Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Łukaszowi Machowi z CD Projektu!

557 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2008 o 15:30, Mrarcin napisał:

> Witam.
>
> Podobno przed premiera Warhammera 40,000: Dawn of War 2 będą udostępnione beta-testy

> dla graczy którzy zakupili ostatni dodatek(soulstorm) do DoW. Czy ta informacja
jest
> prawdziwa i jak będą sie odbywały te beta testy.
>
> Proszę o odp(wszystkie info na temat tych beta testów)
> Dziękuję
Witam Serdecznie!
THQ planuje taką akcję, natomiast nie potwierdziło jej jeszcze w 100%, dlatego nie mogę
powiedzieć tak lub nie ;].
Będę informował na bieżąco o możliwości beta testu ;].
Pozdrawiam


Dziękuję bardzo. Czekam z informacjami :D
BTW: Informacje na ten temat to gdzie będą? W jakimś temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 15:34, Maciek2194 napisał:

> > Witam.
> >
> > Podobno przed premiera Warhammera 40,000: Dawn of War 2 będą udostępnione beta-testy

>
> > dla graczy którzy zakupili ostatni dodatek(soulstorm) do DoW. Czy ta informacja

> jest
> > prawdziwa i jak będą sie odbywały te beta testy.
> >
> > Proszę o odp(wszystkie info na temat tych beta testów)
> > Dziękuję
> Witam Serdecznie!
> THQ planuje taką akcję, natomiast nie potwierdziło jej jeszcze w 100%, dlatego nie
mogę
> powiedzieć tak lub nie ;].
> Będę informował na bieżąco o możliwości beta testu ;].
> Pozdrawiam

Dziękuję bardzo. Czekam z informacjami :D
BTW: Informacje na ten temat to gdzie będą? W jakimś temacie?

Odpowiem bezpośrednio ;], news oczywiście ogólny także pojawi się na gram.pl ;].
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 15:48, Mrarcin napisał:

Zapraszam do zadawania pytań na temat nadchodzącego tytułu Capcomu: Bionic Commando,
dzisiaj został dodany do pobrania nowy gameplay z gry: http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1853

Pozdrawiam

Oczywiście informacji na gramie brak:
CD Projekt wyłącznym dystrybutorem firmy Capcom na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier
CD Projekt z przyjemnością informuje o rozszerzeniu współpracy z firmą Capcom. Na mocy podpisanego porozumienia, CD Projekt został wyłącznym dystrybutorem gier wydawcy na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Jak twierdzi Michael Auer, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Europie Środkowej, Capcom robi bardzo ważny krok, wkraczając na wschodnie terytoria: "Współpraca z tak rozwiniętą i doświadczoną firmą jak CD Projekt otwiera przed nami mnóstwo nowych możliwości. Dostarczając klientom nasze produkty za pośrednictwem firmy CD Projekt, już wkrótce Capcom stanie się jednym z największych wydawców na Wschodzie".

Michał Nowakowski, Dyrektor Zarządzający CD Projekt powiedział: "Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Capcom i promować ich fantastyczne marki. Capcom cieszy się świetną opinią na Wschodzie i nie możemy się doczekać dystrybucji ich gier".

Czy precyzyjniej można, ponieważ tu jest napisane wydawcy ale Capcom też produkuje i ktoś inny im wydaje (np. Ubisoft). Czy teraz CDP będzie wydawał tytuły Capcomu, które sam produkuje oraz gry innych producentów, które Capcom im wydaje, co za tym idzie ma do nich prawa na dane rynki? Myślę, że nie namieszałem? ;)
PS. Czy możecie uświadomić Capcom, że Polska leży w Środkowej Europie a nie na Wschodzie? :) tym bardziej, że Michael Auer jest dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu w Europie Środkowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 15:20, Mrarcin napisał:

> witam pytam już o dość znany tytuł Test Drive Unlimited czy wie pan może czy ta
gra wyjdzie
> w polskiej wersji językowej na XBOX360
Witam Serdecznie!
Nie otrzymaliśmy zgody na lokalizację tytułu, przykro mi.
Pozdrawiam

Dziwna decyzja Atari. Przecież na pewno zwiększoło by to popularnośc gry w Polsce (a co za tym idzie i jej sprzedaż). Ale to ich błąd, ich zmartwienie. Moje pytanie w związku z tym, czy planujecie jakieś jeszcze polonizacje gier na Xbox''a 360? Mickosoft już to robi (i nic w tym dziwnego), EA kilka razy spróbowało, Cenega też swój pierwszy raz ma za sobą, a wy? Macie coś planach. Podobała by mi się reedycja (tylko nie seria Classic) jakiejś gry. Reedycja to chyba złe słowo, ale chodzi mi o to co zrobiła Cenega z Ac. Grę, która już jest w sklepah wy polonizujecie i wydajecie jeszcze raz, w niższej cenie oczywiście. Przemyślcie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy CD-Projekt wyda Talizman (znany w PL jako Magia i Miecz) od Capcomu?
- może wartoby "ujednolicić" spolszczenie z wydaniem planszowym - które wyda Galakta (galakta.pl) za miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 17:02, GRAMy napisał:

Mrarcin jest odpowiedzialny za stronę promocyjną premier z linii THQ, Midway, Capcom,
Atari, Paradox, JoWood


Paradox? Hmm? Co to znaczy? Po rozwodzie CD Projektu z Paradoxem i przejęciu wydawania gier Paradoxu przez Cenege?

Ale skoro pytania mogą dotyczyć gier z linii Paradoxu kto ma prawa do... wydania dodatku do "Victorii" czyli "Victoria: Revolutions"?

"Victorię" wydał (z bólem i perturbacjami CDP) potem nastąpił kres współpracy CDP z Paradoxem i wygląda na to, że Cenega nie może wydać "Victorii: Revolutions" PL? A Państwo (CDP)?

Brakuje również jednego patcha do "Victorii" (wersja polska - mianowicie 1.04) - czy CD Projekt może go wydać?

CD Projekt wydał także "Crusader Kings" - czyli "Mroczne Wieki" a kto może teraz wydać nowa wersję "Crusader Kings" czyli "Crusader Kings Deus Vult"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:33, strajker napisał:

> Mrarcin jest odpowiedzialny za stronę promocyjną premier z linii THQ, Midway, Capcom,

> Atari, Paradox, JoWood

Paradox? Hmm? Co to znaczy? Po rozwodzie CD Projektu z Paradoxem i przejęciu wydawania
gier Paradoxu przez Cenege?

ale Penumbrę ( 2 epizody) już CDP ostatnio wydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, wprawdzie wiem że to tajemnica handlowa i ble ble ble, ale czy walka o przedłużenie licencji na sagę Baldur''s Gate posunęło się do przodu? Trwają one? Czy w ogóle się o to staracie i w jakimś bliższym, niż dalszym czasie, będzie można znów zakupić złotą edycję tej kultowej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Tym razem dwa pytania.
1. Czy istnieje jakiś chociażby bardzo elastyczny schemat realizowania kampanii promocyjnej dowolnej gry przed jej premierą? Wiem, że każdy wydawca i każda gra mają swoją specyfikę, ale zastanawiając się nad tym chwilę to jest ograniczona liczba (kilkudziesięciu powiedział bym) narzędzi marketingowo-PRowych, którymi można się posłużyć w takiej promocji - od plotek, oficjalnych podstawowych informacji, do zapowiedzi, wypuszczenia screenów, teaserów, trailerów, gameplay-u, wywiadów z twórcami po demo i szczegółowe info o grze na oficjalnej stronie. Czy dało by się ten proces promowania gry przed premierą podzielić na poszczególne etapy? Jakie by one były? Gdzie mógłbym znaleźć szczegółowe info na ten temat?

2. Czy istnieje w branży jakiś podział na jakościowe kategorie gier? Kiedyś natknąłem się na stwierdzenie: "my opracowujemy gry typu AAA"... Czy istnieje taka typologia i gdzie można o niej poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 18:43, Emillo2 napisał:

> Zapraszam do zadawania pytań na temat nadchodzącego tytułu Capcomu: Bionic Commando,

> dzisiaj został dodany do pobrania nowy gameplay z gry: http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1853

>
> Pozdrawiam
Oczywiście informacji na gramie brak:
CD Projekt wyłącznym dystrybutorem firmy Capcom na terenie Polski, Czech, Słowacji i
Węgier
CD Projekt z przyjemnością informuje o rozszerzeniu współpracy z firmą Capcom. Na mocy
podpisanego porozumienia, CD Projekt został wyłącznym dystrybutorem gier wydawcy
na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Jak twierdzi Michael Auer, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Europie Środkowej, Capcom
robi bardzo ważny krok, wkraczając na wschodnie terytoria: "Współpraca z tak rozwiniętą
i doświadczoną firmą jak CD Projekt otwiera przed nami mnóstwo nowych możliwości. Dostarczając
klientom nasze produkty za pośrednictwem firmy CD Projekt, już wkrótce Capcom stanie
się jednym z największych wydawców na Wschodzie".

Michał Nowakowski, Dyrektor Zarządzający CD Projekt powiedział: "Cieszymy się, że możemy
współpracować z firmą Capcom i promować ich fantastyczne marki. Capcom cieszy się świetną
opinią na Wschodzie i nie możemy się doczekać dystrybucji ich gier".

Czy precyzyjniej można, ponieważ tu jest napisane wydawcy ale Capcom też produkuje i
ktoś inny im wydaje (np. Ubisoft). Czy teraz CDP będzie wydawał tytuły Capcomu, które
sam produkuje oraz gry innych producentów, które Capcom im wydaje, co za tym idzie ma
do nich prawa na dane rynki? Myślę, że nie namieszałem? ;)
PS. Czy możecie uświadomić Capcom, że Polska leży w Środkowej Europie a nie na
Wschodzie? :) tym bardziej, że Michael Auer jest dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu
w Europie Środkowej!

Witam!
CD Projekt otrzymał wyłączność na dystrybucję gier wydawanych przez firmę Capcom, czyli produkowanych i sprzedawanych przez firmę Capcom. Nie wchodzą w grę produkcje Capcomu dla np. UbiSoft- tego typu sytuacje są wewnętrznymi porozumieniami producentów i wydawców, dystrybucja nie może w tym przypadku się mieszać. Decyzję o sprzedaży danej gry na danym rynku podejmuje producent, ze swojej strony zawsze składamy informację o gotowości do dystrybucji na rynku Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.
Polska oczywiście leży w Europie Środkowej, podejrzewam że wkradł się błąd przy tłumaczeniu wypowiedzi.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 22:03, madridista2 napisał:

> > witam pytam już o dość znany tytuł Test Drive Unlimited czy wie pan może czy
ta
> gra wyjdzie
> > w polskiej wersji językowej na XBOX360
> Witam Serdecznie!
> Nie otrzymaliśmy zgody na lokalizację tytułu, przykro mi.
> Pozdrawiam
Dziwna decyzja Atari. Przecież na pewno zwiększoło by to popularnośc gry w Polsce (a
co za tym idzie i jej sprzedaż). Ale to ich błąd, ich zmartwienie. Moje pytanie w związku
z tym, czy planujecie jakieś jeszcze polonizacje gier na Xbox''a 360? Mickosoft już to
robi (i nic w tym dziwnego), EA kilka razy spróbowało, Cenega też swój pierwszy raz ma
za sobą, a wy? Macie coś planach. Podobała by mi się reedycja (tylko nie seria Classic)
jakiejś gry. Reedycja to chyba złe słowo, ale chodzi mi o to co zrobiła Cenega z Ac.
Grę, która już jest w sklepah wy polonizujecie i wydajecie jeszcze raz, w niższej cenie
oczywiście. Przemyślcie to.

Witam!
Polonizacja gier konsolowych nie jest niestety łatwą sprawą. Zawsze zgłaszamy gotowość do lokalizacji gier konsolowych, decyzja leży niestety po stronie producenta gry ;[, zazwyczaj słyszymy jednak odpowiedź: nie. Nie mogę niestety wnikać w szczegóły takich rozmów na forum. Zlokalizowane gry na X360 oraz PS3 pojawią się w ofercie CDP, proszę o cierpliwość ;].
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 11:06, moonman napisał:

czy CD-Projekt wyda Talizman (znany w PL jako Magia i Miecz) od Capcomu?
- może wartoby "ujednolicić" spolszczenie z wydaniem planszowym - które wyda Galakta
(galakta.pl) za miesiąc

Witam Serdecznie!
Gra Talisman jest bardzo odległym projektem w firmie Capcom, w tej chwili tytuł jest we wczesnej fazie produkcyjnej, nie mamy jeszcze informacji, jak dokładnie będzie wyglądać wersja finalna produktu. Trudno orzec, jaki wpływ będzie miała wersja planszowa na wersję elektroniczną.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:33, strajker napisał:

> Mrarcin jest odpowiedzialny za stronę promocyjną premier z linii THQ, Midway, Capcom,

> Atari, Paradox, JoWood

Paradox? Hmm? Co to znaczy? Po rozwodzie CD Projektu z Paradoxem i przejęciu wydawania
gier Paradoxu przez Cenege?

Ale skoro pytania mogą dotyczyć gier z linii Paradoxu kto ma prawa do... wydania dodatku
do "Victorii" czyli "Victoria: Revolutions"?

"Victorię" wydał (z bólem i perturbacjami CDP) potem nastąpił kres współpracy CDP z Paradoxem
i wygląda na to, że Cenega nie może wydać "Victorii: Revolutions" PL? A Państwo (CDP)?

Brakuje również jednego patcha do "Victorii" (wersja polska - mianowicie 1.04) - czy
CD Projekt może go wydać?

CD Projekt wydał także "Crusader Kings" - czyli "Mroczne Wieki" a kto może teraz wydać
nowa wersję "Crusader Kings" czyli "Crusader Kings Deus Vult"

Witam!
Ani firma Cenega ani firma CDP nie ma wyłączności na dystrybucję gier Paradox w Polsce- bardzo podobny przypadek jak UbiSoft, dlatego kwestia wydawania dodatków czy patchy bardzo często stoi pod dużym znakiem zapytania. Prawa autorskie zazwyczaj przysługują wyłącznie zakupionej wersji 1.0 danej gry, dlatego nie możemy działać na własną rękę co do "łatek".
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:53, Sad Statue napisał:

Mam pytanko, wprawdzie wiem że to tajemnica handlowa i ble ble ble, ale czy walka o przedłużenie
licencji na sagę Baldur''s Gate posunęło się do przodu? Trwają one? Czy w ogóle się o
to staracie i w jakimś bliższym, niż dalszym czasie, będzie można znów zakupić złotą
edycję tej kultowej gry?

Witam!
Niestety nie mogę udzielić konkretnej informacji na ten temat, przykro mi.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 10:16, Don Zorro napisał:

A ja mam pytanie - czy wiadomo coś o kolejnych dodatkach do NwN 2 po storm of zahir albo
o trzeciej części ten gry?

Witam!
W tej chwili producent skupił się na Storm of Zehir o trzeciej części nic nie słyszeliśmy.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 18:01, 1Robert napisał:

Czy planowana jest edycja kolekcjonerska gry DEVIL MAY CRY 4 na PC ?

Witam!
Edycja specjalna DMC 4 PC była planowana ale bardzo możliwe, że uda się przekonać Capcom do przyznania nam praw do wydania edycji specjalnej w cenie edycji podstawowej, umożliwiając tym samym większemu gronu graczy dostęp do świetnego wydania ;].
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale czy państwo (CD Projekt) byliby w stanie (i są zainteresowani) wydać za zgodą Paradoxu patch do "Victorii "(1.04) i dodatek do "Victorii: Revolutions" oraz "Crusader Kings Deus Vult" (skoro wydali Państwo "Victorię" i "Mroczne Wieki"/""Crusader Kings?

Był już "precedens" z Państwa strony (bardzo miły) przecież wydali Państwo patch 1.09 do "Europy Universalis II" po "rozwodzie" z "Paradoxem".

Mogliby Państwo np. wznowić "Europę Universalis II" dodając do tego "Victorię: Revolutions" i "Crusader Kings Deus Vult" w Ekstra Klasyce Hit"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować