Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co dalej ze S.T.A.L.K.E.R.-em?

38 postów w tym temacie

pepsi

Pojawienie się Stalkera na konsolach producent uzależnia od sukcesu, jaki na komputerach osobistych odniesie prequel zatytułowany Clear Sky. Rozważana jest z kolei opcja przeniesienia Zony na grunt MMO. Żadne wiążące decyzje nie zostały jak dotąd podjęte.

Przeczytaj cały tekst "Co dalej ze S.T.A.L.K.E.R.-em?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaak...a gry wydawane na PC już nie służą zarabianiu pieniędzy przez daną firmę ? Piractwo jest spore, ale bez przesady :]
Jak dla mnie konsola to taka sama rozrywka jak PC. Jedne gry kupię na to, inne na tamto i styka ;) Dla mnie liczy się tylko fun i dostęp do możliwie największej ilości różnych gier. Każda platforma ma swoje wady i zalety, najlepiej używać obu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może by tak normalne cRPG? No wiecie... takie bez dodatkowych literek M, M, O w opisie gatunku, do którego tytuł przynależy? :P

S.T.A.L.K.E.R. był niezłą grą, aczkolwiek za minus uznałem okrojenie elementów role-playing. Z początku gra miała być równą hybrydą dwóch gatunków, a wyszedł FPS z elementami tego drugiego gatunku gier komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STALKER MMO.. no no no to ja sie na to by pisał.. chyba, bo co do MMO to ja sceptycznie nastawiony jestem, ale świat z ksiażek braci Strugacckich robi kolosalne wrażenie i tutaj w taka gierke to wręciłbym sie niemilosiernie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przeniesienie na konsole to tylko i wyłącznie chęć zdobycia większejj rzeszy klientów, a co za tym idzie - kasy! Ukraińcy po sukcesie pierwszego STALKERa nie zasypują gruszek w popiele i się rozwijają całkiem prężnie. A konsole robią się coraz bardziej popularne i produkcja na same PC powoli traci sens. Są w końcu ludzie, którzy w życiu nie zechcą zagrać na PC.
A jesli chodzi o mnie, to oczywiście, że kupię STALKER Clear Sky. Cień Czarnobyla bardzo mi się podobał i myślę, że Clear Sky także odniesie wielki sukces na rynku gier. Jeśli chodzi o przeniesienie STALKERa do świata MMO, to tutaj nie mogę się wypowiedzieć. Wogóle nie gram w necie i gry sieciowe nie pociągają mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak Clear Sky sie sprzeda to może firma będzie miała dość kasy, żeby zrobić konwersję. Jak się nie sprzeda to brak kasy = nici ze Stalkera na konsole.

Marekl1975 - tworzenie gier na jedna platformę jest teraz mało opłacalne, a nie tylko na PC. Square Enix może coś o tym powiedzieć. Branża się rozwija = więcej kasy idzie w produkcje = szefostwo oczekuje większych zysków = multiplatformowość niemalże konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pierwsza część Stalkera cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc myślę, że Clear Sky jeszcze zwiększy polepszy wynik poprzedniczki. Ale nawet CDP RED coś kombinuje z Wiedźminem na inne platformy ( poszukują ludzi znajdących się na PS3 i XBOX360). Więc po prostu taka jest branża gier dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powiedzialbym, ze zmeczylbys sie bardzo szybko. To nie jest swiat do przesiadywania na codzien przez xx miesiecy. Swiat mmo musi byc zroznicowany, a ciezko by wyciagnac cos zroznicowanego ze swiata strefy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 13:20, Budo napisał:

Powiedzialbym, ze zmeczylbys sie bardzo szybko. To nie jest swiat do przesiadywania na
codzien przez xx miesiecy. Swiat mmo musi byc zroznicowany, a ciezko by wyciagnac cos
zroznicowanego ze swiata strefy ;]


nie wiem jak ty ale ten świat jak dla mnie to bardzo ciekawa wizja świata i świetnie sie bawiłem czytajac książki Strugacckich oraz oglądając film Tarkovskiego.. filozoficzna rozprawka o ludzkich marzeniach i slabościach. gra STALKER nie oddawała w zupełności klimatu książek czy tegoż filmu i mam nadzieje że nowa produkcja ukraińców wniesie nieco więcej tego.. filozofowania. tak jak czytając książki czułem sie jakbym uczestniczył w jakiejś grze, tak mam nadzieje że w w nowym stalkerze będe sie czuł jakbym czytał książke.. czego sobie, tobie i wam wszystkim życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Uh... nie skumales. Ja tez uwielbiam ksiazki Strugackich, ale mowilem tutaj o mmo. Po pierwsze gra nigdy nie odda w 100% ksiazki, tak jak nie odda jej film (Chociaz lotr np byl dosc blisko). Ale jesli mowa o mmo to tutaj zabawa wyglada zupelnie inaczej. Wierz mi, ze Piknik Na Skraju drogi znudzilby Ci sie dosc szybko, jakby mial 10 000 stron. Tak jest z mmo ;]
Nie wszystkie historie i swiaty nadaja sie na takie produkcje, imo swiaty wykreowane przez Strugackich sa zbyt malo zroznicowane i po prostu przybijalyby przy grze trwajacej dluzej niz 2-3 miechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oł jea!!!! :) MMO w świecie zdominowanego przez nadmiar promieniowania Czarnobyla byłby czymś... może nawet bym zagrał, kto wie. A nie cierpię MMO :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie @Budo nie znam na MMO, nigdy w żadne nie grałem.. boje sie ;) ..po prostu pomysł STALKER MMO wydał mi sie bardzo interesujący, wydaje mi sie że chętnie bym w to grał, ale to tylko moje przypuszczenia, bo jak mówiłem MMO dla mnie to magia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnie, że sami twórcy zauważyli, że gatunek MMO leży daleko poza granicami ich wiedzy. Multi w Stalkerze również pokazywał, że z kodem sieciowym mają wieeelkie problemy, których po półtora roku od premiery jeszcze nie rozwiązano do końca.

Panowie mają talent to tworzenia klimatu, świata itd., ale z wykonaniem są problemy. Moim zdaniem póki co są zbyt słabi (i na szczęście zdają sobie z tego sprawę), żeby brać się za takie przedsięwzięcie, a chcą przecież startować również na inne platformy.

Osobiście MMO mnie nie pociąga, więc i tak bym nie grał. Wolałbym, żeby skupili się na grach skierowanych do pojedynczego gracza. Wtedy zawartość cukru w cukrze będzie naprawdę wysoka (Clear Sky pokaże, czy trzymają formę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ci producenci ostatnio z głową mają, to ja nie wiem.

Każdy chce swoje najlepsze gry przenosić na grunt MMO - ja się pytam, po co? Owszem, to gatunek ostatnio cholernie popularny, ale według mnie obecna lista gier tego gatunku wystarcza. Trudno będzie się wbić z nową produkcją w ten gatunek.
Wersja na konsole mi osobiście odpowiada - PeCeta mam za słabego na Stalkera, no a na PS3 się nie ukazał. Jak postanowią, że zrobią Stalkera na PS3 i X360 to na pewno będę szczęśliwy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, żeby tak mało doświadczone studio zostawiło w spokuje rynek MMO, bo inaczej może skończyć się to kompletną klapą i wyłączeniem serwerów pół roku po premierze... Chciałbym, aby prequel był świetny i tak samo S.T.A.L.K.E.R. 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla rozsądnego gracza najlepszym wyjściem aktualnie jest posiadanie dwóch platform do gier PC i PS2... Na PC ukazuje się większość tytułów z nextgenów, poza tym gry są tańsze, a usługa Games for Windows fajnie przyswaja gry pod Vista.

PC w Vobis do gier to wydatek jakichś 3000PLN + monitor (1000PLN), konsola w MediaMarkt PS2 to jakieś 500PLN, niezbędne gry na PS2 (SingStar, FIFA Street 2, Final Fantasy X, czy Gran Turismo 4) to 300PLN, niezbędne gry na PC (S.T.A.L.K.E.R., Crysis, Mafia, Gears of War) to wydatek 270PLN. Całość takiego MEGA zestawu dla gracza to 5000 PLN. Czyli trzy pensje przeciętnie zarabiającego człowieka. A człowiek ten nie dość, że jest legalny, ma porzadny, nowy sprzęt to jeszcze rozrywkę na lata i z czasem kupuje bądź zamienia gry...

To obecnie najlepsze wyjście cena/jakość. Konsola X360 lub PS3 + TV + niezbędne gry to wydatek około 10.000 PLN. Mamy jedną konsolę i mniej gier...

Odpowiedź jest prosta co lepsze do gier ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, mmo w świecie Stalkera byłoby cholernie interesujące. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. MI nawet by wystarczył cRPG, albo przynajmniej tryb co-op :P Ale FPS-mmo to byłboby coś fajnego.

Dnia 05.06.2008 o 13:53, Budo napisał:

Nie wszystkie historie i swiaty nadaja sie na takie produkcje, imo swiaty wykreowane
przez Strugackich sa zbyt malo zroznicowane i po prostu przybijalyby przy grze trwajacej
dluzej niz 2-3 miechy.


Oj Budo, Budo ... powiedz mi, grałeś w Stalkera ? Bo z tego co wiem (z Twoich wypowiedzi) wyczytałem, że na razie zastanawiasz się nad kupnem (a może najtfol? :P). Czyli nie grałeś i nie wiesz co się pojawia w grze. A wiedz, że Stalker jest BARDZO zróżnicowany. Dodając jeszcze pare pomysłów z książki które nie zostały wykorzystane i mamy pełen pakiet. Stalker jest świetny i ma wiele zróżnicowanych lokacji - grałem i wiem.

Już ja bym bardziej narzekał na Fallout mmo - tam to dopiero zero zróżnicowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R. MMO to byłoby coś wspaniałego. Ogromny świat gry, setki stalkerów sterowanych przez żywych graczy. Aż ślinka cieknie na samą myśl o tym. Łączenie się w grupy, zakładanie frakcji, polowania n mutanty, wspólne wyprawy w głąb Zony. Ehh... Rozmarzyłem się.
Tak czy inaczej autorzy musieliby włożyć w to ogromną ilość pracy, aby gra miała klimat i była co najmiej tak wciągająca jak World of Warcraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować