Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis Warhead oficjalnie i ze szczegółami

90 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2008 o 21:09, Wojman napisał:

"Byliśmy bardzo zadowoleni ze sposobu, w jaki gracze i przedstawiciele mediów przyjęli
Crysisa po jego zeszłorocznej premierze"... zaraz, zaraz. A czy przypadkiem nie narzekali,
ze Crysis zostal dosc chlodno przyjety, ze sprzedalo sie malo egzemplarzy? Bo jeszcze
nie tak dawno byly narzekania na tych wrednych graczy, ze zamiast gre kupic to za nie
spelnione obietnice dali kopa w zad. Czyli rozumiem, ze Cevat Yerli byl zadowolony, ze
sprzedaz gry byla niska. Tak przynajmniej wynika z jego wypowiedzi.


Albo wiedzą coś czego my nie wiemy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znowu na wyspie ? 120 zl za to samo ? jawna kpina i tyle. Mam nadzieje ze leniwi producenci tego tech dema dostana jak najmniej pieniedzy za ta fuszerke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak warhead opowiada o wydarzeniach z tego samego czasu co pierwsza część to znaczy że jeszcze dłużej sobie poczekamy na pociągnięcie fabuły dalej... a może zabrakło pomysłu ? :P Ciekawe czy Crytek wogóle wyda Crysisa na konsole.. to by była już zupełnie inna gra. Zbyt trudne strzelanie by było. Ja sobie tego nie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 21:14, Bifur napisał:

> A dlaczego cię cieszy że pojawi się wyłącznie na blaszakach? Przecież to durna strzelanina

> za jakie pececiarze konsol nienawidzą.

Och już przestań fanbojować... Następca Crysis''a nie powinien się ukazać się na konsole,
ponieważ pierwsza część na nich nie zagościła, a co za tym idzie konsolowcy nie znaliby
historii w niej opowiedzianej. Durna strzelanina? Pierwszy z brzegu PeCetowy FPS pobiłby
pod wszelkimi względami najlepszy FPS konsolowy.


Nie wiem o jakim FPS''sie mówisz, bo rozumiem że nie o Crysis? Może mi wskażesz?
Bo tak sobie myślę co to mogło by być... ale jak się zastanawiam: Orange Box, Bioshock, CoD4 to nie widzę żadnego który by nie zagościł na konsolach. A te trzy tytuły to najlepsze FPS'y 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 21:49, Blizzard Beast napisał:

Dobra, dość tego badziewia. Kiedy ten och-ach tytuł zawita na jakąś platformę kojarzącą
się z ROZRYWKĄ, a nie PRACĄ?


Może kiedy te och-ach samoobsługowe dojarki od MS i Sony będą miały mocniejsze bebechy (swoją drogą sądzę, że dojenie na każdym kroku z rozrywką ma niewiele wspólnego), czyli najwcześniej w następnej konsolowej generacji, bo na chwilę obecną mógłby to najwyżej być wielki Crisis a nie Crysis. To że Crytek stwierdził, że będzie tworzyć tytuły multiplatformowe nie oznacza, że Crysis wyląduje na konsolach, czego przyczyną jest rzecz jasna hardware, może i by chciało im się odpowiednio go okroić, tyle że mało kto by go kupił spodziewając się tego co mógł zobaczyć w necie o PCowej wersji w rozdzielczości zostawiającej daleko w tyle 1080p. Możliwe, że po prostu mają w planach inne gry niż Crysis, które wydadzą zarówno na PC jak i konsole, ewentualnie będą tworzyć oddzielne wersje, bo kilka dni temu Crytek oznajmił, że multiplatformowość w ich przypadku nie będzie oznaczać równania do najsłabszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a tak w temacie. Dziwi mnie to że ludzie którzy znają się na grach, a za takich uważam twórców Crysis i chcą je tworzyć dla graczy nie rozumieją że większość z nich gra na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 22:56, J.a.k napisał:

Dobra, a tak w temacie. Dziwi mnie to że ludzie którzy znają się na grach, a za takich
uważam twórców Crysis i chcą je tworzyć dla graczy nie rozumieją że większość z nich
gra na konsolach.


o jakiej ty wiekszosci gadasz?? chyba ci chodz o USA i Azje ale bardziej Azje. Normlan rzecza jest to ze popularnosc komputerow PC i ich liczba jest napewno ze 100 jaki nie 1000 razy wieksza niz konsol na swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 22:56, J.a.k napisał:

Dobra, a tak w temacie. Dziwi mnie to że ludzie którzy znają się na grach, a za takich
uważam twórców Crysis i chcą je tworzyć dla graczy nie rozumieją że większość z nich
gra na konsolach.


Teraz żeś dowalił dopiero... Idąc twoim tokiem rozumowania (zakładając rzecz jasna, że twoja teza jest prawidłowa, chociaż się z tym nie zgadzam, bo rynek PCowy także się mocno rozwija) deweloperzy nie powinni w ogóle robić gier na X360, czy PS3, bo najwięcej sprzedało się Wii, a nawet można pójść dalej i zapytać dlaczego twórcy gier w ogóle zabrali się za robienie gier na obecne konsole, skoro takie PS2 ma jeszcze większą bazę klientów, czyli osób grających na tej konsoli, nie zastanawia cię to? A może zastanawiasz się dlaczego Wajda nakręcił Katyń, a nie jakieś Lejdis, czy inny Testosteron? W końcu na te 2 ostatnie przyszło więcej osób. Takich przykładów można mnożyć i mnożyć, więc będziesz miał zagadek na długie lata ;). Może po prostu Crytek czuł, że ograniczenia sprzętowe zbytnio uwierają ich produkt, może wie czym grozi monopol 2 lub 3 firm trzymających cały przemysł gier w ręku i skubiących graczy z grubych pieniędzy, które w innym przypadku trafiłyby do ich kieszeni za ciężką pracę nad grą? Powodów mogło być bardzo wiele, teraz natomiast będą robić gry, które co prawda formalnie exclusive''ami PCowymi nie będą, bo dzięki temu zawsze dodatkowa kasa wpadnie, ale tak naprawdę jeżeli każda wersja zgodnie z ich założeniami ma wykorzystywać potencjał danej platformy, to wtedy będzie trochę jak ze Star Wars Force Unleashed na X360 i np. na PS2. Niby obie konsole dostaną ten sam tytuł, a jaka różnica widać natychmiast (a w przypadku gier Cryteka wersja PC vs wersja konsolowa znaczna przewaga techniczna bynajmniej nie będzie jedynym atutem, co widać choćby po ich obecnym dorobku). Albo jak ze Starcraftem i Starcraftem 64, też niby ta sama gra, ba nawet podobnie wyglądała, więc różnica techniczna nie była wtedy aż tak widoczna. Coś jednak zadecydowało o tym, że o SC64 nikt już po roku nie pamiętał, a SC jest do tej pory sztandarowym tytułem praktycznie każdego większego e-sportowego turnieju. Co to mogło być? Pewnie online MP, sterowanie pewnie też, ale tym co zabiło SC 64 był całkowity brak dodatków tworzonych przez graczy (zresztą jest tak z praktycznie każdą konsolową grą), więc gra nudziła się dość szybko, podczas gdy SC na PC stawał się coraz bardziej i bardziej grywalny.
W przypadku multiplatformowców od Crytek oba czynniki będą mocno widoczne, czyli różnica techniczna (jak z SWFU) i różnica contentowa (jak z SC). Zresztą takich przykładów jest wiele, teraźniejszych także. PC ma Orange Boxa i X360 ma Orange Boxa, tyle że PCowy do Portala ma zestaw kilkuset map, ma edytory, podobnie HL2, dodatkowo z ogromną masą modów (mowa o ponad tysiącu modów, które często stanowią praktycznie odmienne i bardzo dobre gry), podobnie z TF2, darmowy DLC itd. Także z wymienionym przez ciebie CoD4 sytuacja wygląda podobnie, co prawda modding nie jest jeszcze tak zaawanoswany jak w przypadku HL2, ale rzecz jasna wynika to z różnic w czasie premiery obu gier, jednak samych map już powstała cala masa i ciągle są tworzone nowe, podobnie oficjalne map-packi są darmowe, ale nawet jeżeli dla kogoś płacenie za kilka map jest ok, to i tak nie na wiele się to zda, bo za wiele tego DLC na konsolach znowu nie ma, a na PC oprócz DLC dostajesz ogrom różnorodnych map no i do tego mody, które zaczynają już w CoD4 się porządnie rozkręcać.

Nawet jak gra jest na PC i konsole, to i tak prawie zawsze są ogromne różnice (już nawet pomijając cenę) i to nawet w sytuacjach gdy graficznie wszystkie wersje są praktycznie takie same. Dlatego też gdy PC dostaje konsolowego exclusive''a, to dostaje wersję lepszą (nawet gdy w początkowym założeniu wszystkie miały być takie same, albo podobne), a gdy PC traci exclusive''a to tak naprawdę traci jedynie ułamek danej gry, bo konsolowiec otrzyma co najwyżej to co da mu developer, a i tak za część w formie DLC będzie musiał jeszcze dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 22:56, J.a.k napisał:

Dobra, a tak w temacie. Dziwi mnie to że ludzie którzy znają się na grach, a za takich
uważam twórców Crysis i chcą je tworzyć dla graczy nie rozumieją że większość z nich
gra na konsolach.


A dlaczego ostatnio jest co raz więcej tytułów multiplatformowych? Ja wiem, że z punktu widzenia konsolowca to PC powinien w ogóle zniknąć ze świata, w biurach stać same Mac''i (a najlepiej PS 3 z Linuxem - LOL), a gry powinny wychodzićtylko i wyłacznei na konsole i na absolutnie nic innego.

PS. Chciałbym zauważyć, iż Blizzard jakoś robi gry PC only (o tych kilku konwersjach, jakie im się przydarzyły już dawno ludzie zapomnieli) i żyje. Ba, ma się doskonale. Więc nie tylko zysk = rynek konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 00:22, Bambusek napisał:

> Dobra, a tak w temacie. Dziwi mnie to że ludzie którzy znają się na grach, a za
takich
> uważam twórców Crysis i chcą je tworzyć dla graczy nie rozumieją że większość z
nich
> gra na konsolach.

A dlaczego ostatnio jest co raz więcej tytułów multiplatformowych? Ja wiem, że z punktu
widzenia konsolowca to PC powinien w ogóle zniknąć ze świata, w biurach stać same Mac''i
(a najlepiej PS 3 z Linuxem - LOL), a gry powinny wychodzićtylko i wyłacznei na konsole
i na absolutnie nic innego.

PS. Chciałbym zauważyć, iż Blizzard jakoś robi gry PC only (o tych kilku konwersjach,
jakie im się przydarzyły już dawno ludzie zapomnieli) i żyje. Ba, ma się doskonale. Więc
nie tylko zysk = rynek konsol.


Gdzie ja napisałem że PC powinny zdechnąć? A powiesz na to że COD4 sprzedało się 10 razy więcej na x360 niż na PC? A Crysis który moim zdaniem jest lepszą grą niż CoD4, a mimo to sprzedał się od niego słabiej i jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy to po prostu brak wersji na konsole! I to są argumenty za moimi przeświadczeniami.

PS moim zdanie na temat wojny platform jest takie że najczęściej uczestniczą w takich tematach ludzie którzy mają PC i nienawidzą konsol(bo faktem jest że konsole zdobywają coraz większą przewagę), znacznie rzadziej jest na odwrót. Natomiast częściej się spotyka konsolowców kłócących się nawzajem niż konsolowców jadących po PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałeś jest oczywiście prawdę. Dam ci radę, czasem sobie odpuść myślenie o grach w kategoriach rozwiązywania problemu głodu na świecie, a pomyśl o tym jak o rozrywce.
Tu nie chodzi o autorów, ale o graczy którzy do grania w większości wybierają konsole. Dlaczego? Bo traktują gry jako rozrywkę, a granie na PC często rozrywką nie jest. Dobra teraz to posłużyłem się skrótem myślowym który ty byś wykorzystał tak jak by ci się chciało, to podam przykład tego o co mi chodzi: Age of Conan.
Przejrzyj sobie aukcje na allegro a w połowie znajdziesz tekst: "chciałem sobie zagrać, ale komp mi nie wyrabia". Ja mam kolegów którzy także kupili tą grę, uruchomili i się okazuje że przepadnie im te 30 dni grania bo w tym czasie kompa nie wymienią. Szkoda tych 50zł to jeszcze nie mogą grać... A to nie jedyne problemy, bo jest jeszcze problem patch''y(w tej kwestii konsole wyglądają zupełnie inaczej i na korzyść) czy ściągania i instalowania hotfix''ów do systemu operacyjnego czy sterowników. Możesz powiedzieć że: "jak się znasz to nie problem". Ale powiedz to 8-12 latkowi, który po prostu chce się czasem przy grach rozerwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Apeluje o więcej spokoju bo się tu znowu zrobi burdel i niepotrzebna wojna pc vs konsole. Niech każdy gra na czym lubi i tyle. Kilka rzeczy (jako posiadacz konsoli) muszę jednak sprostować:

1) ROTFL ---> Dla mnie (tak jak dla J.a.k. -a ) również niezrozumiała pozostaje decyzja Cryteka dlaczego nie wyszła wersja na konsole, ale ok - to decyzja developera. Technicznie nie ma tu przeszkód - najwyżej wersja konsolowa byłaby ciut słabsza. Taki Far Cry 2 powstaje na wszystkie trzy platformy i owszem na konsolach będzie ciut słabszy (w porównaniu do najmocniejszych PC z kartami z dx 10) - ale będzie - to raz. Dwa - Far Cry 2 jest graficznie na pozimie Crysisa, a jednak deweloperzy zapowiadają że na konsolach będzie działać w 1080p. Czyli - jak się chce to można, większość po prostu zależy od zdolnych programistów :)

2)Temat modów - tu oczywiście PC ma przewagę, nikt o zdrowych zmysłach tego nie będzie negował :). Natomiast co do DLC na konsole - wychodzi tego mnóstwo. Część jest odpłatna, cześć nie - i to w zupełności wystarcza. Sam pościągałem auta do Forzy 2 za free - bezproblemowo :)

Wracając do tematu - nie można tu mówić o części drugiej. To raczej typowy, samodzielny dodatek. I jeśli będzie w cenie dodatku, to chętnie kupię - jeśli natomiast będzie to w cenie normalnej, to o mojej kasie mogą zapomnieć. Tym bardziej że nie kupiłem jeszcze pierwszego Crysisa - z prostego powodu: w zeszłym roku wyszło sporo lepszych FPSów i w nie zainwestowałem swoje pieniądze :) Owszem widziałem demo Crysisa i to w prawie że pełnej krasie - graficznie powala, ale klimatu za bardzo nie poczułem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogódźmy się, gry na PC zawsze będą wychodzić z jednego prostego powodu: każdy praktycznie człowiek potrzebuje komputera (ściągnąć film, napisać program, przygotować dokument w excelu/oo itd.), więc każdy producent gier wie, że jak wyda coś na kompa to ma potencjalną dużą grupę klientów. Oczywiście mamy piractwo itp., ale z drugiej strony (jak to mówił dev z Valve) kompletnie pomija się gry sieciowe. Czy ktoś policzył ile ludzi gra w te wszystkie Tibie, Ogamy itp.? Popatrzcie sobie tylko ile kasy zbiera Blizz (tj. Vivendi) z WoW-a - przecież to są miliony dolców każdego miesiąca.

Dolewając oliwy do ognia chciałbym powiedzieć, że gry na konsole są ... ograniczone. Po prostu rzadko trafia się jakaś ambitna gra wymagająca myślenia - zazwyczaj wszystko opiera się na "action". Mamy action-rpg, action-fps, action-rts...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pogódźmy się, gry na PC zawsze będą wychodzić z jednego prostego powodu: każdy praktycznie

Dnia 06.06.2008 o 09:39, red1939 napisał:

człowiek potrzebuje komputera (ściągnąć film, napisać program, przygotować dokument w
excelu/oo itd.)
,


Do tego wystarczy komp biurowy - taki jaki mam w pracy: zintegrowana grafika, na której nie pójdzie żadna gra wymagająca pixel shadera, więc twój argument jest mocno nietrafiony. Niemniej również uważam że gry na kompa zawsze będą wychodzić - zawsze będzie przynajmniej jakaś garstka zapaleńców, którzy lubią grać tylko na kompie.

> Dolewając oliwy do ognia chciałbym powiedzieć, że gry na konsole są ... ograniczone.

Dnia 06.06.2008 o 09:39, red1939 napisał:

Po prostu rzadko trafia się jakaś ambitna gra wymagająca myślenia - zazwyczaj wszystko
opiera się na "action". Mamy action-rpg, action-fps, action-rts...


Oliwy do ognia nie dolałeś - napisałeś tylko bzdurę, z prostego powodu: nie masz konsoli, coś tam kiedyś słyszałeś i nadal żyjesz stereotypem że na konsolę to tylko takie gry wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę tylko że rynek gier konsolowych w europie chyba tylko w polsce jest taki zacofany. Niemcy, Hiszpania, nie wspominając o Wielkiej Brytanii...tam PC jest daleko w tyle za konsolami.
To własnie w Azji (oprócz Japonii) PC jest górą.

@Bifur -> żeś dowalił. Jak wspomniał kolega wyżej...CoD4, Bioshock, Orange Box...wszystkie były na konsolach.
Zagrałbyś sobie kiedyś w Goldeneye albo Perfect Darka to byś nigdy do PCtowych FPSów nie wrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 22:49, J.a.k napisał:

/cut/


Słyszałeś może o Stalkerze? Wątpie kolego fanboju... Jak tak Ci szkoda PeCetowców, którzy tracą krocie na modernizowanie swoich blaszaków (przewyższających znacznie konsole - i to pod wszelkimi względami) to idź wypłakać się koledze w Liberty City, ok? Denerwuje mnie takie bezsensowne gadanie ("konsole som lebsze bo majom gta4 !!!11!!!1!") - jeśli masz coś konkretnego to powiedzenia o wojnie konsole vs. PC to wybrałeś zły temat. Proszę, przestań w każdym temacie w jakim się pojawiasz robić zamieszanie (vide temat z Fallout 3) - poza tym konsole jak i PC służą do grania (kwestia przyzwyczajenia - nienawidzę "odmóżdżałek" konsolowych). Dobrze, że Crysis nie ukazał się na konsole - byłby wtedy grą bez duszy i okrojoną z najlepszych fajerwerków.

@Blizzard Beast
Nie wiem co nazywasz badziewiem ale jeśli chodziło Ci o Crysis po prostu emanujesz zazdrością ;P. Ten tytuł nigdy nie ujrzy światła dziennego na konsolach...

@Ufo2

Wymienione przez Was tytuły to nie są jedyne FPS'y, które ukazały się na PC - może o tym nie wiecie ;). Goldeneye mam od dawna na mojej czarnuli - średnia gierka. Perfect Dark Zero to żart...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 10:22, Ufo2 napisał:

Wspomnę tylko że rynek gier konsolowych w europie chyba tylko w polsce jest taki zacofany.
Niemcy, Hiszpania, nie wspominając o Wielkiej Brytanii...tam PC jest daleko w tyle za
konsolami.
To własnie w Azji (oprócz Japonii) PC jest górą.

@Bifur -> żeś dowalił. Jak wspomniał kolega wyżej...CoD4, Bioshock, Orange Box...wszystkie
były na konsolach.
Zagrałbyś sobie kiedyś w Goldeneye albo Perfect Darka to byś nigdy do PCtowych FPSów
nie wrócił.


chlopcze gram w gry tyle dokladnie ile ty masz lat, wiec nie mow mi w co powinienem grac, biorac pod uwage fakt ze na swoim koncie ma ukonczone setki fpsow i jeszcze wiecej innych gier a gry ktore wymieniles akurat mi sie nie podobaly, jedyna gra w ktora naprawde z przyjemnoscia gralem na moim X360 bylo HALO 3 i tylko to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować