Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dungeon Siege 3 w drodze, wraz ze sporymi zmianami

44 postów w tym temacie

mogliby jeszcze dolozyc wieksza swobode poruszania sie po swiecie cos na wzror gothic czy elder scrol poruszanie sie tak jak kaze mapa w niewieloma mozliwosciami zboczenia z drogi staje sie nudne bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czy później ukazałaby się informacja o tworzeniu trzeciej odsłony Dungeon Siege :)

No cóż, według mnie rezygnacja z grupy bohaterów może okazać się dobra, pod warunkiem że fabuła względem jednego będzie dość rozbudowana. Owszem, fajerwerków takich jak w Metal Gear Solid względem fabuły nie oczekuje, ale chciałbym, by była ona rozbudowana. Ciekawe jak im wyjdzie trzecia odsłona, ale pewnie będzie to niezła gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu te gry mają taka nędzną grafikę. Chyba dalej używają tego samego silnika co w DSII, która była - hmm no coż... nędzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 20:29, Konował napisał:


> Było to przerabiane wielokrotnie - Dungeon Siege to Hack''n''slash nie RPG!
Fakt, Dungeon Siege nie jest czystym gatunkowo RPG, ale to że zwracasz na takie coś uwagę
to zwykłe czepialstwo. H&S należy do rodziny RPG więc nie jest błędem mówienie że Diablo
czy Dungeon Siege są erpegami. Bo są to gry RPG z podgatunku H&S jeżeli ktoś chce
być dokładny.


A ja myślę, że warto być precyzyjnym, jeśli nie chce się być źle zrozumianym. Tak samo mogę powiedzieć, że Resident Evil to action adventure zamiast horror survivalowy. :) no bo w końcu HS to rodzaj AA. Albo że Thief to action adventure a nie skradanka. Niby to samo, ale nie do końca.

A tak w ogóle hack''n''slash to gatunek zręcznościówek, wywodzący się w prostej linii z arcadowego beat''em up - wspaniałym przykładem jest tu Golden Axe. :) To jest właśnie klasyczny hack''n''slash. A po zmieszaniu z RPG wyszło h''n''s w znaczeniu actionRPG właśnie. ;) Można się pogubić, wiele rodzin gier wzajemnie się przenika - tutaj RPG i zręcznościówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dungeon Siege i za dużo do ogarnięcia. Chyba coś przespałem, bo gdy ostatni raz grałem w Broken World to był hack&slash, a nie szachy. Po takich wypowiedziach dostaję bólu zębów. Gra o banalnym poziomie trudności z prościutką fabułą ma być bardziej jeszcze uproszczona?! Porażka na całej linii... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie stawianie h&s obok RPG jest bardzo krzywdzące dla tego drugiego.
Idąc dalej z rozważaniami z wcześniejszych komentarzy np. STALKER również jest action RPG, w końcu jakieś elementy RPG posiada, jeszcze lepiej - praktycznie każda gra może być zaliczona w poczet gatunku RPG, w końcu w każdej wcielasz się w jakaś postać i w mniejszym lub większym stopniu odgrywasz rolę podążając za bardziej lub mniej rozbudowaną (czasami nawet szczątkową) fabułą.
h&s powinien być odrębnym gatunkiem i zaliczać się do niego powinny, według mnie oczywiście, wszelkiej maści diablo-podobne gry i wszystkie mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co? Możliwość grania tylko jedną postacią? Bo wieloma to już rozrywka za skomplikowana? looool, ciekawe dla kogo? To ja podziękuje, żeby upraszczać jeszcze bardziej łatwą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 23:34, ArvenAc napisał:

Najbardziej w tej wiadomości zaciekawiła mnie wzmianka o Space Siege, dlaczego o tej
grze nie było głośno?


Było głośno w swoim czasie. Na gram.pl pojawiła się nawet obszerna zapowiedź. Musiało Ci się wtedy przysnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 22:38, Marco Polo napisał:

Według mnie stawianie h&s obok RPG jest bardzo krzywdzące dla tego drugiego.
Idąc dalej z rozważaniami z wcześniejszych komentarzy np. STALKER również jest action
RPG, w końcu jakieś elementy RPG posiada,


Podobnież Deus Ex nazywany jest action RPG - moim zdaniem słusznie.

Dnia 06.06.2008 o 22:38, Marco Polo napisał:

jeszcze lepiej - praktycznie każda gra może
być zaliczona w poczet gatunku RPG, w końcu w każdej wcielasz się w jakaś postać i w
mniejszym lub większym stopniu odgrywasz rolę podążając za bardziej lub mniej rozbudowaną
(czasami nawet szczątkową) fabułą.


Nie wpadajmy w skrajności. Sama fabuła jest charakterystyczna dla przygodówek. A w przygodówkach z kolei są zagadki znane z gier logicznych itd.

Dnia 06.06.2008 o 22:38, Marco Polo napisał:

h&s powinien być odrębnym gatunkiem i zaliczać się do niego powinny, według mnie oczywiście,
wszelkiej maści diablo-podobne gry i wszystkie mmo.


Dla mnie h''n''s to zręcznościówki - takie jak Golden Axe i jego wszelkie nowoczesne odmiany. Natomiast taką hybrydę RPG-owo zręcznościową jak Diablo wolę nazywać actionRPG co jest IMO bardziej trafne. Tak samo jak action adventure, którym bliżej do gier zręcznościowych niż przygodowych (choć trzeba jednocześnie zauważyć, że fabuła w AA jest bardziej rozbudowana niż w zwykłych zręcznościówkch, w których jest jakakolwiek fabuła). W praktyce wiele zależy od konkretnego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wiele rzeczy ze starego Dungeon Siege''a zostanie takie, jakie było. Jednak część elementów zostanie uproszczona. Rezygnujemy z grup postaci. [...]"

TRAGEDIA!

czyli juz nie bedziemy zbierac unikalnych zestawow przedmiotow dla kazdego czlonka druzyny, nie bedzie rozwijac kilku bohaterow (a tu byla pelna swoboda, rozwijalo sie wg uznania), oczywiscie i bitwy juz nie beda tak wielkie jak kiedys, bo co moze 1 postac ? tylko pare stworkow na raz, a tak to sie druzyna wpadalo i robilo jesien sredniowiecza... wielgachny krok w tyl. Bardzo dobry H''n''S sie skonczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że jest tam jakiś haczyk z tym uproszczeniem i bardzo się zastanawiam czy na serio wydadzą to na konsole bo rynek PC może nie ulega rozpadkowi ale coraz więcej exclusiwów na PC traci tą swoją eksluzywność i niestety pojawia się na konsolach n cóż mówi się trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sprowadzenie Dungeon Siege''a do grania jedną postacią wyjdzie tej grze na plus - swoją drogą będzie bardziej przypominała legendarnego Diablo.

Można będzie się wreszcie skupić tylko na rozwijaniu stworzonej przez siebie postaci, a nie bohaterach dołączających do naszej drużyny. Będzie trzeba wtedy wzmocnić naszego awatara, aby był w stanie siekać potwory tak skutecznie, jak robiła to cała drużyna w dwóch poprzednich częściach. H''n''Se nie mogą być tak rozbudowane jak cRPGi - skutki takowego rozbudowania widzimy w Loki, w Diablo natomiast widzimy maksymalne uproszczenie tej idei.

Na razie czekam na Space Siege''a - nawet jeśli to inne realia to przecież nadal zabijanie potworów ;). Wtedy zobaczymy jak sprawdza się gra jednym bohaterem - jeśli pomysł będzie uznany przez graczy za poroniony to nic nie stoi na przeszkodzie aby poinformować o tym twórców, a za tym idzie prawdopodobieństwo zaimplementowania gry drużynowej... Nie ma zresztą o co się martwić - ta gra wychodzi spod rąk samego Chrisa Taylora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować