Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan - niższy abonament dla Polaków!

233 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2008 o 00:10, hammerfall87 napisał:

A skąd wiesz ,że tak nie robie do nie których nie da się dotrzeć oni muszą chcieć .


No... z Twojego postu (a może posta? Nie znam odmiany tego wyrazu...) wywnioskowałem, że już postawiłeś na Polakach krzyżyk. Zresztą... to by znaczyło, że jesteśmy jakimś gorszym narodem od innych. Nie jesteśmy lepsi, ale jakoś wątpię, byśmy byli też gorsi. Ja tam nie mam doświadczenia w MMO, a tym bardziej z Polakami tam udział biorącymi - po prostu nie przekonała mnie ta forma rozrywki i na pewno nie byłbym skory za nią płacić, nawet po tak relatywnie niskiej cenie. Ale wierzę, że do każdego da się dotrzeć. Pytanie brzmi: skoro tak dużo jest tu krytyków polskiego zachowania, to gdzie są ci, którzy tak się właśnie zachowują? Odpowiedź: to właśnie ci krytycy. Nikt nie znosi chamstwa, ale musimy po prostu nauczyć się cierpliwości do siebie nawzajem. Myślę, że kraje z bardziej rozwiniętym zapleczem serwisów MMO też przechodziły przez ten etap - więc i nas wkrótce powinien spotkać jego koniec. Trzeba tylko odrobiny więcej zrozumienia i spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 00:18, Jaro7788 napisał:

> A skąd wiesz ,że tak nie robie do nie których nie da się dotrzeć oni muszą chcieć
.

No... z Twojego postu (a może posta? Nie znam odmiany tego wyrazu...) wywnioskowałem,
że już postawiłeś na Polakach krzyżyk. Zresztą... to by znaczyło, że jesteśmy jakimś
gorszym narodem od innych. Nie jesteśmy lepsi, ale jakoś wątpię, byśmy byli też gorsi.
Ja tam nie mam doświadczenia w MMO, a tym bardziej z Polakami tam udział biorącymi -
po prostu nie przekonała mnie ta forma rozrywki i na pewno nie byłbym skory za nią płacić,
nawet po tak relatywnie niskiej cenie. Ale wierzę, że do każdego da się dotrzeć. Pytanie
brzmi: skoro tak dużo jest tu krytyków polskiego zachowania, to gdzie są ci, którzy tak
się właśnie zachowują? Odpowiedź: to właśnie ci krytycy. Nikt nie znosi chamstwa, ale
musimy po prostu nauczyć się cierpliwości do siebie nawzajem. Myślę, że kraje z bardziej
rozwiniętym zapleczem serwisów MMO też przechodziły przez ten etap - więc i nas wkrótce
powinien spotkać jego koniec. Trzeba tylko odrobiny więcej zrozumienia i spokoju.


Postawiłem raczej na troli growych :) bo o takich już miliony razy wałkuje w tym topicu zobacz sobie wcześniejsze moje posty na normalnych graczy nigdy nie stawiam krzyżyka.I więc już setki razy powtarzam śmierć trolom bo oni nie są normalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając news''a miałem nadzieję, że ten niższy abonament będzie zezwalał na grę na serwerach europejskich ale widzę że chciałem być nazbytnim optymistą w tej kwestii. No szkoda, szkoda bo gra bardzo fajna ale 50 złotych za miesiąc nie mam zamiaru płacić tylko po to by ustrzec się przed zdolnościami polskich graczy, to już wolę odpuścić sobie grę niż sie męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo w sobie ze beda polskie servery i polski (nizszy abonament) mowi ze jestesmy "nizej" postawieni od innych.
Gdybysmy byli na rowno nie byloby takiej sytuacji. Wiadomo kazdy chce mniej placic, ale czemu trzeba do tego "szufladkowac" ludzi na dany server.
Jest jeszcze jedna sytuacja - pewnie kiedys powstana prywatne servery do tej gry i w tedy abonament bedzie wynosil "0 zl".
Inna sprawa moze byc to ze nie wiem na jakim poziomie moga byc polskie servery, kto nimi bedzie zarzadzal i jak beda sie sprawowac (latency, populacja, skill, market, etc)

Gram w WoW`a na globalu i 50zl to nie jest wielka cena. jak ktos zakupi abonament na np. pol roku to wychodzi cos okolo 34zl/mc wiec jest taniej :D.

Moim zdaniem powinni negocjowac specjalne PP za cene taka jaka podali z mozliwoscia gry na wybranym przez siebie serverze.
Polska Polska, patriotyzm patriotyzmem ale granie razem z inna nacja na serverze nie czyni z nas innych/gorszych,, czy tez wstydzacych sie polski.
Dlaczego w reprezentacji/zespołach polskich graja zagraniczni gracze - taka sama sytuacja. :D

Chcialem sprawdzic AoC ale po przeczytaniu pare wypowiedzi odnosnie grywalnosci to mnie troche oddalilo. Grafika piekna, system miast tak jak w GW (dystrykty) :<

Czekam na WAR (warhammer Online)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lord Joker a gdzie masz napisane ze nie bedziesz mogl grac na Europejskich.... News tylko dodatkowo informuje ze polskie serwery beda.....Wiec bez paniki bedziesz mogl grac gdzie Ci sie podoba:).

Tak nawiasem mowiac to takie pytanko... Czy jest szansa na pre-paidy przed uplywem 30 dni od premiery?:/
Kurcze ten caly Pay-By-Cash na razie raczej nie dzils( albo ja nie wiem skad wziasc konto pod ktore trzeba zaplacic i kod oplaty),pre paidow brak..., karty odpowiedniej nie mam ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fani MMO w naszym kraju za rozgrywkę zapłacą ok. 29,90 zł - wyraźnie mniej, niż mieszkańcy innych europejskich krajów, dla których standardowa cena została ustalona na poziomie ok. 15 euro (blisko 50 zł). Warto też przypomnieć, że zabawę będą prowadzić na specjalnie przygotowanych polskich serwerach, także oprócz bariery finansowej zniknie także językowa.

Czytanie ze zrozumieniem FTW.

podpowiem - OPROCZ BARIERY FINANSOWEJ ZNIKNIE TAKZE JEZYKOWA.

A przynajmniej ja tak tego newsa rozumiem. Bo inaczej to kazdy kraj by chcial taniej, popratrz na np. rojse/ukraine/ inne kraje slabo rozwiniete.
"Handicap" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo prosta sprawa zauwaz ze wersji jezykowych jest wiele a np francuzi czy niemcy moga grac na serwach angielskich itd... a oplata jest za konto nie za serwer na ktorym grasz i w kazdej chwili mozesz tren serwer zmienic.Moim zdaniem autorowi chodzilo tylko o to ze serwy polskie beda . Zgodzic sie jednak musze ze ten fragment nie jest do konca jasny:)
Jesli oplata bedzie wyzsza przy grze na serwach Europejskich no coz przeboleje to 50 zlotych nie tak duzo.Zaczynac wszystkiego odnowa kiedy laskawie pojawia sie polskie serwy tez raczej mi sie nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie w takim razie jak odruznia polskie konta od innych? IP? Kraj przy rejestracji?
Polski klient bedzie wysylal odpowiednie dane?
Wolalbym np grac na angielskich kliencie na polskim serverze - jak to bedzie sie sprawdzalo? Jakos jesli mam czyms walczyc to wole zeby to byl "Great Axe of the Whale" a nie "wielki topor walenia" :D

Jesli tak to bedzie mozliwe to w takim razie na polskich serverach beda mogli rowniez grac gracze z zagranicy i placic nizszy abonament?

Nie do konca jest wszystko opisane na jakich zasadach bedzie sie mniej placic.
Na dana chwile nic nie jest pewne i tak a PCP nie odpowiada wiec cos tutaj nie gra XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2008 o 23:40, hammerfall87 napisał:

Wiesz trudno bo na privach są tak powiem "ulepszone serwery",że zdobywasz wszytko bez
wysiłku,nie prawda w większości są to gracze których stać ale nie chcą płacić "haraczu"
za grę lub twierdzi,że może coś lepszego kupić.Zazwyczaj dostaje te 100 zł od rodziców
ale je przepiepsza.A skąd wiesz ,że na globcu(ludzi typu plz give me gold) jest ich pełno
zwłaszcza na płatnym skoro nie grałeś?.I skoro już zabierasz głos w tej sprawie to ze
sprawdzonych rodeł a nie z twoich domysłów


1. Są różne serwery prywatne- na jednych dostajesz wszystko z góry, wypas zbroje, 70lvl itd. a na innych jest cholernie trudno nabić choćby jeden lvl- ja z kolei grałem na trudności odpowiadającej trudności oryginalnych serwerów WoW-a...
2. Jasne, większość graczy grających na privach stać na abonament... nie wiem kto Ci takich głupot naopowiadał- naturalnie pewnie kilku takich delikwentów by się znalazło, ale czy naprawdę sądzisz że przy mniej więcej milionowej liczbie graczy korzystających z privów większość stanowią gracze, których stać na granie na full mega wypas globie?? Jak kogoś rzeczywiście stać to ma kupioną oryginalną grę, oryginalny dodatek i buli 50zł miesięcznie dla super rozrywki a nie męczy się na padających jak muchy privach...
3. LoL!!! Jeżeli ktoś grał choćby kilka godzin na globie to zdążył by się zorientować w liczbie noobów... tak jak napisałem graliśmy u kumpla na wakacjach po kilka godzin dziennie i wprost proporcjonalnie do rosnącej liczby spotykanych graczy zwiększała się liczba noobów pośród nich... to chyba o czymś świadczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 10:22, lukesky16 napisał:


> Wiesz trudno bo na privach są tak powiem "ulepszone serwery",że zdobywasz wszytko
bez
> wysiłku,nie prawda w większości są to gracze których stać ale nie chcą płacić "haraczu"

> za grę lub twierdzi,że może coś lepszego kupić.Zazwyczaj dostaje te 100 zł od rodziców

> ale je przepiepsza.A skąd wiesz ,że na globcu(ludzi typu plz give me gold) jest
ich pełno
> zwłaszcza na płatnym skoro nie grałeś?.I skoro już zabierasz głos w tej sprawie
to ze
> sprawdzonych rodeł a nie z twoich domysłów

1. Są różne serwery prywatne- na jednych dostajesz wszystko z góry, wypas zbroje, 70lvl
itd. a na innych jest cholernie trudno nabić choćby jeden lvl- ja z kolei grałem na trudności
odpowiadającej trudności oryginalnych serwerów WoW-a...
2. Jasne, większość graczy grających na privach stać na abonament... nie wiem kto Ci
takich głupot naopowiadał- naturalnie pewnie kilku takich delikwentów by się znalazło,
ale czy naprawdę sądzisz że przy mniej więcej milionowej liczbie graczy korzystających
z privów większość stanowią gracze, których stać na granie na full mega wypas globie??
Jak kogoś rzeczywiście stać to ma kupioną oryginalną grę, oryginalny dodatek i buli 50zł
miesięcznie dla super rozrywki a nie męczy się na padających jak muchy privach...
3. LoL!!! Jeżeli ktoś grał choćby kilka godzin na globie to zdążył by się zorientować
w liczbie noobów... tak jak napisałem graliśmy u kumpla na wakacjach po kilka godzin
dziennie i wprost proporcjonalnie do rosnącej liczby spotykanych graczy zwiększała się
liczba noobów pośród nich... to chyba o czymś świadczy...


2.Tak nawet z takim jednym rozmawiałem wiesz jak stać na neta czy dobrego kompa to trochę dziwne ale zazwyczaj to im rodzice kasy nie chca dawać to nadają jaki to świat jest zły.
3 .Powiem ci z mojego doświadczenia z mmo rpg było tak na typowo darmowych grach typu tibia ,silkroad online itp są takie przypadki i ci się nie dziwie bo jeśli mówisz o tych grach to zgadzam się w pełni a jeśli o płatnych ala wow itp to niestety ich mniej jest ja się z rzadko spotkałem z takimi osobami.W darmówkach porządni Gm jak i gracze to rzadkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swiadczy o tym ze wiele jest graczy malolatow gdzie abonament placi im rodzic a oni i tak nie czaja gry do konca.
Jak maja grac na prv to graja na takich gdzie jest x100 a nie x1 bo tez bylioby noobami, za to porzadni gracze nie graja na x100 bo 0 frajdy z tego jest, tylko na x1-3 gdzie moga pokazac ze sa "dobzi" wiec gadka gdzie sa a gdzie nie ma noobow jest zalosna.
Cos na zasadzie ze w wodzie nie ma kotow, a pod ziemia nie ma ptakow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kazhaam
A może czasem ktoś sobie lubi pograć na 100x po prostu dla zabawy. Szybciej mu się poziom nabije, zobaczy jak to jest...od tak po prostu. Czemu niby takie serwery nazywają się FunServerami? A na 1x-3x to grają hardcore''owcy, którzy nie mają co z czasem robić i siedzą non-stop przy kompie 24/7. Dla mnie to jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kazdy kto gra na globalu jest chory ? XD
Czy jak grasz w RTS to tez jest sie chorym bo caly czas sie powtarza to samo :< (armia>atakuj>repeat)
FPS = strzelaj, strzelaj, strzelaj.
wyscigi = gaz, hamulec, prawo, lewo.
etc.

Dla mnie nie gra jest sama w sobie wazna, ale ludzie z ktorymi gram. czesto po prostu wole sobie porozmawiac na TS/Vent niz cokolwiek innego. gra + ludzie = miód.

pewnie ze priwy tez moga miec, ale jednak co global to global.

Nie powiedzialem ze x100 to debilizm, napisalem tylko ze tam jest wiecej nboobow niz na zwyklych bo zabija 1 moba i maja max lvl, ciesza sie ze maja tone golda/etc i tyle.
x100 jest dobre dla np sprawdzenia danej klasy/rasy - czy fajnie sie gra, czy jest sens etc.
ale gra x100 daje 0 satysfakcji (przynajmniej dla mnie). wszystko sie ma - gdzie tu rywalizacja etc?
x100 = testy
x1-3 = darmowa frajda
global = rywalizacja na tym samym poziomie, frajda, satysfakcja, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 10:54, mcnitrox napisał:

@Kazhaam
A może czasem ktoś sobie lubi pograć na 100x po prostu dla zabawy. Szybciej mu się poziom
nabije, zobaczy jak to jest...od tak po prostu. Czemu niby takie serwery nazywają się
FunServerami? A na 1x-3x to grają hardcore''owcy, którzy nie mają co z czasem robić i
siedzą non-stop przy kompie 24/7. Dla mnie to jest chore.


A więzieniu przy podnoszeniu mydełka stwierdzisz to samo :D bo for fun :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 00:00, Jaro7788 napisał:

Dziwi mnie trochę hipokryzja tych wszystkich, co gadają, że Polacy to "tacy i owacy",
a sami w dyskusjach choćby i na tej stronie zachowują się co najmniej po chamsku.


Cytaty.

Dnia 07.06.2008 o 00:00, Jaro7788 napisał:

Jak można przyjemnie grać z tymi, co narzekają na wszystko: od zapachu trawy po kolor nieba?


Jak na razie narzekamy na poziom umysłowy polaków w MMO, kto tu narzeka na wszystko? I kto tu jest hipokrytą...

Dnia 07.06.2008 o 00:00, Jaro7788 napisał:

Narzekacie na to, że w Polsce jest tak i tak, chociaż to ględzenie jedynie psuje innym
humor, a sytuacji i tak nie zmienia.


:)
Albo siedzisz zgarbiony przy komputerku 15 godzin dziennie, albo bierzesz to na serio. Dalej narzekaliśmy tylko na poziom graczy, proszę, nie uogólniaj. Jak mi się to nie podoba, to tego nie biorę. Nie mam ochoty grać na polskich serwerach, na polskiej wersji, więc wybiorę wersję anglojęzyczną i grę na globalnym serwerze. Nigdzie na to nie narzekam, a gdybym, dopiero miałbyś punkt odniesienia ad. narzekania. Nie podoba mi się, wybieram co innego. Jestem zadowolony i nie psioczę o tym na forum.

Dnia 07.06.2008 o 00:00, Jaro7788 napisał:

A jak ktoś zaczyna mi wmawiać, że u nas to się żyje najgorzej na świecie, to po prostu mnie szlag trafia.


Cytaty. Jednak się nie doczekam, gdyż lubisz potężnie uogólniać.

Dnia 07.06.2008 o 00:00, Jaro7788 napisał:

Jesteście tacy sami, jak ci, których krytykujecie.


Nie krytykuję nikogo po imionach, nickach, tylko grupę. Grupę hołoty. Ale ulżyło, że możesz innym dowalić? :)

>Od razu ustosunkowujecie się do reszty rodaków jak najgorzej, chociaż sami

Dnia 07.06.2008 o 00:00, Jaro7788 napisał:

zachowujecie się nie lepiej. I gdzie tu logika?


Ja tam znam wielu fajnych polskich graczy, serio. Tyle, że poznanych na globalu, a nie na prywatnych/polskich serwerach. :) Umiejętność języka to teraz wyznacznik pewnej inteligencji i obycia gracza.

Dnia 07.06.2008 o 00:00, Jaro7788 napisał:

Wszyscy użytkownicy tworzą dany serwer, a wy, zamiast próbować wprowadzić na nich dobrą atmosferę, >zwiewacie na inne, na których
już poradzono sobie z tymi problemami.


Nie po to miałbym płacić 100 zł i 30 zł miesięcznie, aby uczyć dzieci języka i wychowania. Od tego są szkoły i rodzice.

Dnia 07.06.2008 o 00:00, Jaro7788 napisał:

To tak jak z emigracją - jak tu się dorobić, żeby
nie tyle się nie narobić, co nawet palcem nie kiwnąć... ech...!


Wyjątkowo nietrafny przykład - widać, że nie masz bladego pojęcia o sytuacji z emigracją.

Podsumowując: gdyby 30 zł było za to, że zarejestruję się na Polskę i mogę grać gdzie chce, to byłoby super. Jednak takie rozwiązanie jak teraz zrobi zaściankowy serwer z dziećmi. To MMO, Massive Multiplayer Online(czy jakoś tak), jednak jestem zmuszany do gry na konkretnym serwerze. Kthxbye, wypchajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Poprosiliśmy CD Projekt o komentarz w tej sprawie, jednak wydawca odmówił potwierdzenia lub zanegowania informacji" - wypięli się na was ? ;] Wciąz z trudem dochodzi do mnie fakt, iż staliście się odrębną spółką ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2008 o 10:29, hammerfall87 napisał:

2.Tak nawet z takim jednym rozmawiałem wiesz jak stać na neta czy dobrego kompa to trochę
dziwne ale zazwyczaj to im rodzice kasy nie chca dawać to nadają jaki to świat jest zły.
3 .Powiem ci z mojego doświadczenia z mmo rpg było tak na typowo darmowych grach typu
tibia ,silkroad online itp są takie przypadki i ci się nie dziwie bo jeśli mówisz o tych
grach to zgadzam się w pełni a jeśli o płatnych ala wow itp to niestety ich mniej jest
ja się z rzadko spotkałem z takimi osobami.W darmówkach porządni Gm jak i gracze to
rzadkość


2. Powtórzę się- część graczy grających na privach to na pewno takie osoby jak piszesz, nie sądzę jednak by była to większość. Poza tym jest jeszcze pewna kwestia- mianowicie słyszałem że część graczy ma taką tendencję że jak zagra na globalu to zabawa na privach już na nich nie działa... nie wiem czy to prawda ale słyszałem to z kilku niezależnych źródeł, i powiem Ci że prawdziwy zapaleniec, powtarzam prawdziwy, będzie na wakacjach na truskawki chodził, po drodze zbierał puszki i jeszcze sąsiadce trawnik kosił, żeby tylko na abonament uzbierał... ale to tak na marginesie...
3. Ja cały czas miałem na myśli MMO płatne, z darmowymi to trochę inna historia... ba, nawet na privach w WoW-a dość trudno znaleźć porządnych graczy, co nie znaczy że reszta to nooby- po prostu jest duża liczba graczy nie opowiedziana po żadnej ze stron... a dlaczego trudno spotkać tych porządnych graczy?? Patrz punkt 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Samo w sobie ze beda polskie servery i polski (nizszy abonament) mowi ze jestesmy "nizej" postawieni od innych."

Błędny tok myślenia. Biedni mieszkańcy USA zostali również skazani tylko na "amerykańskie" serwery...No i jeszcze mają swój abonament 15$...To pokazuje, że są postawieni niżej niż gracze europejscy ;] A w ogóle to najlepsi są brytyjczycy ze swoim abonamentem w funtach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować