Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubiegły rok dla PC - niby słaby, a jednak nie...

31 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2006 o 13:40, Dominix napisał:

zagraj sobie np w takie o to Guild Wars to co ty tutaj podajesz to jest kropla w morzu tego
ile czasu spedziesz przy GW nie mowiac juz o WoW. MMORPG to jest rodzaj gier wylacznie na PC,
maja to wprowadzic na konsole ale smiac mi sie chce z tego.


Boooo... Jestem zaslepionym pecetowym fanbojem nie majacym pojecia o innych platformach do grania :D Haaaaaa! Ja mowilem o grach do "skonczenia" a nie do "wiecznej gry" - akurat wieczna gra ma dla mnie sens tylko w przypadku Perfect Dark i na MMORPGi leci z mojej tzw. "sik falisty" - za duzo jest dobrych gier, zebym gral w trzy z nich przez rok.

Dnia 19.01.2006 o 13:40, Dominix napisał:

do tego zalezy czy do gry podchodzi ktos kto umie grac czy nie, bo jedna osoba jedna gre bedzie
grala 50 h a druga 10h.


Jasne, ale ja pisze o srednio-zaawansowanych graczach. Moja babka (swiec Panie nad jej dusza) przechodzilaby San Andreas przez 30 lat a i tak nie ma gwarancji, ze by ja skonczyla XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 16:12, Half-Devil napisał:

Mówie jak wygląda rzeczywistość kogoś kto
nie ma kasy na gry, a nie o Tobie co gra w każdą gre zaraz po premierze.


Nie kazda, bo nie o to chodzi. Chodzi o to, ze zaraz dojdzie ktos do wniosku, ze swietna sprawa grac na klonie NESa za 30PLN z supermarketu niz na nowym sprzecie.

Dnia 19.01.2006 o 16:12, Half-Devil napisał:

A co do hardcorowych
graczy to właśnie oni ciupią jedną i tą samą gre w nieskończość.


Nie. Hardcore to nie PROs w jednym tytule. Hardkor to wszyskie gry, wszystkie gatunki, 24/7. Oczywiscie wg mnie, ty mozesz miec inne zdanie.

Dnia 19.01.2006 o 16:12, Half-Devil napisał:

Co do długości nie mówie o
wszystkich grach na konsole. Ty wymienisz kilkanaście(bijatyki, gry sportowe) pozycji na konsole
ja wymienie kilkadziesiąt na PC(RTS''y i RPGi, sieciówki). Tu nie chodzi o co jest lepsze,
ale co ma szanse dominować w naszym kraju.


Po pierwsze - znowu to samo - dlaczego myslisz, ze ja nie wymienie kilkudziesieciu? Zawsze myslisz, ze pecetowe na wierzchu? LOL. A co do dominacji w naszym kraju - moja growa wyobraznia nie konczy sie na mojej miedzy.

Dnia 19.01.2006 o 16:12, Half-Devil napisał:

Zamiast siać zamęt i zniszczenie popatrz na sprawe z innej strony( i o czym toczy się rozmowa).


A ja nie sieje zametu, tylko wypunktowuje klamliwe zdanie o konsolach, ktore jest zwyczajnie krzywdzace i najwyrazniej wynika z niewiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 17:12, Blizzard Beast napisał:

Boooo... Jestem zaslepionym pecetowym fanbojem nie majacym pojecia o innych platformach do
grania :D Haaaaaa! Ja mowilem o grach do "skonczenia" a nie do "wiecznej gry"


Akurat Guild Wars spokojnie można ukończyć. Gra ma normalną fabułę i ta się kończy. Jasne, ze potem gra sienagle nie wyłacza, bo zostaje PvP, no ale grę skończyć sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a niech sobie grają i w gta 1 na komórce (o ile jest takowe ;), ich sprawa a nie moja. dodtakowo jesli gra jest dobra lubie sobie do nie wrucić wiec wypożyczalnie odpadają (baldura + dodatek przeszedłem parenaście albo i paredziesiąŧ razy. warcrafta 2.dungeon keppera i settlersów 2 też nie oszczędzałem). zresztą już pare miesęcy po premieże ceny zwykle spadają do wielkosci 2 cyfrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz Beast wynika że masz X360, komputer który pociągnie spokojnie FEAR''a ale są tacy co kupują nowość raz na kilka miesięcy, nie każdy ma kupe kasy, a "wady" konsol które wypisałem na początku są dla takich osób (w tym mnie)są zbyt duże. Może w niektórych miejscach źle się wyraziłem, ale narazie to Ty bronisz konsol za wszelką cene. Ani razu nie napisałem, że PCtowe ma być na wierzchu, jak już wcześniej zaznaczyłem chciałbym mieć X360, ale na moją kieszeń jest to nierealne i kieszenie wielu Polaków. Nie wiem czy nie możesz zrozumieć czy nie chce konsole nie przyjmą się W POLSCE dopuki gry nie będą tańsze albo piracto będzie możliwe(w tym momęcie mówie juz o X360).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PECET!! PECET!! pecet do bojuu!

My PeCeciarze sie nie damy... W sumie to PC jest najdłużej istniejącą (ale w senscie że wciaż na PC są wydawane nowe gry..) platformą do gier (i nie tylko...)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 18:50, SirKamil napisał:

My PeCeciarze sie nie damy... W sumie to PC jest najdłużej istniejącą (ale w senscie że wciaż na PC są wydawane nowe gry..)


Dwie sprawy:
1. nie można porównywać cyklu życia jednek platformy (np PS2), bo platformy konsolowe mają stałaą zafiksowaną architekturę i są z góry ograniczony na 5-10 lat, podczas gdy architektura PC jest cały czas rozbudowywana. Jeśli chciałbyś porównać obiektywnie, musiałbyś porównać wszystkie konsole razem wzięte do czasu istnienia PCtów...

2. ...co prowadzi nas do punktu dwa - lekko bolesnego, ponieważ pierwszym sprzętem do grania była konsola Magnavox Odyssey (1968) ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 18:42, Half-Devil napisał:

Z tego co piszesz Beast wynika że masz X360, komputer który pociągnie spokojnie FEAR''a ale
są tacy co kupują nowość raz na kilka miesięcy, nie każdy ma kupe kasy, a "wady" konsol które
wypisałem na początku są dla takich osób (w tym mnie)są zbyt duże.


Akurat PeCeta zdolnego poziagnac FEARa czy cokolwiek nowszego niz MOH AA nie mam :D Dlatego zreszta kupilem Xboxa 360 - zeby takim Oblivionem sie cieszyc nie pakujac kosmicznego hajsu w blaszane pudlo z monitorem. Lubie grac w nowosci, wiec staram sie jako tako na nie miec - wymiana gry na gieldzie nie boli, jesli ktos nie ma na gre za 200PLN. I tyle. Natomiast cena - coz, jest masa gier uzywanych i starszych takze na konsole, ktore mozna dostac za niewielkie pieniadze. Chciec to moc.

Dnia 19.01.2006 o 18:42, Half-Devil napisał:

Może w niektórych miejscach
źle się wyraziłem, ale narazie to Ty bronisz konsol za wszelką cene.


Moze zle sie wyraziles. A ja konsol, fakt, bronie, bo chce, zeby byla tu jakas dwustronna dyskusja, a nie sytuacja jak w parlamencie.

Dnia 19.01.2006 o 18:42, Half-Devil napisał:

Ani razu nie napisałem,
że PCtowe ma być na wierzchu, jak już wcześniej zaznaczyłem chciałbym mieć X360, ale na moją
kieszeń jest to nierealne i kieszenie wielu Polaków. Nie wiem czy nie możesz zrozumieć czy
nie chce konsole nie przyjmą się W POLSCE dopuki gry nie będą tańsze albo piracto będzie możliwe(w
tym momęcie mówie juz o X360).


No ale my komentujemy zdaje sie wyniki globalne, podczas gdy nie widze, zeby ktos patrzyl dalej niz na naszym podworku.

W kazdym razie - peace and love.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 22:02, Blizzard Beast napisał:

Akurat PeCeta zdolnego poziagnac FEARa czy cokolwiek nowszego niz MOH AA nie mam :D


Haha mam Cię oszukiwałeś na początku rozmowy ;P

A tak już na poważnie to ile dałeś za konsolke i gry?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 00:10, Half-Devil napisał:

> Akurat PeCeta zdolnego poziagnac FEARa czy cokolwiek nowszego niz MOH AA nie mam :D

Haha mam Cię oszukiwałeś na początku rozmowy ;P


No wiesz? :) Przyklad Pecetowy dalem - dokladnie tak, jakbym gral w MOH AA (po raz setny) i sluchal jaki to Far Cry fajny jest, choc w niego nie moge pogra, bo moj piec to grat - bylbym nerwowy w tym wzgledzie.

Dnia 20.01.2006 o 00:10, Half-Devil napisał:

A tak już na poważnie to ile dałeś za konsolke i gry?


A ile mozna dzis dac za X360 Premium? :) 2 kafle + gry - jedna tansza z Angliii i jedna drozasza kupiona w Ultimie (polskie paradoksy - cudowne). Akurat ja dosyc jasno sobie powiedzialem, ze nie bardzo mnie interesuje mnie cena maszyny - czy mnie to wyniesie 2, 2.5 czy 3 tysiaki - o ile bede mogl grac w Perfect Dark Zero. Wiecie - cena nie gra roli jak wychodzi wasz prywatny Starcraft 2 czy Fallout 3, a ja tam mam z Perfectem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a na polskim rynku :P sprzedanao 100.000 gier a reszta czyli 1.000.000 ludzie mieli nielegalnie eh takie realnia taki kraj ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować