Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tabula Rasa ma się dobrze

20 postów w tym temacie

Grałem i szczerze mówiąc gra jest mocno przeciętna. Nie wybija się na żadnej płaszczyźnie a szkoda, bo miała potencjał. Jeszcze gdyby niebyło abonamentu to można się skusić a tak to niestety raczej druga liga w świecie mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra taka sobie nic wybitnego. Ale jak każde Moo kiedyś zostanie zapomniana.
Ja osobiście czekam na Stargate Worlds może ta gra zmieni troche postrzeganie MOO TPP (rpg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię się czepiać, więc się czepiam: średnia ocen "Tabula Rasa" (wg Metacritic: 78, wg IGN: 7.7) jest dowodem "niespełnionych oczekiwań", a średnia "Age of Conan" (wg Metacritic: 80, wg IGN: 8.0, czyli wcale niewiele wyższa) była nie tak dawno podawana jako dowód, że to MMO z kolei jest szczytowym osiągnięciem w tym gatunku, a do tego wybiela zęby podczas snu.

Ja wiem, że (chyba) różni autorzy, że pogoda za oknem raz taka, raz inna, ale raz na jakiś czas przydałoby się zachować trochę konsekwencji.

A co do samego RGTR - koncepcja wydaje mi się dobra, kilka nowych rozwiązań - pociągających, społeczność sprawia wrażenie aktywnej... Ale to abonamentówka, czyli jeżeli ktoś nie może wygospodarować średnio 2 godzin dziennie na granie, to nic tu po nim... I mnie to eliminuje ze stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie komentarze typu "gra niczym się nie wyróżnia", kiedy na pierwszy rzut oka widać, że wykorzystuje wiele nowych rozwiązań, nie wykorzystywanych w innych grach i prezentuje zupełnie inne podejście do tematu niż typowe przedstawicielki tego gatunku. Niby można twierdzić, że Tetris niczym sie nie różni od Mario, tylko czy ktoś w to uwierzy? Nie prościej i uczciwiej napisać po prostu "mi ta gra nie przypadła do gustu"?

Atutem TR jest nietypowy dla gier tego gatunku system walki, sprawiający, że walka jest dynamiczna i emocjonująca. Na plus należy też policzyć fakt, że dojrzały gracz może patrzeć na grafikę tej gry bez uczucia mdłości. Ale największą zaletą gry jest to że nie opiera się na grindzie i to najbardziej różni ją od konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa...zdecydowanie największym atutem TB jest to iż nie funkcjonuje w połączeniu w niektórymi dostawcami internetu;p, (dotyczy to całej Europy) W Polsce osoby posiadające internet z chello sobie nie zagraja;p Sam osobiscie mam net z chello i na szczescie sciagnalem trial zanim kupilem. Co do samego problemu to ncsoft twiedzi ze to wina chello ci znowu ze to wina gry, ja za to wiem jedno, mialem okazję grac w łącznie kilkanaście mmo (chocby wow, lineage2, lotro, aoc, auto assault i wiele darmowych) i wszystkie one poprawnie funkcjonuja z chello, zatem wina lezy po stronie gry. Prosilbym o pisanie na pudelko od TB...NIE DZIALA Z CHELLO!! bo masa ludzi juz sie naciela;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szumne zapowiedzi Richarda Garriotta i ekipy nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Nic dodać nic ująć, ot kolejne MMO jakich wiele. Aż ciężko uwierzyć że gra pochodzi od słynnego R. Garriotta od Ultimy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Taaa...zdecydowanie największym atutem TB jest to iż nie funkcjonuje w połączeniu w niektórymi
> dostawcami internetu;p, (dotyczy to całej Europy) W Polsce osoby posiadające internet
> z chello sobie nie zagraja;p Sam osobiscie mam net z chello i na szczescie sciagnalem
> trial zanim kupilem. Co do samego problemu to ncsoft twiedzi ze to wina chello ci znowu
> ze to wina gry, ja za to wiem jedno, mialem okazję grac w łącznie kilkanaście mmo (chocby
> wow, lineage2, lotro, aoc, auto assault i wiele darmowych) i wszystkie one poprawnie
> funkcjonuja z chello, zatem wina lezy po stronie gry. Prosilbym o pisanie na pudelko
> od TB...NIE DZIALA Z CHELLO!! bo masa ludzi juz sie naciela;p

Stosujesz dziwną logikę. Ja grałem w TR w różnych miejscach poprzez różnych providerów i nie było żadnych problemów. Również nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym żeby ktoś się na coś takiego skarżył. Zadaniem dostawcy usług internetowych jest zapewnić, żeby cała zawartość sieci do jakiej chcesz chcesz mieć dostęp bez problemu chodziła. Jeżeli tego nie robi, jest to powód do jego zmiany.
Na marginesie znalazłem wątek, w którym ktoś się skarżył, że on i jego znajomi, którzy też mieli internet w Chello mieli podobny problem z Lineage II. http://www.warcry.com/forums/read/43.13994#107504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TR nie jest taka zła. Fajnie jest pobiegać i postrzelać sobie. Tyle, że mi przypomina w filozofii Hellgate London - pierwotny Single, z którego na siłę zrobiono multi. W momencie startu serverów nie było masy funkcji natywnych dla każdego MMO. Może to miał być taki Guild Wars z mocniej rozwiniętym systemem awansu postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TR rzeczywiście początkowo miał być zupełnie inną grą (po 2/3 czasu poświęconego na tworzenie gry wywalili prawie cały projekt do kosza i zaczęli pracę od nowa), ale od początku miało być to MMO. Nie do końca wiem o jakich "funkcjach" piszesz. Jeżeli chodzi o auktion hause, czy areny PvP, których na starcie rzeczywiście nie było, to tych rzeczy nie ma w wielu MMO.

Poziom trudności w TR ustawiony jest tak, że na Battlegrandach w zasadzie da się solować, natomiast do instancji najlepiej wchodzić z kimś. Mi takie podejście się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha. Zapomniałem dodać w poprzednim poście:

Z GW TR rzeczywiście wiąże położenie większego nacisku na fabułę, niż to ma miejsce w typowym koreańskim MMO czy nieprzymierzając w WoW''ie, gdzie rozgrywka koncentruje się na grindzie. Tak więc porównanie, mimo różnic w typie rozgrywki, nie jest tak zupełnie nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe

No to jeszcze ja dozuce swoje 3 grosze.
Po 3 latach w wowie jak mi juz obzydly wszystkie te zas....ane elfy, gnjomy, krasnoludy i nudne ciulanie mobka po mobku, bosa po bosie zbieranie DKPkow i modly przed kazdym raidem zeby mi spadlo to co chce kupilem sobie TR. I wiecie co - nie zaluje. Tyle akcji i rozp....duchy ktorej tam doswiadczysz nie znajdziesz w zadnym wowie, lotro (nie wiem jak AOC). Zabawa jest przednia. Guny sa jeszcze lepsze. Wstretni obcy, wyzutnie rakiet, naloty, shotguny i wszystkie takie cuda. POLECAM KAZDEMU!!!!

PS
Zalozylismy polski clan na jedynym europejskim serverze. Jest nas juz kilkunastu takze ktokolwiek chcialby sie dolaczyc to zapraszamy. GG: 5699750 lub /w w grze do Maurrer, Pazdzioh, Marquiz lub Arne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować