Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty 4 przebiło 10 milionów sprzedanych sztuk

53 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2008 o 15:25, Bifur napisał:

> /cut/
Nie chcę podawać nazwy sklepu z oczywistych względów, ale jest mi pewne, że sprzedają
tam przerabiane wersje Xbox''a 360 jak i PS3 -_-. Rynek PC to zapchajdziura?


Tak.

Dnia 04.06.2008 o 15:25, Bifur napisał:

Milionowe (warto dodać, że comiesięczne) dochody dajmy na to Blizzard''a z JEDNEJ gry to nic?


Tak. Milionowe przychody tylko JEDNEJ firmy? To nic.

>Co do konwersji - oczywiście to wina PeCetowców, że konwersje dobrych gier na konsole nie

Dnia 04.06.2008 o 15:25, Bifur napisał:

są tak dobre na blaszaki... Tak to nasza wina, że konwersje są często niezoptymalizowane
pod względem technicznym. To jest pewne, że np. taki DMC nie sprzeda się dobrze wśród
graczy PC - marka ogólnie słabo znana na tej platformie czego o konsolach powiedzieć
nie można. FPS''y od zawsze są i będą domeną PC.


Nie będą i już w sumie nie są domeną PC. Już teraz, kiedy CoD 4 rozszedł się w 9 milionach na konsole. Kiedy na konsole wychodzą lepsze fpsy niż na PC. A co, że nie znana? Dla mnie znana, ale jeśli ktoś sobie żyje w swoim zaściankowym świecie PC i nie interesuje się konsolami, to przykro mi bardzo. Jednak posiadacze konsol często interesują się także grami na komputer. Czemu? Bo mają to i to. A PeCeciarze... tylko pecety. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowe dane w zakresie sprzedaży na poszczególne konsole

Od kiedy PC jest konsolą? :) No chyba że wyniki nie dotyczą sprzedaży pecetowej.

nie zostały jednak podane.

Ano właśnie. Więc na dobrą sprawę nie wiadomo, czy to jest sprzedaż tylko sklepowa, czy również download i aukcje internetowe. No i czy wyniki dotyczą całego świata, czy może wybranych regionów?

Poza tym należałoby zauważyć, że jedna sprzedana kopia PC nie jest równa jednej sprzedanej kopii gry konsolowej - przy tej drugiej należy przecież doliczyć haracz, jaki wydawca płaci producentowi konsoli. Również koszty wyprodukowania gry na konsolę są wyższe, choćby ze względu na wydłużony czas optymalizacji i testów. Krótko mówiąc dopiero zestawienie ZYSKÓW (a nie przychodów) z PC i konsol dałoby pełniejszy obraz.

Według niepotwierdzonych dotąd wieści, shooter ma przenieść graczy ponownie w realia wyeksploatowanej,
ale wiecznie żywej II wojny światowej.


Oj, pepsi, rozpowszechniasz mity. To nie II WŚ jest wyeksploatowana, to Normandia i działania 101. Spadochronowej są wyeksploatowane - różnica jest zasadnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA MAM swojego x360 T_T
TYLKO proszę cię widze że tak ściemniasz
przerobione konsole to tylko na allegro
nie nawidze piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 16:03, HiSin napisał:

TYLKO proszę cię widze że tak ściemniasz
przerobione konsole to tylko na allegro

Człowieku, to nie moja wina, że mi nie wierzysz - kłócenie się z Tobą nie ma sensu bo i tak stawiasz na swoim... Przerobione konsole są już powszechne w większości mniejszych sklepów z elektroniką/oprogramowaniem.

Dnia 04.06.2008 o 16:03, HiSin napisał:

nie nawidze piractwa.

Prawidłowo ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 15:45, Vojtas napisał:

> 660.000 vs. 10.000.000? Niby cieszy że tak dużo w ogóle sie sprzedało ale ta niewielka

> ilość na PC... A mówili że konsola nie nadaje sie do FPSów.

Jeśli komuś odpowiada pad i aimbot, to nie widza żadnego problemu. :)) Dla każdego coś
miłego. To, że producenci postanowili zarobić przenosząc na konsole dziedzictwo PC, to
nie zmienia faktu, że shootery pecetowe i konsolowe dzieli przepaść: z jednej strony
przez sterowanie, a z drugiej przez multi-, a z trzeciej przez dodatki, mapy i mody.
I to w zasadzie tyle. Można sarkać, ale jaki jest koń, każdy widzi.

Można też latać samolotem grając na padzie. Tylko należy pamiętać, by takiej gry nie
nazywać symulatorem. :)


Auto celowanie w Call of duty4 na konsolach? Nie widziałem czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ciekawe, jak sprzedaż wersji PC CoD''a 4 ma się do sprzedaży Crysis''a? Teraz nic nie warto spekulować, tylko poczekać na dokładniejsze dane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

600k na PC wydaje się dość prawdopodobne, konwersje gier konsolowych z reguły słabo się sprzedają na pecetach. Z serii Call of Duty podobała mi się tylko część pierwsza + dodatek, dwójka już mi nie podeszła to samo z czwórką, po demie i wiadomościach na temat długości gry dałem sobie spokój a strzelanek FPS póki co nie brakuje na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 mln fajny wynik. Dołożyłem do tego 1 cegiełkę (xbox360). Wiedziałem przed zakupem, że to dobra gra, ale multi mnie po prostu zmiażdżył. Genialny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować