Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Łukaszowi Machowi z CD Projektu!

557 postów w tym temacie

>> I znowu przytoczę tu instalację zwykłych patchy. Niektóre patche działają na wielu wersjach

Dnia 05.10.2008 o 13:07, junior17 napisał:

inne nie. Dlatego byłem "prawie pewny". BioWare przecież mogło zrobić pacha i moda uniwersalnego,
a nie tylko dla swojej wersji. Wina nie leży tu tylko po stronie Polskiego dystrybutora.
Przedstawię Ci procentowo jak ja sądzę kto tu jest winny. Uważam, że największą odpowiedzialność
ponosi tutaj EA, światowy wydawca gry (70% winy), później CDP i Demiurge Studios (obie
firmy po ok 15 % winy).


Przykład z patchami jest nietrafiony. W takiej sytuacji o jakiej piszesz zawsze masz info który patch jest do danej wersji gry i jaki patch ewentualnie należy wcześniej zaistalować. A co do winy - wydawcą w Polsce jest CDP, EA na terenie Europy Środkowej i Wschodniej nie miało nic wspólnego z tą grą. Jak dla mnie 100% winy jest po stronie CDP, które nawet nie potrafi przyznać się do popełnionych błędów i olewa tych, o których powinna zabiegać - w dziale pomocy technicznej ten tekst: "Data wydania polskiej wersji patcha 1.01 oraz polskiej wersji dodatku "Bring down the Sky" zostanie oficjalnie podana przez CD Projekt w przeciągu kilku dni." wisi już dobre dwa miesiące - kpina, po prostu. Kupiłeś frajerze oryginał - to masz problem, trzeba było ściągać pirata. Cóż, czekam co do powiedzenia będzie miał Konsul, a dalej zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ junior17

Drogi kolego, wszelkie "jak ja sądzę" nie obchodzą mnie, ani zapewne innych osób które uważają, że Polskie wydanie ME to produkt niepełnowartościowy. Nie musimy, i nie będziemy się tłumaczy z naszej decyzji tobie, ani nikomu innemu, jeśli masz w tej sprawie swoje zdanie to bardzo dobrze, ale bądź łaskaw nam nie wmawia wyższości swojego osądu nad naszym. Produkt jaki nam sprzedano (gra Mass Effect PL) jest (wg. mnie) produktem niepełnowartościowym. Każdy z nas zapłacił za ten produkt 100% wartości, nie były to produkty przecenione ze względu na swoją wadę... nazwijmy to fabryczną. Nigdzie na pudełku, w samej grze czy też w mediach nie było informacji o tym iż gra nie będzie posiada wsparcia technicznego od producenta (patche) ani o braku możliwości pobrania treści dodatkowych (DLC).Przeciwnie, w mediach, w instrukcji , oraz w samej grze jest informacja o możliwości korzystania z powyższych. Dlatego domagamy się traktowania nas tak jak choćby klienta z Niemczech który kupił taki sam produkt jak my. CDP może mieć problem choćby ze względu na nieuczciwą reklamę (reklamowano funkcjonalność której produkt nie posiada) czy z tytułu niezgodności produktu z umową (kupując produkt kupujący opierał się o nieprawdziwe informacje). Zwróć uwagę, że nikt nie mówił o zwrocie gry przez długi czas, jednak miarka musiała się w końcu przepełni, gdy pomimo ciągłego zapewniania nie podjęto żadnych kroków w celu wyjaśnienia naszego problemy (poza bzdurami typu "coś robimy, ale nie powiemy co"). Dodatkowo, Bioware na swoim forum napisał (odnośnie dlaczego na X box''e BDTS był płatny) że cena BDTS jest już wliczona w cenę MASS EFFECT PC, tak więc nie otrzymaliśmy produktu za który już zapłaciliśmy.

Na koniec dodam, że przez takie właśnie inicjatywy MS musiał przyznać, że XBOX 360 ma wadliwą konstrukcję i przedłużył o rok okres gwarancji, też można było powiedzie: "kupiłeś nową konstrukcję, no to można było się domyśle że coś będzie nie działać..." - bzdura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Do osób które chcą zwrócić nośniki z grą Mass Effect:
> Z jakiego powodu chcecie oddać tą grę? Bo co? Bo tak bardzo Was "skręca" ponieważ
> nie możecie przejść tych ok 5 questów jakie oferuje dodatek? Jaja se chyba robicie.
> Kupiliście grę kilka miesięcy temu, przeszliście ją, a teraz chcecie oddać?

Owszem, od lipca gra leży na półce, lecz jeszcze w nią nie grałem, bo czekam aż będę mógł wreszcie zagrać w pełną wersję (podobnie zapewne jak wielu z nas).
Gdybym choćby przypuszczał, że tak to się skończy, to bym sobie sprowadził grę z zagranicy, co wyszłoby w podobnej cenie. I tak miałem zamiar grać w wersję angielską (widziałem filmiki promujące polską wersję i myślę, że syntezator mowy Ivona zagrałby równie dobrze, co zatrudnieni aktorzy, ale to inna sprawa). Kupiłem Mass Effect w Polsce między innymi dlatego, że w grze istnieje możliwość wyboru wersji angielskiej. Teraz muszę czekać nie wiadomo ile, nie wiadomo na co, żebym mógł zagrać w dodatek po angielsku. Paranoja.

> Na Polską wersję ME (którego można przejść w ok 20h) czekaliśmy ze 2,5 miesiąca i jakoś
> nie było narzekania,

Jesteś pewien, że nie było narzekania?

> ale jak się opóźnia dodatek (właściwie to jest Mod, który trwa kilka
> godzin) to już robicie wielkie "halo".

Podałeś tu dobry argument przeciwko sobie. Kilka godzin dodatku w skali 20 godzin całej gry to dużo, nieprawdaż? Coś, o co warto robić wielkie "halo".
Zresztą nieważne, czy to kilka godzin, czy kilka minut. Zapłaciłem za grę, w której cenę wliczony był dodatkowy mod. Dodatku nie otrzymałem i w ciągu trzech miesięcy nie uzyskałem żadnej informacji o tym, czy go kiedykolwiek otrzymam. Czuję się w związku z tym oszukany, mam prawo? Sytuacji naprawdę nie poprawia postawa CDP, który mówi wyraźnie: za grę już zapłaciłeś, więc teraz mamy cię w de. Brawo. Od tej pory wszystkie gry będę kupować w Anglii, a nasz wydawca właśnie stracił klienta.

> Czemu nie oddajecie innych gier, które nie spełniają obietnic twórców? Spróbujcie, a
> zobaczymy co z tego wyniknie.<ale się rozpisałem> :))

Nie wiem, czy ta gra spełnia obietnice twórców, ale wiem, że nie spełnia obietnic wydawcy. Chcę ją zwrócić, bo jest wersją okrojoną w porównaniu do wersji w krajach zachodnich, o czym wydawca mnie nie tylko nie poinformował, ale wręcz wprowadził w błąd, żeby nie powiedzieć dosadniej.

> PS. Życzę Wam niepowodzenia w tej sprawie.

Dzięki za wsparcie. Przyda się jak zawsze, gdy jako uczciwy nabywca mam gorzej niż pirat, który już dawno grę ukończył za darmo, i ze wszystkimi dodatkami.

> Pozdrawiam

Ja również.

P.S.

> UWAGA: Marcin Radkiewicz nie będzie już pełnił od przyszłego tygodnia funkcji
> Konsula, ale nie martwcie się - Wasze pytania nie pozostaną bez odpowiedzi.

Ja się nie martwię, wręcz przeciwnie. Może wreszcie na nasze pytania pojawią się odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Do panów z nad tego posta:

Myślicie, że ja też nie czekam na tego moda? Czekam również i mnie także czasami trafia szlag, że zostaliśmy ... oszukani. Ale ktoś kto przeszedł grę, niech nie oczekuje, że zwróci nośnik. Te osoby zapewne zostaną zignorowane. Ale istnieje jakiś tam procent graczy, których kompy spełniają średnie/maksymalne wymagania gry, a gry im się nie chce "za żadne skarby" uruchomić Tylko te osoby mają szansę na zwrot nośnika. I tym osobą mam nadzieję, że się uda.
Swoje poprzednie posty kierowałem do osób które grę już przeszły i żądają zwrotu (tym życzę aby się nie udało). Bo oni urządzają sobie kpiny. "Ukończyłem grę na wszystkie możliwe sposoby, a skoro istnieje okazja żeby ją oddać to trzeba skorzystać" - to jest już przegięcie. W taki sposób to można oddać 99,9% gier. (Prawie) Zawsze można znaleźć jakiś powód aby oddać grę/odzyskać kasę.
Pytanie do kogoś z CDP:
Czy mógłby ktoś z Waszej firmy powiedzieć prawdę czy w ogóle w tym roku wyjdzie patch + mod po polsku?
Bo oznajmienie: "W przyszłym tygodniu damy znać" raczej już nikogo nie zadowoli, gdyż słyszymy tą wiadomość już od ponad miesiąca.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładasz że jesteśmy oszustami i cwaniakami?? Masz swoje zdanie i ok, ale nie obrażaj innych. Ja nie urządzam sobie kpin, domagam się od wydawcy tego aby respektował moje prawa jako nabywcy. Olewając takie sprawy to nigdy nic w tym temacie się nie zmieni. A właśnie gdzie dziś się podział Konsul, a jakieś info że Go nie będzie?? To rozumiem jest szacunek dla graczy. A z innej beczki, ze stron Federacji Konsumentów: Zapewnienia zawarte w reklamie mogą być zobowiązujące dla sprzedawcy, jeśli pod ich wpływem doszło do zawarcia i wykonania umowy, a towar lub usługa okazały się niezgodne z treścią zapewnień. Podmioty, których zapewnienia zawarte w reklamie są wiążące to: sprzedawca, producent lub jego przedstawiciel. Dla mnie WSZYSTKIE informacjie o ME wydanym przez CDP (chociażby te, które znajdziesz na gram.pl) to nic innego jak tylko reklama zachęcająca do kupna - NIGDZIE nie było ANI SŁOWA, o ograniczonej funkcjonalności gry w porównaniu z wersją dla "reszty" świata (z wyjątkiem Czech, Słowacji, Węgier i Rosji - oni mają ten sam problem, a zgdanij kto wydał grę u naszych południowych sąsiadów i na Wegrzech??).
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak koledzy powyżej czekam na możliwość oddania Mass Effect do CDP.
Grę kupiłem w Empiku zaraz po premierze i praktycznie gralem w nia przez godzine, gdyz czekalem na patch i dodatek. Jako produkt niepelnowartosciowy zadam zwrotu pieniedzy.
Gdybym wiedzial jak to bedzie wygladac, od razu kupilbym wersje angielska, co w koncu zrobilem (na dodatek za pol ceny wersji polskiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 18:06, jacq napisał:

Dlaczego zakładasz że jesteśmy oszustami i cwaniakami?? Masz swoje zdanie i ok, ale nie
obrażaj innych. Ja nie urządzam sobie kpin, domagam się od wydawcy tego aby respektował
moje prawa jako nabywcy. Olewając takie sprawy to nigdy nic w tym temacie się nie zmieni.


Nigdzie nie napisałem, że jesteście oszustami. Co za tym idzie, nikogo też nie obraziłem (jak ktoś poczuł się urażony to przepraszam).Nikogo przecież nie oszukujecie (z wyjątkiem samych siebie, twierdząc, że uda Wam się oddać nośniki, gdyż wydawca i tak Was zapewne zignoruje). Ale ok., to tylko moje zdanie. Prosiłbym abyś nie "wciskał mi w usta" słów których nigdzie nie napisałem.

Dnia 07.10.2008 o 18:06, jacq napisał:

a zgdanij kto wydał grę u naszych południowych sąsiadów i na Wegrzech??).


A po co mam zgadywać, skoro to wszyscy wiedzą? Ale niech Ci będzie: Może to CDP?

Keiran

>Do pana juniora17 powiem tyle: podejrzewa się innych tylko o to, do czego jest się zdolnym samemu.

A o co ja Was podejrzewam? Nie prowadzę tutaj śledztwa. Nigdzie nie napisałem: Podejrzewam Was o....

Do CDP
Przydało by się wreszcie jakieś info na temat pacha+moda. Ignorancją niczego się nie zdziała.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi juniorze17, proponuję zakończyć tę dyskusję, zwłaszcza że prowadzimy ją w dziale chyba nie całkiem do tego przewidzianym. Zadałem pytanie Konsulowi i czekam na odpowiedź w czasie najbliższego dyżuru. Jaka by ona nie była to następnie skieruję zapytanie w tej sprawie do Federacji Konsumentów lub innej organizacji zajmującej się prawami konsumentów. Jestem ciekaw jakie będzie ich stanowisko w tej kwestii. Co prawda trochę to może potrwać ale o efektach postaram się dać znać na forum.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi powiedzić co się dzieje z dodatkiem bring down the sky ? kiedy data premiery ? co teraz robicie z tym dodatkiem i patchiem? ile jeszcze musimy czekać?proszę podać WSZELKIE informacje o pracach jakie dzieją się nad dodatkiem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tlenie drogi, przecież Pan Konsul nie może nam udzielić odpowiedzi, niedawno w końcu pisał, że wejście na godzinę w tygodniu na forum jest dla niego niewykonalne. A CDP robi, robi, ale nie powie, co robi, bo tak naprawdę robi słowo niepoprawne politycznie, więc nie wypada go wymawiać. Ale robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 12:30, Grzyb11115 napisał:

Jak widać cały konsul ma nas użytkowników w du***. No ludzie jaja sobie robicie?? Ciężko
wam jest odpowiedzieć co się dzieje ?????????????


Uzbrój się w cierpliwość z łaski swojej. Pojawi się konsul, to wytłumaczy swoją dłuższą nieobecność. Takimi tekstami na pewno nic nie zyskasz poza wyrobieniem sobie niezbyt dobrego wizerunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 12:53, walgierz napisał:

> Jak widać cały konsul ma nas użytkowników w du***. No ludzie jaja sobie robicie??
Ciężko
> wam jest odpowiedzieć co się dzieje ?????????????

Uzbrój się w cierpliwość z łaski swojej. Pojawi się konsul, to wytłumaczy swoją dłuższą
nieobecność. Takimi tekstami na pewno nic nie zyskasz poza wyrobieniem sobie niezbyt
dobrego wizerunku.


zgadzam sie z walgierzem ale kiedy pojawi sie w końcu konsul?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2008 o 15:16, Mrarcin napisał:

> Pozdrawiam
Witam Serdecznie!
W tej chwili nie jestem w stanie podać konkretnej daty ukazania się polskiej wersji BDTS-
negocjacje z producentem nadal trwają, nie chcę podawać daty wyssanej z palca, gdyż
byłoby to wyjątkowo nieprofesjonalne. Gdy tylko otrzymam oficjalną odpowiedź z konkretną
datą, przekażę ją asap ;].
Pozdrawiam


I jak tam negocjacje???
Minęły wakacje jest prawie połowa października robi się zimno ja remont mieszkania wynajętego dawno skończyłem i co..co z dodatkiem?
Tak tylko pytam co by konsul nie myślał że o nim zapomnieliśmy no i to że kumpel co mu opchnąłem gierkę też się lekko niecierpliwi.
Ot to tak co by trochę humorek konsulowi zepsuć. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

Przede wszystkim sorki za to, że nie było poprzedniego dyżuru - nastąpiło nieporozumienie, kto ma go przeprowadzić. Od dziś jestem ja. Od razu też powiem orientacyjnie, że nie będę reagował na inwektywy i pojazdy bo generalnie chodzi o to, że mam Wam dostarczać informacje. Jeśli takowe się nie znajdują na tej stronie to znaczy, że na dany dzień po prostu ich jeszcze nie mam:) Zero złej woli.

Umówiłem się z Milanem z działu lokalizacji CD Projektu (miał dyżur godzinę temu), że da Wam dziś wszystkie informacje jakie mamy w sprawie dodatku i patcha do ME. Jak obiecał, tak też uczynił. Zapraszam do zapoznania się z jego odpowiedzią:)

A znajdziecie ją tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41817&u=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 15:00, Kalejdoskop86 napisał:

Witam!

Od jakiegoś czasu krążyły plotki, iż firma CD Projekt ma zamiar wydawać grę Two Worlds.
Czy to prawda?


Nie, to nie jest prawda. Przynajmniej nie na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować