Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III powraca jak bumerang

97 postów w tym temacie

Myślę, że blizzard ogłosi coś nowego ( jestem za) lub ( ponoć ma w produkcji 2 tytuły) Diablo 3. Może też "zaskoczyć" np informacją o rozpoczęciu prac na d WoW 2. Osobiście jak mi stworzą jeszcze jedno MMO to przestanę ich kupować. Nie lubię WoW-a to zabija to co w nim było najlepsze jako gry strategii. Jest Szansa na Worcrafta 4 co ujrzałbym z wielką chęcią ( wkońcu strategie teraz na topie - pełno ich). Jeśli jednak wpadną idiotyczny pomysł w stylu RTS W MMO World o Starcraft to fani ( i ja) ich chyba wyzergują. Wyobrażacie to sobie? "World of Starcraft"

Wiem, że MMO jest teraz na topie. Ale badania pokazują, że zainteresowanie MMO spada. Cóż granie w to coś też się znudzi. w końcu MMO nie ma jakiegoś większego sensu/celu ( chyba tylko jest maszynką do robienia kasy dla twórców na coś lepszego - co jest pozytywną stroną tego gatunku)

Myślę, że najlepiej niech zrobią kontynuację D3 i dodatek do Starcrafta 2 lub nowy projekt zamiast D3 (dodatek do SC 2 na pewno będzie mam nadzieje, że nie tylko jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że to będzie DiabloIII wydaję mi się tak samo nieprawdopodobne jak to że Polacy mieli szansę na wyjście z grypy na Euro ,no ale zobaczymy już niedługo, cuda się zdarzają:) Oczywiście bardzo bym chciał żeby to była kontynuacja Diabełka, gry,której poświęciłem najwięcej godzin ze wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 21:41, lukasz159 napisał:

Wiem, że MMO jest teraz na topie. Ale badania pokazują, że zainteresowanie MMO spada.


A to paradoks. Badania pokazują, że zainteresowanie MMO spada, a ilość graczy wciąż rośnie. A mogę prosić jakieś potwierdzenie tych badań ??

Mógłbym się założyć, że twoje "nielubienie" WoWa wynika z tego, że nie masz kasy by w niego pograć. I dlatego nie chcesz kolejnego MMO, bo wiesz, że będzie płatne i nie będziesz mógł pograć w grę, którą lubisz.

Nie zdziwiła by mnie zapowiedź Diablo 3 (w końcu nie kupili diablo3.com bez potrzeby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę napisać wprost, doczytałem się tego w jednym z naszych czasopism komputerowych nie pamiętam numeru al coś pomiędzy listopad/grudzień 2007 do marca 2008.

Jeśli chodzi o moje "nielubienie" WoWa to nie wynika ono z braku kasy, ale z rozczarowania. Jak większość czasu poświęciłeś grze (głównie strategie) a tu hokus-pokus masz grę mmo rpg to jest różnica.

Próbowałem czy jest to "jadalne" ale ta gra nie ma końca ani wyraźnie (jak dla mnie) rozwiniętej i ukazanej fabuły ( choć długo w nią nie grałem). Nie ma to jak fabuła Warcrafta 3 czy nawet starcrafta z tymi filmikami i wogóle. Pozatym grasz z ludźmi, którzy niekoniecznie podniosą twoją ocenę gry - niestety.

Grałem na płatnych serwerach i decyzja o odejściu nie była podjęta z powodu kasy. Po co płacić i grać na siłę jak się nie podoba?

W jeednej sprawie masz racje. Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie to rynek PC ( i tak już słaby) podupadnie jeszcze bardziej i każda nowa gierka będzie MMO ( choć miałoby być to World of Barbie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 19:00, lukasz159 napisał:

Nie wiem czy mogę napisać wprost, doczytałem się tego w jednym z naszych czasopism komputerowych
nie pamiętam numeru al coś pomiędzy listopad/grudzień 2007 do marca 2008.

Jeśli chodzi o moje "nielubienie" WoWa to nie wynika ono z braku kasy, ale z rozczarowania.
Jak większość czasu poświęciłeś grze (głównie strategie) a tu hokus-pokus masz grę mmo
rpg to jest różnica.

Próbowałem czy jest to "jadalne" ale ta gra nie ma końca ani wyraźnie (jak dla mnie)
rozwiniętej i ukazanej fabuły ( choć długo w nią nie grałem). Nie ma to jak fabuła Warcrafta
3 czy nawet starcrafta z tymi filmikami i wogóle. Pozatym grasz z ludźmi, którzy niekoniecznie
podniosą twoją ocenę gry - niestety.

Grałem na płatnych serwerach i decyzja o odejściu nie była podjęta z powodu kasy. Po
co płacić i grać na siłę jak się nie podoba?

W jeednej sprawie masz racje. Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie to rynek PC ( i tak
już słaby) podupadnie jeszcze bardziej i każda nowa gierka będzie MMO ( choć miałoby
być to World of Barbie).


RYNEK PC nigdy nie upadnie !! twa mowa to czysta herezja !!

Dnia 17.06.2008 o 19:00, lukasz159 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW dodam jeszcze jedno bo bawią mnie niektóre teksty.

Na początku zaznaczę, że uwielbiam WarCrafta i StarCrafta i Diablo i uważam je za gry wszechczasów...
Oprócz WoW-a... ta gra to pójście do oporu na łatwą kaskę zrobione przez firmę którą uważam za niekwestiowanego lidera na rynku gier PC.

A co do meritum - zabawne jest stwierdzenie pasjonatów WoW-a (do których nic nie mam żeby było jasne) że jest on "przecudowny" bo "grają w niego miliony"... Zawsze w tym miejscu przypomina mi się takie powiedzonko o milionach much, które tez lubią i siadają na pewnej rzeczy, a która to rzecz niekoniecznie jest przecudowna... :-)
Dawno już udowodniono że przy odpowiednio dużej i umięjetnie przeprowadzonej kampanii reklamowej ludzie kupią BYLE CO - byle ładnie zapakowane i ostro zareklamowane we wszystkich mediach.

A gry MMO podupadają (mam nadzieję !) bo tak naprawdę to nuda aż huczy - zero fabuły albo jej szczątki i ciągłe ciupanie pomiędzy klanikami i maluczkimi. Nawet na Battlenecie w WC3 czy D2 jest o wiele ciekawiej nie mówiąc o singlu, na który jakoś fanatycy MMO kręca nosem - bo jest "nudny".
Qrde - a co jest "nie nudnego" w MMO??? w singlu mam fabułę, spóną historię w której uczestniczę i którą poznaję w miarę jej "przechodzenia". A co w MMO? Błąkanie się bez celu albo czasem nawalanka z innymi graczami i handelek itemami ... No super ciekawe doprawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby to było diablo III. Na konsole żeby wyszło. Diablo to gra z założenia na gre tylko n amyszce. Teraz czas na tylko pada. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym dał za Diablo III... Radzę Blizz''owi, żeby nie tworzyli kolejnego cukierkowego bubla przez internet jakim jest WoW (gry MMORPG to nieporozumienie - uzależniające gnioty). Racja - jest sukcesem, ale tylko i wyłącznie komercyjnym. Na razie pozostaje nam czekać StarCraft II (zerg ''em all!) - muszę też się przyznać, że po kryjomu czekam na króla RTS, następcę wielkiego WarCraft''a ;).

@lukasz159
Uwierz mi, że rynek PeCetowy wytrzyma dłużej niż konsolowy Xkloc i czarny chlebak zwany PS3 razem wzięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na kompie z osiągami zbliżonymi np. do xboxa360 nie będziesz miał przez kilka lat bezproblemowej rozrywki. A na konsolach tak czy siak jest większa grywalności niż na pc. Kto nie ma konsoli ten się o tym nie przekona. Bo granie u kumpla to nie jest to. Też wolałem pc ale kupiłem xboxa360 i jestem zadowolony.


Wracając do tematu. Warcraft 3 faktycznie jest świetnym RTS-em. I czekam na jego następce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Diablo III raczej nie będzie singlem, bo to się po prostu nie opłaca, a firmy to nie organizacje działające w celu uszczęśliwiania graczy tylko nastawione na zysk korporacje,

2) w obecnych czasach zwykły (nawet pod tytułem DIII) h&s gdzie używa się jednego klawisza myszy niestety się nie sprzeda,

3) SC2 leży i kwiczy bo chłopaki z blizzarda muszą na rynku konkurować z świetnym dawn of war, i zapowiadanym już DoW II, więc szlifują i szlifują, a nie wypada im wydać gry po prostu dobrej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 11:24, Pile napisał:

Ale na kompie z osiągami zbliżonymi np. do xboxa360 nie będziesz miał przez kilka lat
bezproblemowej rozrywki.

Co prawda to prawda... Aczkolwiek inwestując w kosmicznego kompa i samemu go składając daje większą satysfakcję niż kupić gotowca dla casualowców.

Dnia 19.06.2008 o 11:24, Pile napisał:

A na konsolach tak czy siak jest większa grywalności niż na
pc. Kto nie ma konsoli ten się o tym nie przekona. Bo granie u kumpla to nie jest to.

Jeśli jest się casualem to oczywiście ;). Ja jednak wolę siąść przy Baldur''s Gate czy Gothic i bawić się milion razy lepiej - bo gry to nie tylko akcja i rozwałka tak jak to bywa w "genialnym" GTA IV czy Gears of War.

Dnia 19.06.2008 o 11:24, Pile napisał:

Wracając do tematu. Warcraft 3 faktycznie jest świetnym RTS-em. I czekam na jego następce.

WarCraft III był co najwyżej bardzo dobrym RTS''em - daleko mu było do W2 (szczególnie w edycji Battle.net).

@loki13
A czy Blizzard wydał kiedyś grę, która nie odniosła wielkiego sukcesu, wyznaczając tym samym nową jakość na rynku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zamiast Diablo 3 wolał ,,World of starcraft" xP Jakiś MMO w przyszłości by się zdał, zamiast wierchowców Siege Tanki, możliwość wcielenia się w Zerga czy Prota... Ahh, rozmarzyłem się ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Moim zdaniem Blizzard zrobi Diablo III. Ponieważ posiada obecnie doskonałego MMO WOW ,Strategie w przeszłości Warcraft III w teraźniejszości Starcraft (wkrótce Starcraft 2) Hacken Slash Diablo 2 którego popularność spada… Blizzard doskonale zdaje sobie sprawę z tego iż za góra trzy lata saga Diabla skończy się jeżeli nie kontynuują opowieści.
2.Wydanie tytułu takiego jak „Word of Diablo” niema sensu iż konkurowało by z Wowem czyli tyle samo ludzi płaci abonament tyle że rozkłada się na dwie gry.
3.Diablo już pewnie było by zapowiadane gdyby nie Starcraft 2 który ma przebić Dawn of War.

20080620153551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2008 o 16:03, Metalhead86 napisał:

> Wracając do tematu. Warcraft 3 faktycznie jest świetnym RTS-em. I czekam na jego
następce.
WarCraft III był co najwyżej bardzo dobrym RTS''em - daleko mu było do W2 (szczególnie
w edycji Battle.net).


To twoim zdaniem, bo moim zdaniem Warcraft3 jest najlepszym RTS''em w jakiego grałem. Od 2-4 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować