Zaloguj się, aby obserwować  
Gumisiek2

Easter Eggs, ciekawostki, bugi, tricki itp. w grach.

52 postów w tym temacie

Znaleźliście w grach jakieś easter eggi, a może odkryliście trick ułatwiający rozgrywkę, który nie jest oszustwem? Napiszcie o tym tutaj, być może pomożecie niektórym użytkownikom forum? W szukajce nie znalazłem podobnego tematu, mam nadzieję, że ten nie zostanie zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z Easter Eggów sam niedawno opisywałem w Quizie Grand Theft Auto. Na północnej ścianie cmentarza(za kostnicą) jest zwykła z pozoru ściana. Jednak gdy odwiedzimy ją w godzinach 20:00 - 6:00 możemy ujrzeć na niej napis "Families 4 Live". Duchy kumpli CJ-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro o San Andreas mowa : często występuje liczba 69
-Pier 69
-lotniskowiec w Easter Basin ma numer 69.
-Na automatach w kasynie występuje też ta liczba.
-Na końcu pasa startowego na lotnisku w SF również mamy tą liczbę.
-Podobno Mountain Chiliad ma 690 metrów długości
-Był chyba bar gdzieś, o nazwie "69"
-Sklepy 69cent
Było jeszcze trochę, ale nie pamiętam

A easter eggi w Gothic ( Tabliczka za palisadą, Samochód w Kanionie ) są też niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 22:12, RRohen napisał:

Skoro o San Andreas mowa : często występuje liczba 69
-Pier 69
-lotniskowiec w Easter Basin ma numer 69.
-Na automatach w kasynie występuje też ta liczba.
-Na końcu pasa startowego na lotnisku w SF również mamy tą liczbę.
-Podobno Mountain Chiliad ma 690 metrów długości
-Był chyba bar gdzieś, o nazwie "69"
-Sklepy 69cent
Było jeszcze trochę, ale nie pamiętam


:-D fajne rzeczy, będę musiał sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 22:23, edsonpele napisał:

Pamiętam, że w San Andreas gdzieś na pustyni leżą worki na trupy :)


Widziałem to, a natrafił ktoś z Was na samochód - widmo w Back o Beyond?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 22:33, Gumiś2 napisał:

> Pamiętam, że w San Andreas gdzieś na pustyni leżą worki na trupy :)

Widziałem to, a natrafił ktoś z Was na samochód - widmo w Back o Beyond?

Jak to to wygląda? Ja chyba nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :D

1.Medal of Honor: Allied Assault - istnieje sporo eggster eggów w postaci nawiązań do poprzednich części -
I - w 4 misji musimy doprowadzić pilota do nijakiej Manon Batiste. Jest ona także główną bohaterką drugiej części MoH - Underground.
II - również w 4 misji jest etap gdzie przemierzamy wąwóz z torem kolejowym, w pewnym momencie szlak rozdziela się, idąc dalej odnogą możemy znaleźć zniszczone działo kolejowe. To drugie nawiązanie do poprzednich części - w MoH (1) główny bohater miał zadanie zniszczyć działo kolejowe w identycznej scenerii.

Inne: W 2 misji w Norwegii, na 2 etapie, zaraz jak otrzymywaliśmy niemiecki mundur, przechodziliśmy przez pomieszczenie z dużym oknem, gdzie Niemcy grali w karty. Jeśli wyjrzymy przez okno zauważymy 2 rozmawiających niemiaszków. Po pewnym czasie jeden z nich zacznie tańczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na YouTube, ja się osobiście z takim czymś nie spotkałem. Jest także Wielka Stopa, ale to efekt modyfikacji, ponieważ Rockstar Games zapowiedział, że w grze nie zamieścili czegoś takiego. Wpisz po prostu Back o Beyond - wyskoczy dużo wyników.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2008 o 22:45, Luk Zombi napisał:

1.Medal of Honor: Allied Assault - istnieje sporo eggster eggów w postaci nawiązań do
poprzednich części -
I - w 4 misji musimy doprowadzić pilota do nijakiej Manon Batiste. Jest ona także główną
bohaterką drugiej części MoH - Underground.
II - również w 4 misji jest etap gdzie przemierzamy wąwóz z torem kolejowym, w pewnym
momencie szlak rozdziela się, idąc dalej odnogą możemy znaleźć zniszczone działo kolejowe.
To drugie nawiązanie do poprzednich części - w MoH (1) główny bohater miał zadanie zniszczyć
działo kolejowe w identycznej scenerii.

Inne: W 2 misji w Norwegii, na 2 etapie, zaraz jak otrzymywaliśmy niemiecki mundur, przechodziliśmy
przez pomieszczenie z dużym oknem, gdzie Niemcy grali w karty. Jeśli wyjrzymy przez okno
zauważymy 2 rozmawiających niemiaszków. Po pewnym czasie jeden z nich zacznie tańczyć.


Rotf :-D. W strzelankach są fajne Eastery. Wracając do San Andreas, na parkingu podziemnym w Los Santos mozemy zobaczyć dwóch policjantów znęcających się nad cywilem. A tak się wykręcają, że oni nie skorumpowani...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w GTA, i oczywiście w San Andreas spotkałem się z czymś bardzo dziwnym. Przeszedłem grę, i jeżdżę terenówką po górach. Nagle sru, bum, szuruburu, patrzę - jesteś martwy. Dlaczego? Wiedziałem tylko że coś w mój samochód walnęło. Okazało się że o jakiejś godzinie, ciągle w to samo miejsce spada samolot, taki wojenny z karabinem. Hehe, ale w GTA jest sporo Easter Eggów, jak chociażby rejestracje: EA SUCKS ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 22:57, Jaki Ganh1 napisał:

Oczywiście w GTA, i oczywiście w San Andreas spotkałem się z czymś bardzo dziwnym. Przeszedłem
grę, i jeżdżę terenówką po górach. Nagle sru, bum, szuruburu, patrzę - jesteś martwy.
Dlaczego? Wiedziałem tylko że coś w mój samochód walnęło. Okazało się że o jakiejś godzinie,
ciągle w to samo miejsce spada samolot, taki wojenny z karabinem. Hehe, ale w GTA jest
sporo Easter Eggów, jak chociażby rejestracje: EA SUCKS ^^

We mnie też kiedyś samolot rąbnął jak ciągnikiem jechałem po farmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Jeżeli chcecie się pobawić w Bruce''a Wszechmogącego i idziecie z dziewczyną (San Andreas) na randkę to strzelcie ze snajperki w księżyc - jego rozmiary się zwiększą.

2.Most łączący San Fierro z Las Venturas. Na jednej z kolumn jest napisane coś w stylu "There are no Easter Egg - go away". A na tablicy przy początku mostu w San Fierro możemy się dowiedzieć, że zajmuje on coś ok. 1,3 MB na płycie DVD i jest złożony z ok. 10 tekstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w GTA: VC znalazłem trzy fajne easter eggi:
1. Gdy wejdzie się na dach jednego z budynków i skoczy z lądowiska w kierunku jednej ze ścian sąsiedniego budynku przenikniemy przez nią i znajdziemy się w pomieszczeniu z jajkiem z napisem Happy Easter na piedestale.
2. W okolicy własnego studia filmowego pod wodą znajduje się gość z zabetonowanymi stopami.
3. Raz jak pływałem w pewnej odległości od plaży pierwszego miasta zobaczyłem łódź podwodną.

I jeden z San Andreas :
-gwiazdy na niebie tworzą logo Rockstara

Wiedźmin też jest pełno easter eggów. Mi najbardziej spodobała się teoria spiskowa o której mówi druid w V akcie. Opowiada on w niej o tym że Święty Graal to osoba o szczególnych zdolnościach(czy jakoś tak) i dodaje że została on spopularyzowana przez niejakiego Brązowego Dana(Brązowy Dan=Dan Brown). Wiedźmin czę sto nawiązuje też do polityki np. gdzię się podziało prawo i sprawiedliwość albo s******** dziadu.

P.S. W VC dawno nie grałem więc bardziej szczegółowych danych nie mogę podać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego już nie pamiętam, bo dawno grałem w Hitman: Contracts. W misji chyba w Budapeszcie, w każdym bądź razie w takim hotelu jest pewien pokój, którego strzeże policjant. Gdy do niego wchodzimy, atmosfera i muzyka zmieniają się. Idziemy chyba w prawo, będzie łazienka z zakrwawioną wanną. Patrzymy się kilka sekund w lustro i naszym oczom ukaże się duch człowieka prawdobodobnie zastrzelonego w tej łazience.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 23:09, Gumiś2 napisał:

2.Most łączący San Fierro z Las Venturas. Na jednej z kolumn jest napisane coś w stylu
"There are no Easter Egg - go away". A na tablicy przy początku mostu w San Fierro możemy
się dowiedzieć, że zajmuje on coś ok. 1,3 MB na płycie DVD i jest złożony z ok. 10 tekstur.


Zamieszczam screeny (trochę mały rozmiar):

20080607141718

20080607141724

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 23:18, Jaddeth napisał:

w GTA: VC znalazłem trzy fajne easter eggi:

/ciach/
cztery :). Na jednym z budynków (wieżowców) nieopodal Malibu Club od godziny bodajże 23 światła w oknach są tak zapalone, że razem tworzą wielkiego... penisa :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować