Zaloguj się, aby obserwować  
IC81

Rome: Total War / Barbarian Invasion Expansion pack

206 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2011 o 13:23, TiberiusCA napisał:

Obywatele, ponownie mam dla was wiadomość!

Światło dzienne ujrzała nowe wersja modyfikacji The Great Anicent World, może warto po
raz kolejny raz odwiedzić mury starożytnego Rzymu:

http://www.tgaw.eu/great-anicent-world-iii...otowy-pobrania/

A jeśli to już zrobiliście do zapraszam do zapoznania się ze stroną [reklama-m]/
która staje się powoli centrum wiedzy o grach, modyfikacjach i filmach przenoszących
nas do starożytnego Rzymu, wystarczy jedno klinkierówce aby się tam przenieść!


Zły url
tutaj można pobrać:

http://www.tgaw.eu/great-anicent-world-iii-1-gotowy-pobrania/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnił by mi ktoś na czym polega "Guard Mode" i kiedy się go używa i jak zwiększyć szanse na udany rozejm (trochę przeliczyłem swoje siły, a nikt do mnie nie chcę ręki wyciągnąć ;))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w tej grze. Zasadnicze pytanie: czy technika polegająca na nękaniu wroga oszczepnikami, by potem wycofać ich na tyły sprawdza się tutaj? Zasięg takich jednostek jest żałośnie niski, wykonuję jeden rzut i co dalej? Straty wroga są raczej niskie...Proszę o parę porad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań od początkującego:
1. Jak rekrutować namiestników? Chodzi o to, że nie mogę wyjść z miasta z armią, gdy coś buduję, bo budowa jest przerywana. Da się jakoś tak to zrobić, by w mieście był jeden stały namiestnik?
2. Czy da się stworzyć "sztywną" armię, tj. taką, która ma ściśle ustaloną liczbę jednostek, jakie wchodzą w jej skład? To potwornie niewygodne, by po jednej jednostce wyprowadzać je z miasta.
3. Można jakoś zmienić działanie kursora przy krawędzi ekranu? Do pasji doprowadza mnie to, że ekran się obraca, gdy mysz jest przy lewej bądź prawej krawędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 16:07, Jave napisał:

1. Jak rekrutować namiestników? Chodzi o to, że nie mogę wyjść z miasta z armią, gdy
coś buduję, bo budowa jest przerywana. Da się jakoś tak to zrobić, by w mieście był jeden
stały namiestnik?


W opcjach gry poszukaj opcji "Zawsze pozwalaj budować" (albo jakoś podobnie). Dzięki temu będziesz mógł budować w każdym mieście, nawet jak nie ma w nim namiestnika.

Dnia 26.11.2011 o 16:07, Jave napisał:

2. Czy da się stworzyć "sztywną" armię, tj. taką, która ma ściśle ustaloną liczbę jednostek,
jakie wchodzą w jej skład? To potwornie niewygodne, by po jednej jednostce wyprowadzać
je z miasta.


Nie jestem pewny o co Ci chodzi, ale spróbuj zaznaczyć pierwszą jednostkę z oddziałów które chcesz wyprowadzić z miasta, a następnie trzymając SHIFT wybierz ostatnią jednostkę. Zaznaczą się tak wszystkie jednostki od pierwszej do ostatniej. Możesz jeszcze zaznaczyć/odznaczyć dodatkowe jednostki klikając je przy wciśniętym klawiszu CTRL. Teraz jak klikniesz poza miastem, to wyjdzie cała armia.

Dnia 26.11.2011 o 16:07, Jave napisał:

3. Można jakoś zmienić działanie kursora przy krawędzi ekranu? Do pasji doprowadza mnie
to, że ekran się obraca, gdy mysz jest przy lewej bądź prawej krawędzi.


Z tego co pamiętam obraz się obraca jak zbliżysz do bocznej krawędzi u góry ekranu, a przesuwa jak zbliżysz do dolnej części bocznej krawędzi. Możesz też użyć klawiszy strzałek. Klawisz SHIFT przyspiesza przesuwanie ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania:
Żeby wyprowadzić wszystkich, klikasz Ctrl i A. Żeby wyprowadzić kilka, klikasz na interesujące się oddziały LPM trzymając Ctrl. Jak wybierasz prawie wszystkich to kilkasz Ctrl i A, a potem trzymając Ctrl klikasz LPM na oddziały, które mają zostać w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym drugim chodzi mi o to, by np. dany namiestnik/członek rodziny zawsze wychodził z miasta z np. 160 łucznikami i 160 włócznikami. A tak swoją drogą, jak zrobić 160 łuczników zamiast 4 x 40? Już czuję, że ta gra będzie strasznie skomplikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 19:07, Jave napisał:

Z tym drugim chodzi mi o to, by np. dany namiestnik/członek rodziny zawsze wychodził
z miasta z np. 160 łucznikami i 160 włócznikami. A tak swoją drogą, jak zrobić 160 łuczników
zamiast 4 x 40? Już czuję, że ta gra będzie strasznie skomplikowana.


Nie można zwiększyć ilości ludzi w oddziale powyżej limitu danego oddziału (czyli tyle ile jest gdy kupujesz dany oddział). Gdy stracisz ludzi możesz, albo połączyć oddziały (przeciągnij jedną jednostkę na drugą), albo pójść armią/jednostka do miasta i uzupełnić oddziały. Doszkolić można tylko takie oddziały, które można normalnie budować w danym mieście.
W opcjach jest "wielkość oddziału" gdzie określasz maksymalną wielkość oddziału, ale jest to zmiana bardziej graficzna niż praktyczna. Lepiej chyba zostawić normalną wielkość.

W czasie bitwy możesz złączyć oddziały (ikonka takich 3 flag jak dobrze pamiętam). Ja rzadko z tego korzystałem. Lepiej jest wcisnąć P i w czasie pauzy spokojnie oglądnąć pole bitwy i wydać rozkazy jednostkom (w razie potrzeby zaznaczając kilka jednostek na raz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 20:28, Jave napisał:

Czy jest limit czasu na kampanię? Jeżeli tak, można go wyłączyć?


Gra dzieje się od 253 roku p.n.e. do 14 roku n.e. Szczerze powiedziawszy to nie trzeba przedłużać kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 20:28, Jave napisał:

Czy jest limit czasu na kampanię? Jeżeli tak, można go wyłączyć?


Jak dobrze pamiętam, to w wyznaczonym czasie trzeba wykonać przedstawione zadanie, co nie jest zbyt trudne. Potem można dalej grać i dalej podbijać świat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 01:03, Volvox napisał:

> Czy jest limit czasu na kampanię? Jeżeli tak, można go wyłączyć?

Jak dobrze pamiętam, to w wyznaczonym czasie trzeba wykonać przedstawione zadanie, co
nie jest zbyt trudne. Potem można dalej grać i dalej podbijać świat ;)

Jak zakończyć wojnę? Przez kilkadziesiąt tur walczyłem z Galami, podbiłem ich wszystkie miasta, ale nigdzie nie widzę opcji w rodzaju "zaanektuj", gdy wysyłam do ich ostatniej jednostki mojego dyplomatę. Kilka razy dostałem już informację, że "nacja taka a taka została unicestwiona" (czy coś takiego), więc na pewno taka opcja gdzieś się zaszyła. To trochę irytujące, byłem pewien, że jest z nimi spokój, przerzucam armię w inny rejon świata, a oni nagle na tyłach się pojawiają.

Kilka innych spraw: nie mogę odpowiadać na forum, gdy używam firefoxa w wersji 3,6. Opera z kolei podkreśla 95% poskich słów na czerwono. O ile to drugie to pewnie jakieś ustawienie słownika, o tyle to pierwsze jest dość niepokojące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 02:14, Jave napisał:

Jak zakończyć wojnę?


Zasadniczo jak pojawia się informacja że frakcja została zniszczona, to masz z nią spokój (tylko zobacz na komunikacie czy to rzeczywiście ta frakcja ;)
Jednakże, zaraz po podbiciu, ludność w miastach lubi się buntować. Nie pamiętam dokładnie jak to było w Rome, ale w niektórych częściach TW, gdy ludność miasta się buntowała, to chyba odradzała się dana frakcja (nie pamiętam dokładnie). Musisz zatem pilnować, aby ludność się nie buntowała.

Dobra rada --> Kierując armią z generałem, możesz budować wieże strażnicze, które zapewnią ci stały obraz twoich terenów, dzięki czemu będziesz lepiej widział kiedy nadchodzą wrogowie.

Dnia 03.12.2011 o 02:14, Jave napisał:

Kilka innych spraw: nie mogę odpowiadać na forum, gdy używam firefoxa w wersji 3,6. Opera
z kolei podkreśla 95% poskich słów na czerwono. O ile to drugie to pewnie jakieś ustawienie
słownika, o tyle to pierwsze jest dość niepokojące.


Dlaczego używasz FireFoxa 3.6 skoro jest już FireFox 8? :) (i sprawdź czy nie masz wyłączonego JavaScript)
Opera ==> Kliknij prawym na okienko do wpisywania treści posta, wybierz ''słowniki'' i ''Dodaj/Usuń słowniki''. Po dodaniu nowego, tam też możesz zmienić aktualnie używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, frakcja raz zniszczona nie może się odrodzić. Może chodziło ci o tą sprawę z hordami z Barbarian Invasion? Po zdobyciu ostatniej osady kilku z frakcji, barbarzyńskich oczywiście, zamieniają się one w "hordy". Masa armii w poszukiwaniu nowego "domu" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 03:30, Volvox napisał:

Dlaczego używasz FireFoxa 3.6 skoro jest już FireFox 8? :)

Zaktualizowałem na laptopie do wersji czwartej bodajże i prawie umarłem z żalu, gdy zobaczyłem, że "x" do zakończenia ładowania strony i zawijająca się strzałka do jej ponownego załadowania pojawiają się naprzemiennie, na prawym końcu paska adresowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 04:08, Jave napisał:

> Dlaczego używasz FireFoxa 3.6 skoro jest już FireFox 8? :)
Zaktualizowałem na laptopie do wersji czwartej bodajże i prawie umarłem z żalu, gdy zobaczyłem,
że "x" do zakończenia ładowania strony i zawijająca się strzałka do jej ponownego załadowania
pojawiają się naprzemiennie, na prawym końcu paska adresowego :)


To trochę nie temat na to, ale możesz kliknąć prawym na menu i wybrać ''dostosuj...''. Teraz przeciągnij sobie te przyciski gdzie ci odpowiadają i dodaj z okienka z przyciskami ''sowbodny odstęp'' między nimi jak są blisko i nie chcesz żeby to był jeden przycisk działający naprzemiennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukeję moda do Barbarian Invasion "Ogniem i Mieczem Total War". Jest tylko jeden problem: gdziekolwiek bym nie wszedł, wszędzie są niedziałające linki. Albo Error 404, albo wysyłają zupełnie nie tam, gdzie trzeba. CZy mógłby więc ktoś tu podać jakiś DZIAŁAJĄCY link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 15:32, diabolo20 napisał:

Witam
Gdzie tej grze produkuje się pikinierów?


Nie wiem czy ta jednostka nazywała się dokładnie pikinierzy, ale wiem, że u Macedończyków byli tacy z baaardzo długimi pikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 20:59, Skayfer napisał:

> Witam
> Gdzie tej grze produkuje się pikinierów?

Nie wiem czy ta jednostka nazywała się dokładnie pikinierzy, ale wiem, że u Macedończyków
byli tacy z baaardzo długimi pikami.

ale gdzie sa produkowani u rzymian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować