Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Według Robbiego Bacha, nabywcy Xboksa 360 wybaczyli MS-owi RRoD-a

49 postów w tym temacie

ktoś pisał o cichym napędzie BenQ ja mogę powiedzieć, że cichy to on nawet po spowolnieniu flashem nie jest i trochę wolniej się gry na nim wczytują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W skrócie "RRoD", objawia się zapaleniem 3 czerwonych diod wokół przycisku włączającego konsolę. Diagnoza? Zgon."

Nie w moim przypadku. Miałem RRoD''a, E74, zrestartowałem konsolę i wszystko grało. I wcale nie chodził gorzej, tylko tak samo, po RRoD''zie działa już pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 00:11, PolmonellPL napisał:

"W skrócie "RRoD", objawia się zapaleniem 3 czerwonych diod wokół przycisku włączającego
konsolę. Diagnoza? Zgon."

Nie w moim przypadku. Miałem RRoD''a, E74, zrestartowałem konsolę i wszystko grało. I
wcale nie chodził gorzej, tylko tak samo, po RRoD''zie działa już pół roku...

Medycyna także zna przypadki cudownych uzdrowień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 00:11, PolmonellPL napisał:

"W skrócie "RRoD", objawia się zapaleniem 3 czerwonych diod wokół przycisku włączającego
konsolę. Diagnoza? Zgon."

Nie w moim przypadku. Miałem RRoD''a, E74, zrestartowałem konsolę i wszystko grało. I
wcale nie chodził gorzej, tylko tak samo, po RRoD''zie działa już pół roku...


Taaa ja miałem najpierw E74 potem RRoD a na końcu na dobre padła ... nienawidzę M$ %@#!%!@#@ ... konsolke naprawili i sprzedałem bo oczy mnie piekły jak na nią patrzyłem : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RRoD ostatnio kumpel dostarczy do mnie swojego x360 i zobaczylismy te 3 diody kumpel zalamany, ale mowie zaraz cos z tym zrobie... kilka razy dmuchnolem, potrzasnolem i teraz 2 miechy pozniej konsola dziala dalej... ale dobrze ze ps3 nie ma takich mtywow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PolmonellPL nie jesteś osamotniony :D. Też miałem taki bajer. Aha nawet sobie nie zdajecie sprawy jak pali się sprzęt komputerowy, tylko o tym się nic nie mówi, bo producentów jest masa i ogromne liczby idą w podział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 22:22, Valium napisał:

Cóż, nie bez powodu klocek jest duzo tanszy od PS3... A RRoD w nowych wersjach wystepuje
tylko o jakies 1/3 rzadziej. Wiec kazdego klocka to spotka. :]


Czyli że co, twoim zdaniem każdy X jest skazany na awarię?... Porażka ;/ To nie jest norma produkcyjna, tylko błąd, a więc statystycznie jest on wykrywalny nie we wszystkich konsolach, o tym zaświadczą ludzie z X360 i bez awarii :)
Zresztą, co do aluzji na temat PS3, że jak jest droższe, to się nie psuje?...
Tia, a YLoD jest wymysłem twórców teorii spiskowych, a nie graczy, którym konsolka zaliczyła zgon ;-)
Już ci wierzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 08:20, Half-Devil napisał:

PolmonellPL nie jesteś osamotniony :D. Też miałem taki bajer. Aha nawet sobie nie zdajecie
sprawy jak pali się sprzęt komputerowy, tylko o tym się nic nie mówi, bo producentów
jest masa i ogromne liczby idą w podział.


Jasne tylko x360 pali się sam z siebie a w kompie musisz coś kombinować, żeby go spalić. Osobiście nie znam nikogo komu w ciągu ostatnich 5 lat się coś zjarało w PC bez jego własnej ingerencji. Sam spaliłem płytę główną, procesor i grafikę 7 lat temu, ale z własnej winy, bo komp był podpięty bezpośrednio do kontaktu, a nie przez listwe zabezpieczającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy xbox skazany na awarie... ? no comment... wezcie sobie dokladnie poczytajcie info na necie a nie jakies glupoty wypisujecie. Od czasu kiedy przeszli na mniejszy wymiar procków bardzo zadko sie ring zdarza... chyba ze ktos gra w suanie po 12 godz dziennie ;P

choc wracajac do newsa to troche odwazne stwierdzenie.... przypuszczam ze jednak wielu potencjalnych klientow zakupilo platforme konkurencji po lawinie info o ''umarlych'' konsolach MS''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie zdarzaja sie pomylki i to gorsze w skutkach od rroda. Zle dobrane skladniki w lekach (pare miesiecy temu bardzo glosne), uszkodzone czesci w samochodach, katastrofy w NASA, gdzie sa najwieksze mozgi i o wiele wieksza kasa.
Normalka. osobiscie w moim kompie spalila sie karta graficzna geforce 400 mx po 2 latach (wentylacja ok zero przepiec, po gwarancji wiec niby ok...), dysk twardy caviara chyba po roku. myszka razera diamondback po 6 miechach (nie mam co narzekac dostalem nowszy model 3g, procedura wolniej niz w ms). Nie podkrecalem nic, nie poddawalem moddingowi, a firmy niby z lepsza reputacja niz MS.
Wszystko sie psuje, a pomylki zdarzaja sie tam gdzie wystepuje czynnik ludzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 11:03, Half-Devil napisał:

Arachnos a wśród znajomych nikt nie maił RRoD i co? Nie widać, nie słychać to znaczy,
że nie ma? Dziwne podejście...

No tak zapomniałem dodać, że od lat siedzę głęboko w branży komputerowej więc tych znajomych z komputerami są setki :) Wcale nie przesadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierając konsole wogóle nie brałem RoD''a pod uwage, każdy sprzęt kiedyś siada a gwarancja jest więc dla mnie to nie była przeszkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malo kto o tym pisze, ale RROD moze pojawic sie rowniez np. w przypadku niestabilnego napiecia - wtedy wystarczy np. mocniej wepchnac kabel do kontaktu, zmienic miejsce podlaczenia albo podlaczyc do rozdzielacza i problem znika (nie trzeba od razu wysylac do serwisu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 08:28, Mr.M napisał:

> Cóż, nie bez powodu klocek jest duzo tanszy od PS3... A RRoD w nowych wersjach wystepuje

> tylko o jakies 1/3 rzadziej. Wiec kazdego klocka to spotka. :]

Czyli że co, twoim zdaniem każdy X jest skazany na awarię?... Porażka ;/ To nie jest
norma produkcyjna, tylko błąd, a więc statystycznie jest on wykrywalny nie we wszystkich
konsolach, o tym zaświadczą ludzie z X360 i bez awarii :)
Zresztą, co do aluzji na temat PS3, że jak jest droższe, to się nie psuje?...
Tia, a YLoD jest wymysłem twórców teorii spiskowych, a nie graczy, którym konsolka zaliczyła
zgon ;-)
Już ci wierzę...


Pierwszy raz słyszę o Yellow Light Of Death... hmm ale nie sądze żeby to sie pojawiało tak często jak w przypadku Xboxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapomnę widoku kiosku XB 360 w Media Markt z RoD. :) Może trochę odbiegam od tematu, ale każdy kiosk XB 360, który widziałem w Polsce miał RoD albo był w jakiś inny sposób zepsuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niby kocham X360 ? Ja tego sprzętu chwilami nienawidzę ;P
I po po tej marketingowej papce czuję się nawet obrażony.
Chce ktoś kupić używanego Xboksa ? "Stan nieidealny od powstania" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie wróciłem z Media-Markt a tam testowy x360... zgadnijcie co mu było xD biedne dzieci się skrobały po głowach czemu konsola nie chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, klocek ma w plycie glownej malo krzemu, a duzo dodatkow (tanszych, rzecz jasna), co powoduje ze plyta slabo wytrzymuje naprezenia z powodu ciepla (nowsze wersje wiecej znosza, ale to niewiele poprawia sytuacje). Klocek jest po prostu bublem konstrukcyjnym, tu nie chodzi o takie rzeczy jak bledy, tylko klocki sa tak produkowane. Najlepsze przyklady to : - uklad graficzny tuz pod napedem DVD (laser sie swietnie grilluje), oraz tak wspaniala pasta termoprzewodzaca ze pod wplywem ciepla zmienia konsystencje i ..... scieka z procka.... (co powoduje zimne luty na BGA). Dodajmy bardzo ciche napedy i od razu widac, dlaczego PS3 jest drozsze. Owszem YLOD sie zdarza, jednak duuuuuzo rzadziej bo wlasnie w PS3 jest blad, a nie wadliwa konstrukcja wszystkich modeli. BTW: czy otwory po bokach kiedys zrobily sie wam cieple w klocku? Grzeje sie tylko zadek konsoli, co swiadczy o wspanialym systemie chlodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować