Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Notebook jaki?

90 postów w tym temacie

Hej planuje sobie kupic notebooka czy jak kto woli laptopa tylko jeszcze nie wiem jaka firma ktora jest najlepsza i jaki model cena wacha sie od 2000-3000 zl.
Z gory dzieki za konkretne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 17:30, WolfClub napisał:

Hej planuje sobie kupic notebooka czy jak kto woli laptopa tylko jeszcze nie wiem jaka firma
ktora jest najlepsza i jaki model cena wacha sie od 2000-3000 zl.
Z gory dzieki za konkretne odpowiedzi.

Słyszałem naprawdę wiele dobrego o konfiguracjach Dell. popatrz w sklepach, dobre konfigurację za niską cenę firmy Dell ;) ( to nie jest KRYPTOREKLAMA, to porada :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja z powodu wyjazdu sprzedaje swój komuter stacjonarny, i planuje zakup laptopa. I mam dylemat: Co wybrać? chce kupić raczej tanszą maszynke(2000-3000zł) a testów "budzetowych" laptopów w prasie jak na lekarstwo w prasie, a benchmarkowi nie ufam gdyż uważam że oni swymi recenzjami reklamują swoje produkty do czego chcę wykorzystywać ową mazynke?
A więc:
sluchanie muzyki(wystarczy zintegrowana dwukanalowa karta dzwiękowa0
oglądanie filmów
net
gromadzenie fotek i filmików z apartu cyfrowego i kamery

gry...no cóż wiem ze sobie na takim sprzęcie nie pogram ale w stracrafta, baldura czy pierwszą TOCA to bym sobie pośmigał.

Jeśli chodzi grafikę wydaje mi się że ATI Radeon X200M lub porównywalna to minimum. Przynajmniej obsługuje direcctX 9, niestety ma pamięć współdzieloną z Ramem no ale na loptopa z grafiką X300 po prostu mnie nie będzie stać(to wydatek minimum 3700 zł)

co radzicie?
czego się wystrzegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 15:32, Minsc i Boo napisał:

No ja z powodu wyjazdu sprzedaje swój komuter stacjonarny, i planuje zakup laptopa. I mam dylemat:
Co wybrać? chce kupić raczej tanszą maszynke(2000-3000zł) a testów "budzetowych" laptopów w
prasie jak na lekarstwo w prasie, a benchmarkowi nie ufam gdyż uważam że oni swymi recenzjami
reklamują swoje produkty do czego chcę wykorzystywać ową mazynke?
A więc:
sluchanie muzyki(wystarczy zintegrowana dwukanalowa karta dzwiękowa0
oglądanie filmów
net
gromadzenie fotek i filmików z apartu cyfrowego i kamery

gry...no cóż wiem ze sobie na takim sprzęcie nie pogram ale w stracrafta, baldura czy pierwszą
TOCA to bym sobie pośmigał.

Jeśli chodzi grafikę wydaje mi się że ATI Radeon X200M lub porównywalna to minimum. Przynajmniej
obsługuje direcctX 9, niestety ma pamięć współdzieloną z Ramem no ale na loptopa z grafiką
X300 po prostu mnie nie będzie stać(to wydatek minimum 3700 zł)

co radzicie?
czego się wystrzegać?

Przede wszystkim wystrzegaj się wszelkich "noname-ów" i innych Acerów. Lepiej trochę kasy dołożyć i kupić laptopa jakieś uznanej firmy. Poza tym jeśli Ci się uda, to Centrino zamiast Celerona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2006 o 16:00, ferbi napisał:

Przede wszystkim wystrzegaj się wszelkich "noname-ów" i innych Acerów. Lepiej trochę kasy dołożyć
i kupić laptopa jakieś uznanej firmy. Poza tym jeśli Ci się uda, to Centrino zamiast Celerona.

Co do Acerów słyszałem dość dobre opinie jeśli chodzi o sam sprzęt, natomiat podobno tragedia jest z serwisem. Myślałem o Medionie ale oni słyną z kiepskich cyfrówek więc chyba dam se spokuj z tą firmą. Mam na ou HP EK201EA http://allegro.pl/item107307079_zwariowalismy_hp_ek201ea_za_2199_fvat_gw_pl_now.html

albo o FUJITSU-SIEMENS AMILO L1310G http://allegro.pl/item108845885_amilo_l1310_c1_5ghz_dvdrw_60g_512_winxp_firw_wifi.html

Pierwsza opcja jest dla mnie "friendly" ze względu na cene. No cóż... wszystko zależy za ile swego grata opchnę(mam nadzieję że z monitorem 1200 wyciągne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem w tym roku Acera Travelmate 2403WXMI i jestem z niego zadowolony.Chodzi cicho (wiatrak włącza się co kilkanaście minut,a i tak go prawie nie słychać),a bateria trzyma prawie 4 godziny.Wybierałem pomiędzy Acerem a Toshibą,jednak przeważyła cena.Co do serwisu najlepiej jest jeśli nie trzeba z niego korzystać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 19:16, Minsc i Boo napisał:

No i co myślicie o ww. maszynkach?


FS za te pieniadze , hymm ja pol roku temu za podobna toshibe dalem 3800 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 19:38, libero85 napisał:

> No i co myślicie o ww. maszynkach?

FS za te pieniadze , hymm ja pol roku temu za podobna toshibe dalem 3800 ;/

w końcu to allegro...miejsce najniższych cen i największego ryzyka:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używałem laptopów wielu producentów: Acer, IBM, HP, Toshiba. I wedlug mnie najlepszą jakością, trwałością i niezawodnością cechuje się Toshiba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 19:53, ferbi napisał:

Używałem laptopów wielu producentów: Acer, IBM, HP, Toshiba. I wedlug mnie najlepszą jakością,
trwałością i niezawodnością cechuje się Toshiba.


:) Tez tak uwazam :)

Minsc popatrz co maja w Karenie , za 3k mozna miec calkiem fajne Toshiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam AMILO. Sam mam M1437G i jestem bardzo zadowolony. 512 MB to absolutne minimum w tej chwili. Mój ma jeszcze taką ciekawą funkcję, że wszelkie filmy, zdjęcia i muzykę uruchamia się bez konieczności odpalania Windowsa, dzięki wbudowanemu, małemu systemowi opartemu na Uniksie. Miła rzecz, bo zmniejsza pobór mocy.

Jedna sprawa - jeśli zamierzasz grać w gry, które w opcjach mają stałe, "jedynie słuszne" rozdzielczości (800x600, 1024x768 i 1280x1024 - fenomenu tego ostatniego do dzisiaj nie kapuję), to panoramiczny wyświetlacz LCD może sprawić Ci drobne problemy (najprawdopodobniej rozciągnie obraz). Ale i tak polecam (zdecydowana większość gier potrafi się dopasować do możliwości monitora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 20:24, Vilmar napisał:

Polecam AMILO. Sam mam M1437G i jestem bardzo zadowolony. 512 MB to absolutne minimum w tej
chwili. Mój ma jeszcze taką ciekawą funkcję, że wszelkie filmy, zdjęcia i muzykę uruchamia
się bez konieczności odpalania Windowsa, dzięki wbudowanemu, małemu systemowi opartemu na Uniksie.
Miła rzecz, bo zmniejsza pobór mocy.

ale cholera drogie to.....

Dnia 08.06.2006 o 20:24, Vilmar napisał:

Jedna sprawa - jeśli zamierzasz grać w gry, które w opcjach mają stałe, "jedynie słuszne" rozdzielczości
(800x600, 1024x768 i 1280x1024 - fenomenu tego ostatniego do dzisiaj nie kapuję), to panoramiczny
wyświetlacz LCD może sprawić Ci drobne problemy (najprawdopodobniej rozciągnie obraz). Ale
i tak polecam (zdecydowana większość gier potrafi się dopasować do możliwości monitora).

chwila, chwila...to znaczy że mój starcrafik na panoramie może być rozciągnięty? Oj nie dobrze....
Dobrze że o tym wspomniałeś.
Prawdopodobnie będe mógł kupić laptopa bez detalicznej marży. Ciekawe ile takowa wynosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra radzcie mi co wybrać:
1.Asus A6R 5059 http://www.agito.pl/index.php?pid=30635 z dodatkowym ramem

2. Toschiba Satellite L20-181 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22955 z dodatkowym ramem

3.FUJITSU-SIEMENS AMILO L1310G http://allegro.pl/item108845885_amilo_l1310_c1_5ghz_dvdrw_60g_512_winxp_firw_wifi.html


Co wybrać?

Słyszałem że trzeci ma najlepszą matrycę skolei Toshiba to Toshiba. wielkośc dysku dlamnie nie jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 16:46, Minsc i Boo napisał:

Teraz już nie wiem, już się prwie zdecydowałem na Asusa, ale Toshiba w jakimś pisemku zgarnęła
bardzo dobreoceny(5/6 w swojej klasie)

Bierz Toshibę. Będziesz zadowolony z tego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 16:46, Minsc i Boo napisał:

Teraz już nie wiem, już się prwie zdecydowałem na Asusa, ale Toshiba w jakimś pisemku zgarnęła
bardzo dobreoceny(5/6 w swojej klasie)

Bierz Toshibę. Będziesz zadowolony z tego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 17:19, ferbi napisał:

> Teraz już nie wiem, już się prwie zdecydowałem na Asusa, ale Toshiba w jakimś pisemku
zgarnęła
> bardzo dobreoceny(5/6 w swojej klasie)
Bierz Toshibę. Będziesz zadowolony z tego wyboru.



Mam kolejny dylema t:HP Pavilion ZE2372EA
Cena: 2599PLN

AMD Sempron 3000+
Pamięć: 512MB
Dysk twardy: 60GB
Grafika: ATI RADEON XPRESS 200M IGP 128 MB
Matryca: 15,1''''
Napędy: DVD±RW DL, FDD (opcja)
Porty i akcesoria: 4x USB2.0, Modem, WiFi, FireWire, LAN, TV-Out, Czytnik kart: 6 IN1. ekran o podwyższonym kontraście BV.
Opis: w komplecie licencja na WIN XP HOME komunikacja : zintegrowana karta sieciowa 10/100 NIC, modem PCI 56K, WiFi 800.11 b/g multimedia : HP Premier Sound 16 bit sound, GŁOSNIKI Altec Lansing porty : 2 x USB 2.0, s-video, 1 x PCMCIA II, PS/2, RJ-11 (modem), RJ-45(LAN), FIRE WIRE; Enhanced Parallel EPP/ECP, RGB mysz , klawiatura : pełnowymiarowa klawiatura (102 klawisze), touchpad z dwukierunkowym przewijaniem t.


Co sądzicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 16:46, Minsc i Boo napisał:

Teraz już nie wiem, już się prwie zdecydowałem na Asusa, ale Toshiba w jakimś pisemku zgarnęła
bardzo dobreoceny(5/6 w swojej klasie)

Bierz Toshibę. Będziesz zadowolony z tego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować