Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan zrecenzowany przez specjalistów!

54 postów w tym temacie

No patrzcie, a ja wczoraj myślałem, że dobrze by było przeczytać reckę napisaną przez kogoś, kto stricte zajmuje się Conanem. :) Recenzja faktycznie nie jest może super profesjonalna, parę byków się znajdzie, ale nie jest tak, żeby się ciężko czytało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, pierwsze co rzuca się w oczy, nawet bez czytania recenzji, to fakt że zrobili ją nie tyle profesjonaliści, co lobbyści, bo któż inny mógłby pisać na fanowskim portalu?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Owszem wszystkiego nie czytałem, wiele zadań po prostu się przewija, żeby szybciej iść w pole i bić quest monstery."

Strasznie interesujący MMORPG ten AoC, wow... :P

"Nic więcej do szczęścia nie potrzeba, jeśli grałeś w jakiegoś MMORPG lub jakiegoś cRPG i uważasz, że tamta gra ma dobrą mechanikę walki, to po zagraniu w Age of Conan zmienisz zdanie. Gwarantuję albo zwrot pieniędzy."

Hmm muszę mu wysłać nr konta bankowego :P

"Wszystko skupia się na wykonaniu jak największej ilości zadań w jak najkrótszym czasie."
Ow yeah, normalnie WoW.

Cała recenzja jest kiepska, nieprofesjonalna, pełna błędów itp...
Autor chyba nigdy nie grał w porządnego MMO skoro tak się podnieca AoC...
Sam fakt, że grał w L2 źle o nim świadczy :P
A tak ogólnie to budowanie miast w MMO było już baaaaaaardzo temu możliwe... Star Wars Galaxies...


PS. Ja osobiście wolę poczekać na WAR - o wiele ciekawszego od AoC :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 22:37, Furusu napisał:

Hmm muszę mu wysłać nr konta bankowego :P

A właśnie, dzięki za przypomnienie. Przy okazji, czy ktoś z gram.pl mógłby ''recenzenta'' poprosić o potwierdzenie, że rzeczywiście dostaniemy kasę?
^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawiodłem na tej grze ( pewnie dla tego jedyną grą MMO w jaką wcześniej brałem był WoW )
Obecnie gram demonologiem ( lvl 46 ) i gra mi się strasznie znudziła. Z jednej strony to z powodu dość małej
ilości questów na tym poziomie, a z drugiej strony z powodu dość marnego arsenału czarów. Na 46 lvlu używam
AŻ jednego czaru ofensywnego ( od czasu do czasu zdarza mi się użyć jakiegoś AoE ). Ale za to mam chyba z 7
czarów defensywnych, buffów które muszę na siebie rzucać po każdym zgonie ( a to zdarza mi się dość często (
tak wiem .. noob ze mnie )).Czary te nie są instant cast, tak że buffowanie się trochę zajmuje, a bez tych
buffow nie jestem w stanie praktycznie nic zabić. Oprócz tego mogę summonować demona ... bardzo fajnie tyle
tylko ze ten demon jest o dupę rozbić. Oprócz niewielkiego buffa do regeneracji życia, bądź niewielkiego
zwiększenia ilości many/życia i praktycznie niezauważalnego dmg, on nic nie robi. Sądziłem ze będzie w stanie
tankować moby, ale się myliłem. Nawet gdy mój demon zaatakuje pierwszy, to mob i tak poleci na mnie.

Dość ubogo prezentuje się ilość emotek ... poza /hi /sit /laugh nie znalazłem żadnej ( choć przyznaje ze nie
starałem się by odnaleźć więcej ) ... Jest jeszcze taniec, ale co do niego mam mieszane uczucia. Z jednej strony
twórcy stworzyli fajną mini-gierkę ( trzeba wciskać różne klawisze by postać wykonywała ciekawe "motywy"
taneczne ).. Z drugiej strony schrzanili z brakiem możliwości przerwania tańca w dowolnym momencie .. tak więc
odradzam tańczenia na środku pola walki.

Tyle co do postaci. Jeśli idzie o otoczenie to muszę przyznać że graficznie wygląda niesamowicie. Jednak jak dla
mnie to na wyglądzie się kończy. Spodziewałem się bardziej otwartego świata tak jak w WoWie, gdzie z jednego
krańca kontynentu możesz przejść na drugi bez żadnego "ekranu ładowania". Tutaj świat jest podzielony na
plansze miedzy którymi się "magicznie teleportujesz". Plansze te są ograniczone niewidzialnymi scianami. Na
dodatek każda z tych plansz ma kilka "instancji". Instancje można zmienić tylko w miejscu wskrzeszania ( i tu plus
dla tej gry ... po śmierci można sobie wybrać w którym z punktów chcesz się wskrzesić ( zazwyczaj jest ich
więcej niż 3 na lokację )). Tak że podczas składania grupy może się okazać że każdy z członków jest w różnej
instancji danej lokacji ... co wtedy pozostaje ? Wszyscy muszą biec do punktu wskrzeszania i zmienić instancje (
przy zmianie gra oczywiście musi na nowo wczytać level ).
Co do dungeonów ( instancji w WoWie) to miałem okazje być tylko w jednej ( tak pierwsza instancja z
prawdziwego zdarzenia jest przeznaczona dla graczy na poziomie 37+ .Kolejna o ile się nie mylę jest na poziomie
55 badż 58 ). Jeśli idzie o wygląd tej instancji to naprawdę zapiera dech w piersiach. Ale co z tego jeśli gameplay
jest dość buraczany ? Zero taktyki ... brak CC ... tank bierze na siebie wszystko a reszta tylko dps''uje.
Jednostek jest imo za mało i maja za dużo życia.

Interface gry nie jest nadzwyczajny ... ma parę plusów ale również trochę minusów ( to pewnie się zmieni gdy zacznie wychodzić więcej addon''ów )
1. Ilość slotów na czary/umiejętności jest dość mała ( tych na wierzchu )
2. Kolejkowanie czarów ... z jednej strony to dobra rzecz, lecz potrafi być wkurzająca gdy np. 3x wcisnelśmy fireball''a, a tu nagle musimy przysadzić jakimś AoE
3. Pisanie na chacie ... skróty do różnych kanałów są dość nieporęczne /g - grupa /gu - gildia /s - shout /say - say
4. Opcje chata ... nie znalazłem nigdzie opcji do zmiany koloru czcionki poszczególnych kanałów
5. Brak możliwości sprawdzenia poziomu/klasy postaci poprzez kliknięcie na nią na chacie
6. Brak możliwości sprawdzenia jak nasza postać by wyglądała w danym itemku
7. Dość często chat ma dziwnego lag''a ... trzeba dwa razy kliknąć "enter" by wysłać wiadomość
8. Bardzo fajnie zrobiona jest natomiast funkcja ogłaszania się gildii ... na chacie dostajemy linka danej gildii .. po kliknięciu w niego otwiera nam się nowe okno z dokładnym opisem danej gildii.
9. Okno grupy ... przy rozdzielczości 168x1050 jest ono strasznie małe i nieczytelne ... szczerze mówiąc, jest ono po prostu koszmarne
10. Mapa/Mini-mapa ...
+ można na niej dodawać własne punkty
+ wyświetla się na niej obszar/punkty w którym znajduje(ą) się cel(e) do questów.
+ podobna zasada działania jak google map
- podczas gdy postać się przemieszcza nie można przesuwać mapy
- nie widać na niej pozostałych członków grupy ( chyba ze znajdują się w bardzo bliskim zasięgu)
11. Okno questów ... nie oznacza ukończonych questów ( przed odebraniem nagrody ) Po skończeniu questu jest on przerzucany do innej zakładki.
12. auction/mail/bank ... wszystkie te opcje dostępne sa u jednej postaci. Z jednej strony jest do dość poręczne ... z drugiej natomiast psuje klimat

Jest jeszcze sporo rzeczy na które mógł bym ponarzekać ale jakoś nie mi się nie chce :P ( np. moją pisownie )

Chciałbym jeszcze podkreślić fakt ze porównywałem tą grę wyłącznie z WoWem





Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie ekspertem, anie profesjonalistą nie jestem. Sam uważam, że tytuł to jawne nieporozumienie. Nie odpowiem na wszystko, powiem tyle, że recenzje jest osobista i napisałem to co naprawdę sądzę o grze. Lobbiści? Że jest kolorowo to tylko dlatego, żeby zobaczyć, jak gra wygląda "na żywo". Za błędy, przejęzyczenia itp. przepraszam jak sam mówiłem nie jestem specjalistą, nie ma stylu literackiego (ani żadnego innego). Ktoś się czepiał, że tego nawet recenzją nie można nazwać, czy ja wiem, może rzadko się spotyka "takie coś" ale raczej pod recenzję to podchodzi. Za to, że fakt że grałem w L2 źle o mnie świadczy, to radzę wyjść z cukierkowej bańki WoWa na świat i zobaczyć coś więcej, bo akurat L2 to całkiem przyzwoita gra. (Nie chciałem otrzymać produktu podobnego do L2 i wcale rozczarowany nie jestem). Potwierdzenia z kasą i kontem może być ciężko. Ale ja swoje racje mam, że walka w AoC jest naprawdę dobra, może inne elementy zawodzą (zwrotowi podlega sama walka), to był żart taki ale co tam.
Przepraszam państwa, że nie znam wszystkich MMO, niestety mam prywatne życie i nie mogę grać we wszystko, że o czymś nie wiem, no trudno moja wina. Nie pisze recenzji z punktu widzenia alphy i omegi, tylko normalnego gracza, który kupił, pograł trochę napisał to co widział i tyle. Co Do EVE online, fakt tam taka opcja była, wyleciało mi z głowy. Choć akurat nie grałem. Słowo profesjonalne, specjaliści, oddaje w ręce magistrów polonistyki i zawodowych dziennikarzy. Nie właściwi taki tytuł się pojawił na gramie, no cóż...
Chciałem mniej więcej chociaż pokazać, jak wygląda gra w AoC, że gra ma swoje lepsze i gorsze strony. Jak widać nie udało mi się pokazać co myślę o AoC, bo nie znam wszystkich pozostałych gier MMO na rynku... przykro mi.

Edit: Większość tego co napisał K13 też w sumie napisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki tytuł jednak zobowiązuje,
ale z drugiej strony patrząc na te wszystkie komentarze to faktycznie został oceniony przez "specjalistów" ^^


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 23:47, Qis napisał:

Taki tytuł jednak zobowiązuje,
ale z drugiej strony patrząc na te wszystkie komentarze to faktycznie został oceniony
przez "specjalistów" ^^


Co racja to racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze opisałeś AoC ... w paru miejscach bym się nie zgodził, ale to kwestia gustu ( głównie chodzi mi o ten „zoniing” który jak dla mnie zabił tą gre :( )

btw ... swojego posta napisałem przed przeczytaniem recenzji ( net mi siadł i nie bylem w stanie otworzyć strony :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podział na strefy i wczytywanie, to tak naprawdę sprawa komputer - niestety (ttuaj się nie poradzi wiele). Jednemu będzie przeszkadzał, drugiemu, nie np. w NWN1, też się dużo przeskakiwało między lokacjami i nabyłem świadomości, że to coś normalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to ze trza czekać aż się lokacja załaduje ( to jest akurat znośne )
Idzie mi o to ze nie ma takiej "ciągłości" świata ( jeśli można to tak określić ) .. w WoWie wsiadałeś na gryfa i widziałeś jak przelatujesz nad całym kontynentem. Tutaj gadasz z gostkiem i magicznie znajdujesz się w zupełnie innym miejscu ... nie jestes w stanie tam dojść pieszo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciagniete z tekstu:
"Zacznę od Chata, fakt jest. Co warto o nim powiedzieć, to to, że np., możemy wrzucać do niego różne „linki” związane z grą, np. możemy pokazać przedmiot jaki właśnie nam dropną lub coś ciekawego. Fajna opcja nigdzie wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Po prostu przesuwamy ikonkę przedmiotu do pola na tekst – to jest super"

Cos KIEPSCY ci wasi specjalisci od MMO skoro nie wiedza ze takie cos istnieje w WoW''ie od samego poczatku. Kpina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 lat...

Nie jestem tutaj, żeby porównywać MMO, w te które grałem nie było, a w WoWa grałem krótko. To jest recenzja AoC a nie rynku MMO, ale na gramie to bez różnicy, bo tutaj każdy jest mądrzejszy od Boga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 00:33, MikFrey napisał:

13 lat...

Nie jestem tutaj, żeby porównywać MMO, w te które grałem nie było, a w WoWa grałem krótko.
To jest recenzja AoC a nie rynku MMO, ale na gramie to bez różnicy, bo tutaj każdy jest
mądrzejszy od Boga...


A ty jesteś tym rzekomym specjalistą :)

Z realacji mojego kolegi to instancje mają wadę bo oprócz twojego party są inni gracze i mogą ci zatłuc bossa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 01:03, k13 napisał:

inni gracze w instancji ? ... umm que ? :o

Czy twoj kolega przekroczył 20 lvl ?
Pierwsza prawdziwa instancja ( taka jak w wowie ) jest na poziomie 37.

tu masz cały spis http://forums.ageofconan.com/showthread.php?t=66388


A to ciekawe :) musze więcej o tej swietnej grze poczytać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra nie jest swietna ... może za parę miesięcy będzie ( jak wyjdzie ze sto patchy ;P )

Ludzie skarżą się na marną itemizację ... ponoć itemki na lvlu 80 są tylko troszkę lepsze od tych na 30 :S

Brak instancji na poziomie 40-54


Ale cóż ... WoW ponoć miał podobne problemy jak wystartował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować