Zaloguj się, aby obserwować  
GeoT

Crysis Warhead (temat ogólny)

605 postów w tym temacie

Właśnie wróciłem z MM z grą :D Się instaluje i nie mogę się już doczekać odpalenie :D Jedno mi zawsze po głowie chodziło po ukończeniu podstawki. Co się tak ludzie czepiali że gra ma tylko ładną grafike i nic więcej. Może fabuła nie jest wielowątkowa jak w Mass Efect ale jest i tak powalająca. Nie ma co twórcy mają łeb na karku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 19:52, Ecko09 napisał:

> Gra nie obsługuje wielu modeli kart graficznych;nVidia 7100 ,7200 ,7300, 7500 ,7600GS

> ,8300GS ,8400GS ,8500GT, ATI X1300 , X1550.

Ale mi stresa narobiłeś. Ale ulżyło mi, gdy zobaczyłem, że obsługuje moją: GF 7600GT.

Przepraszam za nieścisłość, wymienione karty nie spełniają minimalnych wymagań gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety u siebie w Crysisa nie zagram, ale i tak żałuję, że w grze pojawią sie kosmici. Nie to, że wolę strzelać do ludzi, tylko walki z kosmitami, potworami w FPS-ach nie za bardzo mnie kręcą :) I jednej rzeczy chcę pogratulować Crytekowi - Ulepszenie grafiki i zmniejszenie wymagań:) To się spodoba graczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 19:56, Kerigun napisał:

Właśnie wróciłem z MM z grą :D Się instaluje i nie mogę się już doczekać odpalenie :D
Jedno mi zawsze po głowie chodziło po ukończeniu podstawki. Co się tak ludzie czepiali
że gra ma tylko ładną grafike i nic więcej. Może fabuła nie jest wielowątkowa jak w Mass
Efect ale jest i tak powalająca. Nie ma co twórcy mają łeb na karku :D

Tak z ciekawosci ile gra kosztowala w MM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 20:08, Miniu napisał:

> Właśnie wróciłem z MM z grą :D Się instaluje i nie mogę się już doczekać odpalenie
:D
> Jedno mi zawsze po głowie chodziło po ukończeniu podstawki. Co się tak ludzie czepiali

> że gra ma tylko ładną grafike i nic więcej. Może fabuła nie jest wielowątkowa jak
w Mass
> Efect ale jest i tak powalająca. Nie ma co twórcy mają łeb na karku :D
Tak z ciekawosci ile gra kosztowala w MM?



w Lublinie w MM kosztuje 69,90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 19:43, prf napisał:

Gra nie obsługuje wielu modeli kart graficznych;nVidia 7100 ,7200 ,7300, 7500 ,7600GS
,8300GS ,8400GS ,8500GT, ATI X1300 , X1550.


A do tego 7300 klasyfikuje się 7300GT? Bo jeśli tak to...:/
Crysis podstawka działa bez problemów, więc tak samo będzie z Warheadem?
I ostatnie pytanko: czy będzie wersja demonstracyjna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całą grę (dziś kupiona w Gramie), nie będę wam spoilerował, ale powiem, że Crytekowi udało się naprawdę ulepszyć fabułę, skomplikować i zawikłać ją trochę. W niektórych momentach czuć trochę dramatyzm, którego w podstawce było jak na lekarstwo. Dużo łatwiej utożsamić się z Sykesem niż z Nomadem. Sykes ma swoje zasady, i dużo łatwiej nazwać go prawdziwym żołnierzem od płytkiego Nomada. Ogólnie gra na jakieś 6 godzin starczy, czyli nie jest źle. Dowiemy się też, że Psychol swojego czasu spiep...ł komuś (i tu nie powiem co) ale z tego co można wywnioskować to raczej zrobił to bo wierzył, że wykonuje swój obowiązek, a niektórzy bohaterowie znają się znacznie dłużej niż by się po jedynce wydawało...
Ogólnie teraz naprawdę chce się dowiedzieć co się zaraz zdarzy, a nie tylko pominąć scenkę i robić co TAB nakaże :P Mogę każdemu grę polecić, ale nie zrozumie się całej fabuły jeśli nie przeszło się zwykłego Crysisa. Co cikawe, na XP można ustawić maksymalne detale w Warhead, ale w Crysis Wars już nie o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 21:20, gadula4 napisał:

Przeszedłem całą grę (dziś kupiona w Gramie), nie będę wam spoilerował, ale powiem, że
Crytekowi udało się naprawdę ulepszyć fabułę, skomplikować i zawikłać ją trochę. W niektórych
momentach czuć trochę dramatyzm, którego w podstawce było jak na lekarstwo. Dużo łatwiej
utożsamić się z Sykesem niż z Nomadem. Sykes ma swoje zasady, i dużo łatwiej nazwać go
prawdziwym żołnierzem od płytkiego Nomada. Ogólnie gra na jakieś 6 godzin starczy, czyli
nie jest źle. Dowiemy się też, że Psychol swojego czasu spiep...ł komuś (i tu nie powiem
co) ale z tego co można wywnioskować to raczej zrobił to bo wierzył, że wykonuje swój
obowiązek, a niektórzy bohaterowie znają się znacznie dłużej niż by się po jedynce wydawało...
Ogólnie teraz naprawdę chce się dowiedzieć co się zaraz zdarzy, a nie tylko pominąć scenkę
i robić co TAB nakaże :P Mogę każdemu grę polecić, ale nie zrozumie się całej fabuły
jeśli nie przeszło się zwykłego Crysisa. Co cikawe, na XP można ustawić maksymalne detale
w Warhead, ale w Crysis Wars już nie o.O


Napisz przynajmniej ile jest misji.:P Moje wrażenia są takie: krótka przejście dwóch pierwszych misji,zajęło mi znacznie szybciej niż dwóch pierwszych w Crysisie. Akcja jest niby bardziej dynamiczna ale na normalu przeciwnicy to półgłówki,znacznie łatwiej ich tu pokonać niż w podstawce. Nie spodobało mi się to że już w pierwszej misji możemy pojeździć nowym pojazdem i zdobyć jedną z dwóch nowych broni,a już w drugiej drugą z nowych broni. Co do tych nowych broni to nawet fajne są. Granatnik rządzi.:D Tylko może ktoś mi wytłumaczyć jak działają pociski MP??Bo myślałem że unieruchamiają pojazdy ale trafiłem w helikopter a ten nadal sobie latał.:| A co do optymalizacji to wielkie oszustwo,tnie gorzej niż w podstawce. Filmiki mi tną.O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 20:45, Wojtas94 napisał:

> Gra nie obsługuje wielu modeli kart graficznych;nVidia 7100 ,7200 ,7300, 7500 ,7600GS

> ,8300GS ,8400GS ,8500GT, ATI X1300 , X1550.

A do tego 7300 klasyfikuje się 7300GT? Bo jeśli tak to...:/
Crysis podstawka działa bez problemów, więc tak samo będzie z Warheadem?
I ostatnie pytanko: czy będzie wersja demonstracyjna? :)


No jasne, Warhead ma identyczne wymagania jak Crysis. Porównaj sobie w obu tematach na gram.pl w Crysisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 22:21, Ecko09 napisał:

> > Gra nie obsługuje wielu modeli kart graficznych;nVidia 7100 ,7200 ,7300, 7500
,7600GS
>
> > ,8300GS ,8400GS ,8500GT, ATI X1300 , X1550.
>
> A do tego 7300 klasyfikuje się 7300GT? Bo jeśli tak to...:/
> Crysis podstawka działa bez problemów, więc tak samo będzie z Warheadem?
> I ostatnie pytanko: czy będzie wersja demonstracyjna? :)
>

No jasne, Warhead ma identyczne wymagania jak Crysis. Porównaj sobie w obu tematach na
gram.pl w Crysisach.



To czemu mi Warhead tnie gorzej niż normalny Crysis?:P

Muzyka w Warheadzie też rządzi.Muzyczka w menu na początku gry jest tak wspaniała,że jak pierwszy raz włączyłem grę to się zasłuchałem w niej na kilkanaście minut.xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2008 o 22:25, Vernio napisał:

To czemu mi Warhead tnie gorzej niż normalny Crysis?:P


Mi też, z tym że ja mam około 15 fps mniej... Crysis Wars to wogole masakra jest, w jedynkę w multi grałem na średnich detalach bez żadnego problemu a tu mi się tnie na minimum... i to bardzo się tnie... Poprosiłbym jakiegoś patcha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 22:50, Pernia napisał:


> To czemu mi Warhead tnie gorzej niż normalny Crysis?:P

Mi też, z tym że ja mam około 15 fps mniej... Crysis Wars to wogole masakra jest, w jedynkę
w multi grałem na średnich detalach bez żadnego problemu a tu mi się tnie na minimum...
i to bardzo się tnie... Poprosiłbym jakiegoś patcha...

W pełni się zgodzę... : /
W tej misji, kiedy już budzimy się i wokół mróz, naprawdę ostro się cięło na najwyższych detalach i x8 (wcześniej chodziło naprawdę gładko i akcja była w porządku). Teraz gram na low/medium i 2x, a jeszcze potrafi przyciąć, chodzi o tę część gry, kiedy jesteśmy na lodzie.

Dowalę jeszcze, że tamta drużyna w do której dołączyliśmy w walce z egzo, to była banda osłów, którymi trzeba było po części kierować. Po prostu stawali przodem do ściany i mogli tak stać całego Warheada...


A to, że łatwiej to przeciwnicy chyba nie głupsi, tylko Psycho ma mocniejsza bron i w dodatku jest "tfardszy" niż Nomad. : d
W ogóle, to Warhead jest tym, czym miał być Crysis. Ta gra tym razem się udała pod względem frajdy, ta akcja, rozpierducha, akcja, trochę horroru i... akcja! Ciężko się oderwać od niego, ale ja musiałem, bo już siły grać nie mam na dziś..... xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam ostatnią misję, tylko że oczy mi siadają :P.
Jest dużo bugów, crashów, itp, ludzie się skarżą na tą optymalizację... wg mnie Crytek wypusci niedlugo jakas latke do crysisa ( do Crysis Wars też by się przydała bo jest jakis dziwny zwyczaj respienia sie pod mapą, lub braku mozliwosci przyblizenia celownika >.<)... Tylko czekac na pacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Poziomów jest 7. Grałem na wysokim i przeciwnicy już tak głupi nie byli ;)
Co do optymalizacji - mi działa jakieś 50% szybciej niż jedynka, a na poziomach lodowych to ze 200% szybciej (mam Radka) :P
Ludzie mówią, że zmniejszono zasięg widzenia, że tekstury się doczytują przy zbliżeniach itp. Bardzo dokładnie się przyjrzałem, i tekstury nie "polepszały" mi się jak przybliżyłem, zawsze od razu miały pełną jakość, przez całą grę. Zasięg widzenia - jak dla mnie to identyczny. A co do doczytywania się tekstur, to było normalne jak w Crysis, tylko w pewnym momencie zanim uratujemy O''Neila w dżungli się strasznie doczytywały i miałem najpierw pustą powierzchnie, zabiłem 2 gości i dopiero trawa o.O
Ale nigdzie indziej to nie wystąpiło, a tu tylko przez 3 minuty. Jak dla mnie gra działa dużo szybciej niż podstawka - może dlatego, że w podstawce Radki nie pokazywały swej mocy, a z GeForców już wszystko wyciśnięto to dla ludzi z kartami Nv jest gorzej niż w podstawce.
Co do błędów, w grze miałem tylko raz na mapie zamiast normalnego podpisu jakieś De_Aloc cośtam, za to fakt, gra się crashowała...
Za to fabuła na pewno jest lepsza niż w podstawce. Uwaga spoiler, nie czytaj jeśli nie przeszedłeś gry!:

Spoiler

Najważniejszy jest chyba ostatni tekst na czarnym tle już po ostatnim filmiku, zdaje mi się (odpisywać też w spoilerach), że nazwa Warhead (w tłumaczeniu Głowica bojowa) nie pochodzi wcale od natury Psychola, jak można było myśleć przed premierą, ale od głowicy, którą 4 lata wcześniej Psychol rozbroił, no i Nomad chyba wcale nie był całkiem nowy w oddziale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie grałem tylko w jedna misję, i muszę powiedzieć, że jest naprawdę nieźle. Kawał porządnej gry.
Znacznie więcej jednak pograłem sobie w tryb wieloosobowy. Nie spodziewałem się że jest tak dobry. Owszem, do tego z Call of Duty 4 sporo mu brakuje, ale nadrabia możliwością nabywania pojazdów ( w Power Struggle). Sama rozgrywka przypomina po prostu Battlefielda 2. Kupujemy za zdobyte punkty pojazdy w budynkach, i wyposażenie. Ogólnie przyjemna rozgrywka, chociaż większych zmian w stosunku do podstawowej wersji w trybie multi nie zauważyłem (tyle że wtedy grałem zdecydowanie mniej na tym trybie)
Dzisiaj wrócę z powrotem do kampanii. Tym Psycho gra się lepiej niż Nomadem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Why why why why........ so short. Wczoraj skończyłem na high w ok 6 godzin. Gra świetna tylko okropnie strasznie krótka :( Teraz przechodzę na delcie. Wg mnie za łatwa, zdecydowanie łatwiejsza niż poprzednik i niestety czasem poziom akcji spada za nisko, po prostu nie ma do kogo strzelać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 19:52, Ecko09 napisał:

> Gra nie obsługuje wielu modeli kart graficznych;nVidia 7100 ,7200 ,7300, 7500 ,7600GS

> ,8300GS ,8400GS ,8500GT, ATI X1300 , X1550.

Błagam aby chodziło na moim 7600GS no bo stary Crysis mi chodzi a Warhead ma podobno mniejsze wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 12:28, Vernio napisał:

Wyjaśni mi ktoś wreszcie do czego służą te pociski nie odłamkowe tylko te drugie w granatniku?:PPP

Nie wiem :E
Ale nie są do niczego potrzebne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować