooter Call of Duty 4: Modern Warfare rozprowadzono w liczbie 10 milionów egzemplarzy - poinformował producent gry, studio Infinity Ward. Największy udział w tym sukcesie miała wersja na Xboksa 360. Szczegółowe dane w zakresie sprzedaży na poszczególne konsole nie zostały jednak podane.

Przeczytaj cały tekst "Call of Duty 4 przebiło 10 milionów sprzedanych sztuk" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nawet sequel może wnosić coś świeżego co się dobrze sprzeda .Trzeba tylko chcieć .Duże znaczenie miało w tym wyniku świetne multi tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak można zrobić FPS''a na Pecety który nie dość że będzie dobry, to jeszcze sprzeda się w takiej pokaźnej ilości. Rynek gier na blaszaki nie umarł i nie umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 12:01, Marko Pele napisał:

A jednak można zrobić FPS''a na Pecety który nie dość że będzie dobry, to jeszcze sprzeda
się w takiej pokaźnej ilości. Rynek gier na blaszaki nie umarł i nie umrze.


Z tymze, te 10 milionow sprzedanych sztuk nie odnosi sie tylko do PC a do X360, PS3 i PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! Jednak nie przebiło WoWa, bo jest tu mowa o 10 mln sztuk, ale na wszystkich platformach, a WoW sprzedał się w 10 milionach sztuk na samym PC. Ale wynik i tak świetny. Przyznam też, że gra dobra i może słusznie, że tak się stało. Grałem w nią i mi się podobała, chociaż IMHO do przeżywania w trakcie rozgrywki i chwilę po, a potem można zapomnieć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 milionów sprzedanych egzemplarzy robiłoby na mnie wrażenie gdyby chodziło tylko o wersję PC (bo ta jest IMO najlepsza ;). Gra strasznie krótka, lecz rekompensuje to świetnym multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 12:03, Ichvander napisał:


Z tymze, te 10 milionow sprzedanych sztuk nie odnosi sie tylko do PC a do X360, PS3 i
PC...


No tak w przypływie euforii nie wgłębiłem się co napisali. Kurcze, domyślam się że tylko parę marnych milionów to wkład PC... ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 12:09, Marko Pele napisał:

>
> Z tymze, te 10 milionow sprzedanych sztuk nie odnosi sie tylko do PC a do X360,
PS3 i
> PC...

No tak w przypływie euforii nie wgłębiłem się co napisali. Kurcze, domyślam się że tylko
parę marnych milionów to wkład PC... ehh...

Ja bym nawet tyle nie zakładał... A przecież PC jest na świecie zdecydowanie najwięcej. Wszystko za sprawą piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 12:09, Marko Pele napisał:

parę marnych milionów to wkład PC... ehh...

"pare marnych milionow" to i tak duzo jak na PC, poza tym skoro najwiecej poszlo na konsole M$, a na PS3 tez pewnie sprzedalo sie wiecej egzemplarzy niz na PieCe, to na oko sa to gora 2 miliony, wiec nawet nie "pare" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 12:14, J.a.k napisał:

Ja bym nawet tyle nie zakładał... A przecież PC jest na świecie zdecydowanie najwięcej.
Wszystko za sprawą piractwa.


Bez przesady... CoD4 na PC z pewnością sprzedało się w paru milionach egzemplarzy. Blaszaków jest na świecie więcej niż konsol ale nie znaczy to, że każdy wykorzystuje je do rozrywki. Poza tym piractwo to nie tylko zmora wśród PC - nawet w sklepach można kupić spokojnie, przerobione PS3 czy Xkloca 360 (sic!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż CoD 4 za Vga Charts:

wersja na Xbox 360 - 6,07 mln. sztuk

wersja na PS3 - 3,27 mln. sztuk

wersja na PC - wychodzi 660 tys. sztuk

Tyle w temacie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, 10 milionów to bardzo dużo :)

Patrząc na wszystkie opinie graczy, opinie prasy i portali internetowych to nie ma się co dziwić. Call of Duty 4 okazał sie być rewelacyjną grą - co prawda krótką, ale ze świetnym multiplayerem. Jak widać wersja na PC sprzedała się gorzej niż ta na PS3 i X360, co może jednak trochę dziwić, bo to zawsze PC były domeną FPSów. Eh, szkoda że nie mam jak zagrać w CoD 4 - komp jest za słaby, a na PS3 jest cholernie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze gry od CoD4 na pc, shootery atakują rynek konsol spychając inne gatunki w cień, dlatego producenci arcadówek i bijatyk zastanawiają się poważnie nad tworzeniem gier na pc.
Casuale wszystkich krajów łączcie się grając w CoD4!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 12:17, Bifur napisał:

> Ja bym nawet tyle nie zakładał... A przecież PC jest na świecie zdecydowanie najwięcej.

> Wszystko za sprawą piractwa.

Bez przesady... CoD4 na PC z pewnością sprzedało się w paru milionach egzemplarzy. Blaszaków
jest na świecie więcej niż konsol ale nie znaczy to, że każdy wykorzystuje je do rozrywki.
Poza tym piractwo to nie tylko zmora wśród PC - nawet w sklepach można kupić spokojnie,
przerobione PS3 czy Xkloca 360 (sic!).

Wiesz mi chodzi o to że NIKT z moich znajomych nie kupił COD4, a WSZYSCY grali. Tylko ja miałem oryginalną kopię(wersja na x360). Z piraceniem konsol nie jest tak źle... Oczywiście można, ale z jakichś powodów nie jest to takie powszechne. Żaden z moich znajomych nie przerobił konsoli - a wśród nich jest sporo właścicieli x360.
Lordpilot podał pewne liczby i wygląda to mniej więcej tak jak bym to przewidywał. Statystyki pirackich wersji są pewnie odwrotnie proporcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 13:18, Nekromantik napisał:

Są lepsze gry od CoD4 na pc, shootery atakują rynek konsol spychając inne gatunki w cień,
dlatego producenci arcadówek i bijatyk zastanawiają się poważnie nad tworzeniem gier
na pc.
Casuale wszystkich krajów łączcie się grając w CoD4!

Lol, nie wiem kiedy i jak doszedłeś do takich wniosków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 13:06, master matrox napisał:

No no, 10 milionów to bardzo dużo :)

Patrząc na wszystkie opinie graczy, opinie prasy i portali internetowych to nie ma się
co dziwić. Call of Duty 4 okazał sie być rewelacyjną grą - co prawda krótką, ale ze świetnym
multiplayerem. Jak widać wersja na PC sprzedała się gorzej niż ta na PS3 i X360, co może
jednak trochę dziwić, bo to zawsze PC były domeną FPSów. Eh, szkoda że nie mam jak zagrać
w CoD 4 - komp jest za słaby, a na PS3 jest cholernie droga.

Właśnie to jest ciekawe co piszesz. Bardzo często słyszy się argument przeciw konsolom że w FPS''y to tylko myszą można grać... Teraz się okazuje że w najlepszego FPS''a ostatniego roku na PC nikt nie grał. Śmiechu warte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować