Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan zrecenzowany przez specjalistów!

54 postów w tym temacie

gram.pl

Pogromca WoW-a (chociaż to się jeszcze okaże) i niewieścich serc (na pewno) - Conan Barbarzyńca, zaatakował. Gra Age of Conan: Hyborian Adventures jest już dostępna, czas więc, aby na jej temat wypowiedzieli się specjaliści. A za takich niewątpliwie uchodzić mogą redaktorzy serwisu ageofconan.gram.pl.

Przeczytaj cały tekst "Age of Conan zrecenzowany przez specjalistów!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo "profesjonalna" recenzja, nie ma to jak redaktor kurwi itp opisujac jakas gre...
Do tego czytajac ma sie wrazenie ze recenzent pisze wszystko na "wdechu" zero przemyslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

">Jeśli jesteśmy przy wyglądzie, to jest to pierwsze MMO (...)"

Nope, Entropia była pierwsza ;)
Dlatego wole, gdy specjalistami sa ludzie znającymi się na gatunku a nie prowadzący stronę o danej grze.

>>"Co warto o nim powiedzieć, to to, że np., możemy wrzucać do niego różne „linki” związane z grą, np. możemy pokazać przedmiot jaki właśnie nam dropną lub coś ciekawego. Fajna opcja nigdzie wcześniej czegoś takiego nie widziałem."

Owned. N/c, po prostu ROTFL, no ale w sumie, aby zobaczyć coś gdzieś indziej, trzeba by w `gdzieś indziej` pograć ;))

>>"Wbrew pozorom gry MMO są bardzo złożone"
Eh, tylko niektóre gry MMO są złożone (w większości płatne), taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze mam podobne odczucia co kolega Zorpen. Tekst dość nieprofesjonalny a bluzgi i kolokwializmy dyskwalifikują go całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również zgadzam sie z kolegami powyżej, i zastanawiam sie autor news''a przeczytał recenzję gry autorstwa owych "specjalistów" zanim nadał im takie miano, bo tak jak już to było napisane, poziom wypowiedzi odstaje od tego czego możemy uświadczyć czytając recki na innych portalach poświęconych grom, lub w czasopisamach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tymi specjalistami,
najbardziej podobał mi się fragment o instrukcji do gry ale po co to komentować.
Długie nie zawsze znaczy dobre (wręcz przeciwnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Age of Conan zrecenzowany przez specjalistów!

Rotfl. Przezabawne. Recenzja nie aż taka profesjonalna, ale co nieco o grze mozemy się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie recka b.fajna. Koleś nie obwija w bawełnę. Śmiało przedstawia minusy gierki, a jego niewiedza tylko lekko mi przeszkadza. Nie każdy przecież musiał spędzić parę miesięcy, lat przy WoW-ie (on akurat przy LII, z tąd jego niewiedza na temat paru rzeczy :).
Profesjonalna nie jest, lecz ukazująca grę z oczu normalnego gracza, co mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli opisywał to specjalista, to ja jestem krasnoludkiem :)
zgadzam się z kilkoma powyższymi odpowiedziami, że kolokwializmy oraz nieprzemyślana składnia całkowicie dyskwalifikują tę "recenzję". ja bym ją wręcz nazwał pseudo-recenzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalisty? od kiedy gram.pl odłączyło sie od cd-projekt jest coraz gorzej....po prostu amatorszczyzna i komercja na każdym kroku.Autor niusa chyba nawet nie raczył przeczytać recenzji tylko zerkną na nią okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści... tja... Językowo słabe, a miejscami co wytknął Zorpen, wręcz śmietnik. Merytorycznie, co z kolei wskazał w kilku punktach Selv, jest podobnie. Błąd na błędzie, niedopowiedzenia, chaotyczny język, błędy składni i interpunkcji, wulgaryzmy i kolokwializmy, brak konsekwencji w nazewnictwie, brak wiedzy i doświadczenia w dziedzinie MMO. Krótko mówiąc przyda się popracować nad tym kto i co pisze. Bo z pewnością nie jest to recenzja, ani tekst nie został stworzony przez specjalistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cala ekipa tego pseudoserwisu nadaje sie do wymiany. Czytajac teksty zastanawiam sie, czy "autorzy" na pewno spelniaja wymagania wiekowe pozwalajace im na zakup AoC.
Zenada i szkoda, ze gram.pl firmuje taka nedze. Zreszta samo gram.pl zjezdza w dol pod wzgledem profesjonalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ochłap tekstu trudno nazwać ''recenzją''. Chaotyczny, ubogi (powtórzenia, np ''mroczny'' kilka razy obok siebie) i pełen emocji język, w którym znalazło się nawet miejsce dla wulgaryzmu... Nie więdną mi uszy od tego, ale takie słownictwo dyskwalifikuje poważny artykuł, jakim powinna być recenzja. Odnoszę nieodparte wrażenie, iż osoba tworząca to ''dzieło'' nie spełnia owych wspomnianych wymagań PEGI.
Niesamowite jest też to, że autor tekstu nie dobił owego maksymalnego poziomu postaci... Mało tego, cytat : "Niestety z braku czasu o dziwo jeszcze nie dobiłem, ale tak z relacji kolegów z klanu i obserwacji." Co to ma znaczyć? Firmujesz recenzję swoim nickiem (bo imię i nazwisko lepiej ukryć, nie?) i bazujesz na czyjejś opinii? Halo, to nie tak ma wyglądać...
Nielogiczny wydał mi się też wywód nt. "integracji między graczami". Frey pisze w tym akapicie na początku, że jest żałośnie, następnie rozpływa się nad nowościami w oknie chatu, opcjami, kanałami itd... O co chodzi? Ja odnoszę wrażenie, że to się raczej podobało...
Na koniec zostawiłem zaś wyśmienity deserek... Cytat: "Starałem się pisać subiektywną prawdę (...)" . Hmmm... Poprawcie mnie,ale chyba... prawda jest OBIEKTYWNA? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale gdzie Ci specjaliści i ta "profesjonalna" recenzja o której wspominacie w newsie? Niby mam do niej przejść klikając: /tutaj/? Z tego co widzę strasznie stacza się wasz poziom profesjonalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
"Recenzja" (tak, wiem - to zbyt mocne słowo...) wydaje się chaotyczna, pisana na kolanie w drodze do szkoły i to przez bardzo młodego człowieka, który zamiast przesiadywać przy AoC powinien sięgnąć do słownika języka polskiego aby poznać trochę zasad pisowni...
Z przykrością stwierdzam, że jeśli gram.pl reklamuje takie "recenzje" odwołując się do profesjonalizmu, to chyba albo ktoś nie zadał sobie trudu by "to coś" przeczytać, albo mu to nie przeszkadza... i szczerze? Nie bardzo wiem co gorsze w tym wypadku.

A autorowi kwiecistej recenzji - proponuję zapoznać się (choćby z czystej ciekawości) z EVE Online... gdzie te ''nigdzie nie spotykane'' rozwiązania, pokroju ''przeciągnięcia przedmiotu do okna czata'' funkcjonują od dobrych... pięciu lat... podobnie jak wiele innych wymienionych w tekście ''nowości''.

Pozdrawiam,
K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 20:30, Krondar napisał:

A autorowi kwiecistej recenzji - proponuję zapoznać się (choćby z czystej ciekawości)
z EVE Online... gdzie te ''nigdzie nie spotykane'' rozwiązania, pokroju ''przeciągnięcia
przedmiotu do okna czata'' funkcjonują od dobrych... pięciu lat... podobnie jak wiele
innych wymienionych w tekście ''nowości''.

To moje gadanie o EVE się nudne robi i takie napastliwe, więc sam o tym nie wspominałem - tym razem poczekałem aż ktoś o tym wspomni. Tak czy siak ''specjalizacją'' autora z pewnością nie są MMO, czego sam dowiódł. Oprócz tego poziom tekstu jeśli o warsztat literacki chodzi dowodzi, że od tego specem też nie jest. Zresztą nie kopmy leżącego, skoro sam sie położył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 20:49, Graffis napisał:

Zresztą nie kopmy leżącego, skoro sam sie położył ;)


I pod tym podpiszę się oboma rękoma! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie m to jak profesjonalna recenzja, z początku jest w sumie okej ale później człowiek chyba się zgubił. Te wszystkie literówki i tak dalej... Ciężko było to przez jakieś sprawdzanie pisowni przepuścić?

Poza tym profesjonalność pod względem obycia recenzenta z grami typu MMO także pozostawia wiele do życzenia... Nie widział nigdy aby można było wyświetlać na czacie informację o przedmiotach? No to gratulacje a Lineage II, a WoW w którego jak mniemam grał, ponieważ odwołuje się do jego interfejsu... Przyznam szczerze, nie dotrwałem do końca tej ''profesjonalnej'' recenzji. Chyba jednak pozostanę przy prasie o grach, przynajmniej jest bez literówek i pisane porządnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować