Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Firefox 3 już niebawem

78 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2008 o 23:23, Marco Polo napisał:

Czy mi się zdaje, czy jesteśmy za Stanami w ilości deklaracji (Brazylia depcze nam po
piętach ;-) ). Nieźle.


Zgadza się (: Ponad 3 tysiące więcej użytkowników z Polski niż z Brazylii zapisało się :D

A cel jest szczytnyl. Myślę, że Polacy mocno przyczynią się do tego rekordu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze i ja sie przerzuce na firefoxa ... ja urzywam safari - ma problemy z niektorymi stronami, lecz dziala nieco szybciej niz firefox, moze to sie jednak zmieni ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie, że nie ściągnę żadnej bety Firefoxa 3 tylko od razu finalną wersję. Puki co jest dobrze, ale zaczynam pękać i jeżeli FF3 nie wyjdzie do końca tego tygodnia to chyba ściągnę betę.
Na Dzień Ściągania zapisałem się już dawno temu, a jak! :) Ktoś się orientuje do kogo należy obecny rekord w ściąganiu plików z internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tam, zrobili przeglądarkę Firesheep i nie byłoby Kuka we wsi ;-D. Nie no, joke, joke. Zapisałem się już jakieś półtora tygodnia temu, czekam na final version.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem sie na liste...hmm Polska jest liderem w złożonych deklaracjach(Europa), nice!. Teraz czekam na finalną wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z bety nowego FF już od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że korzysta się bardzo komfortowo, interfejs jest poprawiony, funkcji jest o wiele więcej. Co do deklaracji: na Euro nam się nie udało, może tutaj coś zrobimy :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 23:11, MichSur napisał:

> Jako startową można ustawić dowolną stronę (strony), taką z dysku też

Stronę startową to nawet IE ma :D
Na stronie szybkiego uruchamiania można sobie wybrać 9 stron, pod które automatycznie
są podpisywane skróty ctrl+1do9

Trzeba było tak od razu, https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3647. Pozwala przez ctrl + 1 do 9 uruchamiać strony z folderu zakładek osobistych.
edit: niemożliwe...... link się nie rozjechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już na FF3.0 RC jadę od dobrych dwóch miesięcy, tak więc pewnie nie odczuje zbyt dużej różnicy z przesiadki RC2 do Final Version. Mam nadzieję, że modyfikacje które do tej pory były dostosowane jedynie do środowiska dwójki zostaną w końcu zoptymalizowane do potrzeb trójeczki. W szczególności liczyłbym na speed dial''e (genialny wynalazek opery).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a Polacy złożyli już ponad 73tys. deklaracji, że pobierze Firefoxa 3 :) Więcej niż Chiny i Indie :D Na obecny stan to najwięcej w Europie (może się zmienić), także tyle co połowa USA, a Polska ma dużo mniej ludności. Ciekawe, Polska uwielbia Firefoxa :D Ja też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem: FF3 - prawie jak Opera :)
Ciekawe czy i tym razem trzeba będzie ściągnąć kilkadziesiąt wtyczek, żeby uzyskać funkcjonalność jaka w instalce Opery (o ironio, lżejszej niż FF) jest standardowo. Gdybym był zlośliwy, zapytałbym czy trzeci lisek już oficjalnie zmieni nazwę na Google Browser, ale nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 10:48, Voltyr napisał:

Jednym słowem: FF3 - prawie jak Opera :)
Ciekawe czy i tym razem trzeba będzie ściągnąć kilkadziesiąt wtyczek, żeby uzyskać funkcjonalność
jaka w instalce Opery (o ironio, lżejszej niż FF) jest standardowo.

Tyle że Firefox z rozszerzeniami (bo wtyczki to są do javy albo flascha) potrafi dużo więcej niż Opera, a ja jeszcze nigdy nie musiałem ich reinstalować (przeglądarka się aktualizuje, rozszerzenia też, i wszystko ładnie działa, mimo że system już był parenaście razy reinstalowany i aktualizowany).
ps co prawda śledzę rozwój Opery, ale póki co Firefox to jedyna przeglądarka spełniająca moje wymagania. Abstrahując już od tego że porównanie tych przeglądarek nie ma sensu, konkurentem dla opery jest raczej zbudowany wg tej samej filozofii (wsadźmy domyślnie co się da, a nuż jednemu promilowi użytkowników się przyda) Seamonkey. Firefox zaś miał być prostą przeglądarką dla początkujących, ale dzięki rozszerzeniom stał się najlepiej dostosowaną do potrzeb konkretnego usera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sig,

Szanuję Twój wybór, ale źle oceniasz "filozofię" Opery. Trudno mówić że nawsadzano do niej czego się da, skoro całość działa szybciej niż FF i jest bezpieczniejsza. Panowie, ja wolę program który ściągam, instaluję, i korzystam, od programu który ściągam, instaluję, i zaczynam szukać do niego wtyczek - zdumiewające ilu fanów Liska takie podejście głęboko dziwi.
Poza tym pewna zasadnicza różnica w podejściu do oprogramowania: dokładnie wiem kto odpowiada za każdą funkcję Opery, kto zapewni mi wparcie techniczne i kontynuację - w przypadku wtyczek do FF tego nie wiem. Otwarte oprogramowanie to piękne hasło, ale w praktyce instalujecie w swojej przeglądarce skrypty napisane przez nie wiadomo kogo, za których działanie nie wiadomo kto odpowiada, i których rozwój może się nagle urwać bo autorowi się znudzi.
To wszystko są elementy Świętej Wojny Przeglądarek, której nie chciałbym tu wywoływać. Chciałbym tylko zwrócić Waszą, drodzy entuzjaści Liska, uwagę na istotny fakt - pod szyldem FF3 po cichu dokonuje się monopolizowanie rynku przeglądarek przez Google. Pozwólcie wskazać kilka argumentów:
- zaraz krzykniecie, że FF nie należy do Google, tylko do niezależnej fundacji. To prawda, pytanie tylko czy fundacja której 90% przychodu generuje Google, faktycznie daje się nazwać niezależną?
- FF jest świetną przeglądarką, nikt tego nie kwestionuje. Problem w tym, że wraz z jej rozwojem Google pozwala sobie na dziwne posunięcia przeciwko Operze. Na przykład:
- uploading filmów na YouTube. Przez długi czas działał bez zarzutu we wszystkich przeglądarkach. Od kilku miesięcy działa w FF, działa w IE, a w Operze jest całkowicie niemożliwy - stało się to po zmianach po stronie YT, nie Opery;
- liczne funkcjonalności Googla nie są przewidziane dla Opery, np. Google Documents śmiga pod FF, ale Operę traktuje jako "przeglądarkę nie obsługiwaną". Powiedzcie mi, co nieobsługiwanego może być w przeglądarce spełniającej więcej standardów niż FF i IE?
Przykładów jest więcej, ale nie chcę Was zanudzać. Mam tylko nadzieję, że usłyszę rzeczową dyskusję, a nie zostanę zakrzyczany na oklepanej zasadzie "bo tylko FF jest słuszny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale to wszystko ma kody źródłowe do których ktoś kto się na tym zna może zajrzeć i sprawdzić co i jak robi. Natomiast do kodu opery nie da się zajrzeć, a co za tym idzie może mieć jakąś "ukrytą funkcjonalność".
ps w operze zamiast instalacji rozszerzeń trzeba przebijać się przez kolejne menu oraz about:config (nie pamiętam jak to się w operze nazywało) żeby ograniczyć jej możliwości do nam potrzebnych. żeby plik torrenta ściągnąć na dysk a nie otworzyć w operowym kliencie trzeba odpowiednią wartość "ręcznie" zmienić. innymi słowy jest tam masa zbędnych "pierdułek" a potrzebnych rzeczy (np "autaktualizacji" do najnowszej wersji) brak.
edit: jeśli to co piszesz o google to prawda to faktycznie nie fajnie, dla nas userów najlepiej będzie jeśli na rynku będą 3 albo 4 przeglądarki o podobnej popularnośći. tylko wtedy konkurencja miedzy nimi wymusi szybki rozwój oraz brak większych wpadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sig,

Opera powstaje od 14 lat. gdyby w jej kodzie były jakieś "ukryte funkcjonalności" zagrażające użytkownikowi, raczej by to do tej pory wypłynęło. martwiłbym się raczej ogromnymi ilościami danych jakie na Twój temat zbiera przez Liska Google.
Co do konfiguracji, Opera ma nawet coś takiego jak "Szybka konfiguracja" dla spieszących się. Ma też cały interfejs modyfikowalny metodą drag&drop. Rozumiem, że FF nie trzeba konfigurować w ogóle, a każda ściągana wtyczna magicznie dobiera sobie optymalne ustawienia.
Aktualizacja w Operze jest. Niestety, nie wykonuje się automatycznie z poziomu programu - trzeba fizycznie ściągnąć nową instalkę. Jest to niewygodne, owszem. Ale bezpieczniejsze.
Co do torrentów - mam w systemie od lat 3 przeglądarki, nigdy Opera nie próbowała otwierać plików Torrenta. Jesteś pewien że mówisz o aktualnej wersji Opery? Poza tym polecam zawsze użyteczną funkcję "otwórz za pomocą..." na plikach torrentowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 11:36, Voltyr napisał:

użytkownikowi, raczej by to do tej pory wypłynęło. martwiłbym się raczej ogromnymi ilościami
danych jakie na Twój temat zbiera przez Liska Google.

A jakież to dane? bo jeśli chodzi ci o wyszukiwarkę, to zbiera je niezależnie od przeglądarki. Zaś sprawdzanie pod względem próby oszustwa mam wyłączone (trzeba by być kretynem żeby uwierzyć w maila od banku/działu zabezpieczeń jakiejś dużej firmy,te prawdziwe nigdy jej nie stosują)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać, ciekawe jakie będą zmiany. Mm operę i mozillę, ja korzystam z mozilli a brat z opery. Fajnie by było gdyby były dwupiętrowe zakładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować