Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Łukaszowi Machowi z CD Projektu!

557 postów w tym temacie

Jakies konkrety proszę odnośnie wplnomanii. Tymi ciągłymi zmianami na lepsze itp karmicie nas od kilku miesięcy i jak do tej pory nie padł żaden konkretny termin startu nowej akcji czy czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 12:14, Vantor Zorin napisał:

Czy zamierzacie znów wydać np. w XKHit grę Worms 4: Totalna Rozwałka? Bo nigdzie jej
już nie ma.


Tytuł ten pojawi się, ale w XG. Termin dokładny jeszcze nie potwierdzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 00:16, Citkowsky napisał:

Jakies konkrety proszę odnośnie wplnomanii. Tymi ciągłymi zmianami na lepsze itp karmicie
nas od kilku miesięcy i jak do tej pory nie padł żaden konkretny termin startu nowej
akcji czy czegokolwiek.


Trzymam rękę na pulsie, tak jak napisałem już wcześniej. Kiedy tylko coś będzie ustalone na pewno to podam w tym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zdecydowanie zaprotestować przeciwko stosowaniu w wydawanych przez Was grach zabezpieczeń wymagających aktywacji zainstalowanej gry przez internet, lub za pośrednictwem innych środków komunikacji (telefon itp.) .

Jako klient chciałbym mieć pewność że będę mógł zainstalować i uruchomić zakupioną przeze mnie grę w dowolnie wybranym przeze mnie momencie. Niestety opisane powyżej zabezpieczenia eliminują taką możliwość. Wystarczy bowiem, że serwer zapewniający usługę aktywacyjną zostanie wyłączony, czy to w wyniku awarii, czy też co gorsza z powodu zaprzestania działalności przez producenta programu. Poważne wątpliwości budzi też pytanie jak długo w ogóle gra będzie mogła zostać aktywowana i w jaki sposób klient miałby być zabezpieczony przed wyłączeniem usługi aktywacji, jeśli na przykład producent uzna jej dalsze utrzymywanie za nieopłacalne. Jest to pytanie dla mnie szczególnie ważne, ponieważ nierzadko lubię zagrać w starsze gry, od których premiery minęło już dziesięć i więcej lat.

Kwestią której nie można pominąć jest też skuteczność takich zabezpieczeń. Dla wielu z ostatnio wydanych gier, mimo wymogu aktywacji można było bez większych problemów znaleźć wersję piracką w internecie. Tu dam przykład tytułów takich jak Mass Effect (wersja angielska z securom), HalfLife2, Sacred 2 czy wreszcie Spore, których nielegalne wersje miałem okazję zobaczyć u co poniektórych moich znajomych.
W tej sytuacji nietrudno wysnuć wniosek że zabezpieczenie takie działa co najwyżej na niekorzyść osoby która grę zakupiła legalnie – piraci i tak nie mają z nim problemu skoro ściągają wersje już pozbawione zabezpieczenia.

Na zakończenie chciałbym dodać że nigdy nie zakupię gry posiadającej zabezpieczenie wymagające aktywacji internetowej, ponieważ uważam stosowanie takich technik za zwyczajne lekceważenie klienta.
Jest to zdanie gracza który kupił już niejedną grę z Państwa oferty – w chwili obecnej mam zarejestrowanych na gram.pl trzydzieści pięć różnych pozycji.

Pozdrawiam
Warboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak mogę pobrać swój promocyjny klucz do Empire:Total War? na stronie z zamówieniem jest link ale wskazuje na pusty plik... (zamówienie już od tygodnia jest opłacone, płatnośc przy odbiorze)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej warboss:)

Dnia 05.03.2009 o 22:09, warboss napisał:

Chciałbym zdecydowanie zaprotestować przeciwko stosowaniu w wydawanych przez Was grach
zabezpieczeń wymagających aktywacji zainstalowanej gry przez internet, lub za pośrednictwem
innych środków komunikacji (telefon itp.) .


Zdajemy sobie sprawę, że niektóre gry wymagają aktywacji, która nie jest szczytem wygody. Niestety takie są wymogi zachodnich wydawców, którzy mają prawo zaimplementować takie zabezpieczenia. Czasem udaje nam się przeforsować inne rozwiązania, ale w większości przypadków umowa licencyjna definiuje jaki jest rodzaj zabezpieczenia.

Dnia 05.03.2009 o 22:09, warboss napisał:


Jako klient chciałbym mieć pewność że będę mógł zainstalować i uruchomić zakupioną przeze
mnie grę w dowolnie wybranym przeze mnie momencie. Niestety opisane powyżej zabezpieczenia
eliminują taką możliwość. Wystarczy bowiem, że serwer zapewniający usługę aktywacyjną
zostanie wyłączony, czy to w wyniku awarii, czy też co gorsza z powodu zaprzestania działalności
przez producenta programu. Poważne wątpliwości budzi też pytanie jak długo w ogóle gra
będzie mogła zostać aktywowana i w jaki sposób klient miałby być zabezpieczony przed
wyłączeniem usługi aktywacji, jeśli na przykład producent uzna jej dalsze utrzymywanie
za nieopłacalne. Jest to pytanie dla mnie szczególnie ważne, ponieważ nierzadko lubię
zagrać w starsze gry, od których premiery minęło już dziesięć i więcej lat.


O ile wiem przypadki, które tu opisujesz (poza awarią oczywiście, która jest zdarzeniem losowym;) nie mają miejsca. Nie spotkaliśmy się nigdy z takimi zastrzeżeniami naszych klientów. Takich serwerów się nie wyłącza. Wyłączanie serwerów ma czasem miejsce przy okazji gier online. Ale nie wyłącza się raczej serwerów służących do rejestracji. Myślę więc , że to nieuzasaadnione obawy. Nawet jeśli forma rejestracji się zmieni (np. przy okazji nowego wydania danej gry) - nie sądzę by nie można było zarejestrować starszej gry po pewnym czasie.

Dnia 05.03.2009 o 22:09, warboss napisał:


Kwestią której nie można pominąć jest też skuteczność takich zabezpieczeń. Dla wielu
z ostatnio wydanych gier, mimo wymogu aktywacji można było bez większych problemów znaleźć
wersję piracką w internecie. Tu dam przykład tytułów takich jak Mass Effect (wersja angielska
z securom), HalfLife2, Sacred 2 czy wreszcie Spore, których nielegalne wersje miałem
okazję zobaczyć u co poniektórych moich znajomych.


To prawda, nie wszystkie zabezpieczenia są skuteczne. Ale nie możesz winić wydawców, że szukają najlepszej drogi ochrony swoich gier.

Dnia 05.03.2009 o 22:09, warboss napisał:

Na zakończenie chciałbym dodać że nigdy nie zakupię gry posiadającej zabezpieczenie wymagające
aktywacji internetowej, ponieważ uważam stosowanie takich technik za zwyczajne lekceważenie
klienta.


Masz do tego pełne prawo. Ale co zrobisz jeśli wszyscy wydawcy zaczną stosować takie zabezpieczenia? Nie bedziesz kupowal gier w ogóle? Osobiście sam jestem czuły na dziwne zabiegi wydawców, ale akurat rejestracja internetowa nie jest czymś co spędza mi sen z powiek.

Dnia 05.03.2009 o 22:09, warboss napisał:

Jest to zdanie gracza który kupił już niejedną grę z Państwa oferty – w chwili
obecnej mam zarejestrowanych na gram.pl trzydzieści pięć różnych pozycji.


Rozumiem i dziękuję w imieniu firmy za to. Tak jak mówię, nie wszystkie zabezpieczenia spełniają swoją funkcję, ale najczęsciej nie mamy jako CDP wpływu na ich obecność. Moge tylko obiecać, że staramy się procedury uprościć.

pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 13:37, DziaduRED napisał:

Ale co zrobisz jeśli wszyscy wydawcy zaczną stosować takie zabezpieczenia? Nie bedziesz kupowal gier w ogóle?


Oczywiście. Ja mogę żyć bez nowych gier, ale wydawcy bez klientów już nie bardzo. Dlatego tak ważny jest protest juz teraz, a nie dopiero wtedy, gdy wszyscy pójdą tropem EA i im podobnych. Tak czy siak, są firmy, które sprzedają swoje produkcje bez jakichkolwiek zabezpieczeń np. StarDock - i nie narzekają. Może dlatego, że SD doskonale zdaje sobie sprawę, że te zabezpieczenia to tak naprawdę pętla zarzucona na szyję rynku wtórnego?

No nic, poczekajmy na zakończenie procesów sądowych EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 14:28, gamekiller napisał:

Czy macie już jakieś plany do umieszczenia w tańszych seriach Mass Effect albo World
in Coflict. A jak tak to kiedy?


Większość gier CDP w ten czy inny sposób tanieje z czasem;)... na razie jednak nie mam szczegółów jeśli chodzi o te tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 14:40, Vojtas napisał:

> Ale co zrobisz jeśli wszyscy wydawcy zaczną stosować takie zabezpieczenia? Nie
bedziesz kupowal gier w ogóle?

Oczywiście. Ja mogę żyć bez nowych gier, ale wydawcy bez klientów już nie bardzo.


Mógłbyś się zdziwić jak dalecy od Twojego myslenia sa niektórzy wydawcy na świecie i jak różnie podchodzą do tematu:)

>Dlatego

Dnia 10.03.2009 o 14:40, Vojtas napisał:

tak ważny jest protest juz teraz, a nie dopiero wtedy, gdy wszyscy pójdą tropem EA i
im podobnych. Tak czy siak, są firmy, które sprzedają swoje produkcje bez jakichkolwiek
zabezpieczeń np. StarDock - i nie narzekają. Może dlatego, że SD doskonale zdaje sobie
sprawę, że te zabezpieczenia to tak naprawdę pętla zarzucona na szyję rynku wtórnego?

No nic, poczekajmy na zakończenie procesów sądowych EA.


Żeby było jasne - absolutnie rozumiem waszą postawę i nam też nie zawsze podoba się w jaki sposób wielcy giganci postępują z klientami. M.in. dlatego CDP zawsze stawiał na komunikacje z klientami/fanami gier i dokładał starań by Ci byli najważniejsi. I dlatego już w czasie rozmów na poziomie kupna licencji staramy się o jak najkorzystniejsze warunki dla Was. Bo dla nas to, co napisałeś: "Ja mogę żyć bez nowych gier, ale wydawcy bez klientów już nie bardzo." jest proste i jasne:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:29, DziaduRED napisał:

> Czy macie już jakieś plany do umieszczenia w tańszych seriach Mass Effect albo World

> in Coflict. A jak tak to kiedy?

Większość gier CDP w ten czy inny sposób tanieje z czasem;)... na razie jednak nie mam
szczegółów jeśli chodzi o te tytuły.

A kiedy mozna spodziewac sie nowego zzutu w Wplnomanii bo to co dzieje sie z ta akcja to zwykla kpina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Oczywiście. Ja mogę żyć bez nowych gier, ale wydawcy bez klientów już nie bardzo.

Dnia 10.03.2009 o 16:36, DziaduRED napisał:

Mógłbyś się zdziwić jak dalecy od Twojego myslenia sa niektórzy wydawcy na świecie i
jak różnie podchodzą do tematu:)


Nie dziwi mnie to absolutnie, wiem o tym. Tym gorzej dla nich. Szczerze? Cieszę się, że niektóre gatunki stały się niszowe i w ten sposób przestały być atrakcyjne dla odhumanizowanych gigantów. Niestety dla nich, rozwija się elektroniczna dystrybucja, która znacząco zmniejsza koszty wydania gier...

Dnia 10.03.2009 o 16:36, DziaduRED napisał:

Żeby było jasne - absolutnie rozumiem waszą postawę i nam też nie zawsze podoba się w
jaki sposób wielcy giganci postępują z klientami.


To miło. Dosonale rozumiem stanowisko CDP - wiem, że upieranie się niczemu dobremu nie służy, ale po prostu wyrażam swoje zdanie. Drakoński DRM sprzyja rozrastaniu się piractwa pecetowego, bo uderza w legalnego klienta. Brednie nt. zabezpieczeń antypirackich to niestworzone bzdury - pirat nie ma czasu sie nad tym zastanawiać, bo właśnie gra, to co skrakował. Ale rady nadzorcze to nie Walhalla - upadek boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

ja mam troszkę nietypową sprawę. Otóż chciałem porozmawiać z Panem w pewnej sprawie, jednak chciałbym to zrobić drogą mailową, a nie poprzez forum. Czy byłaby możliwość więc otrzymania Pana adresu mailowego?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 15:35, Gromaniak1212 napisał:

Steam has found problem with your local game file.
Game files will be now re-acquired from the Steam servers.


Primo to nie ten temat. Tłumacząc ten komunikat wychodzi, że masz problemy z plikami tej gry, coś się zepsuło tak, że nie można tej gry włączyć i te pliki będą ponownie ściągnięte.

Secundo do tego polecam, albo temat dotyczący Steam''a, albo temat dotyczący gry Empire: Total War

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować