• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
skompy

Turbo Pascal 7.0

Pytanie

czy ktos moze mi pomoc w zrobieniu programu w TP ktory pokazywalby baze danych a program wyszukiwalby ludzi w tej bazie , wedlug kryterium wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

81 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

no chyba pytanie brzmi konkretnie :| jesli jest to tak banalny program do napisania to czy moglby ktos napisac jak mialby wygladac ? ja pozniej zrobie go sobie w turbo pascalu ...
Sprawa jest dosc pilna bo jest to zaliczenie z przedmiotu a ja za bardzo nie uwazalem na zajeciach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2006 o 17:03, skompy napisał:

ech ... zero pomocy :-(


Nikt nie pomoze jak nie bedzie wiedziec o oc chodzi i z czym masz konkretnie problem.
Nie napisales nic o dodawaniu. Nie ma byc? Chcesz zapisywac w pliku czy nie trzeba? Co juz masz?

Tworzysz typ tablicowy np.
imie:string
nazwisko:string
wiek:integer

Pokazywanie:
1. czyszczenie ekranu
2. wczytanie z pliku rekordu do zmiennej typu rekordowego(ktory wczesniej utworzylismy)
3. wyswietlenie danych z rekordu na ekran
4. powrot do punktu 2 jesli nie eof

Wyszukiwanie
1. Czyszczenie ekranu
2. wczytanie z pliku rekordu do zmiennej typu rekordowego(ktory wczesniej utworzylismy)
3. sprawdzamy czy imie jest rowne imieniu szukanemu jesli tak to 4, jesli nie to 5
4. wyswietlamy rekord
5. powrot do punktu 2 jesli nie eof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


hej widze ze ejstes obeznany w TP mozesz mi pomóc ? potrzebuje program w którym podasz liczbe sumowanych liczb. np 12 a potem program bedzie sie pytał 1 liczba to np 20 itd itd... i je wszystkei zsumuje..

i tak jeszcze przy okazjii .. pyt. do wszystkich..
znacie jakies dobre bardizej zaawansowane poradbiki do TP ? aby zrobić coś fajnego ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2006 o 18:59, Full Wypas napisał:

Cóż, ja się chciałem tu dopisać, bo w jednym temacie nie zaznałem odpowiedzi- znacie jakiś
fajny program freeware do rysowania? Bo Paint jest dosyć kiepski :/


człowieku nie widzisz nazwy tematu?? "Turbo Pascal 7.0 "
widzisz tu gdzieś słowo paint albo rysowanie? przestań spamować tylko kup sobie corela albo photoshopa i zajmij się tym swoim malowaniem zamiast ciągle spamować. na każdym kroku gdzie cie widzę nie na temat piszesz. daj sobie na wstrzymanie...
sorry za offtop ale juz nie mogłem wytrzymać... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Tak się składa człowieku, że pisałem w innym temacie, odpowiedzi nie dostałem (przyszła dopiero teraz), więc napisałem tu, by nie robić kolejnych tematów, wrzuć na luz, niby gdzie ja spamuje? Jeśli uważasz, że każdy post, w którym nie ma konkretnej mowy o treści, tylko wspomnienie o tej treści to spam to powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2006 o 18:59, Full Wypas napisał:

Cóż, ja się chciałem tu dopisać, bo w jednym temacie nie zaznałem odpowiedzi- znacie jakiś
fajny program freeware do rysowania? Bo Paint jest dosyć kiepski :/


GIMP

PS. Staraj sie jednak trzymac odpowiedniego tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2006 o 18:42, Chester001 napisał:

hej widze ze ejstes obeznany w TP mozesz mi pomóc ? potrzebuje program w którym podasz liczbe
sumowanych liczb. np 12 a potem program bedzie sie pytał 1 liczba to np 20 itd itd... i je
wszystkei zsumuje..


Jakos tak: (pisze z glowy)

var i,suma, ile : integer;
begin
write("ile liczb zsumowac:"); readln(ile);
suma := 0;
for i:=1 to ile do
begin
write("podaj liczbe:");
suma := suma + readln; //to chyba nie bedzie dzialac.. trzeba wtedy przypisac nowa zmienna, czytac liczbe jak wczesniej i dodac zamiast readln w rownanie :)
end;
writeln("Suma wynosi: ",suma);
end.

Dnia 18.10.2006 o 18:42, Chester001 napisał:

znacie jakies dobre bardizej zaawansowane poradbiki do TP ? aby zrobić coś fajnego ?!


Najlepszy jaki widzialem byl w CDA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hej wiem ze znowu pisze na ostatnią minutke ale mam zadanie domowe które nie wiem jak zrobic mam zrobic w TP takie coś

---*
--**
***

taki trójkat tylko bez tych "--" aby się wyświetlał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z czterema zadaniami z turbo pascala. Jestem laikiem w tych sprawach i nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy to jest strudne czy łatwe. Jak by ktoś dał rade to rozwiązać to było by spoko. Daje jedno z tych zadań.

Dane są dwie tablice jednowymiarowe A i B, przechowujące odpowiednio: nazwiska i kwoty wynagrodzeń n pracowników. Napisać procedure, która przepisze dane, zawarte w tablicach A i B do pliku o nazwie ''personel.dat''. Podać deklaracje niezbędnych typów i zmiennych globalnych.

Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy pisze w dobrym temacie, jak tak prosze wybaczyc. Napisalem sobie taka mini gre i nie wiem jak teraz to zkomplikowac. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.03.2008 o 08:55, mimin napisał:

Nie wiem czy pisze w dobrym temacie, jak tak prosze wybaczyc. Napisalem sobie taka mini
gre i nie wiem jak teraz to zkomplikowac. Prosze o pomoc

"zkomplikowac"? A może chciałeś skompilować ten program? W jakim języku jest napisany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.03.2008 o 08:55, mimin napisał:

Nie wiem czy pisze w dobrym temacie, jak tak prosze wybaczyc. Napisalem sobie taka mini
gre i nie wiem jak teraz to zkomplikowac. Prosze o pomoc


Najczesciej menu Compile ;)

Jesli piszesz w DOSowym kompilatorze to w tym menu z Compile bedzie tez opcja gdzie jest napisane Memory (nie pamietam dokladnie jak to wygladalo). Jak tam klikniesz to przelaczy sie na ''disk''. Potem wciskasz bulid i masz plik exe w katalogu z kodem zrodlowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2006 o 18:34, Volvox napisał:

/.../


Czym różni się [Turbo] Pascal od C++? Jestem w tym nowy, prosiłbym o kilka najważniejszych różnic i zastosowanie. Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.03.2008 o 17:48, marcin1930 napisał:

Czym różni się [Turbo] Pascal od C++? Jestem w tym nowy, prosiłbym o kilka najważniejszych
różnic i zastosowanie. Dziękuje za pomoc :)


W zasadzie wszystki poczynając od słów kluczowych, składni kończąc na zastosowaniach. W Pascalu obecnie się w zasadzie nie programuje (no wyłączając Delfi - ale bardzo niewiele osób się nim posługuje), natomiast w C++ napisane jest większość programów. Pascal jest językiem strukturalnym a C++ obiektowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować