Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Łukaszowi Machowi z CD Projektu!

557 postów w tym temacie

> > I do znudzenia: Jak wygląda sytuacja z patchem i dodatkiem do Mass Effect''a, stan
> "
> > negocjacje trwają" trwa od dnia premiery patcha, a wy dalej tą samą gadkę, jak zacięta
>
> > płyta. Powiedzcie w końcu jasno, będzie, nie będzie, olewają nas,olewamy was, chcą
> kasę,
> > chcą worek dolców w używanych banknotach i samolot na lotnisku... Koniec końców,
> wasze
> > umiejętności negocjacyjne muszą być na poziomie herbatnika, lub w ogóle mają was
> gdzieś
> > w tym BioWare, przecież nie negocjujecie rozmieszczenia tarczy antyrakietowej, co
> tyle
> > zajmuje jeśli ponoć technicznie wszystko jest gotowe? Przecież to tylko cho...ny
> patch
> > jest!
>
> Witam!
> Muszę niestety odpowiedzieć dokładnie tak samo: nie jestem w stanie podać dokładnej daty
> ukazania się patcha oraz updatu.
> Pozdrawiam

Witam,
Ponieważ przez prawie dwa miesiące nie potraficie Państwo podać ŻADNYCH konkretnych inforamcji na temat dodatku i uaktualnienia do Mass Effect uprzejmie proszę o podanie w jaki sposób mam odzyskać wydane na tę grę pieniądze, chcę Wam zwrócić ten produkt bo według mnie jest wadliwy.
Po pierwsze - brak jakiejkolwiek informacji (na pudełku, w instrukcji obsługi lub też w menu i opcjach gry) o tym że ta wersja jest niezgodna z wydanymi w późniejszym czasie dodatkami i uaktualnieniami i ich nie obsługuje.
Po drugie - tuż nad kluczem rejestracyjnym znajduje się adnotacja: "Klucz aktywacyjny do gry Mass Effect. Klucz umożliwia też pobranie dodatków i uaktualnień do gry Mass Effect". Ponieważ klucz jest integralną częścią gry to adnotacja dotycząca tego klucza również. Myślę też że udowodnienie iż w przypadku gier i programów komputerowych użyte w tej adnotacji słówko "pobranie" jest równoznacze ze zwrotem: "pobranie, zainstalowanie i używanie". W końcu nikt nie pobiera uaktualnienia do gry lub programu tylko po to aby bezużytecznie zajmowało mu miejsce na dysku.
Po trzecie - w loaderze gry jest opcja "zawartość do pobrania" po wybraniu której zostajemy skierowani na stronę firmy BioWare z której możemy pobrać najnowsze uaktualnienia do gry.
Po czwarte wreszcie - po zainstalowaniu gry mamy dostęp do menu "treści do pobrania" - co to oznacza tłumaczyć chyba nie muszę.
Podsumowując - gra posiada funkcje pozwalające na instalowanie dodatków i uaktualnień, sama ich obecność i brak informacji o niezgodności tej wersji gry z uaktualnieniami i dodatkami utwierdza nabywcę w przekonaniu, że gra pozwala na ich instalację. Niestety po ich zainstalowaniu gra przestaje działać. Jak dla mnie świadczy to o wadzie produktu. Oczywiście można dyskutować czy to wada ukryta czy też Wydawca był jej świadom i celowo zataił informacje na ten temat - ale to już zupełnie inna sprawa.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do powyższego posta. Zamierzam zwrócić grę jako produkt niezgodny z umową. Proszę o podanie informacji na temat możliwości zwrotu wadliwego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez musze sie przylaczyc do tego bojkotu poczynan CDP z gra Mass Effect. W pelni zgadzam sie z jacq. A poniewaz w 2giej polowie pazdziernika szykuje mi sie podroz do Londynu gdzie napewno bede mogl zakupic te gre z gwarancja tego, ze patche i DLC beda dzialaly od dnia ich udostepnienia, to prosze o udostepnienie informacji o procedurze zwrotu Mass Effect EK. Poza tym nawet jesli CDP sie zepnie i wkoncu wyda BDtS, to nie sadze zeby znowu chcialo mi sie czekac nie wiadomo ile w przypadku pojawienia sie nastepnych DLC. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie z CDP, kiedy wreszcie załatwicie sprawę patcha do wersji PL Mass Effect. To co się z tym dzieje jest bardzo irytujące, sprawa stoi w miejscu i wygląda tak jak by nikt się tym nie zajmował. Zaczniecie coś działać w dobrym kierunku?? Jeżeli się na to nie szykuje to dajcie wskazówki jak można uzyskać pieniądze wydane na tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 16:29, Grzyb11115 napisał:

Panie/Panowie z CDP, kiedy wreszcie załatwicie sprawę patcha do wersji PL Mass Effect.
To co się z tym dzieje jest bardzo irytujące, sprawa stoi w miejscu i wygląda tak jak
by nikt się tym nie zajmował. Zaczniecie coś działać w dobrym kierunku?? Jeżeli się
na to nie szykuje to dajcie wskazówki jak można uzyskać pieniądze wydane na tą grę.


Przyłączę się.

W przypadku odmowy ze strony CDP, proponuję zebrać chętnych i skierować sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta. Myślę ze nie będzie problemu z nadaniem sprawie odpowiedniego biegu, bo to że sprzedano nam bubel nie podlega dyskusji. A co do chętnych, sporo ich będzie.....

Reprezentantom CDP proponuję sobie wyobrazić że kupują telewizor który działa tylko przez godzinę dziennie, a potem się wyłancza co 10 minut. Przy próbie zareklamowania przez 3 miesiące słyszą że rozmowy z producentem trwają, ale kiedy i czym się zakończą tego nikt nie wie...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanko niemoge sobie znaleść fajnej gry na ps2 przeszłem już GTA SA, NFS PRO STREET,CAL OF DIUTY 3,TRUE CRIME NEW YORK CITY . niewiem jakom sie zająć grom prosze podpowiedzcie mi tytuł jakiejś gry na ps2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 20:08, Kajetan Chrumps napisał:

> Panie/Panowie z CDP, kiedy wreszcie załatwicie sprawę patcha do wersji PL Mass Effect.

> To co się z tym dzieje jest bardzo irytujące, sprawa stoi w miejscu i wygląda tak
jak
> by nikt się tym nie zajmował. Zaczniecie coś działać w dobrym kierunku?? Jeżeli
się
> na to nie szykuje to dajcie wskazówki jak można uzyskać pieniądze wydane na tą grę.


Przyłączę się.

W przypadku odmowy ze strony CDP, proponuję zebrać chętnych i skierować sprawę do Rzecznika
Praw Konsumenta. Myślę ze nie będzie problemu z nadaniem sprawie odpowiedniego biegu,
bo to że sprzedano nam bubel nie podlega dyskusji. A co do chętnych, sporo ich będzie.....

Reprezentantom CDP proponuję sobie wyobrazić że kupują telewizor który działa tylko przez
godzinę dziennie, a potem się wyłancza co 10 minut. Przy próbie zareklamowania przez
3 miesiące słyszą że rozmowy z producentem trwają, ale kiedy i czym się zakończą tego
nikt nie wie...



Masz absolutną racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Do osób które chcą zwrócić nośniki z grą Mass Effect:
Z jakiego powodu chcecie oddać tą grę? Bo co? Bo tak bardzo Was "skręca" ponieważ nie możecie przejść tych ok 5 questów jakie oferuje dodatek? Jaja se chyba robicie. Kupiliście grę kilka miesięcy temu, przeszliście ją, a teraz chcecie oddać? Świetnie. W taki sposób to można też wszystkie gry pooddawać, ponieważ żadna nie jest idealna i też trzeba czekać na patche. W przypadku polonizacji w niektórych przypadkach czeka się dość długi czas. Na Polską wersję ME (którego można przejść w ok 20h) czekaliśmy ze 2,5 miesiąca i jakoś nie było narzekania, ale jak się opóźnia dodatek (właściwie to jest Mod, który trwa kilka godzin) to już robicie wielkie "halo".
Czemu nie oddajecie innych gier, które nie spełniają obietnic twórców? Spróbujcie, a zobaczymy co z tego wyniknie.<ale się rozpisałem> :))
PS. Życzę Wam niepowodzenia w tej sprawie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post pod rząd, ale ten teraz jest skierowany do tych co zrzędzą: "Po jaką cholerę CDP zmieniało zabezpieczenie w ME!"
Zapraszam do tematów:" O SecuRomie w grze Mass Effect" oraz "SecuROM w grze Mass Effect". A konkretnie na pierwsze strony.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37035&tpage=1

http://forum.gra m.pl/forum_post.asp?tid=36921&tpage=1

A teraz odpowiem Wam czemu CDP zmieniło zabezpieczenie: Bo większość z Was zrzędziła, żeby CDP zmieniło to zabezpieczenie. Po co żeście jęczeli wtedy? Kupując Polską wersję ME mogliście się tego przecież spodziewać. Ale po co?
Edit: Link mi urwało. Prosiłbym kogoś o jego scalenie. Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 18:03, junior17 napisał:

Witam!
Do osób które chcą zwrócić nośniki z grą Mass Effect:
Z jakiego powodu chcecie oddać tą grę? Bo co? Bo tak bardzo Was "skręca" ponieważ nie
możecie przejść tych ok 5 questów jakie oferuje dodatek? Jaja se chyba robicie. Kupiliście
grę kilka miesięcy temu, przeszliście ją, a teraz chcecie oddać? Świetnie. W taki sposób
to można też wszystkie gry pooddawać, ponieważ żadna nie jest idealna i też trzeba czekać
na patche. W przypadku polonizacji w niektórych przypadkach czeka się dość długi czas.
Na Polską wersję ME (którego można przejść w ok 20h) czekaliśmy ze 2,5 miesiąca i jakoś
nie było narzekania, ale jak się opóźnia dodatek (właściwie to jest Mod, który trwa kilka
godzin) to już robicie wielkie "halo".
Czemu nie oddajecie innych gier, które nie spełniają obietnic twórców? Spróbujcie, a
zobaczymy co z tego wyniknie.<ale się rozpisałem> :))
PS. Życzę Wam niepowodzenia w tej sprawie.
Pozdrawiam


Tu Masz odpowiedź : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38914&u=585 dlaczego ludzie chcą zwracać nośniki z grą, sugeruję prześledzić cały wątek, od pierwszego do ostatniego postu. Sam znam kilka osób u których gra się WOGÓLE nie uruchomiła, pomimo tego że spełniają wymagania podane zarówno na pudełku jak i w instrukcji. Pomoc techniczna rozkłada ręcę radząc po kolei odinstalowywać kolejne programy jak i podzespoły. Po piruetach z przeinstalowywaniem systemu, pożyczaniem podzespołów gra wylądowała na półce w oczekiwaniu na wydanie patcha, którego jak nie było tak nie ma i niewiadomo czy będzie. To raz.

Dnia 04.10.2008 o 18:03, junior17 napisał:

Czemu nie oddajecie innych gier, które nie spełniają obietnic twórców?

Ależ odpowiedź jest bardzo prosta: czas zacząć oddawać buble które nam sprzedano ! ME będzie pierwszym krokiem mam nadzieję.

Dnia 04.10.2008 o 18:03, junior17 napisał:

PS. Życzę Wam niepowodzenia w tej sprawie.

Jak bardzo typowe dla naszej społeczności jest to życzenie.... Dlatego własnie mamy taką sytuację na rynku gier jaką mamy. Tak długo jak tacy ludzie jakt Ty będą myśleć takimi kategoriami, tak długo będziemy kupowac w sklepie niedorobione produkcje i zabugowane gry. Dzięki takim jak Ty, patch jeszcze nie wyszedł... Szkoda poprostu gadać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 18:20, junior17 napisał:

Po co żeście jęczeli wtedy? Kupując Polską wersję ME mogliście się tego przecież spodziewać. Ale po co?


Bardzo ciekawe stwierdzenie. Twój kolejny post utwierdza mnie w przekonaniu, że masz jakiś interes w pisaniu takich..... bajek (delikatnie ujmując). Praca w CDP? Albo ktoś z rodziny?.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2008 o 18:51, Kajetan Chrumps napisał:

Tu Masz odpowiedź : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38914&u=585 dlaczego ludzie
chcą zwracać nośniki z grą, sugeruję prześledzić cały wątek, od pierwszego do ostatniego
postu. Sam znam kilka osób u których gra się WOGÓLE nie uruchomiła, pomimo tego że spełniają
wymagania podane zarówno na pudełku jak i w instrukcji. Pomoc techniczna rozkłada ręcę
radząc po kolei odinstalowywać kolejne programy jak i podzespoły. Po piruetach z przeinstalowywaniem
systemu, pożyczaniem podzespołów gra wylądowała na półce w oczekiwaniu na wydanie patcha,
którego jak nie było tak nie ma i niewiadomo czy będzie. To raz.


Problemy z działaniem gry są na całym świecie (nawet z "czystą" wersją od BioWare). A ten wątek śledzę tu od samego początku.
A co do Pomocy Technicznej. Myślisz, że to są jacyś cudotwórcy? Powiedzą zrób "tak i tak" i będzie działać? Sam do Nich pisałem. Okazało się, że gra ma problemy z pamięcią RAM, którą posiadałem, wymieniłem i jest ok. Skąd mogli to wiedzieć i odpisać mi, że gra nie działa prawidłowo z powodu RAM''u kiedy wszystkie inne gry działały bez zarzutu? Nie mogli tego wiedzieć. Działałem "po omacku", więc nawet nie myśl o tym, że PM wybawi wszystkich z opresji.

Dnia 04.10.2008 o 18:51, Kajetan Chrumps napisał:

Ależ odpowiedź jest bardzo prosta: czas zacząć oddawać buble które nam sprzedano ! ME
będzie pierwszym krokiem mam nadzieję.


Ależ oczywiście. Możecie spróbować oddawać buble. Tylko i tak nic z tego "nie wyjdzie".

Dnia 04.10.2008 o 18:51, Kajetan Chrumps napisał:

> PS. Życzę Wam niepowodzenia w tej sprawie.
Jak bardzo typowe dla naszej społeczności jest to życzenie.... Dlatego własnie mamy taką
sytuację na rynku gier jaką mamy. Tak długo jak tacy ludzie jakt Ty będą myśleć takimi
kategoriami, tak długo będziemy kupowac w sklepie niedorobione produkcje i zabugowane
gry. Dzięki takim jak Ty, patch jeszcze nie wyszedł... Szkoda poprostu gadać....


Przez to, że Wam życzę niepowodzenia będziecie kupować niedorobione produkcje? Ciekawe.. (zacytuję teraz Twoje słowa) "Bardzo ciekawe stwierdzenie...."

>Bardzo ciekawe stwierdzenie. Twój kolejny post utwierdza mnie w przekonaniu, że masz jakiś interes w pisaniu >takich..... bajek (delikatnie ujmując). Praca w CDP? Albo ktoś z rodziny?.......

Twoje stwierdzenie jest jeszcze ciekawsze... Ale ok. Odpowiem (szczerze). Nie mam żadnego interesu w pisaniu takich...postów (to nie są bajki). Nie pracuję w CDP, ani też nie mam tam rodziny. Ba! Powiem/Napiszę ci nawet, że nigdy nie widziałem żadnego pracownika CDP "na żywo", tylko na zdjęciach w czasopismach i internecie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 19:42, junior17 napisał:


> Tu Masz odpowiedź : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38914&u=585 dlaczego
ludzie
> chcą zwracać nośniki z grą, sugeruję prześledzić cały wątek, od pierwszego do ostatniego

> postu. Sam znam kilka osób u których gra się WOGÓLE nie uruchomiła, pomimo tego
że spełniają
> wymagania podane zarówno na pudełku jak i w instrukcji. Pomoc techniczna rozkłada
ręcę
> radząc po kolei odinstalowywać kolejne programy jak i podzespoły. Po piruetach z
przeinstalowywaniem
> systemu, pożyczaniem podzespołów gra wylądowała na półce w oczekiwaniu na wydanie
patcha,
> którego jak nie było tak nie ma i niewiadomo czy będzie. To raz.
>

Problemy z działaniem gry są na całym świecie (nawet z "czystą" wersją od BioWare).
A ten wątek śledzę tu od samego początku.
A co do Pomocy Technicznej. Myślisz, że to są jacyś cudotwórcy? Powiedzą zrób "tak i
tak" i będzie działać? Sam do Nich pisałem. Okazało się, że gra ma problemy z pamięcią
RAM, którą posiadałem, wymieniłem i jest ok. Skąd mogli to wiedzieć i odpisać mi, że
gra nie działa prawidłowo z powodu RAM''u kiedy wszystkie inne gry działały bez zarzutu?
Nie mogli tego wiedzieć. Działałem "po omacku", więc nawet nie myśl o tym, że PM wybawi
wszystkich z opresji.

Ta, bo każdego gracza stać na wymianę podzespołu tylko dlatego, by poszła nowa gra. Powiedz, czemu ma mnie interesować to, że są problemy z grą na całym świecie? To świadczy o mnie, czy o ludziach, którzy podają nieprawdziwe informacje odnośnie wymagań gry, która to nie działa po ich spełnieniu? To jak z prześmieszną wypowiedzią Pana Konsula, który pracuje, gdy ma na to ochotę: to nie wina pomocy technicznej, że nie ma wystarczającej wiedzy/umiejętności, by pomóc zainteresowanemu- to wina zainteresowanego, że wymaga od techników pomocy, której nie są w stanie mu dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 18:03, junior17 napisał:

Witam!
Do osób które chcą zwrócić nośniki z grą Mass Effect:
Z jakiego powodu chcecie oddać tą grę? Bo co? Bo tak bardzo Was "skręca" ponieważ nie
możecie przejść tych ok 5 questów jakie oferuje dodatek? Jaja se chyba robicie. Kupiliście
grę kilka miesięcy temu, przeszliście ją, a teraz chcecie oddać? Świetnie. W taki sposób
to można też wszystkie gry pooddawać, ponieważ żadna nie jest idealna i też trzeba czekać
na patche. W przypadku polonizacji w niektórych przypadkach czeka się dość długi czas.
Na Polską wersję ME (którego można przejść w ok 20h) czekaliśmy ze 2,5 miesiąca i jakoś
nie było narzekania, ale jak się opóźnia dodatek (właściwie to jest Mod, który trwa kilka
godzin) to już robicie wielkie "halo".
Czemu nie oddajecie innych gier, które nie spełniają obietnic twórców? Spróbujcie, a
zobaczymy co z tego wyniknie.<ale się rozpisałem> :))
PS. Życzę Wam niepowodzenia w tej sprawie.
Pozdrawiam


Już Ci podaję moje powody. Kupując grę lub program zapewne nie sugerujesz się ładnym opakowaniem, czytasz recenzje, informacje, sprawdzasz, porównujesz. W końcu to Twoje pieniądze lub Twoich rodziców sfinansują Twój wybór. Naturalnie starasz się żeby był on optymalny, abyś był zadowolony z tego co otrzymasz w zamian. Dodatkowo sprawdzasz wymagania co do sprzętu aby być pewnym że wszysstko będzie działać. I gdyby tylko na pudełku ME znalazła sie informacja o tym że ta wersja gry nie jest zgodna z wersją wydaną na Zachodzie i ja bym ją mimo to kupił to jako świadom takich ograniczeń do nikogo niemiałbym najmniejszych pretensji, ale niestety jest inaczej - i to jest powód, jak dla mnie bardzo istotny. Brutalnie mówiąc zostałem zrobiony w wała i wydojony z ciężko zarobionych pieniędzy, które mógłbym przeznaczyć na zakup innej gry. No bo jak inaczej zinterpretować taką oficjalną wiadomość: CD Projekt pragnie zrekompensować nad wyraz długi czas oczekiwania na tak gorący hit, jakim zdaniem wielu komentatorów jest Mass Effect. Rodzima wersja jako jedyna na świecie nie będzie wymagała bezpośredniego połączenia z Internetem. Ponadto wszyscy gracze, którzy zakupią omawiany tytuł, a następnie zarejestrują go w sklepie gram.pl jako pierwsi otrzymają od CD Projektu informacje o dodatku do ME, zatytułowanym Bring Down the Sky. Linka do całości masz tu: http://www.gram.pl/news_6gTfJ,2_Mass_Effect_pozniej_niz_planowano.html
Widzisz tu gdzieś informację że BDtS nie będzie działać z naszą wersją gry, a może wyczytałeś z treści tego newsa że zmiana zabezpieczeń spowoduje taki efekt???? Gracze prosili o zmianę zabezpieczeń - podany cytat sugeruje że to decyzja CDP, a może powinienem czytać między wierszami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Witam!
CDP zmieniając zabezpieczenie musiał zmienić kilka plików we "wnętrznościach"/strukturze programu. Jeśli "wychodzi" jakiś patch/mod/dodatek do wersji oryginalnej tj. do wersji bez podmienionych niektórych plików to działać będzie dobrze. Natomiast jeżeli te same patche/mody/dodatki będziesz próbował zainstalować na wersji programu, w którym COŚ zmieniono to można/trzeba się spodziewać, że nie będą działały ponieważ te dodatki będą "wykrywały" tą grę jako inny program. To tak jak z niektórymi patchami. Instalujesz wersję np. 1,5 i nie działa (po potrzeba też wcześniejszych). I kogo tu wina? Można się tego spodziewać. Owszem można zrobić wersję dodatku/patcha, która działa zainstalowana na wszystkich wersjach programu. Ale to już należy do BioWare.
Ja kupując wersję od CDP byłem prawie pewny, że wszystko co wyjdzie od BioWare trzeba będzie robić osobno dla wersji wydanej w Polsce.

>I gdyby tylko na pudełku ME znalazła sie informacja o tym że ta wersja gry nie jest zgodna z wersją wydaną >na Zachodzie (...)

Informacji nie trzeba było wg. mnie zamieszczać, ponieważ to było pewne, że wersja PL jest niezgodna z Zachodnią wersją bo COŚ w niej zmieniono.
<ale namieszałem, mam nadzieję że ktoś zrozumie o co mi chodzi> xD
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2008 o 09:10, junior17 napisał:

Informacji nie trzeba było wg. mnie zamieszczać, ponieważ to było pewne, że wersja PL
jest niezgodna z Zachodnią wersją bo COŚ w niej zmieniono.
<ale namieszałem, mam nadzieję że ktoś zrozumie o co mi chodzi> xD
Pozdrawiam


Czymś takim może tłumaczyć się każdy. Właśnie dlatego odpowiednie przepisy regulują podobne zagrywki typu "uznaliśmy to za oczywiste, wystarczyło trochę pomyśleć". Ale kto by się tam przejmował- przecież trzeba było się zastanowić, głupi konsumencie, a domyśliłbyś się od razu tych wszystkich paradoksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny użytkownik nie musi wiedzieć a nawet ma prawo mieć w głębokim poważaniu to czy zastosowanie innego rodzaju zabezpieczenia spowoduje że dodatki i uaktualnienia nie będą działać i powinien o tym fakcie zostać poinformowany. On kupuje produkt w oparciu o informacje, które są dla niego dostępne. A z informacji, w tym z tej którą przytoczyłem wcześniej nie wynika to o czym piszesz. Wprost przeciwnie. Z resztą jak piszesz byłeś "prawie pewny, że wszystko co wyjdzie od BioWare trzeba będzie robić osobno dla wersji wydanej w Polsce", czyli też mogłeś zakładać że po zainstalowaniu gry w wersji anglojęzycznej dodatki i patche będą działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 12:49, jacq napisał:

Przeciętny użytkownik nie musi wiedzieć a nawet ma prawo mieć w głębokim poważaniu to
czy zastosowanie innego rodzaju zabezpieczenia spowoduje że dodatki i uaktualnienia nie
będą działać i powinien o tym fakcie zostać poinformowany. On kupuje produkt w oparciu
o informacje, które są dla niego dostępne. A z informacji, w tym z tej którą przytoczyłem
wcześniej nie wynika to o czym piszesz. Wprost przeciwnie. Z resztą jak piszesz byłeś
"prawie pewny, że wszystko co wyjdzie od BioWare trzeba będzie robić osobno dla wersji
wydanej w Polsce", czyli też mogłeś zakładać że po zainstalowaniu gry w wersji anglojęzycznej
dodatki i patche będą działać.


I znowu przytoczę tu instalację zwykłych patchy. Niektóre patche działają na wielu wersjach inne nie. Dlatego byłem "prawie pewny". BioWare przecież mogło zrobić pacha i moda uniwersalnego, a nie tylko dla swojej wersji. Wina nie leży tu tylko po stronie Polskiego dystrybutora. Przedstawię Ci procentowo jak ja sądzę kto tu jest winny. Uważam, że największą odpowiedzialność ponosi tutaj EA, światowy wydawca gry (70% winy), później CDP i Demiurge Studios (obie firmy po ok 15 % winy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować